TER NEUZENSCHE COURANT. C. J. I). C. de Vessem Bokx. L. de Feijter j. o J. Jurrij F. Dieiemam Pz. Adriaan Riemens, Thomas van Pienbroek, Thomas van Pienbroek Cornells de Bokx. H. A. A. baron Collot d'Escury. Jacobus van Jole. J. C. Rosseel, en J. B. Schillemans Cornelis de Bokx Thomas van Pienbroek. BINNENLAND. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. van Vervolg der Advertentien. o-o-el. Hontenisse. Ter Netizen, 11 Juli. BIJVOEGS EL Zaterdag 12 Juli 1879. No. 1476. dag a. Bij de vertiezing voor leden van den gemeenteraad te Zaamslag, op Dins- worden aanbevolen de aftredende leden Met alle vrijmoedigheid worden bij tie aanstaaude verkiezing voor leden van den gemeenteraad te Axel aanbevolen en Bij de aanstaande verkiezing voor twee leden van den gemeenteraad wor den de kiezers dringend uitgenoodigd, hunne stem te geven aan de heeren en Hunne verkiezing wordt wenschelijk geacht met het oog op de drukkende lasten onzer gemeente, maar ook voor de algemeene zucht om een eigen en geheel inwonend bestuur, hetwelk door deze verwisseling later kan en zal volgen. Vele landbouwers en burgers. Hoek, 11 Juli 1879. Eenige landbouwende Kiezers te Zaamslag. Eenige kiezers voor leden van den gemeenteraad van Zaamslag zijn voor- nemens hunne stem te geven aan Landbouwer en Geneesheer. Eenige kiezers. Kiezers van Zaamslag stemt met ons Bij de verkiezing van Dinsdag aanstaande worden tot leden van den raad aanbevolen de heeren: WStaal, timmerman. Laatstgenoemde wordt voornamelijk aanbevolen, om eenen ambachtsman in den raad te hebben, die aangaande het onderhoud van onze veelvuldige gemeente-gebouwen inlichtingen kan geven. EEN KIEZER. Bij de a. s. gemeenteraadsverkiezing te Stoppeldijk wordt ten zeerste aan bevolen de heer J. B. SCHILLEMANS, landbouwer aldaar, die reeds vroeger 13 jaren den gemeente raad met zijne algemeene kennis, gezond oordeel en stipte rechtvaardigheid heeft voorgelicht en bijgestaan. Billijk is het bovendien, dat ook het noordelijk deel der gemeente, om voor zijne belangen op te komen, door een flink lid wordt vertegenwoordigt. Kiest dus als een man den heer tot lid van den gemeenteraad voor Stoppeldijk. Eenige kiezers van Pauluspolder, Cambron en den Patrijshoek IffrTtfT— Tot leden van den gemeenteraad van Zaamslag worden aanbevolen en Eenige kiezers. JPolitielx Ovorziclit. De lichtzinnige Engelschen aan de Kaap trach- ten aan het stoffelijk overschot van den Eranschen Prins goed te maken, wat zij door onbezonnenheid aan zijn leven hebben tekort gedaan. Het lijk is met recht vorstelijke eerbewijzen overgevoerd, naar het vaartuig dat het naar de ongelukkige moeder zal brengen. Het heeft niet outbroken aan zielmissen, militaire eer, saluutschoten en wat niet al bij zulk eene uitvaart te pas komt. Maar dat alles zal nog in 't duister treden bij de schitterende ontvangst aan de Britsche kust. Het schijnt, dat de Britsche bevelhebber zich op den Zoeloe—Koning over dat ongeval wil wreken, want hij heeft hem vredes—voorwaarden gesteld, zoo vernederend en zoo bezwarend, alsof niet deze, maar de Engelschman de beleedigde partij is. De Koning der wilden zal zich echter niet aan zulke vernederir.gen van den ilauwhartigen blanke onderwerpen. Dan liever tot den laatsten man geofferd. De geruchten liepen, dat een wapenstilstand van 14 dagen was tot stand gekomen, maar men vreest terecht, dat Cetewayo op zulk een vrede niet gesteld is en dat men den strijd moet uitvechten. De Pruisische Staatscourant heeft thans mede- gedeeld, dat het liberale kabinetslid Hobrecht op verzoek is ontslagen, en de conservatieve onder— staatssecretaris Bitter in zijne plaats is benoemd. De benoeming van den ultramontaan Lucius in de plaats van den minister van landbouw Priedenthal en van den ultra-conservatief Puttkammer, in de plaats van den ultra-liberalen minister van onder- wijs Falk, zal eerst volgen na afloop der zittingen van den Rijksdag. De tabaksbelasting is thans goedgekeurd, geheel zooals zij door de commissie was voorgesteld. Art. 1 en 2 der wet betreffende de in- en uitgaande rechten zijn eveneens aangenomen met een amende- ment van graaf Stolberg, om den datum der alge meene invoering op 1 Januari, in plaats van October te stellen. De verkiezingen in Oostenrijk, die zich nog steeds ten gunste der liberalen hebben doen kennen, zullen wel de aftreding van het ministerie ten ge- volge hebben. De Hongaarsche minister