OPEN BAR E AAN BESTED]NG ADVERTENTIEN. Zuiddorpe. Getal kiezers 33ingeleverde geldige biljetten 23; herkozen: de aflredende leden, de heeren H. J. M. Onghena met 19 en D. B. Waelput met .13 stemmen. Hontenisse, 16 Juli. Heden raorgen te 9 ure arriveerde albier Monseigneur van Eeek, bisschop te Breda. Na in de inwendig versierde kerk het II. vorrasel te hebben toegediend, heeft Z. Hoogwaardige een dine gebruikt en vertrok tegen den avond naar Hulst. Van uit de meeste woningen wapperden nationale of pauselijke vlaggen met witgele of paarsche wimpels. Walsoorden. Vanwege het Belgisch gouverne- ment is men op de Wester-Schelde bezig met het doen van peilingen, metingen en opnemingen. Te dien einde is alhier vdor eenige dagen op de reede een stoomboot gestationeerd, van waaruit men de werkzaamheden verricht. Zaanislag, 17 Juli. Ook alhier heeft zich eene vaste commissie gevormd tot het houden van ring- stekiug, bestaande uit de heeren: C. M. van Dixhoorn, president; D. Dekker, vici-president Jac. Dees, Mattheus de Bruijne, Geleijn de Bokx, W. Dieleman, J. J. Verlinde, D. Riemens Dz., penningmeester; C. A. van Vessem, secretaris. Naar ment verneemt, heeft Z. M. aan de heeren Fransen van de Putte en E. Cremers de eamenstelling van een ministerie opgedragen. Een ander bericht luidtdat prof. Buys te Lei den zou zijn aangezocht, de vorming van een nieuw kabinet op zich te neinen, een kabinet van gerna- tigd vrijzinnige richting. Men leest in den Locomotief Luitenant Schuit sneuvelde, na een kogel in het oog en een in de borst gekregen te hebben. De dappere man wilde niet toelaten, dat men hem bij 't retireeren wegbracht. ,/Ik verr tocli, laat me maar liggenl" riep hij uit. Achter hem viel een hoornblazer zwaar gewond neder. De Atjeh- neezen pakten daarop luitenant Schuit op en droegen hem met een hoerah in de benting. Dit zag de hoornblazer. Hij kroop ongemerkt in de rimboe en begon daar met alle rnacht te commandeeren bataljon halt! Inrukken tirailleurs! enz. enz., om den vijand in den waan te brengen, dat er veel volk zat. De list gelukte. Zij lieten hem met rust. Toen hij in 't bivouak kwam, viel hij flauw. Zoodra kapitein du Bus bemerkte dat Schuit mankeerde, ging hij hem zoeken, maar vergeefs. Eerst twee dagen later werd het lijk onverminkt. in de kali gevonden. Mej. Th. van St. heeft te Glasgow mede- gedongen naar een door een academic aldaar uitgeschreven prijsvraag voor Engelsche taal- en letterkunde, en haar opstel is met den hoogsten prijs bekroond. Het was de eerste maal, dat eene vreemdelinge dergelijke eer behaalde. Mej. Th. is eene volbloed Nederlandsche en eerst sedert eenige jaren in Engeland werkzaam. Te Vlaardingen woont een 82jarige deur- waarder, de heer C. van den Berg, omtrent wiens veelbewogen jeugd men het volgende mededeelt: Den 1 Augustus 1797 geboren en door zijn ouders voor de zeevaart bestemd, deed hij in 1805 zijn eerste reis. Op de tweede reis in dat jaar werd zijn schip door de Engelschen genomen en de bemanning gevangen gezet. Van den Berg wist te ontsnappen en zich in een vrijgekocht schip te verbergen, zoodat hij na 8 dagen te Vlaardingen thuis was. In 1806 was hij de overbrenger voor Prins Willem V van brieven naar Londen. Een volgende reis werd v. d. Berg met nog 26 Vlaardingers door de Engelschen gevangen genomen en nam hij vervolgens deel aan het bombardement van Kopenhagen. Nadat hij in 1808 in het vaderland was teruggekeerd, werd hem het daaropvolgende jaar opgedragen verschil- lende kaarten van de Zeeuwsche kust in handert te spelen van de Engelsche marine te Dover. Die bescheiden moesten dienen voor een even- tueele