Te Leeuwarden is bij den gemeenteraad be- van Ter Vueren niet weer laten opbouwenhij heeft bandeld een ontwerp-verordening op het pension- een prachtig kasteel gekocht in den omtrek van neeren van geraeente-ambtenaren en bedienden, Brussel, dat keizerin Charlotte zal betrekken. waartoe zij 2 pet. van hun jaarwedden zouden bij- Te Zamora, in Spanje, heeft een gevecht plaats dragen. Die verordening is evenwel door den ge- gehad tusschen twee benden Zigeuners, ter g9legen- meenteraad verworpen nadat al de artikelen waren j heid van een paardenmarkt in die stad. De troepen aangenomen. I zijn tusschenbeide gekomen, er vielen vier dooden De rechtbank te Amsterdam heeft jl. Vrijdag en gewonden De politie heeft zestig personen nitspraak gedaan in het geding tegen de heeren aangeliouden. Volgens een blad van San Francisco Ledeboer en Dudok de Wit, leden der makelaars- firma A. E. de Wit Zonen, en beiden veroor- deeld tot 2 jaar cellulaire gevangenisstraf en 1500 boete. De arrondissements—rechtbank te Maastricht heeft de instructie bevolen van een zaak, waarin een kandidaat—notaris en een notaris zijn betrokken. De eerste wordt verdacht valschelijk een acte te hebben opgemaakt en onderteekend, waarbij hem volmacht wordt gegeven een huis te verkoopen, terwijl den ander wordt ten laste gelegd, dien ver- koop te hebben geinstrumenteerd, niettegenstaande hij kon en rnoest weten, dat de betrekkelijke acte valsch was. De kandidaat-notaris is reeds vroeger voor een soortgelijk feit door het hof te 's Bosch veroordeeld en bevindt zich in hechtenis. Dezer dagen vond men in alle courar.ten de advertentie uit een Arnerikaansch blad, waarin iemand de bevalling en den dood zijner vrouw aan- kondigt, eene huishoudster vraagt, zijne zaak aan- beveelt, enz. Letterlijk hetzelfde lezen wij op bladz. 114 in „de Reuzenwerken van onzen tijd," dat in 1872 bij de uitgevers van Esmond Heuvelink ver- hadden zeelieden op het eiland St. Nicolaas een negerin gevonden, die daar was achtergelaten en 18 jaren alleen had geleefd. In Gilmore's Gardens, te New-York, is een tribune ingezakt, waarop 10,000 menschen een wandelwedstrijd gadesloegen; 12 personen werden zwaar gewond, de overigen kwamen met den schrik vrij. Te Franieres bij Namen leeft een echtpaar, waarvan de man 106, de vrouw 104 jaar is, terwijl hunne zeven kinderen, tusschen 76 en 46 jaar oud zijn. De oudste, Noel, is bediende van den heer Bron, ingenieur- directeur der ijzersuielterij te Manceau—sur- Sambre. Deze zou men naar zijn uiterlijk nauwelijks voor iemand van 60 jaar houden. het ranke vaartuigje kantelen en hebben de men schen beproefd loopeude den vasten wal te Wierin- gen te bereiken; men heeft ze namelijk voor een korten tijd tot aan de borst toe in het water zien staan en later niet meer gezieu. Vermoedelijk zijn zij door de koude omgekomen. De helmstok van het schuitje is te Nieuwediep aangebracht. Na Belgie is Nederland het digtst bevolkte der Europeesche rijken. Gerangschikt naar de uit- strektheid der spoorwegen, op het einde van 1877 in exploitatie, staan Belgie, Luxemburg, Groot- Brittannie, Zwitserland en Duitschland boven Neder land. In Nederland bestaat, dooreen gerekend, een postkantoor op 25 vierk. KM.; alleen Groot- Brittannie heeft er meer, namelijk 1 op 23 vierk. KM. Naar verhouding der bevolking worden de meeste brieven over de post verzonden in Groot- Brittannie, namelijk 30,9 per hoofd; Zwitserland verzendt er 23,5 per hoofd, Australie 23,4, de Ver- eenigde-Staten 21,5 en Nederland 15,0. Al de andere Staten verzenden er minder naar verhouding. Gerangschikt naar de lengte der telegraaflijnen op de 10,000 vierk. KM., bekleed Nederland de vierde De goudsmid S., te Heerenveen, heeft een plaats. Op die oppervlakte bezit Belgie aan tele- interessant geval gehad met een hem onbekende graaflijnen 1756 KM., Zwitserland 1572 KM., dame. Deze gaf voor te zullen huwen met W. O., Groot-Brittannie 1291 KM. en Nederland 1067 KM. te Heerenveen en te heeten mej. P. te Tjalleberd. Op