TER NEUZERSCHE COURANT. Algemeen Nieuws- en Advertenlieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BULTENLAND. BURGERLIJKE STAND. BIJVOBGBRI, Zaterdag 19 Juli 1879. No. 1478. GEMENGDE BERICHTEN. H U L S T. VAN DE Landbonwberichten. Hontenisse. De bekende ziekte is ook hier weder in de aardappelen te voorschijn gekomen. Niet alleen is ze zichtbaar in het loof, maar er zijn ook reeds zieke knollen aangetroffen. Het vroege ontstaan dezer ziekte zal zeker ook wel het gevolg zijn van de vele zware regens, die sedert eene maand gevallen zijn en die aan alle vruehten nadeelig waren. Uit Wijhe meldt men: De hooiprijzen zijn in deze streken stijgende, dat aan het slechte we der moet worden toegeschreven. Hier en daar dnjft het hooi in 't water en wat binnen gehaald is, heeft veel in waarde verloren. Men besteedt nu, al naar de kwaliteit, van 12 tot 16 per 500 KG. De gemiddelde jaarlijksche opbrengst van granen in Europa is ruim 5000 millioen bushels; waarvan Rusland ongeveer een derde opbrengt, Duitschland levert 765, Frankrijk 710 en Honga- rije 300 millioan bushels. Het gemiddeld gebruik per inwoner op 15,8 bushel stellende, kunnen Rue- menie, Denemarken, Rusland, Pruissen, Frankrijk, Hongarije, Beieren en Zweden in de behoefte der bevolking voorzien. Yoor geheel Europa is de opbrengst per inwoner ongeveer 17 envoorArae- rika 40 bushels per jaar. Op een aardappelveld, gelegen onder de ge- meente Pflawrwirrbach, in het vorstendom Rudolf- stadt, is de koloradokever aangetroffen. Onverwijld zijn op last der autoriteiten de vereischte maat- regelen genomen, om die schadelijke insecten te verdelgen. De rechtbank van koophandel te Brussel heeft den 12 dezer de sluiting van het faillissement van den bekenden Simon Philippart uitgesproken, daar het passief, dat voor twee en een half jaar de faillietverklaring ten gevolge had, niet meer aanwezig is en de curators in den boedel 100 pCt. der vorderingen aan de creditenren hebben uitbetaald. Het passief beliep bij de faillietverklaring meer dan 34 millioen, waartegcnover toen tertijde een be- trekkelijk slechts geringe actief stond. Het Journal de. Bruxelles meent te weten, dat de heer Philippart reeds een verzoeksehrift bij het hof van appel ter zijuer rehabilitatie heeft ingediend. Te Brussel heeft een hevige brand gewoed in een sigarenwinkel in de lleuvelstraat. De be- woonster, Mad. Hinsbergen, die op de tweede ver- dieping sliep, ontwaakte door het alarm en snelde naar de derde verdiepingwaar hare vier kinderen sliepen, om met hen de woning te ontvluchten, de trap stond echter reeds in vlammen. De oudste zoon, een knaap van i4 jaren, wilde met zijne moeder en de kinderen over de daken ontvluchten. Hij sprong op het dak en riep, dat zij hem volgen zouden, maar ontving geen antwoord. Zij waren door den rook gestikt. De knaap ontkwam en werd in het huis van een buurman opgenomen. De ongelukkige ex-keizerin van Mexico, Prinses Charlotte, is zeer te vreden met haar nieuw verblijf, het kasteel van Bouchout. Haar gezond- heidstoestand is uitinuntend. Men laat haar ge heel vrij in het park, en vermijdt geen ontmootingen tusschen haar en de personen, die vergunning krijgen het park te bezoeken. Zondagmiddag, omstreeks 1 uur, is de trein van Antwerpen naar Lier, toen hij het station te Turnhout binnenstoomde, in botsiug gekomen met een goederentrein, die zich daar voortbewoog. Door den schok zijn de locoinotief en de wagons van den eersten trein verbrijzeld en een aantal personen gewond, sommigen zeer ernstig. Door drie of vier doctors, door de politie, alsmede door het personeel van het station werd al het mogelijke gedaan, om spoedige hulp te verschaffen. Aan wien de schuld ligt van deze ramp, is nog niet bekend. Da luitenant Carey heeft zijne verdediging den krijgsraad voorgelezen. Hij vevklaarde in de meening te verkeeren, dat het Prins Lodewijk