BUITENLAND. ook capaciteit tot grondslag zou hebben. Een en ander bij organieke wet te regelen. Z. M. heeft het voorstel van de hand gewezen. Jfaar aanleiding daarvan zou het bewuste ontslag gevraagd zijn. De Willem Barents is Donderdagnamiddag te 6 uren te Vardoe (eiland boven Noorwegen) aangekomen. Alles was wel aan boord. Gedurende de reis had men fellen Oosten- en Noordoosten- wind gehad; op 75° N. B. en 35° 86'O.-L. had men zwaar ijs ontmoet. Uit de legerplaats bij Zeist schrijft men 13 Juli: Nadat het geheele bataljon mineurs en sappeurs alhier was gearriveerd ter sterkte van 23 officie ren, 753 ouderofficieren en manschappen en 8 waschvrouwen, op Zaterdag 12 Juli, des middags te 12 uur, werd na eenige kleine werkzaamheden zooals stroo en kampementsgoederen ontvangen, de legerplaats bij Zeist betrokken. Met weder was met uitzondering van enkele regenbuien gun- stig, zoodat de werkzaamheden (Maandag) kunnen aanvangen, welke aanvankelijk bestaan in het in orde brengen van het- katnp. Door de genie in Utrecht wordt in die legerplaats eene put gebouwd ter diepte van 27 meter, ten einde in de hehoefte aan water te voorzien. Zoodra die put gereed is, heeft het bataljon ter beschikking 3 putten, die zooals we hopen, voldoende water zullen opleveren. Van zieken hoort men op dit oogenblik met. De kantines zijn flink ingericht en er heerscht een flinke opgeruiinde stemming bij den troep. Voor- namelijk de kantine, bestemd voor de officieren is prachtig ingericht en komt het een vreemde- ling voor, alsof liij in eene welingericht koffiehuis plaats heeft genomen, wanneer hij hetzij in, hetzij voor de kantine is gekomen. Een bij het departement van kolonien ont vangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indie bevat de volgende mededeeling omtrent de krijgsverrichtingen in Atchin. Den 1 Juli zijn de operation tegen de XXVI Moekims van vier versehillende kanten en met eene macht van meer dan 3000 man aangevangen, met het doel om de voorname sterkten, namelijk de Missigits Malajoe en Boeng iii het zuidelijk en Lambaroe en Toengkoep in het noordelijk gedeelte, te vermeesteren. Dien dag werd de Missigit Malajoe, den 2 Juli werden Boeng en Lambaroe en den 3n werd Toengkoep genomen. De vereenigde kolonnes zoiulen den 4 en 5 Juli in versehillende richtingen afdeelingen uit, om de niet onderworpen karapongs te tuchtigen. De tegenstand was de eerste dagen hevig en het terrein zeer inoeielijk. Later werd weinig van den vijand gezien. Imam Longbattah (die gewond was) vluchtte met een deel der bevolking en hoofden. Vele kanouuen werden veruageld en vuurwapenen buit gemaakt. Tevens werden groote massa's vivres en amrnunitie en drie wa pens metier ijen vernield. Het totale verlies aan onze zijde beliep 17 ge- sneuvelde en 66 gewonde mindere militairen en 4 gewonde officieren. Liandbouwberichten. Wat velen begint te kwellen, is de vrees voor misgewas of schralen oogst, en reeds hoorderi we spreken van aaustaande dure tijden, gebrek enz. Men wachte zich toch in deze voor overdrijving. De vrees voor misgewas is nog voorbarig; slechts eenige droge, warme dagen en nog kail alles terecht koinen. Enkele gewassen mogen al geleden hebben, de meeste staan nog te velde en behoeven slechts korten tijd goed weder, om te kunnen worden geoogst. Men late zich niet overblutfen door klachten, die niet gegrond zijn en geheel uit ongepast eigenhelaug voortvloeien, en wachte, alvorens zich ongerust te maken, den tijd af voor een op de resultaten gevestigd oordeel. Hierbij moet niet uit het oog worden verloren, dat, bij het uitgebreide en snelle verkeer, misgewas in een laud betrekkelijk weinig beteekent, indien elders de oogst gunstig is. Blijkens het verslag door Gedep. Staten van Noord-Brabant aan de Staten dier provincie aan- geboden, bestond de veestapel op 31 