BU1TENLAND. GEMENGDE BERICHTEN. Kantongerecht te Hulst. de duizenden daarachter het teeken dat de trein de overkapping van het station binnenreed. Nog een hoera, gevolgd door een leve de koning! leve de koninginonder de opwekkende tonen der muziek, onder dit praehtige ijzeren gewelf, kondigde den volke aan, dat HH. MM. met gevolg het praehtige salon-rijtuig hidden verlaten, en de stilte die volgde dat zij door de hoogwaardigheidsbe- kleeders de receptiezaal waren binnengeleid, waar een aanzienlijk getal van de voornaainsten van stad en land zich hadden vereenigd om HH. MM. de allereerste opwachting te maken. Het verblijf in de prachtig versierde stations- wachtkamer duurde betrekkelijk kort. De commis- saris des konings in Zuid—Holland richtte het eerst het woord tot de vorstelijke bezoekers en vervol- gens de burgemeester van Amsterdam. Na deze toespraken nam de koning zelf het woord en be- tuigde op gevoelvollen toon hoe treffend dit oogen- blik voor hem was. Hij had in Amsterdam altijd warme toegenegenheid en trouw gevonden. Hij wenschte hartelijk, ja hij was overtuigd dat dezelfde gevoelens Amstels burgerij voor de koningin be- zielen zullen. Hierop stelde hij zijn jeugdige ge- malin, die in wit satijn was gekleed, aan de aan- wezigen voor. Na een woord van den voorzitter der feestcom- missie en het aanbieden van bouquetten, verlieten de vorstelijke personen te half een het station. Overal langs den weg, dien de stoet nam, was een overgroote menigte samengestroomd en weergalmde de lucht herhaaldelijk van de donderende hoera's en leve de koning! leve de koninginOp ver- schillende punten werden aan de vorstelijke per sonen praehtige bouquetten aangeboden, als door de weezen uit het gesticht de Oranje-appel, het Blindeninstituut, enz. Aan het koninklijk paleis, waar de stoet ruim kwart over eenen aankwam werden de vorstelijke bezoekers opgewacht door den groothertog en de hertogin van Sasxen-Wei mar- Eisenach, die Zondag reeds de voor hen bestemde apartementen op het paleis hadden betrokken, als- mede door de groot—officieren, dames du palais, enz. Langs de trap was een deputatie van de vereeuiging het Metalen Kruis, le sectie en haie opgesteld. Het hoofdmoment der fesliviteiten was voorzeker de plechtige voorstelling van H. M. de koningin aan de elite van Nederlandsch hoofdstad, op Dins- dag. Het gebouw daarvoor gekozen was de Nieuwe kerk. De pracht en luister, alhier tentoon gesteld, zijn bijna onbeschrijflijk. Een praehtige troon was aan het eene einde opgericht en daarmede in overeenstemming de geheele kerk versierd tegen- over den troon was een tribune geplaatst, die ruimte aanbood voor 800 zangeressen en zangers en een volledig orkest van 100 der eerste artisten. 11 C. K., te Boschkapelle, wegens het zetten van wild- strikken; veroordeeld tot eene boete van 20 of subs. gevang. van 7 dagen en in de kosten. B. de 8., te Zuiddorpe, ter zake als voren; bij ver- stek veroordeeld tot eene boete van f 20 of subs, gevang. van 7 dagen en in de kosten. P. P. J., te Clinge, wegens het verwekken van naehtelijk rustverstorend burengeruchtbij verstek ver oordeeld tot eene boete van f 5,50 of subs, gevang. van 2 dagen en in de kosten. J. V. en J. van G., te Hontenisse, wegens het bij zich hebben van wildstrikkenveroordeeld ieder tot eene boete van 20 of subs, gevang. van 7 dagen en in de kosten. M. van O., te Hontenisse, wegens overtreding op het voerwezenbij verstek veroordeeld tot eene boete van 3 of subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. J. van de V., te Hontenisse, ter zake als voren; veroordeeld tot eene boete van f 3 of subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. P. B., te HuUt, wegens vervoer van meer dan een boomstam met een mallejan binnen de kom der ge- meentebij verstek veroordeeld tot eene boete van f 3 of subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. J. T. M., te Hulst, ter zake als voren; bij veMek veroordeeld tot eene boete van f 3 of subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. Officieel heeft men bevonden dat te Frame- rees op 17 April 209 werklieden in de