TER NEUZENSCHE COURANT. Algemeen IVieuws- en Advertenlieblad voor Zeeuwsch-V laanderen. BIJ V OEGSEL Zaterdag 22 Februari 1879. No. 1436. A ANBESTBBD: het maken van eene verplaatsbare houten hospitaalbarak. Binnenlandscbe Berichten. A-B-C-D-E-F-G-H-I-J 123456 7 89 10 K - L - M-N-O-P-Q-R-S 11 12 13 14 15 16 17 18 19 T-U-V-W-X-Y-Z 20 21 22 23 24 25 26 republique francaise 18 5 16 21 2 12 9 17 21 5 ft 18 114 3 1919 5 1267 76- Kantongerecht te Ter Neuzen. GEMENGDE BERICHTEN. VAN DB BURGEMEESTER en WETBIOU- DERS van TER NEUZEN maken be- kend, dat op Donderdap;, den 27 dezer, des voormiddags te elf uren, op bet gemeenteraadhuis aldaar, in het openbaar, bij enkele inschnjving, door ben zal worden De betrekkelijke voorwaarden liggen ter inzage op de gemeente—secretarie en zijn aldaar, tegen betaling van 0,50, verkrijgbaar. Yerdere inlichtingen kunnen al aanstonds worden verkregen bij den gemeentebouwmeester. Ter gemeente—secretarie is den dag voor— en verder tot het oogenblik van de besteding, een ge- sloten bus geplaatst, tot het ontvangen der in- schrij vingsbilletten Ter Neuzen, 18 Februari 1879. Burgemeester en Wethouders voornoemd, .J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMAN, Secretaris. Van het nationaal huldeblijk, de koningin aan te bieden en bestaande uit een riviere (hals- snoer) en brocbe van diamanten, style neo-grecque, is gereed. De riviere bestaat uit 34 brillanten, waaronder enkele van buitengewone afmeting. De diamanten zijn van het midden naar de beide uiteinden symetrisch in afmeting kleiner, terwijl den grootesteeu de sluiting vormt. Dit kunst- werk is streng van stijl, hoofdzakelijk door den omvang der steenen, waarvan de middenste bui- tengewoon groot en van zeer zuiveren vorm is. Boven dezen middensteen is een ornament, waarin die steen gedeeltelijk is gevat en waaraan de speld van de broche is bevestigd. Ora den mid densteen bevinden zich 12 brillanten, die met dat middenpunt een geheel vormen. Drie hangers met pendeloques (langwerpige steenen) sieren dit kostbare kleinood, eener Vorstin waardig. In het geheel bevinden zich in de broche naar schatting 180 kleine en groote brillanten. Wanneer men iedere letter van het Alphabet een nummer geeft (naar volgorde) en men wil het aan- tal stemmen als uitkomst verkrijgen, die Grevy als president der republiek heeft verkregen, dan schnjft of plaats men aid us JULES GREYY 10 21 12 5 19 7 18 5 22 25 67. 77. PRESIDENT 16 18 5 19 9 4 5 14 20 30 3. 110. JANVIER 1879 10 1 14 22 9 5 18 79. 25. RECAPITULATIE: 126 76 67 77 110 3 79 25 563. De uitkomst is, dat Grevy 563 stemmen heeft gehad als president en men verkrijgt dat cijfer, zoo als hierboven is aangegeven. Eene commissie uit de ingezetenen van Hontenisse en omliggende plaatsen zal zich tot gedeputeerde staten van Zeeland wenden met verzoek, dat de thans bestaande dienstregeling van de provinciale stoomboot, die van Vlissingen uit Wals- oorden slechts tweemaal per week aandoet, ver- anderd moge worden in eengeregeldendiensttwemaal daags tusschen Walsoorden en Hansweert. Met de Engelsche regeering is, volgeus een bij de kamer van koophandel te Vlissingen inge- komen mededeeling van den minister van waterstaat, eene voorloopige regeling gemaakt betrelfende de wegruiming van drijvende wrakken, zoo die, voor de scheepvaart gevaarlijk, ergens ontdekt worden. Door wederzijdsche telegrafische mededeeling zullen de betrokken autoriteiten elkaar de noodige inlich tingen geven, om die letselen voor de scheepvaart te verwijderen of zooveel mogelijk te verminderen. Van officieele zijde wordt thans gemeld, dat door de hoofd-commissie tot viering van de Unie van Utrecht op Zaterdag 22 Februari e. k. te Utrecht in het gebouw voor kunsteu en