de 100 inwoners worden verzonden in Zwitserland Omdat ze door dat huwelijk boerin zou worden, 100 telegrammen, in Groot-Brittannie 64 en in wilde zij het los haar niet langer dragen en de Nederland 58. In alle overige landen worden er Friesche boerendracht aandoen. Daartoe wenschte naar verhouding minder verzonden. zij een oorijzer te koopen met juweelen veeren. j)e |leer Leopold Mertens uit Brussel, onder- Zij vroeg geheimhouding, aangezien ze haar minnaar nemer van publieke werken, wordt eerlang te Breda wilde verrassen. Nadat alles was uitgepakt en verwacht om met de bevoegde autoriteit onderhan- hegeerde uitgezocht, gaf zij te kennen met delingen aan te knoopen, voor het aanleggen van scheen. Er staat bij, dal ook toen dat bericht in !iare moeder over een paar dagen terug te zullen tramwegen op groote schaal van Breda naar de onze da'^bladen de ror.de deed. komen, want van hare goedkeuring hing alles af. 0mliggende gemeenten. p Alleen een gouden slotje werd medegenomen. Pas Landbouwberichten. was zij vertrokken, of ze kwam nog eens even Door den ingenieur Cowper is een schrijftelegram no voosMnol van ponio-o Innilcn terug met het treuris bericht, dat zij haar geld- uitgevonden en aan het genootschap van telegraaf- De veestapel van eem0e beursje thuis had laten liggen. Zij zou nog het mgemeus te Louden vertoond. Deze telegraaf schnjft aan schapen stuks een en ander koopen nu ze te Heerenveen was, werkelijk met inkt op het bestemmingskantoor. nto i#n en dat ko". nu niet gebeuren. Nu, zulk een hetgeen o? dat van verzending met een stift ge- 0 15509 k'an*; hdpt men gaarne en zij kreeg drie rijks- schreven wordt en wel met hetzeltde handschrift. "'to't daalders. De lucht stond donker en mej. S. leende Een Parijsch raeisje, dat haar minnaar van haar bestc parapluie op den koop toe. Op den ontrouw verdacht en zich daarvan wilde overtuigen, Europa heeft aan rundvee stuks 86,678,248 Australie Canada Argentijnsche Staten Uruguay Vereenigde Staten van N. Amerika De Argentijnsche 5,759,672 2,624,290 13,493,099 6,092,488 26,923,400 Staten hebben 33,938,200 dus betrek- dag waarop ze terug zou komen met hare moeder, klom uit een raam, om langs een binnenplaatsje kwam de juflfer echter niet, en het is den heer over te stappen, naar het raam van de kamer S. reeds duidelijk geworden, dat hij met een ge- van haren geliefde. Zij verloor het evenwicht en - - slepen bedriegster te doen heeft gehad. Op storttte van de zesde verdieping naar beneden. kelijk den grootsten veestapel, want c aar ee men ciienzelfden dag werd hij nog door een dienstmeid Zij was dadelijk een lijk. 8 stuks rundvee en 28 schapen voor leder inwoner. yoor een paar flacons opgelicht, doch deze is reeds Nabjj ja - Bij den landbouwer H te Gortenoever, onder geVonden. vall 70 Jair, de heer Reinert overleden, die een Brummen, loopt een kip met eenige kie ens rone.pe D0tkum bestaan op een zielental van p. fortuin van eenige millioenen nalaat. Hij had dit m. 450,070 gelegenheden tot het verkrijgen van kolossaal verinogen oorspronkelijk te danken aan sterken drank; dus op p. m. 65 inwoners. Er prins Louis Napoleon, wien hij in Zwitserland mee7 zijn aldaar grossiers, die in het afgeloopen jaar dan eens hoogst gewichtige diensten bewezen had. die, ondanks de strenge koude, onder een haag zijn uitgebroed, dezer dagen, in den ouderdom GEMENGDE BERICHTEN. Op last van den minister van marine is het wachtschip Hydra, te Vlissingen, tijdelijk verplaatst naar Hellevoetsluis. Het schip is onmiddelijk ver trokken. In de St. Janskerk te 's Hertogen- bosch is een monument opgericht ter nagedachtenis wijlen Monsgr. Zwijsenaartsbisschop van die alleen aan belasting op jenever enz. p, m./20,000 hebben betaald. De tooverheksen zijn van ouden datum, maar tooverdoctors van nieuweren. Gorinchem heeft het voorecht, er een onder hare ingezetenen te tellen. Een betooverde 23jarige jongedochter toch uit Zwa van 's Bosch. Vrijdagavond is te Rotterdam een moord gepleegd door een polderwerker