BU1TENLAND. RECHTSZAKEN. Arroiidissemeiits-rechtbank te Miildelburg. Kantongerecht te Ter Neuzen. Kantongerecht te Hulst. GEMENGDE BERICHTEN. evenwel niet gelaten. Overtuigd van het groote belang, dat en Amerika en Engeland bij het welslagen dezer ouderneming hebben, heeft men onlangs een tweede proef genomen, die vol- komen geslaagd is. Een sckip namelijk, geladen met 550 levende ossen, komeilde van een der havens van de Vereenigde Staten, liep voor eenigen tijd te Liverpool binnen na den overtoclit in slechts elf dagen volbracht te hebben. Ofschoon deze lading buitengewoon groot was en men natuurlijk aan ieder dier slechts zeer weinig ruimte kon toestaan, stierf er geen enkel gedurende den overtoclit. Daar ruimte om te liggen gelieel ontbrak, werden de ossen ondersteund door singels, die aan het dek bevestigd waren. De rechtbank heeft in hare zitting van 28 Novem ber de navolgende vonnissen uitgesproken P. van de W., te Ter Neuzen, oud 41 jaar, ter zake van hoon en laster; veroordeeld tot 15 dagen cellulaire gevangenisstraf, 1 geldboete van 25 en 2 boeten van 3, subsidiair 3 dagen en 1 dag cellulaire gevangenisstraf. A. van den B., te Ter Neuzen, oud 24 jaar, ter zake van mishundeling; veroord. tot 12, boete, subsidiair 3 dagen cellulaire gevang. R. K., oud 14 jaar, arbeider, P. W. W., oud 11 jaar, pakjesdrager, en J. van V., oud 12 jaar, alien te Ter Neuzen, ter zake van gequalificeerden diefstal en medeplichtigheid daaraanveroord. ieder tot 2 dagen cellulaire gevang. D. V., te Clitige, oud 28 jaar, ter zake van laster; veroord. tot 15 boete of 5 dagen,gevang. P. C. B., te Schuddebeurs (geineente Graauw,; oud 29 jaar, ter zake van diefstal van oogst van den akker; veroord. tot 15 dagen cellulair gevang. Zitting van 25 October 1878. Veroordeeld E. L.te Sas van Gent, tot boete van 0,50, subsidiair gevangenisstraf van 1 dag en in de kostenter zake van het visschen in eens anders vischwater, zonder voorzien te zijn van eene vergunning van den rechthebbende op dat vischwater(verzachteude omstandighelen zijn in deze in aanmerking genomen.) G. B., te Brussel, tot twee boeten, elk van 4, subs, gevang. van 1 dag voor elke boete, met verbeurd- verklaring der in beslag genomen zetlijuenter zake als boven. A. K., te Axel, tot twee boeten, elk van 3, subs, gevang. van 1 dag voor iedere boete, met verbeurdver- klaring van het kruisnet, waarmede hij gevischt heeft en van de opbrengst der onwettig gevangeu visch; ter zake als boven. W. van D., te Assenede (BelgieJ lot eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten; ter zake van het jagen op waterwild, zonder voorzien te zijn van een vergunning van de rechthebbende op 't jachtrecht van dien grond euz. E. Ote Westdorpe, tot eene boete van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kostenter zake het la ten liggen van een boom op een buurtweg in Zeeland. A. L., te Zaamslag, tot eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kostenter zake van het jagen in gesloten jachttijd, voorts is het geweer waar mede hij gejangd heeft verbeurd verklaard en de waarde daarvan op f 20 bepaald, met bevel voorts dat geweer uit te leveren of de daarvoor bepaalde waarde zoo de veroordeelde daaraan binnen 2 maanden na aan mailing niet voldoet, zal die straf worden vervangen door 2 dagen gevang. H. J., te Axel, A. H. en J. H., beiden te Zaamslag, ieder in boete van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kostenalien ter zake van het visschen met den hengel in de hand, in eens anders vischwater zonder daartoe vergunning te hebben. D. te G te Axel, in boete van f 7, subs, gevang. van 2 dagen en in de kosten; ter zake het maken van burengeruchten. J. C. D., te Axel, in boete van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten; ter zake van politie overtreding. Ontslagen van rechtsvervolging; L. de 9., te Gent, was beschuldigd zonder de vereischte beschei- deu te hebben gevischt. Is uitgemaakt, dat hij de actehouder behulpzaam was bij het visschen, daar het