weten- schappen eene vergadering zal worden gehouden, waarin o. a. zal worden gehandeld over de uit- voering van het plan tot feestelijke herdenking en monumentale vereeuwiging dezer voor het vaderland zoo gewichtige gebeurtenis. De afgebrande drukkerij der heeren gebr. Binger te Amsterdam was verzekerd voor 157,000, met inbegrip van gereedschappen en grondstoffen, doch zonder de beide perceelen. De heeren Binger hebben van alle kanten blijken van welwillende hulpvaardigheid ontvangen. De Nederlandsche Financier verscheen als gewoon- lijk. Ook de uitgifte van de Hollandsche Ulustratie zal geen vertraging ondervinden. De koninklijke Ne- derl. stoomdrukkerij, directeur de heer A. van Ooster- zee, heeft weder dadelijk alle mogelijke hulp ver- leend en niet alleen letter en persen beschikbaar gesteld, maar ook een iokaal, waar het personeel der heeren Binger werkzaam kan wezen. Zitting van 13 Februari 1879. Veroordeeld. W. van O. en A. de Z., beide te Ter Neuzen, ter zake het te zamen en in vereeniging met elkauder gooien met harde voorwerpen tegen een huis (binnen Ter Neuzen), (art. 475 no. 8 Code Penal), ieder in eene boete van f 3, subsidiair gevangenisstraf van 1 dag en in de kosten. P. It. en C. L., beide te Axel, ter zake het te zamen en in vereeniging met elkander jagen op eens anders grond zonder behoorlijke verguuningieder in eene boete van 15, subs. 2 dageu gevang. en in de kosten, en zijn bij 't vonnis de beklaagdeu vrijgesproken van het hun meerder ten laste gelegde. P. D., te Zaamslagter zake het jagen des nachts, zonder acte en vergunning van den eigenaar van of rechthebbende op de bejaagde grouden; in twee boe- ten elk van 20, subs, gevang. van 2 dagen voor iedere boete, met verbeurdverklaring van het geweer waarmede de beklaagde heeft gejaagd en bevel tot uitle- vering daarvan of betaling der geschatte waarde van 2, bij niet voldoening aan dit bevel te vervangen door gevang. van 1 dag en in de kosten. A. de P., te Zaamslag (Othene,) ter zake het jagen zonder acte en schriftelijke verguuning van den eigenaar of rechthebbende van en op den bejaagden grond; in 2 boeten elk van f 10, subs, gevang. van 1 dag voor elke boete met verbeurdverklaring en bevel tot uitlevering van het jachtgeweer waarmede de beklaagde heeft gejaagd en van de geschoten haas of betaling der ge schatte waarde van het geweer ad 2, en den haas ad 0,50, bij niet voldoening aan dat bevel te vervangen in twee gevangeuisstraffen elk van 1 dag en in de kosten. In de zaak contra D. S., te Bouchautsen-haven (Belgie,) is de dagvaarding nietig verklaardde kosten te dragen door den staat. J. P., te Axel, ter zake overtreding der ijkwet; in twee boeten elk van f 3, subs, gevang. van 1 dag voor elke boete en in de kosten met verbeurdverklaring der in beslag genomeu gewichten. M. S., te Axel, ter zake overtreding der ijkwet; in boete van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten met verbeurdverklaring van het in beslag geno- men gewicht. J. V., te Axel, ter zake overtreding der ijkwet; in boete van 1, subs, gevaug. van 1 dag en in de kosten met verbeurdverklaring der in beslag geno- men maat. G. N. .T. en D. P., beide te Hoek, ter zake enkele diefstal van te veld staande vruchten, te zamen en in vereeniging met elkander gepleegd en zulks onder verzachtende omstandigheden; ieder in eene boete van f 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten met bevel tot teruggave der in beslag genomen aardappelen aan den eigenaar of rechthebbende. A. M., te Wachtebeke (Belgie)ter zake overtreding der jachtwet; in eene boete van f 30, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. P. van K. en J. van S.beide te Ter Neuzen, ter zake het rapen van schelpvisch aan den voet van