BUITENLAND. land. De Nederlandsche afgevaardigden zijn de heeren Dr. A. Vrolik, oud—minister, en Mr. W. C. Mees, president der Nederlandsche bank. In De Gezondheid komt van de hand van dr. Lubach een belangrijk opstel voor over „dol- heid en watervrees. Daaruit blijkt, hoe gevaarlijk het woedend maken van gezonde dieren is. Im- mers door de beeten van eene kat, wier jongen men had verdronken in weerwil van hare pogin- gen om die te redden, werden een vader en zijn zoon te Kampen door dolheid aangetast, waaraan zij spoedig bezweken. Het geval is ook zeer leer- zaam uit het oogpunt van dierenmishandeling. 's Rijks middelen hebben gedurende de maand Juli 11. opgebracht 7,590,186, tegen 6,054,491 in Juli 1877, dus meer 1,535,692, en gedurende de eerste zeven maanden van 1878 52,721,389 tegen 52,356,609 in hetzelfde tijdvak van 1877 dus meer f 364,780. Het 7/12 der raming be- draagt f 55,060,149. Nog eukele bijzonderheden omtrent den bruids- korf van Prinses Marie van PruisenOnlangs werd geschreven, dat de openbare tentoonstelling van het uitzet der prinses ditmaal niet zou plaats hebben. Thans wordt uit Berlijn gemeld, dat de tentoon stelling wel zal worden gehouden, maar alleen voor hooggeplaatste personen toegankelijk zal zijn, terwijl de Berlijnsche berichtgever tevens een uitvoeriger besehrijving van het toilet der bruid geett. Het bruidskleed is vervaardigd uit de zwaarste soort van Duitsch drap d'argent. Het is met uit- gesneden taille en tablier, terwijl de geheele onderrand is omzoomd met een kostbaar bewerkt dessin van mirten en rozenknoppen, alles in opgelegd zilver. Over dit kleed wordt een manteau de cour gedra- gen, insgelijks vervaardigd uit drap d'argent en is voorzien van een degelijk zilver-dessin. De sleep heeft een lengte tfan zes meter. De vier- hoefeige bruidsluier, die aan de kroon en krans wordt gehecht, is bewerkt in points d'Aleinjon, insgelijks met mirten- en rozendessin. De bruids- krans wordt naar oud gebruik, gevlochten door een zuster der Prinses. De zakdoek en waaier zijn bewerkt in points gaze. In het midden van den waaier prijkt de Pruisische adelaar, aan de zijden het naamcijfer. De schoenen zijn, evenals het bruidskleed, gemaakt uit drap d'argent met zilveren figuren bewerkt. Nevens het bruidskleed wordt een cour-toilet vervaardigd uit lichtblauw fluweel, met zilver brecat gestikt, benevens een gewaad en schoenen van wit atlas in denzelfden trant bewerkt, alsook een tweede robe de cour, van wit atlas, opgewerkt metgoud en gegarneerd met rozen. Kostbaar is inzonderheid een kleedingstuk van licht rose atlas, bezet met kanten en rozende volant bewerkt in points gaze, is 60 centimer breed en vertoont en relief een dessin van rozen, mirteknoppen en bladeren. Alleen aan dien volant hebben 300 raeisjes drie maanden gewerkt. Het behoort dan ook tot het kostbaarste wat ooit van dien aard in Duitschland is vervaardigd. Voor de kleeding der Prinses bij den intocht te 's Gravenhage is bestemd een kleed van blauw grosgrin met points d' Alen<;on. De daarbij be- hoorende volant, ter breedte van 30 centimeters, vertoont in dessin weder rozen en mirten. De schoenen zijn van gelijke stof en kleur als het kleed, waaier en zakdoek prijken met den Pruisi- schen adelaar en het naamcijfer der Prinses. Bij de openbare godsdienstoefening te Potsdam zal de Prinses gekleed zijn in rose gros-grin, met een hoed in den vorm vFelix," licht rosekleur met tulle. Eindelijk wordt nog melding gemaakt van een Hollandsch nationaal kostuum (kerskleurig fluweel met blauwe zijde) met vierhoakige taille, van voren glad en van achter uitgesneden, waarin de Prinses haar photographie zal laten vervaardigen. Landbouwberichten. Een inerkwaardige misgeboorte bij een kalf. Op den 24 Juli jl. werden te Heidberg, ambt Lilienthal, van eene koe twee kalveren geboren, waarvan het eene twee volledig ontwikkelde koppen heeft. De beide koppen zijn met de voorhoofds- beenderen aan elkaar gegroeid, en zitten op een hals en op eene wervelkolom. Daar waar zich de