BU1TENLAND. is flink en sraakelijk ingericht; de toebereidiug der spijzen aan goede handen toevertrouwd. Tot sluiting zal een allerprachtigst vuurwerk worden ontstoken op de groote markt te Hulst en ieder zal met genoegen vernemen, dat de heer J. Vogelvanger de leiding daarvan bereidwillig op zich heeft genomen. Na het vuurwerk zal door de welwillende mede- werking van de directie van den spoorweg Meclielen- Ter Neuzen een extratrein rijden van Hulst naar Ter Neuzen en van Hulst naar St. Nicolaas. Als een bijzonder goed voorteeken voor het goed slagen van de tentoonstelling en daarmede gepaard- gaande feesten kunnen wij melden, dat eene algemeene medewerking heerscht, zoowel van wege het ge- meentebestuur als van particulieren en leden; de harmonie van Hulst zal ook bij deze gelegcnheid het feest zooveel mogelijk opluisteren, zooals blijkt uit het programma Dat de leden der afdeeling door eene flinke opkomst, vooral ook op de algemeene vergadering, te houden a. s. Dinsdagmorgen ten 10 uur, blijken geven van huune ingenomenheid en waardeering met de krachtige pogingen en opoiferingen, die het bestuur in 't algemeen en onze voorzitter en secretaris zich getroosten, om de dagen der tentoon stelling nuttig en aangenaam te doen zijn. Hontenisse, 11 Juni. In den namiddag van 8 dezer had alhier ten huize van Th. Weemaes eene bijeenkomst plaats van de pachters van het Kroon-domein in het renlambt, Hulst; in deze bijeenkomst is besloten, een adres aan Z. M. den Koning te zenden, houdende verzoek om eene tijde- lijke vermindering hunner pacht, op grond der aanzienlijke verliezen, die in de twee laatstejaren door de slechte oogsten en de lage prijzen der landbouwvoortbrengselen zijn geleden. Het Vaderland bevestigt nu met zekerheid het bericht, dat de ministers Kappeyne en Tak van Poortvliet onvoorwaardelijk hun ontslag aan Z. M. den Koning hebben gevraagd, de overige leden van het Kabinet voorwaardelijk. De be- slissing des konings wordt nog tegemoet gezien. Te Middelburg is Maandag jl. op 54jarigeu leeftijd overleden Mr. T. A. Lambrechtsen, lid der Gedeputeerde Staten van Zeeland. Op 1 September dezes jaars zullen jonge- lieden worden toegelaten, om bij het garnizoens- hospitaal te Amsterdam te worden opgeleid tot officier van gezondheid voor den dienst hier te lande en tot militair apotheker hier te lande. Belanghebbenden vinden de voorwaarder. in de Staats-Courant no. 129. Door den heer C. J. Labout, schoenmaker te V lissingen., is een model—schoen uitgedacht en vervaardigd, hoofdzakelijk ten dienste van het leger, die vele der bezwaren, aan het railitaire schoeisel verbonden, belooft weg te nemen. De grootste verdienste van dit nieuwe schoeisel is, dat ieder soldaat zijn eigen schoenen zal kunnen herstellen in minder tijd dan hij noodig heeft om zijn geweer schoon te maken. Bovendien zijn de kosten van herstelling de helft goedkooper dan die tegen- woordig betaald worden, waardoor de, voor den soldaat zeer bezwarende, lastpost: //Schoenen-repa- ratie," aanmerkelijk verlicht zal worden. De be- werking van dezen schoen geschiedt hoofdzakelijk machinaal. Hij is zeer net afgewerkt en zal veel minder slijteu dan de tegenwoordig gebruikt wordende schoenen. De vervaardiging is gemakke- lijk, zoodat een vlug werkman in het open veld, van weinige werktuigen voorzien, in een uur een geheelen schoen kan maken. De uitvinder heeft eene audientie bij den minister van oorlog aange- vraagd, om zijne tnethode aan dezen bekendte maken. Uit Brussel wordt bericht ,/Kerdijk is 7 Juni van Antwerpen naar Brussel overgebracht. Hij werd opgesloten in de gevangenis des Petits Carmes, in dezelfde eel waar 't Kint de Roodenbeke gedurende twee en een half jaar ver- blijf hield. Leden zijner familie, hier woonachtig, hebben vergunning gekregen om hem te bezoeken. Morgen (Zaterdag 1-1 dezer) zal het hof