Napoleon gelukt was, om met de andere soldaten aan de Zoeloes te ontsnappon. Toen hij zijn dwaling bespeurde, werd hem medegedeeld, dat de Prins dood was. Hij kon toen onmogelijk terugkeeren, omdat hij slechts 4 man te zijner beschikking had. De krijgsraad heeft besloten, dat Carey van de kaders van het Engelsche leger zal geschrapt worden. Men verwacht ds bevestiging van dezen maatregel door den minister van oorlog. In de militaire academie van Woolwich is een oud soldaat, die de begrafenis van Napoleon I op St. Helena in 1821 bijwoondehij was ook bij de begrafenis van Napoleon III te Chislehurst in 1873 en heeft Zaterdag met de cadetten de begrafenis ran den ex-Keizerlijken Prins bijgewoond. De man heet Henry Weathers. De invoer van vleesch uit Amerika neemt zulke afmetingen aan, dat een Engelsche stoomvaart- maatschappij drie nieuwe stoomschepen geschikt voor het transport van vleesch en dergelijke levens- middelen zal laten bouwen. In laadruimte zullen zij alle bestaande dergelijke schepen overtreffen. Zij zullen de reis tusschen New-York en Liverpool in 12 dagen afleggen. Eenige te Londen wonen- de Amerikanen interesseeren zich zeer voor de zaak. Ook is er te Londen sprake van de op- richting van eene afzonderlijke beurs voor Ame- rikaansche levensmiddelen. De internationale hondententoonstelling te Rotter dam is geopend. Er zijn 413 exemplaren uit alle oorden van 't land en ook uit het buitenland ingezonden. Te 's Bosch zijn in het huis van burgerlijke en militaire verzekering gebracht, ten einde voor den krijgsraad terecht te staan, drie marechaussees, verdacht van in de uitoefening hun- ner bediening, zonder noodzaak, burgers moedwillig te hebben geslagen en verwond. Te Rotterdam loopt het gerucht, dat een paar personen uit New- York aldaar aangekomen zijn, om op de verkooping van den inboedel van Pincoffs verschillende voor- werpen voor hem aan te koopen. Het Leidsche Dagblad bevat o. in. de volgende advertentieDrie jonge dames uit den burgerstand wenschten eens prettig kermis te houden. Heeren die hiertoe ge- negen mochten zijn, gelieven zich met bijvoeging van het portret te adresseeren aan het bureel van dit blad onder de letters D. J. D. Tusschen Apeldoorn en Beekbergen is een arbeiderswoning door brand vernield. Een kind van 4 jaar is in de vlammen omgekomen. Twee personen te Leeuwarden, die medewerkten om den deurwaarder te beletten een ander te gijzelen, hebben daarvoor van de rechtbank twee inaanden celstraf ont- vangen. Aan den Oudendijk te Kralingen geraakte een 64jarige vrouw in het water. Hoewel spoedig hulp verleend werd, twijfelt men aan het behoud van haar leven. Te Ede zette een moeder, die even hare woning moest verlaten, haar kindje van 6 maanden op een stoeltje bij het vuur. Toen zij terugkwam, was het kind voorover in het vunr gevallen; het aangezicht was geheel verkoold; aan de gevolgen daarvan is het overleden. Toen de landbouwer D., uit Wijngaarden, met zijn wagen keerde, viel hij van zijn zitplaats onder de wielen en overleed een paar uren later. In de ge- meente Soerendonk, nabij Eindhoven, is een ander- nalfjarig kind in eene waschkuip verdronken. Het geraakte al spelende in de kuip en was reeds een lijk toen men zijne afwezigheid bespeurde. De vereeniging der Antwerpsche t.ypografen heeft uit de Antwerpsche premie-loterij den prijs getrokken van 25,000 frs. De penningmeester Sannes ont ving het bedrag, maar verdween er mede. In de staten van Zuid-Amerika heerscht een verstik- kende warmte. Dagelijks storten menschen op den openbaren weg bewusteloos ne6r en sterven aan de gevolgen. Te Parijs wordt verwacht de sultan van Zanzibar, welke voornemens is al de hoofdsteden van Europa te bezoeken. Bij ge- legenheid van de Brusselsche kermis zullen van af Zondag 20 tot 27 Juli feesten plaatsen hebben. De vorstelijke bezitting, het slot Johannisberg be- noord hebbende