BUITENLAND. F. de B. Lz., te Graauw, ter zake ala voren; bij rerstek veroord. in boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. P. C. Ez., te Clinge, ter zake als voren; bij verstek veroord. in boete van 10, subs, gevang. van 1 dag in in de kosten. Landbouwberichten. De verpachting van landerijen der gemeente Dordrecht bedraagt f 40,327,98 zijnde 12,387,55 minder dan het vorige jaar. De daling in de kaas— en boterprijzen doet in het zuid-oostelijk deel van Zuid-Holland ook haar invloed gevoelen op de verpachtingen der graslanden. Deze brengen van 10 tot 25 pCt. minder op dan in het vorige jaar. toeren op het koord bij de pont-d'Austerlitz. Hij werd naar zijn woning gebracht te Montrougedaar vond men onder den vloer niet minder dan 45,000 frs. met een olographisch testament, waarbij de overledene zijn geheel fortuin verinaakte aan een zijner vroegere patroons. GEMENGDE BERICHTEN. De zoogenaamde blauwe torenj te Antwerpen, het laatste overblijfsel der oudste vestingwerken der stad, zal niet geslecht worden. De minister van binnenlandsche zaken is met het stedelijk bestuur over het behoud van dit monument in onderhandeling getreden. Bij dezen toren heeft vooral de strijd gewoed tusschen de troepen van oin voorzichtig te zijn. Maandag zijn te Amers- De beer Schippers heeft het denkbeeld aan de hand oin de 2£ centstukken een korteren naam te geven en wel den ouden naam van groot (groote cent) waarvan het de waarde vertegenwoordigt. De uitdrukking vijfgroot voor 12£ cent is nog evenmin verloren. Van Santen Kolff, die te Amsterdam de vrouw met wie hij verboden omgang had, heeft doodgeschoten, zal den 28 dezer voor het gerechtshof aldaar terechtstaan. Nabij Anjurn sneed dezer dagen een brood venter zijn bond de tong uit, tengevolge waarvan het beest stierf. De veldwachter Slot, te Morra, bracht den woestaard tot bekentenis. In een dorpsherberg in Fries- land betaalden drie heeren bun gelag met een gouden tientje, dat later bleek een nieuw 2£ centstuk te zijn. Dit voorbeeld strekke tot waarschuwing foort door een fellen brand vijf huizen, met de daarachter liggende schuren en bergplaatsen, geheel afgebrand. De 17jarige kantoorbediende te Am sterdam, die met 900 op den loop was, is Zondag te Venlo gepakt. Het geld was grootendeels nog in zijn bezit. Te Groot-Schermer is een 3jarig jongentje in een tobbe met kokend water gevallen en omgekomen. Te Luik heeft in een verf- waren-magazijn een hevige brand gewoed. Tot den hertog van Anjou en de gewapende burgers der stad toen T hun gebleken was, dat deze ver- tegenwoordiger van den prins van Oanje een zeer dubbelzinnige rol speelde. In dezen strijd bleven de burgers overwinnaars, die er na een vreeselijk bloedverlies in slaagden, Anjou met zijne troepen uit de stad te verjagen. De koninklijke maatschappij tot aanmoedi- ging van de schoone kunsten te Antwerpen zal dezen zomer eene tentoonstelling van schilderijen, teeke- ningen, gravures en pleisterwerken houden. De gelegenheid ter inzending is geopend tot 12 Juli. De tentoonstelling begint 10 Augustus en wordt op den eersten Zondag in October gesloten. De stad Antwerpen heeft 25,000 francs bestemd om kunststukken voor het museum aan te koopen en vermoedelijk zal het staatsbestuur een gelijke toe- lage voor hetzelfde doel toestaan. De regeering ^resi 500 1eveI;de s°haPe^ t i Zondagmiddag waren de pompiers nog bezig om op de puinhoopen water te spuiten. Van af 15 Mei zullen aan de Belgische postkantoren internationale briefkaarten verkrijgbaar zijn met ,/antwoord betaald" tot den prijs van 20 centimes. De vroegere briefkaarten blijven voorloopig in werkiug, zoo lang de oplaag duurt. Te Ply mouth heeft de stoomboot Nestorian uit Buenos— zal belooningen en onderscheidingen toekennen aan de kunstenaars op deze tentoonstelling, op denzelf- den voet als bij de tentoonstelling te Brussel. Dinsdag morgen heeft 