Harimie SI. Cecilia ts Hoateiisse. Rotterdam ook aan meelfabrikanten en bakkers te koop aangeboden zoogenaamd bloemwit, hetwelk bij onderzoek gebleken is niets anders te zijn dan gepraecipiteerde gips. RECHTSZAKEN. Arroiidissenients-m-litbaiik te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 28 Juni de navolgende vonnissen uitgesproken A. de M., oud 18 jaren, landmansknecht te Hontenisse, wegens het uiten van scheldwoorden veroordeeld tot 16 boete of 7 dagen gevange- nisstraf. A. de M., oud 15 jaren, arbeider te Hontenisse, wegens mishandelingveroordeeld tot 6 dagen cel- lulaire gevangenisstraf en 8 boete cf 1 dag cel- lulaire gevangenisstraf. C. F. R., oud 17 jaren, geboren te Hulst, thans gedetineerd te Middelburg, wegens landlooperij veroordeeld tot 45 dagen cellulaire gevangenisstrai. J. F. de H., oud 62 jaren, zonder beroep te Hulst, wegens openbare schennis der eerbaarheid; veroordeeld tot 4 maanden cellulaire gevangenis straf en f 8 boete of 1 dag cellulaire gevangenisstraf. C. van den B., oud 19 jaren, arbeidster te St. Jansteen, wegens eenvoudige diefstal; veroordeeld tot 1 maand cellulaire gevangenisstraf. Landbouwberichten. Omtrent den toestand van den oogst in dit ge- west meldt men ons het volgende Het koolzaad is gesneden en belooft een ruim beschot. Tarwe staat over het algemeen goed, maar rogge en gerst middelmatig. De haver is beneden het middelmatige en erwten staan op de zware kleigronden slecht, doch op de liehtere rede- lijk goed. Paardenboonen, die aanvankelijk goed stonden, hebben door de felle hitte der voorgaande week veel geleden, en nu door de bladluis aange- tast wordende, laat hun toestand veel te wenschen over. Het vlas is algemeen goed en tot aanzien- lijke prijzen verkocht. Bieten en aardappelen staan goed; doch aan de laatste vertoont zich de plaag reeds. Het hooi is buitengewoon overvloedig. De vrucht- boomen beloven weinig. Zaamslag, 3 Juli. Op de gisteren alhier ge- houden paarden- en veemarkt waren aangebracht 36 paarden, 28 runderen en 8 varkens. De navol gende premien werden toegekendvoor het grootste getal paarden en runderen aan A. E. de Moor, voor het grootste getal varkens aan J. Bruggeman, voor het schoonste werkpaard van 47 jaar oud, aan Jacobus Dieleman Pz., voor het schoonste 3jarig paard aan E. Dekker, voor het schoonste 2jarig paard aan A. Dees Jz., voor het schoonste jaarling paard aan Jacobus van Laare Riemens, voor de schoonste baatgevende koe aan D. E. Wolfert, alien landlieden wonende alhier, en voor de vetste koe aan M. Roose, slagter te Ter Neuzen. GEMENGDE BERICHTEN. Bij het laatste gevecht van onze troepen met de Atchineezen bij Gedoeng, is o. a. de le lui- tenant A. H. Kalis, van Sliedrecht, gesneuveld. Naar men verneemt, is tegen een ingezetene te 's Heer Arendskerke proces-verbaal opgemaakt we gens het onbevoegd uitoefenen van geneeskundige praktijk. Beklaagde moet een geneesmiddel ver- strekt hebben tegen een uitwendig menschelijk oog- gebrek, dat gelukkig met, een gunstigen uitslag is bekroond. Dezer dagen viel een kind van een schip, aan de Wijnhaven te Rotterdam lig- gende, in 't water. Na lang visschen haalde men het nog levend op 't drogedoch nu ontstond er een woordenwisseling tusschen de oinstanders over de beste wijze, om het kind in het leven te hou- den. Toen men 't eens geworden was lag er nog slechts een kinderlijkje op den wal. In de maanden Mei en Juni werden 185 personen in het gesticht Ommerscbans opgenomen, waarvan 140 recidivisten (voor de tweede maal.) Onlangs is in den Rozendaalschen vliet een drenkeling ge- vonden. Eene vrouw uit Raamsdonk, die sinds acht maanden haar man vermiste, dacht in hem aanvankelijk haar man te zullen herkennen. Bij nadere aanwijzing en onderzoek bleek, dat zij zich vergiste, en zeer teleurgesteld ging zij