Tertrel Jer toenail naar Oost-Inflie. BUITENLAND. POSTER IJ EN. RECHTSZAKEN. Arrondissenieuts-rechtbank te Hiddelburg. GEMENGDE BERICHTEN. op tot dankbare tevredenheid. Vooral de landbouw bloeit en verblijd zieh in het vooruitzicht op een ruimen oogst. De staat onzer finantien wijst aan, dat het oogenblik gekomen is om op versterking der rijks- middelen ernstig bedacht te zijn. Voorstellen, in dien geest ontworpen, zullen u worden voorgelegd en ver- band houden met de plannen omtrent eene hervorming der bestaande belastingen, weike wordt voorbereid. Het onderzoek van een Wetboek van Strafrecht is zoover gevorderd, dat de indiening van het ontwerp nog in deze zitting mag worden tegemoet gezien. Op de belangen van het openbaar onderwijs blijft mijne aandacht aanhoudend gevestigd Tot uitvoering der wet op het hooger onderwijs en tot invoeriug der nieuwe wet op het lager onderwijs zal op uwe made- I werking een beroep worden gedaan. De algemeene gesteldheid onzer Oost-Indische bezittingen mag be- vredigend worden genoemd. Werd de rust elders niet verstoord, de goede verwachtiug werd niet verwezen- lijkt, die in het vorig jaar scheen te worden gekoes- terd omtrent den loop der zaken in het noorden van Sumatra. De handhaving van ons gezag aldaar vor- I derde opnieuw buitengewone maatregelen. Voor Suriname werd voorloopig de gelegenheid tot het vermeerderen der werkkrachten weder geopend. Zoowel hier te lande als in Nederlandsch-Indie bracht de weldadigheidszin milde offers tot leeDiging der ramp, welke het eiland Curasao getroffen heeft, dat zwaar door een orkaan werd geteisterd. Wetsontwerpen van verschillendeu aard zullen u worden aangeboden. Belangrijke werkzaamheden, mijne heeren, wachten u. Mogen uwe beraadslagingen, onder Gods zegen, in het algemeen belang tot gewensehte uitkomsten leideu. Ik verklaar de gewone vergadering der Staten- Generaal geopend. Via MARSEILLE, 20 Sept., 8,45 's morgens. Yiff NAPELS, 22 Sept., 6,10 's avonds. Via BRINDISI, 27 Sept., 8,45 's morgens. Yia NIEU WEDIEP, 4 Oct., 6,10 's avonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Paletnbang niet aan. - De rechtbank heeft in hare zitting van 16 Sep tember de volgende vonnissen uitgesproken L. van B., arbeider te Koewacht, wegens open- bare schennis der eerbaarheid; veroordeeld tot 15 dagen cellulaire gevangenisstraf. E. van A., te Abtsdale, en J. de K., te Hei- kant, gemeente Sint Jansteen, wegens mishandeling en gewelddadigheid tegen agenten van de gewa- pende rnaclitde eerste veroordeeld tot 1 maand cellulaire gevangenisstraf en 8 boetede tweede tot 15 dagen cellulaire gevangenisstraf en 8 boete. L. de Z., arbeider te Zaamslag, wegens beleedi- ging met woorden jegens een bedienend beambte; veroordeeld tot 15 boete of 5 dagen gevangenisstraf. j J. V., herbergier te Kauter, gemeente Clinge, wegens beleediging met woorden jegens een bedie nend beambteveroordeeld tot 15 boete of 5 dagen gevangenisstraf. M. H., koopman te Axel, wegens mishandeling; veroordeeld tot 8 boete of 3 dagen gevangenisstraf. J. van 0., boerenknecht te Stoppeldijk, wegens diefstal gepleegd door een loonbediende ten nadeele zijns meesters; veroordeeld tot eene maand cellu laire gevangenisstraf. Lsindbouwberichten. Men schrijft ons uit het oostelijk gedeelte van 't 5e district, omtrent den afgeloopen oogst De opbrengst van 't koolzaad was beneden het middelmatige; alleen in den nieuwen Van Lijnden polder was ze ruim; de prijzen waren van 150 tot 200 per Gentsch gemet. Het vlas was van kwaliteit en kwantiteit goed de prijzen waren f 200 a /300 per gemet. Rogge en gerst gaf eene opbrengst beneden het middelmatige, doch de kwaliteit is goed. Tarwe was bij enkele puike partijtjes van middel- matig beschot en goede kwaliteit. Haver gaf eene flinke opbrengst; de vroege was van goede kwaliteit, de latere was bij enkele par- tijen nog al geschoten. Witte- en bruineboonen geven slecht beschot, evenzoo paardeboonen