Vertrek fler Mmiral laar Oost-lnl. BUITENLAND. De mailboot ,/Stad Vlissingen" van de stoom- telijke hierop aanmerking maakte, antwoordde hij bootmaatschappij Zeeland, is door den beer Keun //Nu, als ik u genoegen er mee kan doen, wil ik ▼oorzien van nieuwe vuurdeuren, volgens het nieuw uitgevonden Engelsche systeem, waardoor op het ▼erbruik der kolen 15 a 20 pCt. wordt bespaard. Deze vuurdeuren voldoen uitstekendde directeur der maatschappij te Vlissingen heeft den heer Keun •chriftelijk zijne tevredenheid te kennen gegeven. De gemeenteraad van Tilburg heeft besloten tot het aangaan eener geldleening, tot een bedrag van 35,000, in aandeelen van 500, rentende 4 pCt., met aflossing h pari binuen vijf en dertig jaren. De gelden zullen uitsluitend worden ge- bezigd tot verbetering der bestrating en het inaken van riolen en trottoirs in verschillende wijken der gemeente. De proef, die eerstdaags te Amsterdam zal genomen worden met houtplaveise), zal geschieden met blokjes van drie soorten, als van Amerikaan- sche greenen, van greenen en van dennenhout. Van elke soort wordt de helft gecreosoteerd, de andere helft niet. De blokjes rustten op een betonlaag van 20 centimeter dikte en worden door duiven- latjes aau elkander verbonden. De voegen worden met cement dichtgegoten. Men is op den Vijgen- dam begonnen met de werkzaamheden tot aanleg der betonlaag, waarop aldaar de gewone bestrating zal rusten. POSTER IJ EN. Via MARSEILLE, 23 Aug., 8,45 's morgens. Via N1EUWEDIEP, 23 Aug,, 6,10 'savonds. Via BRIND1SI, 30 Aug., 8,45 's morgens. Via NAFELS, 1 Sept., 6,10 'savonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Pale in bang niet aan. Laindbouwberich ten. Naar men verneeint is in de gemeente Maldeghem (Belgie) bij een landbouwer de longziekte onder het, rundvee uitgebroken. In het belang van den veestapel, voorai in ook wel zonder sigaar de eeuwigheid ingaan." Met vaste schreden naderde hij het schavot, waar circa 50 menschen aanwezig warentoen hij bij het schavot kwam, keek hij de omstanders hoonlachend aan en toen het doodvonnis was voor- gelezen, spoog hij op den grond en riep bravo daarna werd hij aan den sclierprechter overgeleverd. Deze een flink gebouwd man 34 jaar oud, was in 't zwart gekleed. Hodel werd voorgebracht en trok zijn jas en vest uit. Op dit oogenblik begon de klok te luiden. Met onbeschrijfelijke kalmte zag hij alles aan, en lachte spottend de aanwezigen toe, trok toen de laarzen uit en ontblootte de borst. De beulsknechten bondeu vervolgens den misda- diger aan handen en voeten vast en legden het hoofd in de itisnede van het blok met het gelaat naar beneden, terwijl zij het achterhoofd met een handbreeden gordel vastbonden, zoodat de hals vrij was, en de delinquent bet hoofd niet kon bewe- gen. Toen opende de scherprechter een foedraal met het jaartal 1878, nam de gerechtsbijl, en hieuw met een slag het hoofd van den romp af. In een gereed staande doodkist werd het lijk ge- legd, en terstond ter aarde besteld. De executie duurde nauwelijks 3 min. Er waren slechts weinig menschen voor de gevangenis verzameld, daar alles zeer geheim was gehouden. Overeenkomstig de wet werd de uitvoering van het doodvonnis door aanplakbiljetten te Berlijn bekend gemaakt. Sedert 12 jaren was in Pruisen geen doodvonnis uitgevoerd. Hoe men ook over de doodstraf moge denken, ditinaal moest aan het rechtsbewustzijn des volks voldoening worden ge geven en het ruwe, afgrijzen wekkend cynisme van den raisdadiger sloot ieder gevoel van medelijden uit, dat anders ook den schuldigste niet onthouden wordt. Met een gevoel van voldoening werd alge- meen vernomen, dat het koninklijk recht van genade niet was uitgeoefend. De badplaatsen te Ostende en te Spa worden in dit seizoen, niettegenstaande de tentoonstelling te Parijs druk bezocht. De eerste heeft dit groo- Dezer dagen verkocht een Luxemburgsche boer, bij de Pruisische grens woonachtig, eenige varkens aau een Pruisischen veekooper. Deze wilde hem met Duitsch papier betalen. De ander wei- gerde //dat gemeene Pruisische