BEKENDMAKING. No. 1467. Woensdag 11 Juni 1879. 19e Jaargang. AIge m een Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. BINNENLAND. ABONNEMENT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Door het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich by alle Boekhandelaars, Postdireo- teuren en Brievenbushouders. ADV EBTENTllN. Van 1 tot 4 regela 0,40. Voor elke regel meer 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namlddag URIC nren. Dlt blad veracbljnt Dinsdag- en Vrijdagavond bij Jf. H. G. DHOIVT te Tee Neuzen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ZAAMSLAG, provincie Zeeland, maken bekend 1°. dat de gewone jaarlijksche Paarden- en Veemarkt alhier, zal worden gehouden op Dinsdag den lsten Juli 1879, aanvangende des voormiddags te 9 uren, en eindigende des namiddags te 3 uren. Van wege de gemeente worden, te diet'gelegenheid, uitgeloofd elf verschillende preraien, naar welke echter geene mededinging wordt toegelaten aan de eigenaren van het grootste getal paarden en vee, die te dezer zake, in het vorig jaar zijn bekroond, alsmede voor de paarden en het vee, wegens welke alhier, reeds vroeger, eene premie als uitmuntende is toegekend en voor die welke na 11 uren worden aangebracht. Geen liedjeszangers, orgeldraaiers en dergelijken worden, gedurende den tijd der Paarden- en Vee markt, toegelaten 2°. dat de Kermis of Jaarniarkt in deze ge meente, zal plaats hebben op Dinsdag den I8ten Jnii 1879 tot en met Dond*rdag den 3den dier maand, Zaamslag, den 6 Juni 1879. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. VAN DIXHOORN, Voorzitter. E. H. WORTMAN, Secretaris. JPolitiels Ov©i*a?iclit. De nietig verklaring van de verkiezing van Blanqui heeft met eene verpletterende meerderheid plaats gehad. De Bonapartisten hebben zicli van de stem ming onthouden, doch, daar ze noch voor noch tegen wilden stemmen en zich niet onopgemerkt wilden laten, hebben zij bij monde van hunnen voorvechter, de Cassagnac, een hevig standje uitgelokt en den voorzitter duchtig uitgescholden. Daardoor is even- wel de waardigheid der regeering niet het minst gedaald, ofschoon die der Bonapartisten al niet lager kan zinken, dan ze thans is. De oproer- maker kreeg, met goedkeuring van de Kamer, eene berisping en zal wellicht eerstdaags, om zijne onbehouden taal in een der bladen zijner partij, terecht staan. Hij heeft echter nu reeds verklaard, dat hij ondanks dit niet ophooden zal met schelden. Een waardig vertegenwoordiger De Franschen zullen hun naam aan een ander groot. werk verbinden. De landengte van Panama zal worden doorgestoken en het kanaal worden gegraven onder toezicht van den vermaarden ingenieur Ferdinant de Lesseps. De republiek heeft bezit genomen van de Nieuwe Hierische eilanden in Australie, nabij Nieuw Cale- donie gelegen en bevattende eene bevolking van ruim 100 duizend zielen, waaronderenkelechristenen. Het is eene vruchtbare vulcanische streek. In Algerie is een oproer uitgebarsten tusschen twee stammen. Anderen meenen, dat het oproer zijn grond heeft in den overgang van het militaire gezag naar het burgerlijke, en zou van de militaire behoudslieden zijn uitgegaan. In alle geval schijnt het niet van veel beteekenis te wezen. De dronken koning van Birmah schijnt in zijne J oogenblikken van nuchterheid vredelievend gezind te zijn; althans men meldt, dat hij een gezant naar den onderkoning van Indie zond met vrede- lievende betuigingen. Maar als hij te diep in het glaasje heeft gekeken, dat regel schijnt te zijn, is hij zoo oorlogzuchtig mogelijk. Hij heeft nu al de forten laten bezetten en zijne troepen de rivier afvvaarts gezonden, in een woordhij legt het aan, als of hij het geheele Britsch-Indische leger wil vernietigen. Intusschen durfl hij, noch zijne mi nisters, zich uit zijn paleis te begeven, uit vreeze, dat hij door zijn eigen volk om hals zal worden gebracht. De jeugdige despoot heeft al wat mis- daden op zijn geweten. Het laat zich nu licht begrijpen, dat hij een moord in massa, gelijk een oorlog is, eene aangename variatie vindt. Niet veel beter gezind schijnt de Kafferkoning te zijn, die niets minder verlangt, dan zijn vijand met huid en haar te laten opeten. Het laat zich begrijpen, dat hij zulk eene drieste taal durft spreken, want het moet er maar ellendig uitzien in het Engelsche leger. De voornaamste legerhoofden en dapperste aanvoerders zijn ziek of door ziekte ver- zwakt. Voor goud zijn de noodige vervoermiddelen niet te verkrijgen en de moedeloosheid is algemeen. In Transvaal zijn de Engelsche en Engelsch ge- zinde bladen verbolgen op Sir Bartle Frere, dat deze de boeren de schrale gunst verleende, door