vischtuig, niet door een persoon kon gehanteerd worden; de kosten te dragen door den staat. Zitting van 24 October 1878. A. M., huisvr. van P. J., te Hulst, ter zake van het opzettelijk toebrengen van schade aan eens anders roerende eigendommen; veroordeeld tot eene boete van f 5,50, subsidiair gevangenisstraf van 1 dag en in de kosten. L. P. van N., te Ter Neuzen, ter zake van het als reiziger op een spoorweg in een spoorwegrijtuig mede- nemen van buskruidveroord. bij verstek tot eene geidb. van 10subs, gevang. van drie dagen en in de kosten. A. P. M. en M. S. de N., beiden te Hulst, beklaagd van diefstal van groen niet gehakt hout; ontslagen van rechtsvervolging. P. D. Az., te Graauw, bij verstek veroord. tot 4 boeten, ieder van 10, subs, gevang. van 4 dagen en in de kosten. A. de S., te Clinge, veroord. bij verstekt tot eene boete van f 10, sub. gevang. van 1 dag en in de kosten. Joha. S., te Clinge, bij verstek veroord. tot eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. G. de H., te Graauw, bij verstek veroord. tot eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. S. P. te Clinge, veroord. tot eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag- en in de kosten. E. de R., te Clinge, veroord. tot 2 boeten, ieder van 5, subs, gevang. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. L. de R. en Lud. de R., beiden te Clinge, bij ver stek veroord. ieder tot eeue boete van10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. J. H. en P. H., beiden te Clinge, bij verstek veroord. ieder tot eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. P. J. E.' van O. en E. van O., beiden te Clinge, bij verstek veroord. ieder tot eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. W. van H. en H. vail H., beiden te Graauw (Paal,) bij verstek veroord. ieder tot eeue boete van 10. subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. L. de R., te Clinge, bij verstek veroord. in 4 boeten ieder a 10, subs, gevang. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. P. J. de B., te Clinge, veroord. in 2 boeten van 10, subs, gevang. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. J. C. V., te Clinge, bij verstek veroord. in 2 boeten ieder a f 10, subs, gevang. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. L. V., te Clinge, bij verstek veroord. in 2 boeten ieder a f 10, subs, gevang. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. (De laatste veertien veroordeelingen alien ter zake van overtreding van het reglement op het bevisschen der Schelde en Zeeuwsche stroomen.) Joz. G. PJzoon, te Clinge, beklaagd van: lo. het vangen van mosseleu beneden de wettelijke maat van 4 centimeters groot en 2<». op eene gesloten mosselbank. Vrijgesproken ter zake van het eerste en ontslagen van rechtsvervolging ter zake van het tweede feit. De commissie betretfende de kwestie der zee- haven te Brugge, heeft in het stadhuis aldaar haar eerste zitting gehouden. A1 de lede-n waren tegenwoordig. De heer Maere-Limnander heeft breedvoerig zijn plan ontwikkeld, en al)e inlich- tingen, hem gedaan beantwoord. Er is o. a. be- sloten, dat afgevaardigden Holland zouden bezoeken om er dergelijke zeewerken te bezichtigen, die daar gemaakt zijn. Te St. Elorent heeft een vreeselijke brand plaats gehad; een bewoner der Grande-Rue had twee vaten petroleum ontvangen, die hij in den kelder had gelegd. Toen hij des avonds met zijn zoon dien kelder met een licht binnen trad, had een zware ontploffing plants. Beiden bekwamen hevige brandwonden door de petroleum, die als een vurige zee door den kelder stroomde. Met veel inoeite werd het vuur door uitdooving ge- bluscht en de pompiers, denkende dat alle gevaar geweken was, begaven zich toen in den kelder. Nauwelijs daar barstte een door de vlain aangetast vat met spiritus met een harden slag uiteen en I werden zij door het brandende vocht vreeselijk verwond. Nadat met ontzachlijke inoeite het vuur 1 gebluscht was, telde men 19 gewonden, onder wie 4 zeer gevaarlijk. In den avond