BU1TENLAND. GEMENGDE BERICHTEN. zegt de attributen vail liet koningschap, en eindelijk van den zieken op den gezonden mensch in den kloppen en lieten de straatdeur openstaan oranje als bet beeld van bet regeerende stamhuis. In de buitenplaat staan de twee wapens van Oranje en Waldeck bene veils de opdracht in oranjestrikken en klimop. Docb dit kan onmogelijk met de zaagmacliine bewerkt worden, maar rnoet elders worden vervaardigd. De waaier zelf koint te liggen in een duos met purperen zijde belegd, terwijl doorwerkte ivoren bladen in arabesken stijl en symmetrische figuren, geheel van eigen vinding, er buiten op zullen worden gelegd. Het geheel belooft allerprachtigst te zullen worden, en zal den smaak en de* gezindheid van den adelijken vervaardiger alle eer aandoen. Eeitelijke medeplicbtigbeid wordt gestraft, maar er is eene zedelijke, welke zich, helaasal te zeer in straffelooslieid verheugt. Indien b. v. de veldwacliter van 's Heerenhoek de betrekking is vacant; men zegge het voort! die 250 per jaar salaris ontvangt, zich laat oinkoopen, of op een andere ongeoorloofde wjze zijn inkoinen tracbt te verineerderen, zijn dan zij, die den man zulk een slechte bezoldiging geven, dat hij er zelfs zonder vrouw en kinderen niet van kan leven, niet de zedelijke en strafbare medepliclitigen den bezweken ambteuaar? Of meent men misschien dat renteniers uit liefhebberij veldwacliter te's Heeren hoek zullen worden, of dat iemand sleclits de eer behoeft te genieten van veldwacliter te zijn, om, met een minimum van voeding, kleeding en ver- stoken van iedere gerietelijkheid des leveus, trouw en eerlijk zijn plicht te vervullen! Waarlijk er hapert nog veel schappij mond en de balsslijmbuid een vruchtbaren bodem die gelegenbeid een gunstige inderdaad maakte voor verdere ontwikkeling aanbieden. Met uit- een man gebruik, om de kleeren-standaard te stekend gevolg zijn in den laatsten tijd praeparaten ontdoen van al hetgeen er aanhing. Bij't been van salicylzuur en karbolzuur aangewend, als deugde- gaan loopt hem de zoon des huizes in een lijke middelen tot dooden van schimmelkiemen. dikke jas gedoken tegen bet lijf. Hij daar Dezer dagen is overleden de bekende schrijver vriendje wie ben je?" ,/Ik ban de kleermaker", Karl Gutzkow. Naar thans gemeld wordt zou hij antwoord van den sned.gen jassen bet- op eene treurige wijze zijn omgekomen. Men heeft hebber> //"wees pa heeft mij die kleeren gegeven hem op den grond bij zijn bed doodgevonden, met alle kenteekenen van verstikking en met brandwon- den aan de beenen. Blijkbaar had hij bij het naar bed gaan de nachtkaars laten branden en is dien- tengevolge eene sopha benevens het tapijt in brand geraakt, zonder in vlam te koiiien. Naar het zich laat aanzien, moet hij eerst ontwaakt en uit het bed gestapt zijn toen hij door den rook reeds te veel bedwelind was om de deur te bereiken. Het aantal overtrcdingen en misdaden in Pruisen neemt toe. Bij vergelijking tusschen de jaren 1873 en 1877 is de toeneming ruim 10 pet. Het totaal daarvan beliep in het eerstgemeld jaar, voor zooverre zij aanleiding liebben gegeven tot een gerechtelijk onderzoek, 652,402 en in 1877 van Hierbij moet echter niet uit het oog worden verloren, dat de politie thans werkzamer is dan vroegcr en dat zij met meer gestrengheid vonnist dan indertijd het geval was. Drie avonden acliter elkander zijn te Veendam aan het raderwerk onzer maat- inboedels verkocht van een keizer, een koning en priiis; laatstgenoemde verkocht vast goed en om te repareeren en schoon te maken." Zoo hernam de ,/jongeheer" als men twintig jaar is heet men daar nog „jongeheer" „wees dan zoo goed en inaak mijn overjas meteen schoon, maar brenge haar vooral van avond tehuis." En de „jongeheer" trok zijn overjas uit en gaf haar aan den kleermaker," die hem nog moet terug brengen. Men moet maar geluk in de wereld liebben De nieuwe toren in de Bonifaciuskerk te Dokkum is eindelijk gereed gekomen, na vele wederwaardigheden. Toeu de toren tegelijk met de nieuwe R. C. kerk pas voltooid was, bemerkte men dat de fondamenten niet sterk genoeg waren om het steenen