aan Van Metternich, is met zijn wereldberoemde wijnbergen voor de som van 2,000,000 M. in koop overgegaan aan baron von Rotschild uit Weenen. Te Rijsel i s een in aanbouw zijnd huis ingestort. Twintig werklieden werden onder het puin begraven. Twee daarvan waren tertond dood, een werd doodelijk gewond en dertien bekwamen meer of minder ernstige kneuzingen. De slagersknecht te Amsterdam, die een paar weken geleden op eene kasaanwijzing ruim 800 ontving en daarmede op den loop is gegaan, is deze week in handen van de politie gesteld. Hij had een reisje naar Brussel gemaakt, en, daar in het geheel niet bekend, ontstal men hem de gelden, die hij zelf ontvreemd had. Hij schreef daarop naar zijn vader om geld en goed, maar in plaats dat hem dit werd gezonden, kwam de vader hem halen en bracht hem naar de politie te Amster dam. Hij werd daarop naar de gevangenis gebracht. De schade werd door den vader vergoed. De rijksveldwachter K. (volgens een ander bericht de gemeenteveldwachter v. d. L.) gestation- neerd te Overveen en Bloemendaal, is, terwijl hij achter in de buitenplaats des heeren Jan Borski, op het geschreeuw van kippen was komen aanloopen, door stroopers vermoord. Zijn lijk is gesleept naar de spoorweglijn Haarlem-Uitgeest, een meter of twintig van de plaats, waar de moord gcschiedde. Het lijk heeft verscheidene wonden, de doodelijke wond is door het afsnijden van den hals toegebracht. De mantel van den ongelukkige is op de rails gevonden. De machinist van den eersten trein, koraende van Uitgeest, stopte dadelijk bij het zien van den mantel en het lijk, dat vlak tegen de rails lag, zoodat elk denkbeeld aan een ongeluk of een zelfmoord onmiddelijk moest worden opgegeven, daar geen trein gepasseerd was. Het parket van Haarlem heeft zich naar de plaats begeven, om een onder- zoek in te stellen. Het door de stroopers gestolen gevogelte, benevens groenten, zijn gevonden. Van 1 tot 15 Juli 1879. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften11 Juli. Isidorus Kegels, oud 26 j., jm. en Maria Anna Rosalia van Rossum, oud 23 j., jd. 12 Juli. Leunis Allaart, oud 31 j., jm. en Jozina van Tatenhove, oud 30 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Ernest Theodoor, z. van Augus- tinus Joannes Hamerlinck en van Maria Ludovica Schauvlieger. 4 Juli. Cornelia Jacoba, d. van Francois Wadde van Roon en van Adriana Hendrika Cornelia Antheunissen (van Breskens). Janneke, d. van Cornelis Hercules van Dixhoorn en van Janneke Rittericb. Cornelia, d. van Michiel Hendrik van Doeselaar en van Catharina Florentina van der Sloot. 5 Juli. Jacobus Franciseus, z. van Petrus Grootaert en van Maria Theresia van Ootegem. 7 Juli. Elias Adrianus, z. van Jan Scheele en van Elisabeth Geertruida van der Bent. 9 Juli. Elisabeth d. v. Passchier Slouthamer en van Johanna de Doelder. 10 Juli. Anthonie, z. van Jacobus de Ruijter en van Maria Reigel. 11 Juli. Hubertus Theophil, z. van Charles Louis Hamerlinck en van Willemiua Angelina van Reetb, 12Juni. Sara Adriana, d. v. Jan Jacob Wessels en van Neeltje Scheele. Overlijden. 3 Juli. Janna Adriana Meijer, oud 4 m., d. vau Jan Pieter en van Francina Maria Meeusen. 4 Juli. Jan de Bruijn, oud 6 j., z. van Michiel en van Cornelia de Zeeuw. 7 Juli. Wille- boord Pieter Florusse, oud 7 j., z. van Willem en van Maria Jacoba Herrebout. 11 Juli. Elias Adrianus Scheele, oud 4 d., z. van Jan en van Elisabeth Geer truida van der Bent. Geboorten. 3 Juli. Petrus Lambertus, z. van Charles Louis Lebbinck en van Petronella Rovers. 9 Juli. Michael Theodorus, z. van Augustus Thomas Janssen en van Maria Louisa de Block. Overlijden. 6 Juli. Een levenloos aangegeven kind van Maarten Willem Millenaar en van Johanna van der Klooster. Octavia Silphia Maria Goossens, oud 16 m., d. van Petrus Johannes en van Maria Louisa van der Moer.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 5