BURGERLIJKE STAND. GEMENGDE BERICHTEN. HULST. AXEL. BOSCHKAPELLE. C L I N G E. GR AAU W. HENGSTDIJK. H O EK. ondervonden. Wei is waar werd voor bijna drie- maal het bedrag ingeschreven, doch die inschrijvin- gen kwamen meestal uit Duitechland en Frankrijk; de Belgische zijn veel minder talrijk dan gewoonlijk. De Belgische steenkolen-industrie begint zich zeer ongerust te maken over de concurrentie van Bngeland, ten gevolge van de verdieping der Seine, alsook van het graven eener groote vaart in het Noorden van Frankrijk. Daardoor zal het vervoer der Engelsche kolen en der voortbrengselen van de departementen du Nord en da Pas-de-Calais kunnen geschieden onder voorwaarden, die hun misschien de voorkeur zullen doen geven ten nadeele der Belgische kolen. Te Quimperle in Frankrijk verliet eenige dagen geleden eene vrouw hare woning, een dochtertje van vijf maanden in den wieg achterlatende. Toen zij thuis kwam, wachtte haar een hartverscheurend tooneel. Een varken had zich toegang weten te verschaffen tot het vertrek en het kind ten deele verslonden. Gedurende de vorige week was het aantal schepen, die schipbreuk leden, buitengewoou groot. Niet minder dan 15 Britsche en buitenlandsche schepen strandden aan de Engelsche kust, waar- door het aantal van de in dit jaar verongelukte schepen tot 663 is geklommen, of 135 meer dan in hetzelfde tijdsverloop van het vorige jaar. Door deze schipbreuken werd een aanzienlijke schade aan eigendommen berokkend, welke men op 300,000 p. st. raaint, waarvan twee derden Britsch eigendoin. De Engelsche meteoroloog E. J. Lowe, heeft de vraag bestudeerd, of er al dan niet een weers- cyclus bestaat, dat is eene regelmatig na verloop van zekeren tijd terugkeerende opeenvolging van droge of natte, en dus van vruchtbare of onvrucht- bare jaren. Die vraag meent hij, op grond van over niet minder dan duizend jaren door hem in- gestelde onderzoekingen, bevestigend te kunnen beantwoorden. Hij neemt aan een cyclus van elf jaren, zoodat om de elf jaren een zomer van groote droogte vrij regelmatig zou terugkeeren. Er is dus kans, volgens den heer Lowe, dat het tegen- woordige jaar 1879 zich weder zal onderscheiden door groote droogte, een mislukten oogst en al de verdere gevolgen daarvan. Er was eene groote droogte in 1868; er waren er vroegere in 1857, 1846, 1834, 1825 enz. Dus geraiddeld om de elf jaren. De Zeeuwsche stoombootmaatschappij heeft over 1878 7713 winst gemaakt"; het dividend werd bepaald op 6 pCt., of 30 per aandeel. De pannen, die door de verschillende firma's voor oestercultuur te Bergen-op-Zoom zijn in zee ge- bracht, hebben over het geheel genomen een meer dan middelmatigen aanslag opgeleverd. De jonge oesters hebben weinig door de strenge vorst ge leden. Te Nes hij .Akkrum is een man, na te diep in het glas gekeken te hebben, in de vaart geloopen en verdronken. Te Zwolle heeft zich eene ISjarige eenige dochter door ophanging van het leven beroofd. Zaterdagnamiddag heeft zich boven Apeldoorn een onweder ontlast, dat tot den avond voortduurde. In den stal van eene bouwhoeve, nabij het Uddlermeer, zijn 2 koeien en 1 pink door den bliksera gedood, zonder dat er andere schade is aangerieht. Te Dordrecht is eene 75jarige weduwe in hare woning overleden gevonden. In hare bedstede liggende, is zij door het breken van een riggel, waarop de onderlagen van haar bed lagen, naar beneden gestort in een kelder onder die bedstede. Zij schijnt de kracht gemist te hebben, zich weder op te richten. Twee agenten van een kantoor van buitenlandsche loten zijn gearresteerd wegens oplichting. De directeur Mijers van het bekende Amerikaan- sche circus is te Parijs failliet verklaard. Te Berlijn heeft zich een knaapje van 12 jaar door ophanging van het leven beroofd uit tegenzin in het schoolgaan. Reeds meermalen had hij gedreigd dit te zullen doen. Een zeldzaam tamiliefeest werd onlangs te Vlotho gevierd. De jongste dochter van een ingezetene der plaats trouwde met den jongsten zoon van een ander ingezetene, nadat vroeger reeds drie zusters van