G-emeenteraad van Ter Neazen. Burgerlijke Stand van Ter Neuzen HANDELSBERICHTEN. deem, doe oe sehort of." 't Arme kind had zich een grove lap linnen voorgedaan, die gediend had oni een mand met eeiiden-eieren te bedekken en waarop met groote letters gescliilderd was: „Niet drukken I" Welke wijsheid soinmige burgemeesters be- zitten, blijkt o. a. uit bet drastisch meesterstnk van een burgervader in zeker Oostenrijkscli stadje. Do militaire autoriteit verzoclit dien man om in- lichting aangaande zekeren Stroomeijer en kreeg daar- op het volgend lioogwijze bericlit„Bedoelde Stroo meijer is in onze gemeente niet te vinden. Boven- dien is de naam Stroomeijer in de laatste 30 jaren in deze stad niet voorgekomen. Stroomeijer burgemeester." In het dorpje Riibezahl in Oost—Fruisen was een deel der bevolkiug op een begrafenis bijeen. Naar oud gebruik ging men van het kerkhof naar het sterfhuis, om zich daar te goed te doen. De schaar der treurenden was dan ook 's avonds laat zoo vrolijk, dat men besloot de begrafenisplechtig- heid met een dansje teeindigen. Een vijftigjarige vrouw toonde zieh boven alien danslustig, en ver zoclit den eenen jongen man na den anderen met haar eens te walsen. Een der jongelieden weigerde ecliter, en toen de vrouw hem bij herhaling lastig viel, gaf liij haar een duw, tengevolge waarvan de danslustige met den rug tegen een kaehel viel en op de plaats den geest gaf. Een inwoner van Hasnon is dezer dngen op treurige wijze om het leven gekomen. liij was ill. oj) de jaclit en had een stuk wild geschoten, 't welk door zijn hood uit de Searpe werd geappor- teerd. De liond geraakte echter in het riet ver- ward. Zijn meester wilde het dier redden, doch viel zelf te water. Intussclien was de hond lns- geraakt, zwom naar zijn meester eu legde dezen de beide voorpooten op de schouders. Door deze zwaarte zonk de jager en werd eenige minuten later als een lijk opgehaald. De dagbladen van Bologna deelen het volgende t'eit mede. Een jeugdige bergbewoner in het Appenijnendal had ontdekt, dat zijn vrouw hem outrouw was. IIij verborg zich onder haar bed en deed, op een gegeven oogenblik, door een pistoolschoot een pakket van drie kilogrammen kruit ontvlammen, dat liij vooraf in de matras geborgen had. De ontploffing was verschikkelijk. Het bed sprong in de luchttwee personen werden gruwelijk verniinkt. De echtgenoot werd gekwetst, doch niet gevaarlijk. Een Iersche konstabel getrouwd zijnde zon- der vergunning, was verplicht zijn ontslag te nemen en begaf zich met zijne jonge vrouw aan boord van eene stoomboot naar de plaats, waar liij zijn ontslag krijgen en en tevens toebereidselen maken zou om naar Australie te gaan. Bij het verlaten van de boot viel zijne vrouw in het water. Flij sprong haar 11a, om haar te redden, maar beiden verdronken. I11 Petersburg is een kleedermaker over- leden, die 5,803,150 roebels heeft nagelaten. I11 zijn testament verklaarde hij in 1842 zijne zaken te hebben begonnen met 8 roebels. Hij koclit daarvoor stof voor een rok, dien hij voor 13 roe- ben 50 kopeken verkocht. Zijne gezamenlijke schulden beliepen 82 roebel 10 kopeken. Zitting van Dinsdag 22 October. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Tegenwoordig al de leden, uitgezonderd de heer J. de Jonge. De secretaris doet lezing der notulen van de vorige vergadering, welke worden goedgekeurd. De voorzitter stelt aan de orde 1°. Brief van Ged. Staten van 2 Augustus 11. waarbij werd- teruggezonden de verordening van algemeene plaatselijke politie, zooals deze in de vergadering van den raad van 17 Mei 11. was aan- genomen, met den wensch, dat de gemeenteraad eenige artikelen zou wijzigen op grond, dat ver- schillende staatswetten 111 die bepalingen voorzien zonder eenige discussie worden de'Artt: 11, 30, 42, 43, 47, 58, 78, 119 en 123 dier verordening op voorstel van burgemeester en wethouders ge- wijzigd en de verordening in zijn gehetd vastgesteld. 