gevaarte te dragen en op last van het gemeentebestuur moest hij toen worden afge- broken. Nadat men daarop voor de tweede maal met den opbouw bijna gereed was, stortte in October 1874 de toren andermaal ineen. In Juni van dit jaar heeft men nu voor de derde maal met den opbouw een begin gemaakt, waarbij vanwege de gemeente een bouwkundige speciaal met het toezicht werd belast, en zoo staat dan nu eindelijk de toren, naar men hoopt om niet weer van de beenen te geraken. een Menscheii, dus schrijft men uit Zutphen, won het de overige majesteiten in bezit verreweg die uit ondervinding kunnen spreken, koinen lang- af. I,, geen jaren liebben zoovele personen 1 zamerhand tot de erkenning, dat de knnstboter dienst genomen bij het bataljon mineurs en sappeurs lang niet de goede eigerischappen bezit, welke men t als nu. Men schrijft dit toe aan gebrek aan werk. er aan toeschrijft. Het is dan ook zeer opmer- Op het oogenblik, dat de notaris Juliet van etene yau Heerenveen vermiste een kip. kelijk dat de verkoop van dit vet zulk eene vaart Landen (Belgie, aldaar een verkooping zou beginnen het onverwachts kwam zij voor den dag met neemt. Het schijnt hiermee te gaan als met zoo van roerende goederen, zakte de vloer in van de 1Q kiek die - 0 de"n zo]der had uitge- mepige zaak, door deu tijdgeest in het leven ge- zaal, waar de verkooping zou gehouden worden. 1 J r - waar de verkooping zou getiouaen woraen. i Vj r v TT i iaa i broeid. Het comite ter evangehsatie te lJmui- Hierdoor kwamen meer dan 100 personen in den het vooniemen opgevat, aklaar eene r terecht. Vijfentwintig hunner, waaronder de en bewaar8chool bouwen. He notaris, kregen meer of minder ernstige wonden. /60 000 d het roepeneerst wordt er een overdreven gebruik van gemaakt, maar later keert men eenvoudig tot het vroegere natuurlijke terug. Al is de kunst- boter qp het oogenblik nog onschadelijk voor de In Engeland is het plan geopperd, eene loterij spoorweg-postkantoor Deutz is Vrijdag de zak met gezondheid, tocli eet men duur vet, omdat de geld, bestemd ter verzending langs de lijn Keulen— bestanddeelen er van verre moeten onderdoen voor op groote schaal te liouden, ten behoeve van hen, die door het faillissement van de City of Glasgow Bank geruineerd zijn. Men wil voor eenige millioe- nen p. st. fraaie prijzen aankoopen, en vertrouwt 6 millioen loten, h een p. st. het lot, te kunnen plaatsen. Een bekwaam jurist zou dan belast wor den met het maken van een plan voor deze loterij, waardoor men want gewone loterijen zijn in Engeland verboden binnen de door de wet ge- trokken grenzen bleef en toch het doel bereikte. Het heeft de laatste dagen in Engeland hard buh intrek zullen "eraen- 0ver ParjJs, h'n" gevroren. In de Kensington-gardens, in St. James Vr,JdaS zulk een dlchte »evel, dat de winkels het Irak en in Regents Park wemelde het Dinsdag bcht moesten opsteken en de booten op de Seine van schaatsenrijders. Het aantal liefhebbers werd df dlenst staakten -- De werkliedeu eener op elk dier drie plaatsen des middags op ruim fabrlek te Couillet bij Cliarleroi, hebben bij het 6000 geschat. In het noorden van Engeland heeftontladen van het schip Ida, in de kajuit de lijken het harder gevroren dan ooit in de laatste jaren. Ook in Kent is het weer zeer streng. //Daily News" geeft een artikeltje over schaatsenrijden, gevonden van de twee breeders Dethier, schippers die versinacht waren. Met 1 Juli 1879 zal het tiendeelig stelsel in Zweden worden ingevoerd. waarin gezegd wordt, dat geen bewegmg gemak- Aan den St- Gothardtunnel wordt ijveng voort- kelijker en aangenamer kan zijn behalve vliegengeworxt. Hij is nu reeds 11,650 meters lang, -«-v 1 1 1 1/1 I 7.AA(lnt 11 Die laatste beweging ziet men echter bij ons althans nog weinig in practijk gebracht. De geneesheeren, die de lamilie van den groothertog vau Hessen bij de diphteritis of be- smettelijk keelziekte behandelen, hebben een nauw- keurig en zeer belangrijk verslag van het beloop der ziekte, der verschijnselen, behandeling enz. openbaar gemaakt in het Klin. Wochenschrift, Zij schrijven het begin en de uitbreidii.g der ziekte