de bruid met drie breeders van den bruidegom in T huwelijk getreden waren.De afgevaardigde van Niort, Delaporte, hield een conference te Mauze, 400 personen waren er bijeen. Op het oogenblik dat de Marseillaise werd gespeeld, zakte de vloer van de zaal in. 150 personen vielen en er waren heel wat gebroken beenen en ribben. De Arrogante, de Fransche drijvende batterij welke voor eenigen tijd bij Toulon plotseling zonk, zoodat een groot aantal personen om het leven kwamen, is weder vlot gemaakt. Te Eisleben, in de Pruisische provincie Saksen, heeft iemand in zijn tuin een pereboom gerooid en bij die gelegenheid 27,000 mark in gouden specie, in den grond be- dolven, opgegraven. Te Tilburg kwam verleden week een onbe- kende boer, uit eene van de omliggende gemeenten, aan het gehucht „de Kwartel" aangereden, klopte aan bij een der bewoners, gaf een pakje af, met bijvoeging van twee rijksdaalders en vertrok. Het pakje bleek een pas geboren kind te bevatten. De politie doet onderzoek, doch kan de zaak nog niet tot klaarheid brengen. Een achttienjarig meisje en een jongeling, werkzaam op een der linnen-fabrieken te Boxtel, werden jl. Vrijdag, na het wisselen van scheld- woorden, handgemeen, welke twist zoo hoog liep, dat het meisje, het mes van den jongeling wetende machtig te worden, hem daarmede een diepe wond aan den pols toebracht. Er is proces-verbaal op- gemaakt. In Sambeek zijn twee arbeidershuisjes afge- brand. Een 3jarig kind is daarbij omgekomen. Het knaapje was, toen de brand uitbrak, met de kinderen van Arts aan het spelen. Eerst toen vrouw Arts hare kinderen uit het brandende huis gebracht had, bemerkte men, dat de kleine speel- genoot ontbrak. Het was toen echter reeds te laat. Het instortend dak had hem onder gloeiend puin begraven. De bewoners van een huis in de Krausen- strasse te Berlijn vonden dezer dagen bij hun thuiskomst de pijp der waterleiding gesprongen en de keuken ter hoogte van een voet onder water. Er waren geen andere levende wezeus thuis, dan de kat met hare twee jongen, die, in de keuken, gelijkvloers met de straat, door het wassen van het water in groote verlegenheid waren geraakt. De oude kat had echter hare jongen een voor een in haar bek genomen en droeg ze uit haar mandje naar een houten bak, dien zij op de vloer ontdekte, en stapte er eindelijk zelve in. Toen de ongeruste bewoners de deur openden, zagen zij de kleine familie zeer rustig in hare veilige ark op het wa ter drijven. Te Keulen moeten tegenwoordig de honden gemuilband zijn, als zij zich op straat vertoonen. De honden, die zonder muilband worden aange- troifen, worden alien opgepakt. Onlangs wilde een eenzaam Keulenaar zijn hondje een luchtje laten scheppen. Juist wilde hij het den muilband aan- doen, toen hij een hondenjager op zich af zag komen. Het dier op den arm nemen en op de vlucht gaan was voor hem het werk van een oogen blik. Maar nauwelijks had hij eenige stappen gedaan, of een der hondenjagers had hem reeds zijn net over het hoofd geworpen en hem zoo tot zijn ge- vangene gemaakt. De man is daarover echter onte- vreden, en hij heeft de hulp van den rechter in- geroepen om de hondenjagers aan T verstand te brengen, dat zij geen menschen, maar alleen hon den mogen van vangen. t, De Genestet-Scheurkalender" gaf voor Donderdag 15 Mei, den dag dat Rotterdam het finantieel onheil overkwam, de volgende regelen „Wat heeft onze eeuw al menig muur Als Jericho zien vallen!" Van 1 tot 15 Mei 1879. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 2 Mei. Pieter Jansen, oud 29 j., jm. en Jarnia de Bruijne, oud 23 j., jd. Michiel van den Berge, oud 38 j., weduwn. en Prancina Adriana Rijnberg, oud 37 j., jd. 3 Mei. Pieter Stouthamer, oud 26 j., jm. en Cornelia Mangold, oud 23 j., jd. Adriaan Krijger, oud 23 j., jm. en Anna Leijs, oud 30 j., wed. Huweljjks-voltrekkingen. 