I Naar men meldt is de heer van den Berch van Heemstede, lid der Tweede Kamer, ernstig ongesteldEr schijnt een verzwakking van krachten te zijn ingetreden, die zijne vrienden niet zonder zorg laat. Naar men verneemt, heeft een groot gedeelte van het personeel der hofhouding van wijlen Z. K. H. prins Hendrik aanzegging ontvangen, dat het niet langer dan tot 1 Augustus dezes jaars bij de prinses—weduwe in dienst gehouflen zal worden. GEMENGDE BERIGHTEN. die hem bevolen had den paus en zijn aanhangers Was de verwachting der talrijk opgekomenen, te vernietigen. waaronder vele dames en ge'introduceerden, door In °de vorige week is te Amsterdam een het schoone program ma zeer groot, het bleek ten jongmeusch in hechtenis genomen, die ten kantore duidelijkste, dat zij verre overtroffen werd door de der° firma Hoyack en Co. werkzaam was. De uitvoering. De heer van der Meulen, soliste der gearresteerde moet zich schuldig hebben gemaakt Koninklijke maatschappij„Les ouvriers reunis" aan verduistering van gelden men spreekt van te Gent, bracht zijne toehoorders waarlijk in ver- HH. MM. de koning en de koningin zullen waarschijnlijk in het laatst van April gevolg geven aan hun voornemen om de hoofdstad te bezoeken. Bij den burgemeester te Amsterdam, is ontvangen ran R. X., de som van negen honderd zestig gul den, voor te laag aangeslagen in de gemeente— belasting, dienst 1878/79. Narnens een 62tal ingezetenen van Middelburg is aan de militaire kantine aldaar een orgel ten geschenke gegeven. Uit de Capelle a. d. IJssel meldt men, dat zekere Jan van der Meer, die reeds meermalen met de justitie in aanraking is geweest en thans dienst- baar was bij den verslagene L. Maarleveld, ge- vankelijk is overgebracht naar Rotterdam. Een weduwe te Zwollerkerspel mocht verleden week het zeldzaam voorrecht smakeu, dat hare drie kin- deren op denzelfden dag in het huwelijk traden. Sedert 1 Maart jl. was de armenbus van het koor der St. Josephkerk te Deltshaven, met het zich daarin bevindende geld spoorloos verdwenen. Een paar dagen geleden is de bus in eene sloot nabij de spoorwegbrug leeg teruggevonden. Den 7 dezer is de huizinge van de wed. J. de Jonge te Jubbega totaal afgebrand. Niets was verzekerd. De schoorsteenen in Rotterdam schijnen groote be- hoefte te hebben, om te worden geveegd. Jl. Zater- dag hebben er vijf schoorsteenbranden plants ge- had. Een korporaal van het depot 2e reg. inf. te Gouda heeft zich Vrijdagavond in de kazerne doodgeschoten. Vrees voor de degradatie schijnt de oorzaak tot deze wanhopige daad. Te Bem- mel is Vrijdag ochtend van een in afbraak zijnd ruim 15 mille en is van eene geachte familie daar ter stede. Dikwijls hebben, vooral bij mist, de ruiten van de lantarens op vuurtorens bij nacht een aan- val te verduren van vogels. Eergisternacht vlogen twee rotganzen met zooveel kracht tegen de lantaren van den Terschellingschen vuurtoren, dat een ruit van 2 c. M. dikte totaal verbrijzeld werd en de beesten dood ter aarde stortten. Uit Joure wordt gemeld: vDe ellendige hut, waarin een hier algemeen bekend bedelaar sedert jaren op de kommerlijkste wijze geheel alleen leefde, is door de politie opengebroken, omdat de bewoner, van wien men wel zeker meende te weten, dat hij tliuis moest zijn, in langen tijd geen teeken van leven had gegeven. Men vend de man op een weinig vunzig stroo en met vodden en lompen ge- dekt, blijkbaar door eene beroerte getroffen en zoo het scheen den dood nabij. Toen het bestuur den patient ter verpleging naar het armenhuis had laten vervoeren, vond men in zijn krot onder allerlei ontuig ruim 1100 aan contanten, terwijl men nu reden meent te hebben om aan te nemen, dat hij nog meer geld uitgeleend heeft. Vroeger leefde hij met niemand in eenige gemeenschap; nu komen echter de neven en nichten van alle zijden op, alleszins bereid om 's mans boedel te aanvaarden. Het schijnt echter wel, dat zij nog wel wat geduld zullen moeten oefanen, want zijn toestand doet zich iets be ter voor." Men verhaalt o. a. van den brand te Ter Vueren, dat alle notities, die prinses Charlotte alle dagen sedert elf jaar heeft opgeteekend, die zij aan niemand mededeelde en die niettegenstaande haar krankzinnigheid