koppen scheiden bevirdt zich eene oogholto met 2 oogappels. De beide andere oogen zijn volkomen normaal, wat overigens ook het geval is met al de andere deelen van het dier. Men twijfelt er niet aan, of het kalf zal in het leven blijven. Het drinkt met beide koppen en te gelijk. Beide slok- darmen vereenigen zich blijkbaar tot 6enen. Ook laat het dier twee verschillende geluiden te gelijk hooren. In 1877 werden te Chicago (Noord-Amerika) ter markt gebracht 1 millioen stuks rundvee en ruim 4 millioen varkens. In hetzelfde jaar werden er voor den uitvoer geslacht 300,000 runderen en meer dan 3 millioen varkens. De katholieken in Belgie zijn zeer verontwaar- digd over de handelingen van het nieuwe liberale kabinet. Door de Union conservatrice te Gent en de katholieken van Grammont, wordt een adres aan den koning gericht, met verzoek paal en perk te stellen aan de dwingelandij der liberale partij. In dat adres wordt zelfs zijdelings gewaarschuwd voor de gevolgeri, met het oog op 't gebeurde in Duitschland, ill. dat het liberale kabinet veel kans heeft Hodels en Nobilings voort te brengen. De heer de Lange, de Nederlandsche virtuoos heeft het groote orgel in de feestzaal van het Tro- cadero bespeelt. Het orgel is indrukwekkend van toon en omvang, maar het Fransche publiek is nog te weinig gewend aan orgel-concerten, om smaak te vinden in zulke verheven muziekale uitvoeringen. Bij het onderwijs-concours te Parijs heeft Belgie den grooten prijs behaald, dien ook Frank- rijk, met inbegrip van de stad Parijs, verwierf. Een derde groote prijs is aan Japan toegekend. Het met de gouden medalje gelijkstaande eere- diploma is behaald door Zwitserland, de Vereenigde Staten, Hongarije, Oostenrijk, Italie en Canada. Het met de zilveren medalje gelijkstaande eere- diploma erlangden Rusland, Nederland, Spanje, Zweden, Denemarken, Engeland en de Fransche kolonien. De kas inhoudende 10,000 frcs. aan goud, banknoten en postzegels, van het postkantoor op de 7/place de la Madeleine" te Parijs is geheel geledigd. Omtrent 2 maanden geleden, had hetzelfde plaats op het postkantoor rue d' Amsterdam. De dieven schijnen des nacbts te zijn ingeslopen, want des morgens vond men de deur open. Het ver- tnoeden rust nog op niemand, maar niettemin moeten het personen zijn, die met de localiteiten bekend zijn. Verleden week brak een dwarrelstorm los over Wallingford, in Connecticut, waardoor de kerk, het schoolgebouw en veertig huizen werden vernield, 21 menschen het leven verloren en 50 gewond werden. Vier dezer laatsten werden stervende on- der de puinhoopen te voorschijn gehaald en van de zes anderen verwachtte men niet dat zij zouden herstellen. De storm duurde slechts eene minuut en ging gepaard met geweldigen regen en onweder. Ook op andere plaatsen, o. a. in het noordelijk deel van New-York, woedden hevige stormen, welke veel schade aan gebouwen en het gewas toebrachten. Yoor hen die zich voorstellen dat aan den handel in geslacht vee de toekorast behoort, is het leerzaam den blik te werpen naar Amerika. In strijd met veler verwachting, neemt de uitvoer van geslacht vee uit dat land naar Engeland voortdurend af, terwijl de uitvoer van levend vee in dezelfde verhouding toeneemt. Te Liverpool werden verleden week uit de Vereenigde Staten slechts 700 vierendeelen versch vleesch ontscheept; daarentegen 2468 levende runderen 3218 schapen en 60 varkens. Wie nooit in Zuid-Amerika geweest is, kan zich geen denkbeeld vormen van de verbazende dingen die daar op het gebied van den veestapel omgaan. Een voorbeeld onder duizenden. De gebroeders Lotliy, echte natuurkinderen uit de Pampas, bezitten op dit oogenblik ruim 8000 paarden, 20,000 stuks hoornvee en een ontelbaar aantal schapen. Onmoge- lijk is het eene nauwkeurige opgave te doen van de hoeveelheid liuiden die door hen van Buenos- Ayres en Montevideo worden verscheeptmaar men kan gerust aannemen, dat Antwerpen en Havre ladingen ontvangen, geheel bestaande uit limine verzendingen. En de geschiedenis dier heeren is ecbt