goedje" in betaling aan te nemen en kreeg daarom van den kooper een echte Pruisische oorveeg. Met bebloeden neus liep de Luxemburger de straat op en maakte zijn beklag bij een paar gendarmes, die den Pruis ar- resteerden. Een dezer manschappen bracht hem regelrecht naar het kachot, opende de deur en wilde hem naar binnen doen stappen, toen de ar- restant plotseling den gendarme zulk een stomp gat dat deze zelf naar binnen tuimelde. Fluks trok de Pruis de deur dicht, draaide het slot om, wierp der, sleutel weg, ging op den loop, stapte eerst in den voorbijkomenden tramwagen, vervol gens in eene vigelante, liet zich over de grenzen brengen, enweg was hij. De Fransche mail uit China brengt berichten omtrent den hongersnood, die nog steeds voortwoedt in de noordelijke provincien van dal land. Er wordt erkend, dat de Chineesche Regeering haar best doet, zooveel zij kan, de ellende te keeren, terwijl Europeesche en Arnerikaansche zendelingen krachtig medewerken. Koren wordt aangevoerd, maar er is zoo weinig, dat men alleen voor veel geld kleine rantsoenen kan geven. De oogst voor den volgenden oogsttijd belooft gelukkig vrijvol- doende te zullen zijn. Intusschen zijn een groot aantal menschen van ellende oms'ekomen. GEMENGDE BERICHTEN. an net oeiang van aen veestapel, voorai in y3 eeisue nueii un gruo- Zeeuwsch—Vlaanderen, zij elke landbouwer op zijne tendeels te danken aan hare prachtige Kuurzaal hoede, om vreemde koopheden bij zijn vee toegang en gr°otsche inrichtingen. Den 10 Aug. kwamen op de vreemdelingenlij«t 10,430 bezoekers voor. De concerten in de Kuurzaal gaan vooruit, en men telt er raeer abonnees dan verleden jaar. Door de vermeerdering van vertrekken is er nog altijd plaats te vinden, tegen lager prijzen als vroeger.' Ook Spa verheugt zich in een druk bezoek van aanzien- lijke familien; Sara Bernhardt de welbekende tra gedienne zal in de salons van het Casino den 23 Aug. een scene uit Phedre vertoonen. te verleerien. Het gevaar voor brand wegens het broeien van hooi is nog lang niet geweken. Een boer in de omstreken van Franeker, die reeds een 70 wagenvrachten uit de schuur had gereden en een hoop buitenshuis had geplaatst, meende gerust de toekomst te kunnen afwachten. De voorzichtigheid deed hem echter nu en dan onderzoek doen naar de temperatuur van het hooi, tot dat hij bemerkt.e aan het inzakken van den hoop dat er weder gevaar voor brand bestond. Terstond werd er werk van gemaakt om de hoop in tweeen te verdeelen en nu bleek zeer duide- lijk dat het gevaar voor brand er wel degelijk bestond. Wij vermelden dit om tot voorzichtig heid aan te sporen, daar menigeen gerust is als hij zijn broeiend hooi eenmaal verwerkt heeft. Outhoofding vau Hodel. Vrijdagmorgen 5 uur verliet de sluipmoorde- naar Hodel, vergezeld van den geestelijke Heinicke zijn eelvooraf had hij den geestelijke echter een oogenblik te woord gestaan en onder anderen ge- zegd//Ja, wauneer ik in eene andere otngeving was opgegroeid, zou het missc;hien met mij zoo niet zijn gegaan. Had ik een andere opvoeding gehad, zou ik misschien een ander mensch zijn geworden Maar ik ben nu eenmaal iemand l» ...puo ^eusiers is aiKe- zonder godsdienst en zal mijne rol ook ten einde loopen zonder wezenlijk voordeel voor de werk- spelen, zooals ik er mee begonnen ben." Den I stakers. Deze eer moet bun gegeven worden, dat Telkens leest men van nieuwe industrien, die de tentoonstelling te Parijs in het leven roept. In het bijzonder is het thans de Drijvende Restau- ratie die de aandacht trekt en in den smaak valt. Le Restaurant flottant is ingericht aan boord van een allerliefst, opzettelijk voor dit doel gebouwd stoombootje, dat Le Touriste gedoopt is, en van 's morgens half elf heen en weer vaart van Parijs naar St. Germain. De butfetten en de keuken zijn van den eersten rang. Men kan zoowel op het dek, als tusschendeks, ontbijten en eten. De tafels en tafeltjes zijn met den meesten smaak gedekt, alles rijk met kristal en bloemen versierd. De wijnen zijn vau de beste merken. Onder het ge- not van een fijn dejeune