landing van den Prins van Oranje, later Koning WiHem I. Vervolgens geraakte v. d. Berg met nog enkele Vlaardingers voor korten tijd te Calats en Bologna in Fransche gevangenschap. In April 1810 was hij een der 12 jongens, die te St. Omer voor Napoleon I moesten figureeren, bij gelegenheid van diens feestelijk bezoek aldaar naar aanleiding van zijn huwelijk met Maria Louisa van Oostenrijk. In het begin van 1811 keerde hij naar het vaderland terug, doch moest in 1812 het land ontvluchten wegens het over- brengen der kaarten naar Dover. Naar Engeland gevlucht, nam hij dienst voor den oorlog in Spanje, en wel bij het jagercorps onder den her- tog van Brunswijk. Als geestelijk pelgrim ver- momd, ging v. d. Berg de stellingen van de Fransche legers in Spanje verkennen en was hij meermalen de overbrenger van brieven en rappor- ten van den Prins van Oranje aan lord Welling ton. Hij was legenwoordig bij den slag van Vittoria op 21 Juni 1813. Na het einde van den oorlog in Spanje keerde hij eerst naar En geland en in 1811 naar Nederland terug. Sedert 1820 heeft hij verschillende burgerlijke betrek- kingen te Vlaardingen bekleed, tot hij in 1877 zijn tegenwoordigen post bekwam. Men verneemt, dat Van den Berg er over denkt thans pensioen te vragen RECHTSZAKEN. Arrondissements-rccktbank te Uiddelburg. De rechthank heeft in hare zitting van 16 Juli het volgende vonnis uitgesproken J. D., arbeider te Zaainslag, geboren en wonende te Overslag, wegens mishandelingveroordeeld tot 45 dagen celstraf en f 8 boete of 1 dag celstraf. Gemengde Berichteu. Het bootje van den havendienst te Amster dam had Diusdag eenige gewonden, die met het stoomschip Koning der Nederlanden uit Indie waren gekomen, opgenomen. Met deze passagiers aan boord, voer het tegen een dukdalf. Door den schok sloegen twee personen, een adjudant-kwar- tiermeester en een fourier, beiden uit Indie aan- gekomen, overboord. De fourier werd gewond, maar kon gered worden de adjudaut-kwartiermeester echter is helaas verdronken. Te Tolbert had een tienjarig knaapje zich uit speelschheid bijna door ophanging van het leven beroofd. Toen zijne familie hem vond, op de knieen liggende en den hals in een strop, was hij reeds geheel bewusteloos. Door spoedig ingeroepen genees- kuudige hulp mogt het gelukken, den jongen zijn bewustzijn te hergeven. „Ik wol", zoo luide de ver- klaring, die hij gaf van zijn onbezonnen daad, „reis probeeren, hoe lang of 'k het volhouden kon." Te Frankfort a/M. zal men eerstdaags aan het gemeentebestuur een verzoekschrift richten, waarin wordt aangedrongen op het afschaffen van de bierpompen, omdat die nadeelig voor de gezond- heid zijn en ook bleken onzuiver te wezen. Reeds vroeger hebben wij uit andere plaatsen hetzelfde gemeld. Op vele plaatsen in Beieren zijn deze werktuigen dan ook reeds afgeschaft en men zegt, dat verscheidene andere groote Duitsche steden Frankforts voorbeeld zullen volgen. Niettegenstaande de slagvclden van Metz in 1870 met de grootste nauwkeurigheid zijn onder- zocht, zijn thans negen jaren later nog een drietal lijken van soldaten gevonden, een in het kreupelhout op een weg tusschen Vionville en Mars-la-Tour en twee bij Vionville. Het eerste schijnt het overschot te zijn van een soldaat, die gewond in het kreupelhout is gekropen en daar overleden. Het werd gevonden door personen die takkebossen verzamelden. De beide anderen werdeu gevonden door een boer bij het omploegen van zijn akker; deze zijn vermoedelijk na den slag daar, hoewel niet diep genoeg, begraven. Naar het overblijfsel 'van de uniform te oordeelen, behoort een hunner tot het Oldenburgsche