BU1TENLAND. Til N1EUWEDIEP, 11 April, 6,— 'savonds. Tik BRINDISI, 11 April, 8,45 's morgens. Til NAPELS, 21 April, 6,'s avonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka •n Palembang niet aan. Landbouwberichten. Als eene groote zeldzaamheid kan van Hontenisse worden gemeld, dat bij den landbouwer Eruijtier in den Wilhelmuspolder eene koe 3 kalveren heeft geworpen. De jonggeborenen, die alien stieren waren, gaven niet lang teekenen van leven. HH. MM. de koning en de koningin, hebben aan de heeren E. Thon Co., exporteurs en faeteurs, gevestigd te Brussel en 's Gravenhage, hun dank betuigd voor de aanbieding van nieuwe aardappelen, doperwten, tuinboonen, asperges en aardbezien. Als blijk van achteruitgang der zaken, bet landbouwbedrijf betreffende, dient, dat de heer J. de Jong, huurder van eene zathe en landen, be- hoorende tot het dorp St. Nicolaasga, zich tot den raad der gemeente Doniawerstal heeft gewend, met het verzoek om zijne jaarlijksche huursom aan- merkelijk te verminderen, of, nog liever, hem als huurder te ontlaan. In den morgen van jl. Donderdag is op de lijn van Braine le Cointe naar Gent, een weinig veorbij het station te llebecq, een goederentrein ontspoord. De baan was onder de machine inge- stort; al de wagons werden van de hoogte mede- gesleept en tegen elkander verbrijzeld. Da twee banen zijti geheel met puinhoopen bedekt en de dienst zal verscheidene dagen gestaakt worden. Gelukkig heeft men niets dan stoffelijke schade te betreuren. E. Croes, oud 13 jaar, diamantslijpersleerling, wonende bij zijne ouders te Antwerpen, heeft eene som van 6000 fr. in bankbiljetten gevonden. Dit geld is door de ouders van den knaap aan de eigenares, de weduwe Aterug bezorgd. De brave lieden hebben 100 fr. belooning gekregen. Ongeveer vier jaar geleden heeft dezelfde knaap 4000 fr. gevonden. Dit geld is toen iusgelijks aan den eigenaar terug bezorgd. Uit Parijs wordt gemeld dat een bende val- sche munters zich aldaar heeft gevestigd. Yalsche goudstukken van 20 fr. met de beeldtenis van Napoleon III en het jaartal 1876, zijn in omloop gebracht. De stukken zijn onberispelijk nagemaakt, zoodat het bijna onmogelijk is ze van ds echte te onderscheiden. De goudstukken der valsche mun ters zijn van platina vervaardigd en met een lichte laag goud bedekt. De waarde van elk stuk is 6 fr., hetgeen aan de vervaardigers een winst ver- schaft van 14 frank. Onlangs werd eene doos met overblijfselen van het lichaam van eene vrouw in de Theems gevonden. Het is bijna zeker, dat eene dienstbode van eene alleenwonende, eenigszins bejaarde dame te Richmond, hare meesteres vermoord en het lijk gekookt heeft, ten einde het zooveel te gemakke- lijker in stukken te kunnen snijden. Zij is daarop nog acht dagen alleen in het huis gebleven, heeft rekeningen betaald en gedaan, alsof hare meesteres nog in leven was. Daarna is zij met het geld, dat zij machtig kon worden, verdwenen en is met haar vijfjarig zoontje naar Ierland vertrokken. Een knaap, die haar gemelde doos naar de Theems heeft helpen brengen, heeft haar, nadat men hem hare fotografie getoond had, en ook de doos her- kend. Het hof van cassatie te Napels verwierp Tarantini's eisc'n tot vernietiging van het vonnis van Passanante. Koning Humbert veranderde het doodvonnis in levenslangen dwangarbeid. Passanante werd Zaterdagavond naar de gevange- nis op het eiland Elba overgebracht. GEMENGDE BER1CHTEN. In Utrecht zal op de botermarkt voortaan een afzonderlijke plaats worden aangewezen aan hen, die kunstboter te koop bieden. Te Harderwijk is eene weduwe overleden, die 101 jaren oud geworden was. Te Tjalleberd is een kindje, dat de ouders bij zich in bed genomen hadden, des morgens dood gevonden. Het kind was gestikt. Te Haarlem is een 67jarig man gevat, die in een hotel