December 1878 uit 34,934 paarden, waaronder 66 dekheng- sten, 111,270 melkkoeien en vaarzen, 899 spring- stieren, 69,158 kalveren, pinkon en hokkelingen, 13,964 stuks mestvee, 4825 trekossen, 51,810 schapen en 68,151 varkens. Voorts werden in den loop van het jaar gemest en daarop geslacht 27,006 kalveren en 64,006 varkens. In Belgie is eene paleontologische ontdek- king gedaan, die zeker groote sensatie zal teweeg- brengen in de geleerde wereld. Te Bernissart heeft men op 200 meters diepte gevonden de compleete beenderen van een zee-reptiel de bekende zee- slang, die men herkend heeft als de Iguanodon. Tot nu toe was dit zeldzaam reptiel slechts bekend door eenige fragmenten, die in Engeland gevonden waren, doch deze waren onvoldoende, om zich een voorstelliug van het dier te vormen. Het dier heeft den vorm van een kangoeroe. Koningin Victoria heeft aan de Keizerin eene lijst gezonden voor de laatste fotografie van den Keizerlijken Prips, van violet-kleurig edelgesteente. De lijst is versierd met een arend, die tusschen zijne vleugels een band houdt, waarop met gouden letters de woorden zijn geschrevenNot lost, but gone before (hij is niet verloren, maar is ons voorgegaan). De Keizerin moet zeer getroffen zijn door dit geschenk. Uit New-York meldt men, dat zich te Memphis een vijftal gevallen van geele koorts hebben voorgedaan, waarvan een met doodelijken afloop. Bij het bekend worden ontstond een be- vige paniek onder de ingezetenen. l)e spoortrei- nen waren niet toereikend om al de vluchtelingen op te nemen. Tengevolge der mededeeling van de geneesheeren, dat zich geen nieuwe gevallen hebben voorgedaan, is de paniek tot bedartm gebracht, doch de vlucht der ingezetenen bljjft aanhouden. GEMENGDE BERICHTEN. De gemeenteraad van Vlissingen heeft eoncessie verleend voor den aanleg van een tramweg Vlis singenMiddelburg aan den heer J. L. Gruber, te Utrecht. Te Nijmegen is een knaap, die met een schuitje op de Waal aan 't spelenvaren was, uit de boot gevallen en verdronken. Te Tilburg is verleden Vrijdag een vrijgezel van 76 jaren in ondertrouw opgenomen. Te Dalen hebben een paar roodborstjes een nest gebouwd in de kerk en wel onmiddelijk bij het klavier van het orgel. De kerkmuziek versc'nrikt de vogels niet en zij komen en gaan door de openstaande tuimelramen. Te's Heerenberg is brand ontstaan op een hooizolder van den stalhouder Brands; stal ling en koetshuis zijn geheel uitgebrandhet belende woonhuis bleef onbeschadigd. Te Bodie (Cali- fornie) is een kruitmagazijn in de lucht gesprongen, waardoor acht personen zijn gedood en veertig ge wond. Te Edinburg zal een gcdenkteeken voor John Knox, den Schotschen hervormer, worden opgericht. -De eerste wethouder van Brussel, do heer Vanderstraaten, heeft zich bereid verklaard de betrekking van burgemeester der hoofdstad aan te nemen, waarvoor men na den dood van den heer Anspach tot nog toe vruchteloos een candidaat gezocht had. In Groot-Britannie en ierland zijn gedurende het tijdperk Januari tot en met Juni 1879 niet minder dan 8900 handelshnizen gefailleerd. Te Liverpool is een 12jarige jongen, Jozua Howard, gestorven aan watervrees, waardoor hij aangetast is ten gevolge van een beet van een hond, hem voor 6 weken toegebracht. De Niagara- watervallen zullen ten gerieve der talrijke bezoekers des zomers met electrisch licht verlicht worden. Aan beido oevers zullen zestien lichten met reflec- teurs worden aangebraciit. Het schouwspel zal tooverachtig schoon zijn en men verwacht, dat er ook een kunstmatige regenboog zal worden ver- kregen. Te Kroonstad zijn bij het springen van een torpedo vijf personen gedood en zeven gevaarlijk gekwetst Dit ongeluk wordt aan onacht- zaamheid toegeschreven. Het burgerlijke huwe- lijk wordt te Kaukakee (Indiana) door den daar- voor gestelden ambtenaar bijzonder