van 25 dezer heeft een per soon te Madrid met een zakpistool op den koning geschoten. De koning werd niet getroffen terwijl de dader is gearresteerd. De dader is genaamd Oliva Moncasi, 23 jaren oud, van beroep kuiper, afkomstig uit de pro- vineie Tarragona. Hij bekent zijn misdrijf en de praemeditatie en zegt, dat hij tot de international© behoort. De dader van den aanslag werd ontrukt aan de handen van vrouwen, die hem wilden dooden. Er heerscht een algemeene verontwaar- diging. Het gerechtelijk onderzoek heeft reeds een aanvang genomen. De vertegenwoordigers van buitenlandsche mogendheden zijn den koning koraen gelukwenschen met zijn ontsnapping. De kogel is gevonden in een muur. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat de konink- lijke familie aan een groot gevaar is ontsnapt. De koning, de koningin en prinses Thyra keerden van hun zomerresidentie naar de hoofdstad terug, toen hun rijtuig bij Elseneur, den afsluitboom open vindende, over den spoorweg reed, terwijl plotseling een trein in voile vaart in onmiddelijke uabijheid kwam aanstoomeiv. De achterwielen van het ko- ninklijk rijtuig werden nog door de locomotief ge- raakt, maar zonder ongelukken te veroorzaken. Een tweede hofrijtuig, dat onmiddelijk aehter het eerste geredeu had; was ongedeerd gebleven, door- dien de koetsier nog juist bij tijds de paarden met alle macht inhield, zoodat de trein tusschen de beide rijtuigen passeerde. De koningin was zoo hevig ontsteld, dat zij des avonds ziek werd. De nalatige spoorwegwachter werd onmiddelijk door de spoorweg—maatschappij ontslagen, doch op ver- zoek des konings weder in dienst genomen. De storm, die verledene week in Amerika heeft gewoed, richtte groote schade aan. De storm begon Maandag in Elorida en bereikte Woensdag het midden der kust van den Atlantischen Oceaan zijn grootste kracht ontwikkelde hij in de staten New Jersey en Pennsylvania. Te Philadelphia werden 31 kerken, 35 fabrieken, 27 scholen, 5- hotels, 50 andere openbare gebouwen, 385 woon- huizen en vele pakhuizen van het dak beroofd of op andere wijze beschadigd. Acht schepeu zonken. De schade in de stad wordt op 2 millioen dollars geschat. Vijf personen werden gedood en 45 gekwetst. Aan de Maatschappij van weldadigheid is door haar voorzitter-commissaris, jhr, mr. J. K. W. Quarles van Ufford, bericht, dat door een onbe- kenden weldoener wederom /8000 aan die instelling is geschonken. De postconducteur P., op de lijn VlissingenRoosendaal, is te Roosendaal in hechtenis genomen, verdacht van verduistering van aangeteekende brieven. Op Duiveland is een 4jarig knaapje, door de ouders met eenige andere kinderen alleen in liuis achtergelaten, door het kachelvuur in brand geraakt en aan de daardoor bekomen wonden overleden. Uit Zwolle bericht men, dat de drie personen wegens den dubbelen moord te Vollenhove in hechtenis genomen, in de gevangenis een volledige bekentenis hebben atgelegd. Te Maastricht hebben eenige straat- jongens uit louter kwaadwilligheid een lbjarig meisje een handvol bijtende poeder in de oogen geworpen tengevolge waarvan een oog verloren is. Een 2jarig kind is te Triemunt een oogenblik alleen gelaten, in een sloot gevallen en gestikt. Te 's Hage is weer een dienstbode, door petro leum in den kaehel te gieten, in brand ge raakt. 't Zal haar wellicht het leven kosten. Te IJmuiden is een visscher bij het naar boord gaan verdronken. Het lijk is gevonden. De getneenteraad van Gouda heeft besloten om voortaan het kohier der plaatselijke directe belas- tingen te dnen drukken en algemeen verkrijgbaar te stellen. Te Rotterdam is een Engelsch advo- caat, die daar reeds eenige maanden woonde, ge arresteerd en aan de Engelsche politie overgeleverd. De man was zijn vaderland ontvlucht om reden hij een zijner clienten aldaar voor de som van /36,000 had opgelicht. Het stadhuis te 's Her- togenbosch, aan welks herstelling reeds geruimen tijd gearbeid werd, is thans voltooid. Behalve

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2