van appel zijne middelen van verdediging hooren tegen de aanvrage der Nederlandsche regeering om zijne uitlevering. Naar het schijnt, zal zijn advocaat pleiten dat hij het slachtoffer der knoeierijen van Pincoffs is geweest, maar dat bij hem (Kerdijk) geen boos opzet bestaan heeft, en zijne mede- plichtigheid aan de misdaden door achteloosheid en onvoorzichtigheid werd veroorzaakt. Misdadig voornemen, boos opzet moet er zijn, om de uit levering te kunnen toestaan." Landbonwberichten. Gedurende de verledene week was de midden- prijs van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie als volgt: Ossen 79 centimen tot fr. 1,07, stieren, koeien en runderen 71 tot 91 centimen; opslag 4 centi men. Kalveren 80 centimen tot fr. 1,30; onver- anderd. Alles per kilo levend gewicht. De markten waren slecht bezet. De handel in vlas was weder tamelijk goed, zoodat de prijs eene kleine verbetering heeft onder- gaan, toe te schrijven aan de ongunstige berichten, aangaande den aanstaanden vlasoogst. Op sommige markten is de opslag van 25 tot 50 centimen per drie kilo geweest. In den naclit van 7 op 8 dezer is er te Gent in den winkel op de Brabanddam van den heer Janssens, zilversmid, eene aanzienlijke diefstal gepleegd. De dieven hebben voor eene waarde van 6000 fr. gouden kettingen, oorringen, medal- jons, ringen enz. gestolen. Zij zijn waarschijnlijk te midden van hun werk gestoord, want ver- scheidene juweelen, die zij hadden kunnen mee- nemen, zijn blijven liggen. In een naburig strantje heeft de politie een gouden medaljon en andere voorwerpen gevonden. Men denkt op het spoor der misdadigers te zijn. Te St. Denis is een ongehoord feit gepleegd, I dat het geheele stadje in opschudding heeft gebracht. Voor de ophanden zijnde kermis zijn eenige koop- lieden bezig hun tenten op te slaan. Een kind van 8 jaar speelde, zooals de kinderen wel meer plegen te doen, op de balken en planken van een der in aanbouw zijnde krameu. De koop- man, wien deze toebehoorde, den jongen op een balk ziende klimmen, ontstak daardoor in zulk een woede, dat hij een revolver greep en het kind dood schoot. De ellendeling is in hechtenis ge nomen. De moordenaar Zolowief is Zondag, ten aan- schouwe van een ontelbare menschenmassa opge- hangenhij bleef tot het laatste rustig en weigerde geestelijke toespraak. Het volk bleef rustig. De nihilisten laten zich door deze en dergelijke execu tion echter niet afschrikken. In het tuchthuis te Woolwich zijn proeven genomen met luchtbollen, ten gebruike in den Zoeloe—oorlog. Een afdeeling luchtschippers is ge- vormd. Een bol van ongewone grootte, de Saladin, 38000 kub. voet is bijna klaar; de Talisman en de Saracen zijn reeds gereed. Met den voorlaatsten I is men 1400 voet hoog gestegen, en heeft, terwijl de bol werd vastgehouden door een kabel, licht- teekens gegeven. De dienstdoende sappeurs zijn j spoedig met de zaak vertrouwd geworden. GEMENGDE BERICHTEN Naar men verneemt, zou de minister van finan- cien besloten hebben de oude centen buiten om- loop te stellen. fe Middelburg zijn dezer dagen door den provincialen ijkmeester van een koopman in ijzerwaren ruim 700 nieuwe gewichten, die alle van een valsch ijkmerk voorzien waren, in beslag genomen. Daarvan is proces—verbaal opgeinaakt en aan den officier van justitie ingezonden. Te Vlissingen is een commissie benoemd, om eenige feestelijkheden tot stand te brengen, bij gelegenheid dat de nieuw benoemde burgemeester, de heer Smit, zijne betrekking zal aanvaarden. Een der manschappen van het aldaar liggende wachtschip, met zijne echtgenoote langs de wallen wandelend, trachtte tengevolge van ontstane oneenigheid zich den hals at te snijden. Met twee sterk bloedende wonden, die evenwel niet gevaarlijk zijn, werd hij naar het hospitaal gebracht. Naar men verneemt, zal binnenkort tusschen Zierikzee en Rotterdam een