Von Wenckheim is na eene langdurige ziekte overleden. Hoewel lang voorzien, is zijn dood voor graaf Andrassy, wiens grootste steuu hij was, een ge- verlies. Ook in Italie is het tot een crisis gekomen wegens het bewijs van wantrouwen, dat de kamer van afgevaardigden zou hebben gegeven, door de afstem- mmg van het outwerp op het gemaal. Aan den heer Cairoli is de sameustelliug van een nieuw kabinet toevertrouwdhij zal daarin wellicht als voelig eerste minister optreden. Het onderkoningje van Egypte houdt zich dapper, Tot nu toe is hij het tegendeel van zijn vader. leden; de Prinses bevindt zich redelijk wel Hij is zuinig, eerlijk, werkzaam en verlangt niets, dan de welvaart van zijn land te bevorderen. Ter- wijl eene commissie onderzoekt, hoe voortaan's lands finantien behartigd zullen worden, stelde hij dadelijk twee goede voorbeeldenvooreerst door voor twee- derden van zijn tractement afstand te doen en zijn kostbaar leger tot op 12000 man te verminderen. De sultan is onder al de bemoeiingen van de laatste weken wat zenuwachtig geworden. Hij meent weer, dat men het op zijn leven aanlegt. De posten voor zijn paleis zijn verdubbeld. De vorst van Bulgarije is door den Sultan in zijne waardigheid bevestigd. Hij was te 1 uur te Konstantinopel aangekomen, werd om 3 uur door den Sultan ontvangen, dineerde daarna b'j den Russischen gezant vorst Lobanoff en scheepte zich naar Varna in, waar hij Zondagochtend om ruim 11 uur aankwam. De stad was rijk versierd en er heerschte overal groote geestdrift. In zijne pro- clamatie aan het volk verklaarde de Prins, van de heiligheid zijner taak doordrongen te zijn, en al zijn krachten te zullen wijden aan het geluk van Bulgarije. Gisteren werd hij te Tirnova ver- wacht, waar hij den eed aan de grondwet van zijn nieuw rijk zal afleggen. Wij vernemen, dat de oprichting eener normaal- school ter opleiding van onderwijzers, te Axel, zwarigheden ontmoet bij het bestuur dier gemeente. In de vergadering der districts-vereeniging Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, van het Neder- landsch-Onderwijzers-Genootschapgehouden op den 5 dezer, werden de heeren C. van Dijk en G. L. P. van Ham benoemd tot afgevaardigden ter algemeene vergadering, welke zal gehouden worden te Rotterdam op 30 Juli a. s. en de twee daarop volgende dagen. Hulst, 10 Juli. Bij de periodieke aftreding van leden van den gemeenteraad alhier treden ditjaar af de heeren L. J. M. van Waesberghe-Janssens en Mr. F. J. F. M. Walter. Hulst, 8 Juli. Heden had alhier de aanbe- steding plaats van het vervangen van 350 M. begrinting door keibestrating in den polder Abtsdale bij het gehucht yhet Wagentje," onder de gemeente St. Jansteen. Voor dit werk, dat bestaat uit het opbreken der begrinting, het aanvoeren der keien en het zetten der bestrating met het onderhoud gedurende zes maanden; waren ingekomen 5 bil- jetten, die de volgende inschrijvingen behelsden: W. Ringhout te Hontenisse voor646P. Bleijen- bergh te St. Jansteen voor 618; C. L. Bleijenbergh te St. Jansteen voor f 583; P. J. van Remortel te Hontenisse voor f 580en C. van der Hooft te Ter Neuzen voor f 520. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Oust burg, 10 Juli. Heden werd alhier aanbe- steedhet aanleggen van eene bazaltglooiing in het uitwateringskanaal aan de Wielingen, ten oosteu der suatiegeul bij Cadzand, waarbij aannemers werden de heeren C. van der Hooft, te Ter Neuzen, en D. Tholens, te Hoek, voor f 16500. Sas van Gent, 10 Juli. Z. D. H. monsigneur H. van Beek, bisschop van Breda, heeft dezen morgen in onze net versierde kerk aan 299 kinde- ren het H. vormsel toegediend. Bij de kinderen onzer plaats hadden zich die van Westdorpe, Ter Neuzen en Philippine aangesloten. Z. D. H. is dezen avond naar Zuiddorpe ver- trokken, om daar morgen dezelfde plechtigheid te verrichten. De commissaris des Konings in Zeeland maakt bekend, dat de opening der jacht op water- wild, bedoeld in art. 17 laatste lid der gemelde wet, in deze provincie door Gedeputeerde Staten is bepaald op Maandag 28 Juli aanstaande. De Koning en de Koningin hebben het ver- langen kenbaar gemaakt, dat de aanstaande ver- jaardag der Koniging niet feestelijk zal worden gevierd. H. K. H. de Prinses von Wied is Zondag- morgen voorspoedig te Neuwied bevallen van eene dochter, die eveuwel kort na de geboorte is over- VAN DE CD

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 5