huiswaarts, want zij wilde hertrouwen. Te Kwadeu- damme vond men Maandag de olferbus in de R. C. kerk bestolen, zonder dat daaraan eenig teeken van inbraak was te bespeuren. De justitie uit Middel burg begaf zich naar die gemeente, om een onder zoek in loco in te stellen, doch tot heden is men den dader of de daders nog niet op het spoor. Een kermistroep, die zich had schuldig gemaakt aan kinderroof, is te Veenwouden achtervolgd en gedwongen tot teruggave van 't kind. Bij de redding vloog het de politie om den hals. Te Zwartsluis heeft zich een wolkbreuk ontlast; te Havelte heeft een geweldige hagelbui gewoed. Een ingezetene van Hoofdplaat, bekend onder den naam van Jantje van Leuven, heeft zich door op- hanging van het leven beroofd. Voor vier jaren had hij zich eveneens opgehangen en was al bewusteloos, men sneed hem toen nog juist in tijds los. Men meldt dat een schilderij van den heer E. J. Boks (het corpus delicti), die als een der Nederlandsche inzendingen voor Parijs in Artite Am sterdam is te bezichtigen geweest, op de Parijsche tentoonsteliing door een Amerikaan is aangekocht. Victor Hugo heeft zich in den laatsten tijd te veel vermoeid, en lijdt volgens de Rappel aan „zona," een eruptie aan borst of buik. Van 18 tot 27 Juni kwamen te Parijs 10547 vreemdelingen, waaronder 3200 uit Engeland, 1500 uit Belgie, 1200 uit Duitschland, 800 uit Amerika., 700 uit Italie, 300 uit Holland. Voor de draaf- wedrennen te Parijs in September zijn 3 prijzen van fr. 10,000, 2 van fr. 15,000 en een, de ,/prix de consolation", van 2500 frs. uitgeloofd. Den 7 dezer zal te Iserlohn het jaarlijksch bouds- feest van de soldaten en landweer-vereenigingen plaats hebben, waaraan 3000 personen zullen deel- nemen. Aan het feestmaal zullen 2000 personen aanzitten. Volgens de Lanterne zal te Parijs een groot internationaal werkliedencongres worden gehouden ten gunste van den vrede, onder presi dium van Victor Hugo. De eerste zitting zal den 15 Augustus plaats hebben. De paarden- diefstal in Rusland neemt hand over hand toe, zoo zelfs, dat het feit de aandacht van den minis ter van justitie begint te trekken. Deze heeft een commissie benoemd om de zaak te onderzoeken, en nu is gebleken, dat meer dan 2000 gemeenten een regelmatige belasting aan de roovers betalen bij wijze van assurantie. Aan de stoep bij de haven van Develsiuis te Heerjansdam is een wagentje, waarin twee kinderen, den geleider uit de handen geschoten en naar beneden geloopen, waar het tegen een aldaar liggend vaartuig terecht kwam. Een der kinderen kwain door den schok op het vaartuig terecht en bekwam slechts eene kleine kneuzing, doch het andere, een kind van omstreeks 3 jaar, viel tusschen kaai en schip en is verdronken. In een wijnkelder op de Geldersche Kade te Amsterdam, toebehoorende aan de firma J. H. Hulsman, werd een dikke rookwolk waargenomen. Bij onderzoek bleek, dat een raassa hooi en stroo moedwillig was aangestoken. Door de brandweer werd het bemerkt en daardoor een hevige brand voorkomen. Tegen de daderes, een meisje van 12 jaren, op den Zeedijk woonachtig, is proces- verbaal opgemaakt. Toen dezer dagen de schutterijmuziek, onder directie van den kapelmeester Joh. M. Coenen, zich op het Kattenburgerplein te Amsterdam liet hooren, stortte plotseling onder het slotnommer de geheele kapel met de muziektent naar beneden, en verstomden op eens de welluidende toonen van het orkest. Onder de bevloering der tent schijnt een paal te zijn omgevallen, hetgeen, behalve een niet gering tumult, ten gevolge had, dat enkele personen aan voet, hand of aangezicht schrampen of kwetsuren bekwamen, en dat vele instrumenten werden beschadigd. Te Souterwoude had het volgende ongeval plaats. Een achttal heeren en dames hadden zich een geruimen tijd met roeien vermaakt, toen sommi- igen