tweeden stoombootdienst tot het vervoer van personen, goederen en vee worden ondernoraen. Een landbouwer, vroeger te Retranchement, thans te Antwerpen woonachtig, heeft zich op de hofstede, waar hij geboren was, onder St. Kruis door op- hanging van het leven beroofd. Te Aardenburg hebben eenige liefhebbers zich bezig gehouden met het ontvreemden van ham, worst en kleeding- stukken bij den landbouwer van Darning in den Isabella-polder. Men schijnt een kind door den schoorsteen naar beneden gelaten te hebben, dit heeft de deur geopend en zoo is men binnen ge- komen. Een 13jarige jongen is in de Spoorweg- haven van Fijenoord gevallen en verdronken. le Leuven is een kind van 4 jaren door een kind van 12 jaren zwaar gewond aan 't hoofd, zoodat het stervend opgenomen en kort daarna overleden is. i'e Wildervank is een jongen van 11 jaar, die een vogelnestje wilde uithalen, uit een schuur van een hoogte van 27 voet, op den harden vloer gevallen. Hij heeft zich erg bezeerd. De prins van Wales zal den 24 dezer met zijn stoomjacht naar Ostende komen, ten einde de groote inter- nationale zeilvaarten bij te wonen. Een der jachten van den prins zal deelnemen aan den wedstrijd. Door den hertog von Bedford is aan zijne pachters, wegens de slechte tijden, de pacht voor het loopende halfjaar kwijtgescholden. De hun aldus geschonken som bedraagt 70,000 p. st. Lord Hastings heeft 10 pCt. van de pachtsom laten vallen. Ge durende de verleden maand Mei zijn er te Brussel 7495 brieven met kunnen besteld worden, ten gevolge slechte adressen. Van dit getal zijn er 4529, na geopend te zijn, aan hun adres of aan de verzenders kunnen besteld worden; 2966 zijn in de papierenmand geworpen. Verleden week zijn te 's Bosch 12 processen- verbaal opgemaakt voor het in omloop brengen van vreemde munt Belgische centen meest tegen buitenlni. De politie is volgens eene ministe- rieele aanschrijving gelast op deze overtreding een nauwlettend toezicht te houden; men zij dus gewaarschuwd I De sedert eeuwen wijd en zijd vermaarde Deventer koek, in welker bereiding door den tijd slechts Oen verandering kwam, nl. dat zij thans met stoom wordt vervaardigd, zal ook op de Arn- hemsche tentoonstelling vertegenwoordigd zijn. De firma Jacob Bussink exposeert nl. een kolossale pyramide van koek uit de van oudsbekendegekroonde alleraansgading. Een Engelsch predikant moet van den kansel het volgende gebed uitgesproken hebben: vHeer, Gij weet het beter dan ik, wij zijn ongelukkig. Alles gaat slecht. Geen werk, geen brood meer! Dat alles is de schuld van een ouden jood, die te Londen woont. Dood gij hem, Heer, want indien ik hem doodde, zou ik opgehangen worden." Men zegt dat Disraeli, op wien dit gebed zin- speelde, hartelijk gelachen heeft. Aanbestedintr. Op Vrijdag, 20 Juni, des voormiddags 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal bestuur te Middelburg, van Het maken van een peilput en gebouwtje voor een registrerende getijmeter bij Bruinisse, aan het vaarwater „het Zijpe." (Raming 7190). Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele in- schrijving, volgens 441 der Algemeene Voor- schriften. HANDELSBERICHTEN. Prijzen tier tCffecten. Amsterdam, 12 Juni. Nedkeland. UELGIfc Frankbijk. ttUSLANI). Certific. Werlcelijlie schuld 24 pet. 65^ dit? dito dito 3 784 dito dito dito 4 99} Aandeel Handel maatschappij 5 a 10844 dito exploitatie Ned. ataatsspoorw. 113 Ccrtificaten bij Rotachild 21 U Ir.bchrijviugen 3 Obligation 1798/1815 5 u 954 dito Hope Co. 1855 6e serie 5 78 dito 1000 1804 5 V 914 dito L. 100 1872 5 n 8444 dito I,. 100 1878 5 H 851 Lotea 1806. 5 V 139 Oblig. Hope Co. Leening 1860 u 824 Certific. dito 4 Inacript. Stieglitz Co. 2e a 4e I. 4 Obligation 18671869 4 0 76 Certificaten 6 Aandeel apoorweg Gr. Maatach. 5 n 122 Oblig. dito. 44 n 884

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2