en erwten. Suikerbeeten, mangelwortels en paardepeeen zullen gelden. Te Winschoten is de heer Smid, eige- redehjk zijn. naar van de uitspanning Concordia, die me't zijn De aardappels geven bij goede kwaliteit eene zwager en twee andere personen ging zwemmen, ruime opbrengstde prijzen zijn 6 a 6J francs in het diepe vaarwater gezonken en verdronken per 100 kilogram. j Van 5 tot 11 September zijn met de stoomschepen Van de klaver was alleen de eerste snede vnj 1 der maatschappij Zeeland te Vlissingen aan<*ekomen wel; de tweede en derde beteekende weinig. Het 585, en van daar vertrokken 732 passagiers. h°oi was goed van opbrengst en hoedanigheid. De stoomboot de Eendracht, die den 1 "dezer in De veestapel gezond. de Kreek, nabij den Spieringpolder is vastgeraakt, Over inelkvervalsching heeft prof. Sharpies is vlot geraakt en Vnjdag, zonder schade te hebben een en ander medegedeeld, ten bewijze hoe moei- lijk het kan zijn, bij de gewone methoden, om vervalschingen op te sporen, de vervalsching van melk te constateeren. Zoo heeft b. v. zuivere bekomen, te Middelburg gearriveerd. Te Dender- monde zal den 23 September het standbeeld ont- huld worden van pater de Smet. Bij die gelegen heid zal de cantate van Tinel uitgevoerd worden melk een spec, gewicht van 1030, afgeroomde van door ™eer dan 500 zangers der cath. kringen van 1037. Als men nu bij deze laatste 20 pet. water verschillende steden. Het Theatre du Pare te voegt, dan zal de melkweger geene vervalsching J Brussel zou gisteren de theatrale campagne be- aantoonen; maar de melk wordt blauw en srnaaktginnen met de opvoering van de familie Pourcham- waterig. De blauwe kleur verbetert men door er j bault van Emile Augier. Het electrisch licht wat gebrande suiker bij te voegen (een bekend heeft dezen zomer in Engeland eene eigenaardige procede bij de lieden van 't vaken de smaak toepassing gevonden. Een schatrijke geestelijke, wordt door een beetje keukenzout gelijk gemaakt de heer Bagot, rector van Athy, heett het op aan dien van goede melk. De melk schijnt nu i z'jne uitgestrekte bezittingen aangewend om de volkomen goed te zijn, en toch is ze afgeroomd, werkzaamheden, die aan den oogst waren verbonden, verwaterd en nog anders vervalscht. I 00k des nachts te kunnen voortzetten. Het In de buurtschau Bovenberg, onder Berg- feta] Woolwich aangebraehte lijken van drenke- Ambacht, heeft eene kip dit jaar reeds 4 broedsels in&en ('er ""cess Alice bedraagt 591. Daar kiekens uitgebroeid. geLaJ gereuden tot 152 gestegen is, is het thans reeds zeker, dat circa 750 personen zich op het oogenblik der ramp aan boord van het De verongelukte vaartuig hebben bevonden. 107 begraven, niet herkende lijken, Van de 63 waren vrouwen, 26 mannen en 26 kinderen. Het ge- opvoeringen van de Reis om de Wereld" in 80 dagen, kenraerken zich te Parijs en elders ^r0I|Jwen> xo manm door allerlei omstandigheden. Het groote succes 'ee e' W1 18 thans op het strand, de stoomketel heeft het stuk wel te danken, aan de medewerking ulh->ezon< er( van 7 leeuwen. Deze hebben echter reeds herhaakle-i Dat er in steden een massa jenever verbruikt lijk tot incidenten aanleidiug gegeven. Eerst werd wordt, is bekend, doch dat er kroegen wdrden de dierentemmer gewond, vervolgens raakte een aangetroffen, waar soms op een Zondag meer dan der leeuwen buiten staat zijn rol te vervullen, 20 flesch wordt uitgeschonken, zal nog wel niet en raoest men dadelijk een anderen leeuw uit Londen bekend zijn. Vrouwen zoowel als mannen drinken laten komen, die echter wel geheel gedwee was, oln het hardst mee; ook jongens en meisjes krijgen maar na afloop van de scene niet in de kooi wilde, hi ruime mate hun deel. De zichtbare gevolgen zich op het tooneel nedervleide, en de meest blijven dan ook niet achter. souvereine minachting voor zijn meester en het Talrijk en soms zeer vernuftig zijn de publiek toonde. Na ontzaghjk veel rnoeite gelukte middelen, die zijn