2°. Riolering, bf strating, verlioogiug marktplein, het plaatsen van een pomp op het marktplein en daarmede in verband staande werken. Het dagelijksch bestuur stelt voor, de uit watering der riolen te doen plaats hebben in het be- staande riool op het marktplein, waardoor de afvoer plaats heeft in het kanaal bij de Oostkoik; het plan omtrent de riolering enz. wordt aan de leden voorgelegd; burgemeester en wethouders wenschen zoo spoedig mogelijk en in eens deze werken aan te besteden, loch de uitvoering op verschillende tijdstippen te doen plaats hebben; de begrooting voor een en ander bedraagt 3000. Met algemeene stem men wordt tot de uitvoe ring van genoeinde werken besloten en het dage lijksch bestuur gemachtigd, de aanbesteding zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben. 3®. Vaststelling gemeentebegrooting over 1879. Aan de algemeene bernadslagiug daaromtrent wenscht niemand deel te nemenbij de behande- ling van elk artikel wordt op voorstel van bur gemeester en wethouders besloten, de. toelage, nitgetrokken bij den post van jaarwedden onder- wijzers voor twee kweokelingen ad 75, te samen 150, in zijn geheel toe te staan aan den kwee- keling E. Bruggeman, te rekenen in te gaan op 1 Juli 1878; de begrooting wordt daarna in in- komsten en uitgaven goedgekeurd en vastgesteld tot een bedrag van 28719,36. 4°. Adres van het bestuur der vereeniging tot bevordering der belaugen van Zeeuwseh-Vlaanderen. Adressanten vragen den raad oiidersteuning van het adres, hetwelk door de vereeniging aan gede- puteerde staten van Zeeland is gezonden, houdende verzoek, om Ter Neuzen als punt van uitgang te doen worden bij de regeling der stoombootdienst op de Wester-Schelde en, dat de dienst zoodanig moge worden geregeld, dat men 's morgens zoo vroeg mogelijk van Ter Neuzen naar Vlissingen en zoo laat mogelijk van Vlissingen naar Ter Neuzen kan vertrekkeu. Nadat de voorzitter bovenstaand adres en het adres aan gedeputeerde staten heeft voorgelezen, doet hij namens het dagelijksch bestuur de twee volgende voorstellen aan den raad 1°. Zal aan het verzoek van adressanten door den raad worden voldaan, of 2°. Zal de raad zelfstandig een adres aan de provincial staten omtrent de stoombootdienst op de Wester-Schelde richten. Bij de bespreking van deze voorstellen doet de wethouder Mr. Dronkers vooral uitkoinen het hoofdmotief, dat bij het toe te zenden adres aan provinciale staten zal worden aangevoerd nl. dat, sedert de zetel der reehtbank van Goes naar Middelburg is overgebracht, behoefte bestaat aan eene goede verbinding met die plaats, en daar de bewoners van het voormalige 4e district 3 maal per dag gelcgenheid hebben, per provinciale stoomboot die plaats te bezoeken en terug te keeren, de afstand van het voormalige 5e district veel verder is en daar maar eenmaal per dag de gelegenheid wordt aangeboden, om naar en van Middelburg te komen. Met algemeene stem men wordt besloten, dat de raad zich zelfstandig tot de prov. staten zal wenden, de redactie van het adres aan burge meester en wethouders overlateude. 5°. Adres van A. Visser betrekkelijk de be- strating van de Tholensstraat; adressant geeft aan den raad bericht, dat hij als tegen woordige eigenaar van die straat aan de verplichting, om genoeinde straat aan het Dijkje en de Vlooswijk- straat aan te sluiten, heeft voldaan, en dat binnen- kort zal worden overgegaan tot het begrinden der straat over de geheele lengte, doch dat hij der gemeente in overweging wil geven, om die straat van keien te voorzien, voor zoover die straat be- bouwd is over de geheele breedte, zijnde 5 meters en het ongebouwde gedeelte over eene breedte van 2,75 meters. De kosten daarvan raamt adres sant op 3000, waaraan hij f 1000 zal bijdragen. Op voorstel van burgemeester en wethouders wordt besloten, de beslissing daaromtrent tot eene volgende vergadering aan te houden. 