vlug voltrokken ,/Wilt ge haar?," „,h." Wilt ge hem?" ,/Ja Gij zijt gehuwd; twee dollars als het u belieftI" Naar wij vernemen heeft het bestuur der Vereeniging de Ambachtsschool, gevestigd te Rotter dam, aan curatoren in den boedel van L. Pincoffs voorge3teld, de waarde van de stoommachine, inder- i tijd door hem aan de Ambachtsschool geschonken, te doen taxeeren en zich bereid verklaard, door de vrijgevigheid van een lid van het bestuur, die verzocht heeft dat zijn naam niet zal genoemd worden, daartoe in staat gesteld, het bed rag van de taxatie aan de curators ten behoeve van de crediteuren te voldoen. Ieinand heeft de berekening gemaakt dat wanneer sigarenpuntjes bewaard werden, er jaarlijks een kapitaal van f 194,545 zou worden bespaard. Hij rekent dat een tiende gedeelte der bevolking, twee sigaren ter waarde van een cent daags rookt. Op de juistheid van de berekening dingen wij niets af, wij gelooven zelfs dat zij te laag is maar die twee ton gouds heeft men dan bespaard in den vorm van sigarenpuntjes, waarvan niets anders te maken is dan snuif, en wie moet al die snuif opsnuiven om het artikel weder te verzilveren Die vieze gewoonte raakt gelukkig meer en meer buiten zwang, maar zoo langs dezen weg het snuiven weer in de mode kwam, zou een rekenaar misschien kunnen aantoonen, dat er 194,545 aan zeep wordt vereischt, om de snuifvlekken uit overhemden en zakdoeken te wasschen. De schutterij in Belgie, uitmuntende door een eigenaardige, losse opvatting van hare taak, heeft nieuwe vorderingen gemaakt. Het gebruik van den geweerloop als sigarenkoker, voor gedeelten van sigaren, die te groot zijn om bij het „aantreden" weggeworpen te worden, is bekend; maar iets nieuws was het toen men, ter gelegenheid van de begrafenis van den minister van oorlog, een Brusselsbhen schutter den loop van zijn geweer zag openen en met veel smaak iets drinken. Het geweer tevens veldflesch, die gedachte is be- paald deri schutter waardig. Als men zich een denkbeeld wil vormen van de soort dranken, die sommige kooplieden den Parijzenaars te drinken geven onder voor- wendsel, dat het wijn is, moet men weten, dat de 8e kamer van de correctioneele rechtbank te Parijs dezer dagen 36 vonnissen heeft uitgesproken wegens langzame vergiftiging. De Great Eastern de grootste aller stoom- booten van welke wij in lange niets boorden, is nu door een gezelschap aangekocht tot het overbrengen van vee tusschen Texas en Louden. Hij wordt in Milford voor zijne bestemming uit- gerust. Hij bekomt nieuwe ketels en machines, die f 1,350,000 zullen kosten. Er wordt een koelmachine op geplaatst, en zal dan 2200 stuks rundvee en 36,000 schapen kunnen bcrgen en overvoeren. SOOste 8taal»lo(erlJ. HANDELSBERICHTEN. Prijzen der Eflecten Amsterdam, 14 Juli. Prijzeu van J 100 en daarboven. 5e klasse. Trekking van 14 Juli. 15000 no. 1360. 1000 3980 7029 9808 12326 13938 15520 f 400 17698 20698. 200 928 6169 12868 19075. 100 1288 1384 2674 3439 5147 6185 10812 10914 12844 13413 13796 15283 15549 16559 18929 19962 20013. KI)(ISLAND, Uelgih Kka.nkr! js. HirsLAND. Certific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel tlandelmaatschappij dito exploitatie Ned. staataapoorw. Certificated bij Rotschild lnachrijvingen Obligation 1798/1816 dito Hope Co. 1855 6e aerie dito 1000 1864 dito I,. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig. Hope It Co. keening 1860 Certific. dito Inscript, Stieglitz St Co. 2e a 4s I,. Obligation 18671869 Certificated Aandeel apoorweg Or. Maatsch. Oblig. dito. Aand. Baltische apoorweg dito dito Jelez Orel dito apoorweg PotiTiflis 2* pet. 66 3 V 80* 4 a 100* 5 V 102*$ 2* a 8 78 5 97* 5 0 78* 5 0 89 5 0 85W 5 0 86 5 0 139* 4j 0 88 4 1 60* 4 n 4 0 76 6 0 37* 5 0 121* *i 3 88* 0 50* 5 w 85* 5 V 85*

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2