mijn zijn gedaald. Tot gister heeft men 24 lijken opgehaald en 92 levende werklieden, waarvan reeds drie overleden zijn. Er blijven dus nog 93 werklieden in de mijn. De gebroeders Rothschild, die zooals men weet de grootste actionarissen der mijn zijn, hebben 12000 fr. gegeven aan de fainilie's der slacht- offers; Mad. Rothschild 2000 en E. Rothschild 6000 fr. Te Beuthen stond dezer dagen een echt- paar terecht, beschuldigd van de afschuwelijke misdaad, hun kind langzaam door onthouding van voedsel en mishandelingen te hebben vermoord. De bijkomende omstandigheden waren zoo ijzing- wekkend, dat het openbaar ministerie voor beiden 15 jaren tuchthuisstraf en verlies van eer voor den tijd van 10 jaren eischte. De man werd ten slotte veroordeeld tot 10 jaren tuchthuisstraf. De vrouw zal 12 jaren tuchthuisstraf hebben te ondergaan. Zitting van 24 April. E. van G. en A. van G., beide te Zuiddorpe, wegens het jagen zonder acte of vergunningbij verstek ver oordeeld in twee geldboeten, ieder van 10, subs, gevangenisstraf van 1 dag voor iedere boete en in de kosten, terwijl een geweer is verbeurd verklaard en de uitlevering van het andere bevolen of betaling van f 2, bij niet uitlevering of voldoening der 2 subs, gevang. van I dag. E. de B., te Koewacht, wegens onwettig vervoer van wild; veroordeeld tot eene boete van 10 of subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. H. S., te Koewacht, wegens overtreding op het voerwezenveroordeeld tot eene boete van J 5 of subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. M. van R., te Overslag, wegens jachtovertreding veroordeeld tot eene boete van 1 of subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. A. M., te Hulst, wegens overtreding van het regle- ment op de belemmeringen enz. teGraauw; veroordeeld tot eene boete van f 3 of subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. A. H. wed. E. S., te Graauw, ter zake als voren. veroordeeld tot eene geldboete van 8 of subs, gevang, van I dag en in de kosten. A. P., te St. Jansteen, wegens overtreding van het herberg reglement aldaarbij verstek veroordeeld tot eene boete van 3 of subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. B. L., E. B., .T. van G., F. R., L. J. en A. W„ alien te St. Jansteen, ter zake als voren; bij verstek veroordeeld ieder tot eene boete van 2 of subs, gevang. van 1 dag en in de kosten, Een oude Duitscher te Hetzerach verzocht den keizer, dat zijn 6 zonen tegelijk eenige dagen verlof zouden krijgen van den militairen dienst, daar hij gaarne zijn 11 kinderen nog eens bijeen zag. De minister van oorlog zond namens den keizer het gevraagde verlof met 150 mark voor reis— en andere onkosten, opdat het huisgezin een vroolijken dag zou hebben. Een reusachtige boa constrictor, met een groot wild zwijn in den bek, drong onlangs de plantage van zekeren Chinees te Loeboeh-Kilan- gen (Padangsche Ommelanden) binnen. Door het geschreeuw van het zwijn gealarmeerd, zag men wat er gaande was. Pluks kwamen de Niassche bedienden van den Chinees met bijlen aangeloopen en hakten er duchtig op in. De slang weerde zich geducht. Een van haar aanvallers gaf zij een slag tegen het lijf, waardoor hij bewusteloos neerzeeg en weggedragen moest worden. Ten slotte moest de slang natuurlijk voor de heeren der schepping onderdoen; hel dier was kort en klein getinjangt. Het varken leefde nog, maar werd door de Niassers gedood en opgegeten. Volgens berichten uit Kaapstad van 8 dezer is het kamp der troepen van Chelmsford in den ochtend van 3 dezer door eene legermacht van 11,000 Zoeloe's aangevallen. Deze werden met groot verlies teruggeslagen, waarna Chelmsford in den nacht van 4 dezer Ekowo heeft ontzet. Het totaal verlies der Engelschen bedraagt 200 man aan dooden en gekwetsten, dat der Zoeloe's 2500. Ekowo is ontruimd. Het garnizoen komt naar den kant der Tugela terug. Volgens de verdere Kaapsche berichten zouden de Transvaalsche boeren dreigen, Pretoria te be- legeren en sir Bartle Frere als gijzelaar gevan- gen te houden, tenzij hunne eischen werden toe- gestaan. Gedurende de twee eerste maanden van dit jaar