eigenaardige bijzonderheden bevatten moeten omtrent de gebeurtenissen waaraan de prinses in Mexico en elders heeft deelgenomen, zijn verbrand. huis een inuur omgevallen, met het noodlottig Verleden week had een verschrikkelijk onge- gevolc, dat een jongeling van 16 jaar er onder Ink plaats in de gemeente I ressies. lweekmderen geraakte en het leven verloor. Tot groote ont- I van een herbergier aldaar maakten zich buiten we- steltenis van de aanwezigen, barstte gedurende eene ten hunner ouders meester van een tlesch cognac, lijkverbranding te Gotiia, de oven met een gewel- en begaven zich daarmede naar de eerste verdieping. digen slag uiteen. Er had een ontploffing plaats Het oudste kind, een meisje van 10 jaar, dronk gehad van het gas, waarmede de oven werd ge- niet veel, doch het jongste, een meisje van 8 jaar, stookt. Dezer dagen is een Schotsch predikant dronk de cognac als water, en viel als door den bliksem sretroffen neer. Het ongelukkige kind over- dr. James Ingram, in den ouderdom van 103 jaren overleden. Zijn vader was 100 en zijn grootvader 105 jaren geworden. De houtvesters van het kanton Waad (Zwitserland) schatten de schade, door de stormen van den 27 Februari aangericht, op 4 millioen frcs. In het district Lausanne alleen vielen 400,000 boomen. Te Luik verwacht men weldra een curieus proces. De gendarmerie heeft daar zekeren D., gearresteerd, die onder de volks- klasse een groote reputatie had als waarzegger en heelmeester van allerlei kwalen. De instructie van deze zaak zal, zegt men, verscheidene zaken aan het licht brengen over het biigeloof der volksklas- se. De hoogste prijs van 300,000 florijnen bij de op 1 Maart 11. plaats gehad hebbende trekking der Oostenrijksche 1839er loten, is te beurl geval- len aan den schoorsteenveger Julius Cecola te Baden bij Weenen, die het lot jaren geleden van zijn groot vader geerfd had. Een arm oud vrouwtje, te Oude-Schild op Texel, dat sedert vele jaren een elleridigen kelder bewoonde, weigerde steeds uit overdreven eergevoel het diaeonie-armhuis te betrekken. Dewijl ze ge durende de laatste maanden voortdurend gesukkeld had, besloot ze eindelijk aan de herhaalde uitnoo- digingen der armverzorgers toe te geven. Toen men haar op den bepaalden dag kwam afhalen, was ze inmiddels gestorven en vond men het lijk van het eerlijk oudje. In eene Roomsch Catholieke kerk te War rington is dezer dagen, na het einde van de mis, een onderofficier met de sabel in de vuist op het altaar toegesprongen, en heeft daar allerlei voor- werpen verbrijzeld. Hij werd niet dan met moeite ontwapend. Voor den rechter gebracht, beweerde hij eene verschijning van Christus gehad te hebben, leed na eenige uren. Meer en meer blijkt dat de ellende welke tegenwoordig in Brazilie wordt geleden, alle be- schrijving te boven gaat. De bevolking van Ceara bedroeg in 1876 nog 900,000 zielen, op het einde van 1878 was die reeds gedaald tot 400,000, zcodat alleen in die provincie een half millioen menschen den hongerdood gestorven of aan de gevolgen van slecht voedsel zijn bezweken. - De beroemde danseres Fanny Essler, bevond zich te Rome in de laatsle jaren van de regeering van Pius IX. Eenige vereerders wilden haar een geschenk aanbieden, waartoe zij 12,000 frs. bijeen- gebracht en een kroon gekocht hadden. Maar toen het geschenk zou worden aangeboden, ge- voelden de gevers gewetensbezwarenzij verzochten gehoor bij den paus en vroegen zijn meening. Pius antwoordde, dat hij het plan noch goed-, noch afkeurde, maar dat de keuze van het geschenk hem zonderling voorkwam. ,/Ik meende altijd, dat kronen voor het hoofd en niet voor de beenen worden gemaakt," voegde hij er bij. De kroon werd aangeboden, maar Fanny Essler, die het gezegde van den paus had vernomen, liet 12,000 fr. onder de arinen van Rome verdeelen. Toen Pius dit vernam en eenige dagen later een der gevers zag, zeide hij/,Gij hebt wel gedaau met deze vrouw een kroon te gevenzij heeft bewezen dat zij meer verstand in haar beenen had, dan gij in uw hoofden." rukking door zijne heldere, krachtvolle stem, gepaard aan eene goede voordracht. Hij mocht zich dan ook, even als de niet minder verdienstelijke solo- zangers Eenooghe en Frembges in