eenen dijk van een polder in Zeeland, gepleegd te zamen en in vereeniging met elkander; ieder in eene boete van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. Ont»li*gen van rechtsvervolging. De kos ten te dragen door den staat. J. G.logementhouder te Axel, beschuldigd nage- laten te hebben de namen enz. op te schrijven van iemand die een nacht in zijn huis heeft doorgebracht (zie art. 475 no. 2 Code Penal. Het in dat artikel voorkomend woord in den 2e regel wterstond," moet gelezen wordeu „naar volgorde.") Vrfjgesproken. De kosten te dragen door den staat. W. van D.te Assenede (Belgie), van de beschuldi- ging de jachtwet te hebben overtreden, met bevel voorts tot teruggave van de opbrengst der in beslag genomen en verkochte haas ad 0,25. Te Middelburg is thans weer eene afdeeling van de schippersvereeniging Schuttevaer opgericht, ten gevolge van de krachtige pogingen vau een viertal heeren; zij telt 80 leden. De minister vau kolonien heeft ook aan den heer A. Rovers, ont- vanger te Sluis, aangeboden, als inspecteur van finantien, op een jaarwedde van f 14,000 naar Indie verplaatst te worden. De burgemeester van Amsterdam heeft in het geheel f 30,955,93^ ontvangen en aangewend tot het uitreiken eener buitengewone ondersteuning aan behoeftigen. De heer Henri Bogaerts, te 's Hertogenbosch, zal eerlang zijue courant- en boekdrukkerij naar de naburige gemeente Vught overbrengeii. Het bouwen der nieuwe fabriek met twaalf aangrenzende woningen is reeds aanbesteed. In de gemeente Oudenrhijn, tellende 525 inwoners, bevindt zich voor de lichting van dit jaar geene enkele loteling voor de natio- nale militie. In de Zuiderzee heeft zich dwars voor Urk, aan de zijde van Harderwijk, eene ont- zaglijke hoeveelheid drijlijs vastgezet, dat ver boven het water uitsteekt, maar de vaart tot dusver niet hindert. In de maanden Juui en Juli a. s. zal te Berlijn eeue internationale tentoonstelling plaats hebben van alles wat op de molen-industrie betrekking heeft. Het Metrieke stelsel zal met 1 Januari 1880 in alle Spaansche koloniale be- zittingen worden ingevoerd. Op den spoorweg van Eecloo naar Maldeghem is een jongeling, jezig met vee opladen, tusschen de buffers der wagens geraakt en op de plaats dood gebleven. De politie van Brussel heeft de hand gelegd op een dievenbende, genaamd de bende der fluweelen vesten. Er zijn reeds 26 personen, waaronder ver- scheidene vrouwen, aangehouden. De gendar merie te Maaseyck heeft een troep Bohemers, sameugesteld uit dertien personen met twee wagens en drie paarden langs Kessenich op Hollandsch grondgebied gebracht. De handelsvlag van Mon tenegro zal, volgen3 de bepalingen te Berlijn vast- gesteld, een rood kruis op een wit veld zijn. Eene poging tot moord heeft Zondag middag plaats gehad in de Societe Litteraire te Brugge. Een hevige twist ontstond tusschen twee jongelieden, behoorende tot de aanzienlijkste familien der stad. Een van dezen heeft op den ander een pistool- schot gelost. Hij bevindt zich in arrest. Eeue Engelsche spoorwegmaatschappij is veroordeeld 1500 p. st. te betalen aan iemand, die uit een spoor- wegrijtuig gevallen is, waarvan door de conducteurs het portier niet behoorlijk was toegemaakt. Dr. J. S. Hayer, te Virginia-City, Nevada, be- weert de aan de Egyptenaren bekend geweest zijnde en sedert lang verloren geraakte kunst te hebben teruggevonden, om koper te harden, zdo dat daaraan gelijke suede als aan het staal is te geven. Een knecht van M. N...., landbouwer te Enkhuizen (Nederland) en die sedert vier dagen met zijn meester te Gent vertoefde, heeft Zaterdag morgeu de vlucht genomen, en een portefeuille medegenomen waarin zich vijf Nederlandsche bank-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 5