OPENBARE VERKOOPING. ADVERTENTIEN. No. 1436. Zaterdag 22 Februari 1879. 19« Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. BINNEN LAND. ATT EN TIE! Openbare Verkooping. EEN W O O N H UIS ABONNEMENT. Ter Neuzen, 21 Februari. I ZK\Si.iiK till IU\T Per drie mnanden binnen Ter Neuzeii f 1,Door het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirec- teuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elke regel meer 0,10. Grootere letters worden uaar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag uaralddag OKIE uren, Dlt bind rerschijnt Dinsdag- en VrljdagaTond bij J. K. G. BHOUT te Ter Keuzen? Bij dczc couraut bcboort een bijvocgscl. JPolitieli Ovei-zicht. Het Engelsche kabinet is in de jongste zitting ran het parlement vrij wel uit de handen der tegenpartij gekomen. 't. Was anders zulk eene wel-1 kome gelegenheid, om er eens term op in te hakken eu het ministerie eens duchtig de les te lezen. Wellicht waren de openhartigheid, waarmede de nederlaag bekend gemaakt werd, en de oprechte leedbetuiging over de ramp verzachtende omstandig- heden, voor het in beschuldiging stellen van een staatsbestuur, dat op zoo lichtzinnige wijze de kinde- ren uit het volk aan het gevaar van de overmacht van tienduizenden wilde blootstelde. Misschien ook legde het schaamtegevoel wegens de ondergane nederlaag het stilzwijgen op. Hoe het ook zij, de minister kon volstaan met te verwijzen naar de reeds bekende berichten en overigens de verzekering te geven, dat de aangedane smet uitgewischt zou wor den. De uitrusting van schepen met versche troepen en oorlogsbehoeften wordt dan ook in allerijl voort- gezet, in afwachting van nadere berichten van het oorlogstooneel. Uit particuliere berichten moet even- wel gebleken zijn, dat de troepen zeer onhandig ge- manoevreerd hebben, zoodat de gemeenschap der kolonnes was afgesneden, eer men zulks wist. Toen de opperbevelhebber des avonds in het legerkamp was teruggekeerd, ontwaarde hij eerst, dat de ge- heele achlerhoede was in de pan gehakt. Om de neergedrukte Engelschen wat op te beuren, heeft een particulier bericht het oude nieuws tot een groot wapenfeit verkeerd; namelijk, dat de troepen eene overwinning hadden behaald, hetgeen niets anders beteekent, dan dat eenige kolonnes bij weinig beteekenende schermutselingen eenige legerbenden van den vijand hadden terug geslagen. In Afghanistan laten de Engelschen hun vijand zich zelven maar den doodsteek geven. Jacub Kaim ligt met zijn leger en de hoofden der stammen zoo overhoop, dat de Engelschen maar uiet tot vechten kunnen koraen. De pretendent van de kroon lijdt in de hoofdstad erg gebrek en keert zich tegen zijn eigen volk. Intusschen vermaken de Engelschen zich met dat gekibbel en dooden den tijd met allerlei kluchtige spelen en grollen. Indien het leger eenmaal huiswaarts keert, zal het zeker met groote praal worden ingehaald en met lauwerkransen worden gekroond. In Frankrijk is aller aandacht gespannen op den uitslag van het voorstel der regeering, om weer een duizendtal veroordeelden gratie te verleenen. Men schijnt het daar nog lang niet eens te zijn over de grenzen, waartou men zich moet bepalen. De meerderheid der commissie is voor het regeerings— voorstel gestemd. Blanqui blijft in de gevangeuis, waarin hij waarschijnlijk zal sterven. Rochetort- zal evenmin als Jules Voiles, le Franpais, Pyat en consorten naar Erankrijk terugkeeren. 3000 opstandelingen ongeveer zulleu van de voordeelen der amnestie verstoken blijven. Prins Bismarck schijnt met zijn staat van huis- houdkundige wetsontwerpen al mooi in t nauw te raken, zoo erg, dat hij vreest het onderspit te zullen dclven, zoodat men hem zekere plannen toe- dicht, die, als ze bewaarheid worden, wel het bewijs leveren van wanhoop, doch niet van groote politieke wijsheid. Hij zou namelijk bedacht zijn, om den rijksdag te ontbinden, teneinde zoodocnde om strijd instemde met zijue laatste woordenLeve, de kansen eener nieuwe verkiezing af te wachten. Neuzens Mannenkoor! Het schijnt de uitdrukkelijke wensch van den Dit uitmuntend geslaagde concert werd gevolgd keizer te wezen, dat de voorgestelde hervormings- door een zeer geanimeerd bal, waarbij men zich plannen, het koste wat het wil, er doorgehaald tot onder den morgen amuseerde. worden. De tijd moet leeren, wiens haan zal koning De stoomboot Richard Moxon, van Goole op kraaien. Per telegraaf. 