1). Backaert, te Aalst, 27 jaren oud, huisschilder van beroep, een moord- poging gepleegd op zijne verloofde, Angelica Wage- mans, dienstbode, oud 29 jaren, met welke hij binnen eenige dagen moest trouwen. hampton was ten gevolge van bevelen van de Privy Council de ontscheping geweigerd. Te Ply mouth gebeurde hetzelfde. De kapitein dreigt nu die lastige lading over boord te zullen werpen. Het kruitmagazijn van het fort Chateau-Neuf te Oran, is in de lucht gesprongen. Drie outploffingen hebben zulk een hevigen schok veroorzaakt, dat van verscheidene huizen de mureu zijn gebarsten en de ruiten in den omtrek gebroken werden. Een Backaert verliet zijn werk kort voor het mid- aantal 8oldaten zijn erg gekwetst door het springen daguur en begaf zich naar zip schoonbroeder de der bominen> Iu de Belgische gemeente Givry Vylder, alwaar zijn verloolde was. Daar gekomen, greep hij haar bij de keel, zeggende ^Het is nu al lang genoeg, dat ik voor je gewerkt heb." Terzelfdertijd nam hij het schoenmakersmes van zijn schoonbroeder, wierp het meisje op den grond en bracht haar verscheidene messteken toe. De Vylder sprang dadelijk toe, maar voor hij het mes uit de handen van den moordenaar kon rukken, had het slachtoffer 14 steken bekomen, waaronder een doodelijke wonde aan den hals. De moordenaar werd onmiddelijk aangehouden door eenige voorbijgangers, en zijn slachtoffer werd in bedenkelijken toestand naar het gasthuis ge- dragen. Het parket van Dendermonde heeft zich in den namiddag naar Aalst begeven, om een onderzoek te openen. Backaert verklaarde, dat hij zich wilde ontdoen van zijn verloofde. Te Buysingen hebben twee huisvaders, de een met 7 en de andere met 5 kinderen, een hevigen twist gehad over 2 duiven, met het gevolg dat men in een herberg de messen trok en de eerste, Deleener genaamd, zoodanig door den ander in de borst werd getrofen, dat hij zieltogend nederviel. De moordenaar heeft alles bekend en is gearesteerd. Te Parijs is een koorddanser overleden, die algemeen bekend was onder den naam van //Pere Pigeon"; in werkelijkheid heette hij Auguste-Ful- bert-Louis, chevalier de Baslard. Bij zijn meerder- jarigheid bezat hij een fortuin van ruim 400,000 frs., die hij in korten tijd met rijzen en uitspat- tingen verspeelde. Te Parijs teruggekeerd, daalde hij van stap tot stap op de maatschappelijke ladder keerde de landbouwer Huon huiswaarts met een wagen, bespannen met 4 paarden, onder een hevigen storm, toen hij eensklaps door den bliksein getrott'en werd. Drie paarden werden op den slag gedood en het andere verlamd. Huon zelf verloor door den schrik het gehoor en de spraak. Een sigarenhandelaar te Leiden, die den 3 dezer zijn 25jarige echtvereeniging herdacht, heeft bij die gelegenheid dankbaar, dat hij niettegen- staande de vele reizen, die hij met den Holland- schen ijzeren spoorweg maakte, zijn zilveren huwe- lijksfeest nog gezond van lijf en leden mogt vieren aan alle wachters op de lijn Amsterdam- Rotterdam een kistje sigaren en twee pond tabak doen toekomen. De vreemde ketellappers (alias Zigeuners), die hun kamp achter de gasfabriek te Utrecht hebben opgeslagen, blijven dagelijks te bezichtigen; tegen a. s. Zondag hebben zij zelfs ,/muziek" geannon- ceerd, waarop mannen en vrouwen Hongaarsche en Italiaansche volksdansen zullen uitvoeren. Een en ander is per advertentie bekend gemaakt; wel een bewijs dat deze zwervers niet onvatbaar zijn voor de vruchten der beschaving. Onder de aangekon- digde ainusementen korat mede voor het roosteren van een varken in zijn geheel." Eenige beschonken lieden werden dezer dagen door de politie te Amsterdam opgepakt, terwijl zij bezig waren in het cafd chantant „Scandinavie" op den Zeedijk, ruzie te maken. In het politie- bureau gebracht bleken de heeren kellners te zijn uit een der voornaamste hotels daar ter stede en hunne zakken gevuld te hebben met cognac