zijn door de maatschappij Zeeland ruim drie en een half millioen kilo goederen met de mailbooten naar Engeland vervoerd. De vereenigirlg tot bevordering van het volksonderwijs in het kanton Oostburg telt thans 217 leden, verkeert in gun- stige finantieele omstandigheden en breidt zich meer en meer uit. Bij koninklijk besluit is bepaald dat het voorloopig voor den tijd van een jaar vast- gestelde tarief van het kanaal- en havengeld op het Noordzeekanaal, van kracht blijft tot 20 April 1880. Het hoofdeomite voor de Nederlandsche Pool-vaart heeft definitief besloten tot het uitzen- den van de Willem Barents tegen Juni e. k. Een 60jarig poldergast, werkzaam aan het iuundatie- kanaal te Tiel, die reed3 de geheele week dagelijks dronken was geweest, en ook Maandag avond in beschonken toestand zich te bed begeven had, werd dood op zijne legerstede gevonden. De sergeant-majoor S. bij het 6e reg. inf. te Breda, een oppassend militair, doch die wegens een klein tekort in hechtenis was geplaatst, heeft zich met een scheerines den hals afgesneden, zoodat de dood onmiddelijk volgde. Eene weduwe met vijf onver- zorgde kinderen blijft achter. Te Leiden heeft tusschen eenige beschonken personen eene hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij twee zeer ernstig gewond werden; een hunner verkeert in levens- gevaar. In den gemeenteraad van Maastricht is voorgesteld het beleg dier stad door prins Parma (1579,) waarin zich de burgerij zoo moedig heeft gedragen, plechtig te herdenken en is een com- missie van zeven leden benoemd om dit voorstel te onderzoeken. Te Numansdorp viel het ruim l^jarig zoontje van den arbeider M. 't Jong in een nabij de woning zijnde sloot. Het ongelnk werd te laat opgemerkt, zoodat het kind, toen het opgehaald was, geen teekenen van leven meer gaf. Bij een brand op de werf van den lieer Piet Smit, te Slikkerveer, is do modelkamer ver- nield, evenals twee stoombooten. Een der on langs aangekochte Hongaarsche paarden heeft ver- leden Zaterdag in de manege der Alexanderskazerne te 's Hage een huzaar met den bek aangegrepen en hem een eind voortgesleurd. Vreeselijk verwond is de ongelukkige naar het hospitaal vervoerd. Den 28 April viert de wed. IJsebaert te Marke- Kerkhem (Belgie) haar lOOjarig jubileen in Mei te Volkegem zekere M. J. Lombaert een dergelijk fee9t. De noch slechts weinige dagen geopende inschrijving voor de nagelaten betrekkingen van de in den Zoeloe-oorlog gevallen Britsche soldaten heeft reeds ongeveer 10,000 p. st. bereikt. Eer- lang zal voor het hof van assises te Colmar een 30jarige broeder van den beruchten moordenaar Traupman terechtstaan, beschuldigd van valsch geld te hebben vervaardigd. Het vermaarde Alcazar Rouennais, op de Place des Chartreux te Rouaan gelegen, is tot den grond afgebrand. De groote en praehtige balzaal is slechts een puinhoop. Te Rotterdam woonde zekere George Pannell, 34 jaren oud; hij was rijk en hield paard en rijtuig. In twee jaren verloor hij zijn vrouw, zijn kindeien en zijn geheel vermogen. Door al die tegenspoeden heeft hij bovendien zijn verstand verloren. Als vagebond opgepakt, stond hij dezer dagen terecht en werd hij naar het armenhuis overgebracht. Op de beestenmarkt te 's Hage liep jl. Dins- dag een elfjarige knaap met een paar flesschen. De kaap viel, de flesschen braken en het scherpe glas trof den ongelukkige in de zijde en sneed een slagader door. Voordat geneeskundige hulp aan- wezig was, had de knaap, ten gevolge van het hevige bloedverlies, reeds opgehouden te leven. Men deed mededeeling van het ongeval aan eene vrouw, die men meende dat de moeder van het kind was, zij kreeg eene hevig zenuwtoeval. Later werd men gewaar, dat men zich vergist had en niet deze vrouw, maar een ander de moe der van het knaapje was. In zekere gemeente van ons vaderland kwam dezer dagen bij een slager de gedachte op een japon voor zijn vrouwtje uit Parijs te bestellen, om haar eens te verrassen. Het bestelde kwam. Toen echter bovengenoemde slager eenige dagen daarna bij zijne kalanten liet vragen of er vleesch

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2