Amerikaansch. Daniel Loth/ was in 1858 een eenvoudige gids. Ontembaar in het najagen en vangen van vee, bewees hij den eigenaren in de Pampas groote diensten. Hij kende het raerk van ieder eigenaar, en wat een ander verloren waande, vond hij terug. In 1864 kocht hij grond, en begon vee te fokken. Uiterst voorzichtig was hij in de keuze. Zijne hengsten en spring- stieren zijn beroemd. In 1867 associeerde bij zich met zijn breeder Bill. Toen begon het leventje eerst goed. Vanwaar de beesten kwamen, wist niemand. Maar ze kwamen bij duizenden. Hij kocht, verkoeht, leverde en ging altijd vooruit. Daniel was overal, en Bill stroopte rn slachtte naar lust. Bill was de man van het huis. De een voerde aan, de ander doodde. Verleden jaar gingen de broeders eene weddingschap aan om 500 paarden, dat zij voor 't einde van 1878 be- zitters zullen zijn van 40,000 stuks paarden en 100,000 stuks rundvee. 't Zijn de echte mannen om woord te houden. Daniel zegt„ze zullen er zijn!" En Bill antwoordt: „natuurlijk!" GEMENGDE BERICHTEN. In de uniform van de brievenbestellers zal een verandering plaats hebben. Het numraer op de borst zal voortaan op den kraag zichtbaar zijn, de knoopen worden verguld en de jas wordt van een staanden kraag voorzien. De witte raaf, onlangs te Bratidwijk door een daglooner gevangen en door dezen aan een heer voor 25 cent ver koeht, is door laatstgenoemde aan het bestuur van Arlis te Amsterdam voor 150 overgedaan. Een smid te Halwierde (prov. Groningen) heeft een verbetering aangebraclit bij de velocipedes, waardoor deze, volgens hem, bij aanwending van dezelfde kracht een zeven maal grootere snelheid verkrijgen. Te Ouderkerk aan den IJsel is een jongen door een schot uit een dubbelloops- geweer gewondhij is aan de gevolgen der bekomen wonden overleden. Te Breda, is op aanwijzing van een marechaussee te Moerdijk, weder een conducteur van den Grand Centra] Beige gear- resteerd, die zich had schuldig gemaakt aan ont- vreemding van eenig linnengoed, boter en vruchten, langs genoemden spoorweg verzonden. Onder drie kudden schapen in de Beemster heeft zich de schurft voorgedaan. Te Delft dronk een met- selaar uit een flesch met loog, in de meening dat hij bitter zou drinken't bekwam hem slechtde man verkeert in bedenkelijken toestand. Te Amsterdam zal eerstdaags in de Kalverstraat een hotel gebouwd worden van zulke afmetingen en pracht, dat het alleen door het bekende Amstel- hotel, zal geevenaard zijn. Een kellner van de stationsrestauratie te 's Hage heeft, na eenigen tijd afwezig geweest te zijn, zich in een zwaarinoedige vlaag met een pistoolschot van het leven beroofd op een bovenzaal van het station. Drie lood- gieters waren te Amsterdam werkzaam op een hooge stelling op het Kwakerspad. Zij vielen er af en werden zwaar gekwetst; per raderbaar zijn zij naar het gasthuis gebracht. In het Gein, gemeente Weesperkarspel, is de boerenhofstede van J. Achterberg door hooibroeiing verbrand. Onder Diepenveen is de prachtigste boerderij, die aldaar te vinden is, de Heilberg, afgebrand, tijdens de eigenaar te Deventer was oin mest te 'nalen. Van deze brand kent men de oorzaak niet. Van 1921 Augustus is op het stadhuis te Brussel tegen 10 centimes voor de armen, de diamauten- kroon en de kanten sleep te bezichtigen, het ge- schenk der Belgische vrouwen aan hunne koningin. In den fakkeloptocht, die bij gelegenheid der feesten te Brussel zal plaats hebben, zal een Chineesche lantaarn voorkomen, die niet minder dan 7 meters hoog is, en aan een vereeniging van Leuven be hoort. Volgens de Kreuz. Zeitg., zou de Duitsche kroonprins voornemens zijn, zich naar Brussel te begeven, bij gelegenheid van de zilveren bruiloft van de koning en de koningin. Het dagblad van Peking bevatte onlangs een artikel van Chin Hoo, waarin betoogd wordt, dat Kung Foo Whing, een natuurkundige van naam, die omstreeks het jaar 976 leefde, de telephoon uitvond, die in China bekend is onder den naam van ,/fhumthsein."

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2