1 Mei. Huibrecht Leunis, oud 25 j., jm. en Pieternella Dieleman, oud 21 j., jd. 12 Mei. Carolus de Wit, oud 25 j., jm. en Maria Francisca Geselina Buijck, oud 29 j., wed. 15 Mei. Pieter Jansen, oud 29 j., jm. en Janna de Bruijne, oud 23 j., jd. 15 Mei. Pieter Stouthamer, oud 26 j., jm. en Cornelia Mangold, oud 23 j., jd. Michiel van den Berge, oud 38 j., weduwn. en Prancina Adriana Rijn berg, oud 37 j., jd. Adriaan Krijger, oud 23 j., jm. en Anna Leijs, oud 30 j., wed. Geboorten. 4 Mei. Cornelia Adriana, d. van Jacobus Dei en van Laurina van Aalst. 7 Mei. Cornelia, d. van Pieter Lensen en van Janna Scheele. Willem, z. van Jacobus van Doeselaar en van Pieternella de Mul. 9 Mei. Maria Jacoba, d. van Jacobus van Wijck en van Adriana Hamelink. 10 Mei. Arie George, z. van Cornelis van der Hooft en van Jacomina Maria Leunis. 11 Mei. Anthonie Johannes, z. van Hendrik Johan nes Aarnoudse en van Maria Haneveer. 13 Mei. Blondiua Mathilda, d. van Johannes Michiel Jaoobs en van Melanie Sophia van der Straeten. 14 Mei. David, z. van Martinus van de Wege en vanTanneke Hendrika van Wijck. Overlijden. 4 Mei. Janna Jansen Verplanke, oud 69 j., wed. van Gerardus Molegraaf. 8 Mei. Pieter van der Hooft, oud 44 j., echtgen. van Cornelia Frederiksen. Huwelijks-aangiften. 14 Mei. Constantinus de Bruijn, oud 32 j., jm. en Virginia Johanna Eggermont, oud 27 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Emilius Levinus, z. van Michiel Antonie Cornelis Kieboom en van Maria Petrouella Boel. 12 Mei. Marinus Ferdinand Alvarez, z. van Alonze Ferdinand Alvarez Geene en van Elisabeth Oreel. Overlijden. 10 Mei. Clarisse Smet, oud 56 j., echtg. van Petrus Leopoldus Thomaes. Huwelijks-aangiften. 2 Mei. Willem Jozias van Doeselaar, oud 25 j., jm. en Debora Lansen, oud 22 j., jd. Cornelis Johannes van Ilecke, oud 21 j., jm. en Julie Remerij, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Mei. Camilus Govaert, en Celesia Amelia de Vleeschouwer. 7 Mei. Joannes Baptiste Duijm en Leosalia van Bastelaer. 14 Mei. Charles Louis Wauters en Stefanie IJsebaert. 15 Mei. Willem Jozias van Doeselaar en Debora Lansen. Geboorten. 4 Mei. Cathariua Adrianad. van Frederik Bakker en van Susanna Hooglander. 12 Mei. Sara Catharina, d. van Jan Verpoorte en van Leuntje Galle. 14 Mei. Cornelis, z. van Jan van Langevelde en van Aagtje Bakker. Overlijden. 8 Mei. Janneke Ebrina de Bruijne, oud 2 j., d. van Salomon en van Anna de Bokx, Tot heden geen opgaaf ontvangen. Huwelijks-voltrekkingen. Gustaaf de Cock (van Meerdonk), oud 27 j., en Maria Theresia Speelman, oud 22 j. Emile Ferdinand Coenen (van Meerdonk), oud 27 j., en Silphia Maria de Kesel, oud 25 j. Geboorten. Stephanie, d. van Fredericus Pieters en van Philomena Bleijenberg. Cyrillus, z. van Franoies Hoefnagels en van Maria Leonia Dansaert. Philomena Rosalia, d. van Franciscus Blommaert en van Paulina Coleta van Goethem. Angelica Irena, d. van Josephus Eduardus Braem en van Maria Theresia Pieters. Overlijden. Adolphus Alfonsus Claessens, oud 9 m. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Mei. Adrianus de Bilde, oud 23 j., jm. en Rosalia Bracke, oud 24 j., jd. Geboorten. Paulina Christina, d. van Judocus Durinck en van Maria Anna van Denderen. Overlijden. Dorothea Penguet, oud 2 m., d. van Petrus Beuediclus en van Isabella Maria Compiet. Een levenloos aangegeven mannelijk kind van Augustinus van Walle en van Cornelia Boogaart. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Huwelijks-aangiften. 10 Mei. Mattheus Scheele, oud 22 j., jm. en Maria Hamelink oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Mei. Jacobus van Hermon, oud 21 j., jm. en Janna Klaassen, oud 22 j., jd. 3 Mei. Petrus Franciscus Lantsheer, oud 26 j., jm. en Adriana Yinke, oud 24 j., jd. 8 Mei. Abraham Dees, oud 23 j., jm. en Jacomina Dieleman, oud 18 j., jd. Geboorten 11 Mei. Aagtje, d. van Jan van der Peijl en van Jacomina Meertens. 12 Mei. Jacomina FranQoise, d. van Cornelis Drabbe en van Janna Ver- heijke. Overlijden. 8 Mei. Jan Verheijke, oud 75 j., echtg. van Catharina Scheele. 11 Mei. Cornelia Wolfert, oud 41 j., echtg. van Jan van Drongelen. 12 Mei. Tanneke de Regt, oud 82 j., wed. van Adriaan de

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2