op het denkbeeld kwamen om op eenige in het water liggende boomen te gaan loopen, met het treurig gevolg, dat eene jonge dame onder het vlot geraakte en levenloos is opgehaald. Talleyrand en madame de Stael stonden wel eens op voet van van oorlog met elkander. De beroemde diplomaat had misvormde voeten en de geestige schrijfster keek een weinig scheel. Eens toen zij beiden eene soiree bijwoonden, zeide mad. de Stael stekelig: v Wel mijn waarde Talleyrand, hoe gaat het toch met uwe voeten ledereen glim- lachte. Talleyrand ook en antwoordde op vriende- lijken toonvZooals gij ziet, mevrouw". ledereen lachte, maar madame de Stael lachte niet mee. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Zitting van Vrijdag 5 Juli. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Tegenwoordig de heeren J. de Jonge, Joz. de Feijter, Jac. de Feijter, J. de Smidt, J. C. Harte, P. Moes, Mr. J. P. Dronkers en C. J. A." Fercken. Afwezig de heeren J. Lensen, G. Dees en A. C. N. Grenu. Door den secretaris worden de notulen van de vorige zitting gelezen en door den raad goed- gekeurd De voorzitter deelt mede, dat van den heer J. Lensen schriftelijk bericht is ontvangen, dat hij bedankt voor zijne benoeming als wethouder en stelt voor, tot eene nieuwe benoeming over te gaan. De heer Dronkers zegt, dat hij even als de vorige keer zich genoopt gevoeld, deze vergadering te verlaten. Nadat de voorzitter de heeren Jac. de Feijter en Moes had benoemd als stemopnemers, wordt tot stemming overgegaan en worden daarbij uitge- bracht 7 steinmen, waarvan de heer Mr. J. P. Dron kers 5 en de heer Joz. de Feijter 2 stemmen verkreeg, zoodat met volstrekte meerderheid tot wethouder is gekozen de heer Mr. J. P. Dronkers. Ingekomen waren lo Een brief van Gedep. Stateu van Zeeland, waarin een verbeterde omslag wordt aangegeven van de kosten der gemeente in het onderhoud van het kantonnale huis van bewaring in het kanton Ter Neuzendie kosten waren volgens eene vorige mededeeling 11,37 en bedraagt alsnu 13,84; het dagelijksch bestnur stelt voor, daar de vorige uitgetrokkene post nu niet voldoende is, een besluit te nemen tot af- en overschrijving van het meerdere bedrag op de gemeente begrooting, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 2°. Adres van M. D. de Putter, metselaar te Ter Neuzen, met verzoek om te worden opgenomen in den rooster van metselaars dezer gemeente tot het verrichten van werkzaamheden ten behoeve der gemeente; volgens advies van Burgemeester en Wethouders wordt met algemeene stemmen be sloten, het verzoek van adressant toe te staan. 3°. Eenige Staats— en provinciale bladen. Daar niets meer te behandelen was, sluit de voorzitter de vergadering. Eerste zomerconcert op het dorp GROENENDIJK op Zouil.ig den 7 Jliili 187 ft, des namiddags 4 ure. PROGRAMMA. 1. Concordia Nova, marsch 2. La ruche d'or, ouverture. E. Brepsant. 3. Cecilia, valseGuilbert. 4. Fleurs des Bois, fantaisie W. van Perck. 5. Souvenir de Neuilly, polka. M. Krein. 6. Fantaisie sur Tancreve de Rossini L. Couturier. 7. Le Crose, pas redouble Baudonck. HANDELSBERICHTEN. Dordrecht, 4 Juli. Bij ruime aanvoer werd puike Tarwe 25 cent lager verkocht, mindere dito bleef meerendeels onverkocht; Gerst 30 a 40 cent lager; Bruineboonen f 2,lager. Puike Zeeuwsche en Vlaamache Terwe f 11,a 12 25. mindere f 9,50 a J 10,Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche f 7,70 a 8,10 Overmaassche f 7,30 a 7,80 Gerst Zeeuw sche en Vlaamsche winter J 7,a 7 20 Overmaassche f 6,50 a 7,Zeeuwsche en Vkaarasche zomer f 6 70 8 7,Over maassche f 6,50 a 6,80. Haver dunne 3 40 a 3,80. Dikke f 4,a 5,Paardenboonen f a Duiven- boonen f -,a-,Witteboonen f 10,a 12,Bruine boonen J 11,a 13,Erwten f 9,a 9,5). Koolzaad f a Lijnzaad a st.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2