of diner doet men een der bekoorlijkste watertochtjes en bezoekt St. Ger main, zonder zich te vermoeien, en zonder het tijdverlies dat anders ,/de versterking van den in- wendigen mensch" kost. De vaart duurt drie en een half uur. De greve der Parijsche koetsiers is afge- vongen avoud werd hem de kabinetsorder bekend gemaakthij verbleekte een oogenblik, wenschte nog een verzoek om genade te schrijven, waarvan hij afzag, toen men hem meedeelde dat dit toch niet baten zou, zijn eenig verlangen bestond in een goeden maaltijd en sigaren, hetwelk hem ook zij zich althans rustig hebben gehouden. Het is een verschijnsel, 't, welk zeer de aandacht verdient, dat onder de republiek deze dingen zoo ordelijk afloo- pen. Onder 't keizerrijk ging het pnders. Maar thans laat de regeering, zeker van zich zelve en haar gezag, de werkstakers stil hun gang gaan, benevens een flesch wijn des avonds 6£ uur werd hun slechts op een afstand bewakende, terwijl onder gegeven. 't keizerrijk, dat miuder vast stond, dadeliik mili- lerwijl hij naar het schavot zou worden geleid, tairen en gendarmes de sabels der vaderen trok- nam hij een sigaar in den mend. Toen de gees- ken en er op los sloegen ook. Als vice—consul vau Zweden en Noorwegen te Vlissingen is op den voet van Nederlandsch onder- daan erkend en toegelaten de heer Ch. de Groof aldaar. De prijs van 100,000 van de Amster- damsche premieleening, is, bij de jl. Donderdag gehouden trekking, ten deel gevalle.n aan een in- woner van den Haag. Te Zierikzee is een hoog- bejaarde jutfrouw, wier kleed door een petroleum- stel in brand was sjeraakt, r.a eenige uren van smartehjk lijden overleden. De burgemeester van Rotterdam heeft bepaald, dat met 1 September a. s. alle koffiehuizen, enz., waarin cafe-chantant wordt gehouden, met middernacht moeten gesloten zijn. Morgen zal voor 't gerechtshof te 's Gra- venhage terecht staan de vrouw uit Ammerstol, beschuldigd van haar 2jarig kind zoodanig te hebben mishandeld, dat de dood er op gevolgd is. Ver- ledene week zijn twee mannen, die nabij Rotter dam hadden gewerkt, bij hun terugkeer naar huis door den bliksem gedood. De gezondheidscom- missie te Deventer heeft den ingezetenen aange- raden, zoolang de varkensziekte heerscht, geen varkensvleesch te gebruiken. Een ingezetene van Woerden werd dezer dagen door een rund derwijze in de borst gestooten, dat hij aan de ge- volgen is overleden. Een kind van 14 maan- den is te Kuilenburg in een eminer met melk gevallen en verdronken. In Noordbraband sterven vele varkens aan de vlekziekte, die aldaar in vele gemeenten heerscht. Dezer dagen ontdekten de commiezen te Rotter dam dat de matrozen van een lersche stoomboot een pak suiker trachtten binnen te smokkelen. Het pak werd hen ontnomen en naar de sectie gebracht Den volgenden morgen toen de commiezen voor- nemens waren het naar het zeekantoor over te brengen was het pak verdwenen. Te Mosel- weisz is zekere schoenmaker, Karl Wald, die eerst een persoon valschelijk van majesteitsschennis be schuldigd en later die euveldaad zelf beging, voor die beide feiten tot 3 jaren gevangenisstraf ver- oordeeld. De petroleumbronnen van Pensylvannie en West-Virginie hebben tot heden 80 millioen vaten petroleum geleverd, die eene waarde van bijna 400 millioen dollars vertegenwoordigen. De jaarlijksche goudproductie in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika wordt op 45,100,000 dollars en die van het zilver op 38,900,000 dollars geschat. De ondergronds-telegraafverbinding tus- schen Berlijn en Keuleu is reeds tot Dusseldorf gevorderd. Ongeveer 200 arbeiders zijn dagelijks met dit werk bezig. Te Parijs is een Duitsche dame, die geen woord Fransch verstaat, gevangen genomen als verdacht van diefstal. Men vond bij haar 5000 francs aan goud, bijna 1000 mark aan Duitsch bankpapier en een titel van frs. 5000 vnnrzip.n VJ1.T1 niPIlWp. Ulllirnpnrpn xrnlironc liot niannr nnlr nral 7/->nr]up oirrnn* /In -y) u f - 1 O dv"wdj vvciiv»i/d.A.ci» »iii nun ^aii^ gaan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2