7°. De bespreking omtrent de te houden 11a- jaars paarden- en veeiriarkt op 13 November a. s. De raad besluit die jaarinarkt op de gewone wijze te doen plaats hebben. Ingekomen waren a. brief commissaris des konings, houdende be- noeming der heeren Joz. de Feijter en .J. C. Harte als leden van het collegie van zetters voor 1879. b. brief van ged. staten tot goedkeuring subsidie armbestuur. c. proces-verbaal kasopneming geineente-ont- vanger. d. brief van ged. staten met bericht, dat voor den verpleegden krankzinnige H. Marsielje van wege het rijk eene subsidie is verleend van tO, 's jaars en van wege de provmcie een subsidie van 60,'s jaars. e. eenige provinciale bladen. Nog wordt door het dagelijksch bestuur voor- gesteld, het dempen der sloot, loopende van af de Vlooswijkstraat tot aau de Tholensstraat en het plaatsen van rasterwerk aan de opeubare school te Sluiskil. De raad vereenigt zich met deze vo'rstellen en wordt op voorstel van den heer Lensen besloten, ook de aanbesteding dezer werken te gelijk met die der riolering te doen plaats hebben. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. A .'inbestodingeii. Op Vrijdag, 1 November 1878, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg. 1. Het driejarig onderhoud van de aanleg— en losplaats voor visschers in den Brakman bij de Isabellasluis. (Raining600 per jaar.) II. Het onderhoud en de verbetering gedurende 1879 van de haveuwerkm te Breskens. (Raining 8300.) Deze aanbestedingen zillion geschieden bij enkele inschrijvingenvolgens 441 der Algemeene Voorschriften. Van 14 tot 20 October. Huwelijks-Aangifte. 17 October. Abraham van den Boven- kamp oud 20 j., jm. en Adrians de Reus oud 21 j, jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 17 October. Jacobus Cornelia Tissot van Patot. oud 48 j., gescheiden van echt en Heuriette Frederika .Aaaelman oud 25 j., jd Geboorten. 16 October. Jacobus Cornelis, z. v. Jan de Regt en van Neeltje Lenuis. 19 Oct. Neeltje Levina, d. v. Adriana Geaina de Mol. 20 Oct. Reiuier Frederik, z. v. Hendnk Trapman en van Bouna Leunis. Roxina Johanna d. v. Cas- parus Johannes Albertus Ferckeu en van Pieteruella Leunis. Overlijden. 14 October. Marinus Deij, oud 1 m. z v. Johannes en van Maria de Feijter. 15 Oct. Deaire van Clem- patte, oud 47 j. echtgenoot van Sophia Verwurre. 18 Oct. Izaak Jacobus Jausen, oud 5 j. z. v. Jacobus en van Cornelia Leuni9. Franciscus Meijer, oud 8 in. z. v. Jacoba Meijer. S t a a t1 o c r ij. Prijzen van f 100 en daarboven. late Klasae. Trekking van 8 October. 1000 no. 17653 18791 19835. J 400 15980. 200 6620 12876 14555 14830. 100 w 4589 6337 8202 9731 13867 17688. Rotterdam, 21 October. Bij matige aanvoer van Tarwe kou gewone langzaam vorige prijxen opbrengeu, puike dito werd echter 25 ct. hooger ver kocht; andere granen alien bijua als voren. Zeeuwsche en Viaamache Tarwe f 9,25 a J' 10,Over- maassche f 8,a f 9,uieuwe dito f 10,a f 10,80. Rogge, Zeeuwache en Viaamache f 6,50 a J' 7,25. Ovennaaasche f 5,80 a f 7,Gerst, Zeeuwache winter f 7,a f 7,30, miudere J 5,50 a J 6,80 zoiner dito J 6,a j 6,60, mindere f 4,50 a f 5,80. Haver, korte f 4 50 a y"5,501ange f 2, a j'5,Paardenboonen f 7,25 a 8,25. Duivenboonen f 8,25 a J' 9,25. Bruineboonen J 12,75 a J 13,50, mindere f 8,a f 11,Witteboouen, Walcherache J' 11,50 a J 12,50, Zeeuw sche 10,a J 11,25 mindere J' 7,50 a f 9,50. Erwten. Walcherache f 9,75 a f 10,50, Zeeuwsche f 9,a f 9,50. Kauariezaad be9te 9,f 9,50 miudere 6,50 a f 8,75. Koolzaad Zeeuwach f a f Flakkeesch f a fOvermaaach fEieren f 5,a f 5 50 per 100 stuka. Aardappelen f 4 a f 5, Meekrap. Van het uieuwe gewas kwamen enkele kleine partijtjea onberoofde en Racijn voor; de vraagprijzeu waren voor de eerste meeat J 20,van de laatste 13,daarvoor waren evenwel nog geen koopers in die verhouding te vinden. Vlas. Er wordt meer aangevoerd, doch wat wordt aangeboden, viudt alechta gedeeltelijk langzaam koopers. Hedeu werd c. a. 12000 8teen tian de markt gebracht, gemeeu tot middelaoort, die grootendeela onverkocht bleven. In doorauede laat de kwali- teit nog veel te wenschen over. Noteeren 35 a 56 stuivera per steen. Zaai-Lijuzaad. Ue aanvoer wa9 heden vrij voldoeude, doch bestond meest uit afwijkende kwaliteit. De stemming was slap, zoodat de omzet weinig belangrijk bleef. Voor goed zaad werd 108 a 113 stuivera per 8deel betaald, mindere kwaliteit gold 100 105 stuivera. Puik kwam niet voor.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 3