uitgevonden, om belastingen het, hem in zijn hok te krijgen. te ontduiken. Een boer uit den omtrek van Een waarschuwend voorbeeld voor hen, die Breslau heeft daartoe een middel gebezigd, dat uit zekere gemoedelijkheid goede getuigen van slechte uitmunt door eenvoudigheid, maar dat toch slechts dienstboden geven proces te Berliju. levert 1 S1' een thans geeindigd weinige lieden, die met een maag van buitengewone kapaciteit zijn gezegend, hem kunnen nadoen. De Een koopman was met zijn familie naar Wies- Deutsche Bote verhaalt het geval alsvolgt: Een baden vertrokken en had zijn hiiis toevertrouwd hoer meldde zich bij de poort van de stad Breslaii aan de zorg van een vrouwelijke dienstbode, die aan> met een groote kaas onder den arm. Van eerst sedert den 1 Juni bij die familie in dienst die kaas moest hij belasting betalen, wat hij echter was. Bij zijn terugkomst was het dienstmeisje beslist weigerde. ,/Ik wed, zeide hij tot de ambte- verdwenen en bleek het, dat zij met haar vrijer ver- naren, dat ik, wat ge ook moogt doen, met de kaas trokken was, na al wat draagbaar was uit het huis de st,ad binnen kom, zonder dat ge mij laat betalen." geroofd te hebben. De ainbtenaren haalden ininachtend de schouders op. De bestolene werd nu gewaar, dat de dienst- Gnze man echter ging op een steen zitten, haalde bode haar vorigen dienst wegens gebleken oneer- een stuk brood uit den zak en at daarbij de ge- lijkheid had moeten verlaten, ofschoon zij een heele kaas op. Daarop ging hij de verblufte getuigenis kreeg dat zij „trouw en eerlijk" was. ambtenaren ongehinderd voorbij. De aangerichte schade bedroeg ongeveer 1600 Te Lyck, in Oost-Pruiben, zijn dezer dagen mark en voor die som werd nu de vroegere 50 ingeente kinderen, alien met stof van gelijke dienstgever van de diefegge aangesproken. lot afkomst ingeent, ziek geworden, waarvan 15 over- in hoogste instantie is uitgemaakt, dat het ge- leden. De oorzaak is niet bekend. Men hoopt tuigenis hoofdzakelijk oorzaak was, dat de dienst- j echter, dat nu ook in Pruisen maar niet in dat land alleen van de inenting met stof van koe of kalf gebruik gemaakt zal worden. Nederland staat in dat opzicht in de eerste rij en onlangs bode werd gehuurd en daar dit bleek met de waarheid in strijd te zijn, moest de vroegere dienst gever de schade dragen. Ook te Middelburg worden plannen beraamd om aldaar gelegenheid te openen tot het bekomen van melk, waarvan de zuiverheid en de goede hoedanig heid door voldoend en vertrouwbaar toezicht ge- waarborgd worden. De tent van het Cirque U™"C" Corti, die thans te Utrecht op het Vreeburg staat, Juh 1877> waar,mder 30>000 hectoliter wgn meer werd reeds in den Duitschen rijksdag op ons land als voorbeeld gewezen. Er is te Parijs nooit zooveel wijn, bier enz. gedronken als in de maand Juli van dit jaar. Blijkens de aanteekeningen van de ontvangers der accijnsen zijn niet minder dan 427,518 hectoliter in vaten en in flesschen ingevoerd, 50,000 meer dan in dan in het vorig jaar. In Juni 1878 bedroeg de invoer 415,000 hectoliter. Het dorp Kollmar in Holstein gaat door voor de gezondste plaats van gansch Duitschland. On- kan ongeveer 4000 personen bevatten, heeft flinke koffiekamers, stallen en kleedkamers, en is geheel met asphalt bedekt. Te Berg— Ambacht is in een zoogenaamden put een snoek gevangen, die 6 kilogram gewicht bleek te hebben. Te Blesse langs vierde een echtpaar daar hun 75en bruilofts- is een kind overleden tengevolge van brandwonden,dag. Men verwac'nt te Kollmar binnenkort nog 2 die het bekwam door dien het met de armen in wdiamanten" bruiloften en er waren 10 dergelijke de kokende brij viel. De brievengaarder in de feesten in de laatste 14 jaren. Kollmar telt 1400 Anna Paulowna polder is in verzekerde bewaring inwoners en de hooge ouderdom, dien zij bereiken, genomen, beschuldigd van verduistering van 's lands is spreekwoordelijk geworden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2