en kellners, dat die verschillende dranken in de kel- ders van het hotel en niet in hunne zakken thuis behoorden. Toen de politie den bezitter van het hotel van haar gedane ontdekking op de hoogte stelde, bleek verder, dat groote hoeveelheden wijn, en liefst van de beste soorten, uit de kelders ver- dwenen waren. De kellners bleven daarom op verdenking van diefstal in voorloopige bewaring. De heeren waren alle buitenlanders. Men deelt mede, wat er geworden is van de vier personen, die met de stoomboot Princess Alice van Dundee naar Liverpool vertrokken en waarvan melding is gemaakt. Na het van wal steken der boot gaven deze passa- giers door hun voortdurend vechten zoo veel aan- stoot, dat de kapitein der boot de beide heeren in de boeien sloot en het was alleen op verzoe'k der voorvluchtige jonge vrouw, dat men hen weder bevrijdde. Onmiddelijk daarop werd de worsteling hervat en nam de beleedigde echtgenoot met ge- weld aan zijne ontrouwe vrouw eene beurs af, waarin zich ongeveer veertien pond sterling be vond; doch bij eeue poging van den minnaar der dame om de beurs weder machtig te worden, viel de schat over boord en verdween in zee. De boot deed Donderdagochtend te 6 uur Aberdeen aan, waar de vier lastige passagiers haar verlieten en, voor zooverre men zien kon, in de beste verstand- liouding de kade opwandelden. De Deensche officier graaf Rantzau lag in 1864 te Flensburg in garnizoen, en maakte daar kennis met een kinderraeisje, Danielsen geheeten, dat hij ten slotte wilde huwen. Zijn oom wilde van die vernedering niets weten. Onlangs is die oom gestorven, en de graaf heeft na 15 jaar zijn vroegere betninde niet vergeten. Den 27 April 11. is de bruid, die met haar vader, een stoelen- maker van Flensburg was vertrokken, te Kolding met den graaf in't huwelijk verbonden. De tegen- woordige gravin had de laatste 15 jaar als vlijtigste arbeidster, eerlijk haar brood verdiend en was al gemeen bemind. In een nachttrein van Weenen naar Berlijn dachten een iieer en een dame met naalden geprikt te worden. Bij onderzoek bleek, dat ze door bloed- zuigers gebeten werden. Iemand had een flesch met bloedzuigers bij zich in den wagon geplaatst, de flesch was open gegaan en de lieve diertjes had- den daarvan gebruik gemaakt, om hier en daar tc gast te gaan. De dame was door pijn en schrik flnuw gevallen en kon de reis niet vervolgen. Eene echte Londenaar, die niets anders dan Engelsch sprak, zat aan eene table d'hote naast eene Duitsche dame, die het volstrekt niet sprak. Terwijl hij haar een schaaltje met perziken aan- bood, zeide hijvEen perzik mevrouw „Nein," antwoordde de dame. ,/Negen!" zeide hij, geeu ander „nein" kennende dan het Engelsche nine (negen) dat evenzoo wordt uitgesproken, terwijl hij met ver- bazing eerst naar haar en toen naar de andere gasten aan de tafel zag. //Er zijn niet meer dan zes op het schaaltje, mevrouw; maar daar heb gij ze! en meteen keerde hij het schaaltje op haar bord om. Aanbesteding. Op Vrijdag, 16 Mei 1879, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg. Het maken van werken aan de hoofden op den oever voor Ter Neuzen en aan de haven- dammen, behoorende tot het kanaal van Ter Neuzen. (Ranting 9740.) Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele in- schrijving, volgens 441 der Algemeene Voor- schriften H ANDELSBERIGHTEN. Prijzen tier ICffecten. Amsterdam, 8 Mei. en hij stierf op straat, onder het verrichten van fijnen wijn. Den volgenden morgen bekenden de I I /J /ah n I it. n n n mm Trnw I rv/\ r/4 n urn n Nbdkrland. Belgie Frankrijk. Roland. Certific. Werkelijke ichuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatachappij dito exploitatie Ned. ataataapoorw. Ccrtificaten bij Rotschild lnaehrijvingen Obligation 1798/1815 dito Hope Co. 1855 6e serie 21 pet. 83} 3 76} 97}} 5 2* 3 5 5 93 74A

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2