verteeringen maakte, voorgevende een scheeps- docter uit Amsterdam te zijn. Hij was echter een weggejaagd ziekenoppasser uit Arnhem en kon niet betalen. Een Ainsterdammer had drie kunstge- bitten en raakte toch zonder tanden. Hij had zijne meid den dienst opgezegd en uit wraakzucht verdween zij *met de tanden. Zij kan nu ge- makkelijk met den mond vol tanden zitten. Tusschen Joure en Goengarijp is een oude man van koude en gebrek in onmacht gevallen. Nadat hij naar huis was gebracht, overleed hij weldra. De oudste der Engelsche officieren, die bij Waterloo meevochten, de generaal-majoor sir John Woodford, is dezer dagen overleden. Te Iseghem heeft een brand gewoed, waarbij 2 kinderen in de vlammen zijn omgekomen. Eene oude vrouw te Doornik is levend verbrand. Het vuur had zich van haren vuurpot aan hare kleederen meegedeeld. De onge- lukkige is na eenige uren van het verschrikkelijkste lijden overleden. Te Antwerpen zijn nog ongeveer 100 landverhuizers uit Brazilie. Een commissie heeft zich vergaderd, ten einde de noodige maat- regelen te nemen, in geval er nog meer immigranten worden aangebracht. Te Keulen is het stand- beeld van von Bismarck gearriveerd, dat op de Augustiner platz aldaar zal worden opgericht. Reeds is het opgesteld, zoodat de onlhulling binnen korten tijd kan verwacht worden. Algiers wordt bcdreigd met een sprinkhanenplaag, zoodat er groote vrees bestaat voor het verlies van den oogst, daar het algemeen bekend is, dat een rijke oogst door deze vraatzuchtige dieren in weinige uren totaal vernietigd is, en zij zelfs de hasten der boomen vernielen. Het schip Juno, dat met tal van passagiers eene reis om de wereld zou doen, maar het niet verder bracht dan Brazilie, vregens oneenig- heid tusschen directie en reizigers, is thans te Marseille aangekomen. Prof. Dr. Neumam Spallart heeft berekend dat de aanleg van al de spoorwegen der wereld de som van 90 milliards franc bedraagt. Op die spoorwegen loopen 62,000 locomotieven en 112,000 personenwagens. Het Amerikaansche spek heeft in den laat- sten tijd het inlandsch artikel te Amsterdam zoo- danig overvleugeld, dat de groothandelaars hun spek met groot verlies moeten verkoopen, willen zij niet met een toenemend quantum blijven zitten. Afnemers b. v. die vroeger voor 8 it 9000 spek per maand noodig hadden, gebruiken thans geen kg. inlandsch meer. Sinds eenigen tijd leed zekere A. Belliam, arbeider, vroeger varensgezel, te Groningen, aan zinsverbijstering, waardoor zijne vrouw het soms erg te verduren had. Nadat de politie hierop was opmerkzaam gemaakt, werd door eenige agenten in de nabijheid der woning de wacht gehouden. Zij wachten niet vergeefs; de man begon des nachts in eene vlaag, grenzende aan krankzinnigheid, alles wat onder zijn bereik was stuk te slaan en door het raam naar buiten te werpen, terwijl hij zijne kleederen van het lichaam scheurde, enz. Het mocht de politie gelukken den man geheel naakt in de open lucht te vangen, waarna men hem boeide aan handen en voeten. Des morgens werd hij onder sterk geleide naar het academisch zieken- huis vervoerd. Nu de nachtpost voor hun deur is wegge- notnen, hebben sommige chefs van corpsen, in eenige garnizoenen, verzocht ontheven te worden van de „verantwoordelijkheid voor de in liunne woning geplaatste corpskas." Zooals men weet, is dit eene met drie sloten gewaarborgde kist, waarin de noodige fondsen voor slechts eene maand, moeten geborgen worden. Een der correspondenten van de Purm. Ct. raeldt het volgende: Een gevierd predikant der moderne richting speelde onlangs op de societeit met mij een partij biljart. Een heer van zekeren leeftijd zat onderwijl in de Standaard te lezen en wierp nu en dan eens een blik vol ergenis op de spelers. Eir.delijk kon hij zich niet meer bedwingen, maar stond