's Gravenhage, 21 Februari. De minister van Kolonien en van Staat Mr. P. P. van Bosse is heden ochteud ten 5 uur overleden. Heden is in de Tweede Kamer ingekomen een wetsvoorstel van den heer Mr. S. van Houten, betreffende eene registratiebelasting. De voorgestelde motie van den heer van Kerk- wijk, nopens teruggave waarborgsom spoorweg Rot terdamMunster, is door den voorsteller ingetrok- ken, na eene verklaring van den Minister van Waterstaat, dat geene teruggave zou geschieden zonder voorkennis der wetgevende macht. De heer van Kerkwijk en de voorzitter herdachten de groote diensten, door wijlen den minister van Bosse aan het vaderland bewezen. Gisteren avond gaf „Neuzens Mannenkoor" met medewerking van de leerlingen der zangklasse een concert voor de contribueerende leden met hunne dames en geintroduceerdende welgekozene stukken werden flink uitgevoerd, gaven algemeen genoegen en verwierven den meesten bijvalhet geleverde getuigde dan ook van belangrijke vorde- ringen en den buitengewonen ijver van den ver- dienstelijken dirccteur en onderwijzer P. J. van de Sande. Na de opvoering van het eerste stuk door ge- noemde zangklasse werden door het bestuur aan de jonge dames bouquetten van levende bloemen uitgereikt; eene verrassing, die ook op de talrijk opgekomenen een alleraangenaamsten indruk maakte. Verdienen de werkende leden van gezegd Mannen koor belangstelling en aanmoediging, niet minder de komiek P. G. Maandag en het contribueerende lid van Driesschen, die op hunne wijze het ge noegen hielpen verhoogen. Herhaaldelijk bewees een daverend applaus de tevredenheid, de ingeno- menheid, ja, de opgetogenheid van liet vergaderde gezelschap. Na afloop van het programma sprak de voorzitter tot de vergadering een woord van hartelijke dank- betuiging voor den bewezen bijvalvooral ook tot den heer J. A. van Boven, burgemeester dezer gemeente, wien hij namens het bestuur verzocht, het eerelidmaatschap van Neuzens Mannenkoor te willen aanvaarden, als een bewijs, hoe hoog Zijn Eds. meermalen betoonde belangstelling wordt gewaardeerd. De heer van Boven verklaarde liierop het eere lidmaatschap aan te nemenhij bedankte het bestuur en alien, die medegewerkt badden tot het leveren van een genotvollen avond en sprak wel- meenende woorden tot aanmoediging bij het be- oefenen der edele zangkunstdat hij sprak in den geest van en als namens het geheele gezelschap getuigde de algemeene geestdrift, toen men als Gent varende, is den 14 dezer in de Ourse met de stoomboot Whitmord, varende van Rouaan naar Goole, in botsing gekomen. Beide stoomschepen werden beschadigd en bevinden zich thans in de dokken van Goole om aldaar hersteld te worden. Een goedkoop geneesmiddel. Neem telkens voor het eten twee teercapsules van Guyot, ingeval gij verkouden zijt, hoest, of aan bronchitis, ca- tharren, tering of in 't algemeen aan eenige aan- doening van de bronches of longen lijdt. Iedere flacon bevat zestig teercapsules, 'tgeen maakt dat de geheele behandeling slechts zes k acht centen daags kost eu u ont'neft van het gebruik van alle afkooksels, pates, siroopen en borstdranken. Talrijk zijn de namaaksels. Gij moet dus voor al letten op het etiquette, waarop de handteekening van den heer Guyot in drie kleuran is gedrukt. Te verkrijgen in de meeste apotheken. Bevallen LENSvan van een der Beek. Meisje, C. B. THO- Ter Neuzen, 18 Februari 1879. Zijdie geene vaste opgaaf voor het bekomen van goed Suiker-beetzaad hebben gedaan, ge- lieven dit spoedig bij den ondergeteekende te wil len doen. Sas van Gent. J. F. BEGHEIJN. De Notaris C, J. A. Fercken te Ter Xeuzen, zal, ten verzoeke van zijn principaal op Woeiisdag, den 13 Maart 1879, des namiddags ten 1 ure, op het marktplein te Ter Neuzen, in het open- baar verkoopen: Eene groote partij eiken en greenen HOUT- WARENalsBalken, Stijlen, Ribben, Platen, Dorpels, Planken enz., voorts eene partij BRANDHOUT. De Notaris C. J. A. Fercken te Ter Neuzen, zal, ten verzoeke van P. J. VERCOUTEREN, zonder beroep te Groede en de erven zijner huis- vrouw LKIJNTJE PLADDET, en na gegeven bevel der rechtbank te Middelburg, op Wocnsdag, den 5 Maart 1879, des namiddags ten 2 ure, in het openbaar verkoopen en aanhoorigheden met het erfpachtsrecht op den daarbij behoorende grond, alles te Ter Neuzen op het Naaikussen, kadastraal sectie E, nummer 533, groot 77 eentiaren. In gebruik te aanvaarden met 1 Mei 1879.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 1