regiment infan- terie en de twee anderen tot het Brandenburgsche segiment fusiliers 35. Zij zijn op last van het gouvernement begraven bij het gedenkteeken voor de gevallenen van het 35e fusiliers regiment. In afwachting van den zomer begint het op de Alpen reeds te sneeuwen. Uit Zwitserland en van den Rijn ontvangt men berichteu, die ook allertreurigst zijn omtrent den invloed, welken het gure weer op het getal der reizigers uitoefent. Die hotels, waar anders ternauwernood plaats was te bekomen, zijn nu nagenoeg ledig. Men ver- haalde ons ook, dat in een der voornaamste hotels in den Haag, waar de ontvangst in het seizoen gewoonlijk 1200 daags bedraagt, nu slechts f 12 wordt ontvangen. Een verschrikkelijk ongeluk heeft te Deynze plaats gehad, in den stoommolen van de heeren de Voider en Tiraraermans. Zekere Teugelaar, belast met het toezicht over de molensteenen, is tusschen twee tandwielen geraakt en heeft afgrij- selijke wonden bekomen, waaraan hij eenige uren later is overleden. Teugelaar was gehuwd en vader van vijf kinderen. Terwijl men in Europa allerwege van guur en koud weder hoorde gewagen, vernam men ver- leden week u:t verschillende Amerikaansche staten, Zuid-Carolina, Florida, Georgie, Illinois, Missouri, Texas, Nevada, Cnlifornie, allerlei berichteu van groote warmte. Te Augusta, in Georgie, bereikte de thermometer zelfs 109 gradeu. In zeeplaatsen was de teraperatuur tusschen de 95 en 98°. Voorspoedig bevallen van eene welgeschapene dochter E. KOU^MAKER-De Bruijn. Ter Neuzen, 17 Juli 1879. In den nog krachtvollen leeftijd van ruim 41 jaren overleed den 15 dezer, na een geruimen tijd, zoowel ten mijnen huize als bijna 7 maanden in het krankzinnigen gesticht te Delft een vreesse- lijk lijden te hebben doorgestaan, tot groote droef- heid van mij, mijne kinderen, hare tnoeder en verdere familie mijne geliefde echtgenoote ELISA BETH CATHARINA STOFFIJN. Dat het mijn wensch is, dat zij moge zijn aange- land daar, waar God ial zijn van eeuwigheid uit- verkqren volk uit de vier hoeken des aardrijks zal vergaderen, is lichtelijk te begrijpen. Uit aller naain s P. DIELEMAN. Ter Neuzen, 17 Juli 1879. Voor het in mij gestelde vertrouwen bij mijne verkiezing tot lid van den Gemeenteraad en de talrijke blijken van belang- stelling en deelneming, mij daarbij gegeven, betuig ik mijn liartelijken dank. Ter Neuzen, 18 Juli 1879. J. DONZE Az. ENKELE INSCHRIJVING. Op Ronderdag 31 Juli 1879des namiddags ten 1 ure, zal door den Directeur der Registratie en Domeincu te Middelburg, ten zijnen bureele, onder nadere goedkeuring worden AAN BESTEED 1°. het onderhoud van den slijkvaDger en van den dwarsdam gelegen op de rijksbuitengronden in de Mos- selkreek, voor den zeedijk van den Joanna Mariapoldervoor den tijd van drie jaren eindigende den 30 April 1882, en 2°. het onderhoud der slijkvangers nabij den polder de Kleine Stelle in den Brakman voorgelijk tijdvak. De aanwijzing in loco zal plaats hebbenvan 't werk n<>. 1 op Maandag den 28 Juli 1879, des namiddags te 2 uren, van 't werk n°. 2 op Zaterdag den 26 Juli 1879, des namiddags te 2 uren, te vergaderen op den oostelijken zeedijk van den Kleine Stellepolder. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Hoofdopziener der Domeinen, J. J. Brandt, te Middelburg, bij wien de bestekken op franco aan- vrage verkrijgbaar zijn tegen betaling respectivelijk van een gulden en van 75 cent. De inschrijvingsbiljetten moeten vdor des raid- dags 12 uren van den 31 Juli 1879 vrachtvrij zijn ingeleverd ten bureele van den Directeur voornoemd. 1 o- 1 t,|p -Ml BIJ

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2