uit die gemeente op eene vrouw, met welke hij in intieme verstandhouding leefde. De misdadiger is in hechtenis genomen. Te Smilde is een lam van den landbouwer H. D. op het land door kraaien aangevallen en afgemaakt. Te Oisterwijk is eene afgrijselijke misdaad gepleegd. Eene zwangere vrouw is 's avonds door drie kerels aangevallen, geschopt, op het gezicht getrapt en geweld aangedaan. Zij bevindt zich in zorgwekkenden toestand. De daders zijn tot nog toe onbekend. Vrijdagavond heeft een weduwnaar, vader van 2 kinderen, wonende in de Egelantierstraat te Amsterdam, zich van het leven beroofd door vergiftigingmen beweert door het innemen van Pruisisch zuur. Hij werd nog levend naar het gasthuis gebracht, waar hij des nachts overleed. In den nacht van 10 op 11 dezer zijn te Hegge, gemeente Schinnen, in weinig tijds zeven huizen met aaugrenzende stallingen door brand in de asch gelegd. De oorzaak is onbekend. De minister van binnenlandsche zaken en eenige j Toen de prins den troon van Frankrijk als keizer Napoleon III bestegen had, herinnerde hij zich den trouwen vriend in vroegeren nood, en gaf den heer Reinert de concessie tot levering van het bier voor het geheele Fransche leger. Reinert richtte toen, op buitengewoon groote schaal, een luwe ging hem dezer dagen raadplegen en kreeg bierbrouwerij te Sevres op, en opendo in verband daarmede vijftig estaminets te Parijs. De onder- neraing slaagde volkomen en leverde hem de schat- ten op, die thans hij nalaat. Van de 1000 jonge soldaten kunnen in Duitsch land 965 lezen en schrijven. In Zweden is dit cijfer 930, in Engeland 860, in Nederland 750, in Belgie 700, in Frankrijk 635, in Portugal 495, in Spanje 490, ill Oostenrijk 460, in ltalie 450, in Rusland 115 en in Turkije 75 Door den opticus Scfhlesichy-Strohlein, te Frank fort a/M., is in het brillengarnituur een belangrijke verbetering gebracht. De bril had het nadeel, dat, doordien de glazen in een rechten stand voor de oogen werden gehouden, de gezichtslijn, b. v. als men las, door het onderdeel van het glas ging, in plaats van door het raiddelpunt. Dit vermoeide het oog zeer. Thans heeft hij aan de glazen een scharnier aangebracht, waardoor men de glazen in den stand kan brengen, die voor het oog wenschelijk is, naarmate men vlak bij en naar beneden of meer in de verte wil zien, en zoo, dat de gezichtslijn altijd door het midden der glazen gaat. Een aardig staaltje hoe Cetewayo, koning der voor de luttele som van 5 gulden de noodige ont tooverings-medicamenten en op den koop toe den hoogst gewichtigen raad, om toch vooral het sleu- telgat van haar kabinet goed dicht te stoppen! Te Zwolle worden in de laatste dagen her- haaldelijk oplichterijen gepleegd. Zoo bestelde voor eenige dagen een jonge vrouw bij een bakker voor eene zuster van haar, die bevallen was, een krenten- brood van f 1,50, dat ze over een paar dagen zou komen halen, en kocht 2£ ons koffie, die ze dan tevens betalen zou; tot heden is noch krentenbrood gehaald, noch koffie betaald. Zon- dag jl. kochten eenige polderwerkers bij een slijter twee flesschen jenever, die ze zonder geld wilden medeneraen, waartegen de verkooper zich verzette en ze hun ontnain, wat ze zich lieten welgevallen. Toen de slijter, na vertrek der koopers, de flesschen wilde ledigen, had hij water in plaats van jenever men had de flesschen verwisseld en was alzoo met voorbedachten rade te werk gegaan. w Een klein garnalenschuitje, genaamd Water- audere ministers hebben op de algemeene lands- j geus, met 2 personen bemand, wilde den 14 dezer, drukkerij de zetmachine in oogenschouw genomen, ondanks het barre weder, nog beproeven om van 0 welke dezer dagen op die inrichting in werking Nieuwediep binnen Wieringen door naar Enkhui- Zoeloes, met zijne onderdanen omgaat, wordt door is gebracht.De koning van Belgie zal het kasteel zen te komen. Vermoedelijk deed een rukwind een reiziger, die Zijne Majesteit voor eenigen tijd D o

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2