op en ging met opgeheven wijsvinger naar den predikant en zeide: vdominedomine! kan dat er door! meent gij, met het woord en de geboden Gods in 't hoofd, zoo'n zondig spel voor God en de gemeente te kunnen verantwoorden De predikant zag even van zijn spel op en antwoordde v\oor zoover mij bekend, mijnheer! wordt er in den bijbel slechts een spel verboden en dat is overspel De vrome man zweeg en droop af; hij staat in de gemeente gebrandmerkt als echtbreker. In Amsterdam zal welliclit een nieuwe belasting worden ingevoerd nl. straatgeld. Zulke straatgelden werden reeds in 1575 aldaar geheven tot 1806, naar de waarde der huizen. Burg, en Weth. der hoofdstad wenschen het straatgeld evenals elders geschiedt te heffen van de eigenaars der perceelen. De opbrengst wordt op 3 4 ton geschat. Aan een winkelier, wonende op den Nieu- wendijk te Amsterdam werd verledene week door een hoogst fatsoenlijk gekleeden vreemdeling voor een overjas in betaling gegeven een Duitsch bank- biljet van 100 mark, hetwelk zonder eenigen acbter- docht tegen deugdelijke Hollandsche rijksdaalders werd ingewisseld. Eerst na het vertrek van den vreemdeling ontwaarde de winkelier, dat het bank- biljet een derzulken, die hier te lande tot nu toe straffeloos door sommige winkeliers bij wijze van reclame verspreid worden in een der rand- schriften het navolgde tweeregelige versje bevatte Wer diesen Schein fur ech annimt, Der ist fiirwahr een grosses Kind. Een persoon die voor de correctioneele rechtbank van Brussel moest verschijnen, om zich te verantwoorden voor eene zeer zware raisdaad, heeft zich door den dood willen onttrekken aan d« veroordeeling, welke hem bedreigde. Men heeft hem stervende op den openbaren weg, in de Valk- straat gevonden; hij had een soort van vergif ingenomen, waarvan men tot nu toe den aard niet kent. Volgens de Presse van Weenen is aldaar in hecht.enis genomen //Heinrich van Groningen", zich noemende Ernst Mayer, een 21jai'ige jonge- ling uit Deventer, die in Febr. jl. uit die stad voortvluchtig werd en 10,000 van zijn patroon, een effectenhandelaar, meenam. Nog 4225 wer den bij hem gevonden. Zijne verkwistende levens- wijze deed de aandacht der politie op hem vallen. INGEZONDEN STUKKEN. Den heer Redacteur der Ter Neuzensche Conrant. "WelEd. Heer! Yerplicht mij met de opname dezer regelen in uw blad. Bij art. 4 van het koninklijk besluit van 15 April 1872, Staatsblad no. 47, is bepaald, dat goederen ingevoerd met spoortreinen kunnen worden gelost o. a. te Ter Neuzen. Daaruit volgt, dat bij invoer van goederen aan de eerste kantoren Sas van Gent en Hulst alleen vermelding noodig is op de vrachtlijsten voor de bestemmingsplaats, terwijl de aangifte ten kantore van den ontvanger te Ter Neuzen kan geschieden zonder tusschenkomst van een expediteur. Indien aan de afzenders wordt opgegeven, dat de goederen te Ter Neuzen zullen worden gedeclareerd en daarvan op adressen, vrachtbrieven of derge- lijke melding wordt gemaakt, zullen de betrok- ken spoorwegmaatschappijen ongetwijfeld zorg dragen, dat ook de goederen voorkomen op de vrachtlijst voor Ter Neuzen, waarvoor den geadresseerde geene kosten kunnen worden in rekening gebracht. Het bovenstaande werd mij dezer dagen medege- deeld door den te dezer plaatse gevestigden con- troleur der belastingen, die mij de verzekering gaf, dat elke klachte over handelingen der expediteurs, die het doen van aangifte in zake invoerrechten en accijnsen tot zich trekken zonder daartoe aan- gezoch.t tfc zijn, met de meeste gestrengheid zoude worden onderzocht. Tevens deelde die ambtenaar mij mede, dat hij steeds bereid was, het publiek inlichtingen te geven daar, waar het zulks verlangde. Ter Neuzen, Uw bestendige lezer, 1 April 1879. X.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2