onder de verschillende leden der familie toe aan de buns inziens verderfelijke gewoonte van het kussen op den mond en dringen er op aan deze gewoonte te vervangen door deu kus op de wang of het voorhoofd. Men is het thans in de geleerde wereld tamelijk wel eens, dat de diphteritis ver- oorzaskt wordt door het insluipen van een organisch vors'ih dal °P den eenen mensch veel sterker werkt die veelvuldig inelplanten bestaat, die door directe overplaatsing Hannover, gestolen; de zak bevatte oiigeveer die der natuurboter; en wij betwijfelen dan ook 300,000 inarken. -- Een aantal Duitsche spiel- zeer, of de fabrikant der kunstboter, niettegen- marken, geheel zonder waarde, zijn te Amsterdam staaiide hij zijne waar hoog aanprijst en misschien in omloop. Zij hebben de juiste grootte onzer rijk kan worden door^ dit fabrikaat, wel ooit een nieuwe centen. Men zij dus op zijn hoede. -kdo voor eigen gebruik heeft genomen. De stad Metz welke in 1871 51322 inwoners Ee" stoutmoedige diefstal is te Gent gepleegd telde, heeft er nu slechts 39000. Te Brussel in de voorstad der Brugscbepoort. Twee kerels op verwacht men negen Laplanders: 4 mannen, 3 klompen, met zwartgemaakte aangezichten, zijn in vrouwen en 2 kinderen, welke in den dierentuin het huis gedrongen van Clemencia de Paepe, in de Kerkstraat. Deze vrouw was alleen thuis. De kwaaddoeners sleepten haar op de binnenplaats stopten haar den mond en bonden haar met een touw aan een schrijnwerkersbank. Een hunner hield haren mond gesloten, terwijl de andere het huis en de meubelen doorzoclit. De dieven vonden slechts 55 francs. Het geblaf van een hond heeft hen op de vluc'nt gedreven. De politie heeft aanstonds een onderzoek ingesteld, docli tot nu toe heeft men het spoor der twee misdadigers niet gevonden. Er worden stappen gedaan bij de directie van den Vlaamschen Alhambra-schouwburg om een einde te maken aan de voorstellingen van het stuk 23,000,000 of groote dieverij in 4 bednjven. De directie wil er echter niets van weten, daar zij nog nooit een stuk op haar repertitie heeft geliad, dat zooveel volk trok. Elken avond is de zaal stampvol. Den 17 dezer heeft in de oinstreken van Luik een zeer hevige sneeuwstorm gewoed, tengvolge waarvan de spoorweggemeenschap gestremd werd. Op den spoorweg tusschen Tongeren en Luik heeft zich de snoeuw op versc'ieidene plaatsen in de ingravingen opgehoopt tot eene hoogte vau meer dan drie meters. Onmiddelijk zijn door de spoor weg—am btenaren doeltreffende maatregelen genomen, waarbij zij van de zijde der militaire autoriteit, die geuietroepen beschikbaar stelde, krachtige onder- I steuning inochten ondervinden. Waarschijnlijk is de regelmatige dienst op 21 December hervat kunnen worden. Men meldt uit Cornesse een verschrikkelijk ongeluk. Mejutfrouw L. R., aldaar, had Maandag- avond de twee naast elkander liggende slaapkamers zoodat nog 2260 meters rots doorboord moeten wor den. Te Calatagirone, op Sicilie, werd een hevige aardschok gevoeld, op het oogenblik dat er in de kerk godsdienstoefening werd gehouden. De aanwezigen stormden naar de deur; twee vrouwen zijn in het gedrang doodgetrapt, terwijl omstreeks 20 personen ernstig werden verwond. Een hevige brand is jl. Yrijdagavond uit- gebroken in de haardoekweverij van de firma Willeman Co. in de Crispijnlaan te Rotterdam. De brand ontstond in eene groote werkplaats en deelde zich mede aan kleinere loodsen, in de nabijheid. Al die gebouwen zijn vernield. Een pand, drie liuizen onder een dak, vatte mede vuur en heeft aan de achlerzijde groote scliade geleden. Eene stoomspuit en vele handspuiten werkten en voorkwamen, dat de vlammen grootere verwoes- dan op den anderen. Vooral zij die veelvuldig tingen aanrichtten. aan verkoudheden van mond of keel lijden, zijn er Dezer dagen had te Amsterdam een inder- vatbaar voor. Er bestaat veel waarschijnlijk heid daad aardige diefstal plaats, die op een der grachten voor, dat het diphteritisgif uit microscopische schiin- moet gebeurd zijn. Twee //dienstboden" meiden men daar niet stonden een looper uit te _L

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2