de herhaalde toejuichingen der hoorders verheugen. De verdien- sten van den heer Pelgrim, als uitstekend violist, werden eveneens door het publiek op den rechten prijs gesteld; vooral Schuberts en Schumans liederen werden door hem met technische vaardigheid en gevoelvolle voordracht gespeeld. Ook den heer Libin vie! een welverdieiul applaus ten deel voor de voordracht van „Le Carillonneur." Na afloop van laatstgenoemd stuk, zong de heer van der Meulen, op herhaalde uitnoodiging van het publiek nog een extra lied, waarop de voorzitter, de heer A. C. N. Grenu, de Gentsche kunstenaars dankte voor de flinke uitvoering van het program ma, en hen een hartelijk tot wederzien toeriep. Bij monde van den heer Eenooghe drukten de Gentsche heeren hunnen dank uit voor de goede ontvangst en uitten zij den wensch, spoedig in Ter Neuzen terug te komen. Met het zingen der Brabanponne en van het Wien Neerlandsch bloed was intusschen het concert geeindigd, waarop een bal volgde, dat zeer geanimeerd tot onder den morgen werd voortgezet. Ter Neuzen 11 Maart 1879. Wat is er onaangenamer voor hen, die door hun beroep verplieht zijn veel te spreken zooals advo- caten, onderwijzers, redenaars, predikanten, dan keelpijn, verkoudheid of een overblijfsel van bron chitisf Men gebruikt hiervoor in overdaad, doch zonder groote uitkorast, een menigte pates, siropen, drankjes, enz. welke meestal de ziekte vreedzaam haar weg laat gaan. De teer alleen kan hierin eene spoedige verlichting gevenmen kan zeggen oogenblikkelijk, als zij bij eene genoegzame hoeveel- heid wordt toegediend. Orn deze uitkomst te ver- krijgen behoeft men bij elken maaltijd slechts vier h zes leer capsules van Guyot te gebruiken. De flacon van 1,25 bevat 60 capsules, zoodat deze behandeling slechts op eenige centen daags komt te staan en men kan verzekerd zijn dat van tien personen, die het beproefd hebben, negen zich aan deze geneeswijze houden. De leercapsules van Guyot hebben door hun succes, dat van dag tot dag toeneemt, onnoemelijk veel namaaksels uitgelokt. De heer Guyot kan alleen deze tlacons waarborgen, waarop zich zijne handteekening, in drie kleuren gedrukt, bevindt. INGEZONDEN STUKKEN. Met ingenomenheid maken wij melding van het welgeslaagde concert, dat gisteren de societeit ,,de Eendragt" aan hare leden gaf. Burgerlijke Stand van Ter Nenzen Van 39 Maart. HANDELSBERICHTEN. Rotterdam, 10 Maart. Geboorten. 3 Maart. Jacobus Johannes, natuurlijk erkendt z. van Jacobus Johannis Balje en van Maria Margrieta Wal- lart. 7 Maart. Eduard Johannes, z. van Desire Pierre de Cooker en van Ida Drubbel. Adriaan Jacobus, z. van Cornelii Adriaan Versluijs en van Cornelia Maria Versluijs. Johanna, d. van Gerrit Visser en van Teuna van den Bos. 8 Maart. Adrians Catharina, d. van Jan de Klerk en van Cornelia van de Wege. Overlijden. 3 Maart. Maria Pieternella Dieleman, oud 21 m. d. van Jan en van Cornelia de Zeeuw. 4 Maart. Janna de Meester, oud 64 j., weduwe van Willem Kurvink. 6 Maart. Daniel de Zeeuw, oud 7 m. z. van Adriaan en van Elisabeth Jolijt. Bij ruitne toevoer kon tarwe niet tot vorige prijzen gehee' worden verkocht; Rogge 10 cent lager; Gerst 10 4 20 ct* hooger; Bruineboonen 50 cent lager. Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe J 9,25 a j 10,00. Over- maassche 7,75 a 9,00, Rogge, Zeeuwsche en Vlaamsche j 6,SO a 6,90. Overmaassche f 5,70 a J 6,70. Gerst, Zeeuwsche winter j 7,20 a f 7,50, miudere J 6,80 a f 7,10 zomer dito j 5,80 a J 6,20 mindere J 4,80 a J 5,70. Haver, korte f 3,50 a 5,— lange 2.— s 4.80. Paardenboonen f 6,80 a f 7,30. Duivenboouer. j 7,90 a J 8 25. Bruineboonen 11,50 a 12,50, mindere 7,50 a 10,—Witteboouen, Walchersche f 12,25 a J 12,75, Zeeuwsche 11,a f 11,75 mindere J 8,a f 10.75 Erwten. Walchersche J 8 75 a f 9,75 Zeeuwsche f 8,00 a f 8,50. Kanariezaad beste 9,00 a J 9,50 mindere 7,a f 8,75, Koolzaad Zeenwsch a Flakkeesch a Overmaasch J Eieren 3,70 a f 3.80 per 100 stuks. Aavdappelen 4, a 4,50. Meekrap. Weinig hande!prijzen onveranderd. Vlas. Noteeren Hollandseh 38 tot 56 stuivers, Zeeuwsch 32 tot 40 stuivers per steen. Zaai-Lijuzaad. Voor puike soort werd 148 a 155 stuivers

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2