hun adres aan de koningin als behartigenswaard aan te bevelen. De inboorlingen en Hollanders in Natal en Transvaal lijden veel van de stroop- tochten der Zoeloes. De Khedive heeft van Bismarck thans eene aan- maning gekrcgen, om het stilzwijgen af te breken op de vraag, hoe hij met zijne schuldeischers zal handelen, die indruk zal maken. Het laat zich denken, dat Bismarck het daarbij nu niet laten zal. In Italie werken thans de elementen samen, om een groot deel van het land te verwoesten. De Etna spuwt sedert verscheidene dagen stroomen slijk en gloeiende lava uit, zoodat gansche streken onder de asch bedolven en ontvolkt zijn. Daar- nevens zijn de voornaamste rivieren buiten hare oevers getreden, waardoor gansche dorpen ver- zwolgen worden. De oogst zal voor een goed deel vernietigd zijn. Spoorwegen en bruggen onder- vinden veel schade; de verwoesting en ellende is onbeschrijflijk. Rusland wordt steeds geteisterd door branden. Telkens verneemt men nog van dorpen, die afge- brand zijn; met zekerheid kan van menigen brand getuigd worden, dat hij gesticht is. 't Schijnt, dat Guorko aan de militaire macht verweten heeft, dat zij in haren ijver te ver gaat en zich met zaken bemoeit, die meer tot het gebied der politie behooren. Deze zal voortaan met revolvers ge- wapend worden; wel een bewijs, dat de regeering haar niet veilig acht. Na een debat van ruim vijf weken heeft de Belgische Kamer van afgevaardigden de wet op het lager onderwijs met 67 tegen 60 stemmen aangenomen. Ter Neuzen, 10 Juni. Van de 139 kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in deze gemeente heb ben heden 103 kiezers hunne stemmen uitgebracht. Bij de periodieke aftreding in 1875 hebben 87 kiezers van de 113, in 1877 100 kiezers van de 125 hun stembiljet ingeleverd. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen te Ter Neu- gen, den beer D. A. van Wolframsdorff, thans ontvanger derzelfde middelen te Beek, gemeente Ubbergen. In een particuliere correspondence uit Brussel, meldt men: z/Ik verneem, dat de onderhandelingen tusschen Belgie en Nederland over de kwestie van Ter Neuzen zoo goed vooruitkomen, dat het tractaat, door de twee staten te sluiten, binnen zeer korten tijd aan onze kamer van vertegenwoordigers zal voorgelegd worden, ten einde het nog vdor de maand Juli zou kunnen in behandeling komen. Boven- dien zal de regeering aanvrage doen om drie millioen voor de werken te Gent en de voorhaven van het kanaal van Ter Neuzen. Hoek, 7 Juni. Gisteren heeft alhier in het logement ,/s Lands Welvaren" de aanbesteding plaats gehad van wege het bestuur van den Kou- denpolder, bestaande in het leveren en verwerken van verschillende materialen ten behoeve van den polder, alsmede het onderhoud daarvan tot 31 Decem ber van dit jaarhiervan is aannemer geworden D. Tholens te Hoek voor 1498. Inschrijvingsbiljetten waren nog ingeleverd door J. de Keuning te Hoek voor /2310; C. Blok te Hoek voor 1780; P. Bareman te Hoek voor /1768; J. Meertens te Hoek voor/ 1722; A. van der Beek te Zaamslag voor/ 1676; J. Jansen te Hoek voor1670J. Tholens Dz. te Ter Neuzen voor 1607; A. Tholens Dz. te Ter Neuzen voor 1602; C. Boot te Ter Neuzen voor 1590; II. Klaassen te Zaamslag voor f 1543J. Tholens Dz. te Hoek voor 1500. Axel, 9 Juni. In den nacht van 5 op 6 dezer werd uit de woonkarner op de hofstede van den I landbouwer Pieter van Hoeve in den Coegorspolder alhier een massa vrouwenkleederen, linnengoed enz. en zoo men zegt 400 aan bankpapier ontvreemd, waarvan de daders onbekend. De huisgenooten hunne vensters dien nacht niet gesloten hebbende, had men zich door opschuiving van een derglas- ramen den toegang verschaft. Zooals vroeger en thans geschieden die diefstallen meest van Donder- dag- op Vrijdagnacht, vermoedelijk door vreemde- lingen. Daar des Vrijdags markt te Gent is, wordt dit vervoer van ontvreemd goed, misschien wegens het gedrang in de spoorwegwagons, lijn Gent, niet opgemerkt, hetwelk op andere dagen waarschijnlijk dadelijk in het oog zou vallen. De Staats-Courant van gisteren vermeldt, dat de prins van Oranje een nieuwen aanval van bron chitis heeft gehad, die de reeds aangevangen her- stelling tegenhoudt en nieuwe zorgen vereischt. Z. M. heeft benoemd bij de algemeene reken- kamertot lid de beer C. M. van Yliet, referen- daris, tot commies de heer H. Wiras, thans adjunct- commies, en tot adjunct—commies de heer M. G. Debloeme, thans eerste klerk. De leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal zijn ter vergadering bijeengeroepen tegen Maandag den 16 Juni e. k. des avonds ten acht ure. TUB NEUZENSCHE COIiltWT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 1