RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. GEMENGDE^BERICHTEN. G-emeenteraad van Ter Neuzen. bediening, maar zij biedt ook voor de wandelaars en vreemdelingen eeu uitspannings— en verkwik- kingsplaats aan. Op de bekende uren dat de melk van de boerderijen wordt verwacht, ziet men een tal van dames en kinderen zich daarheen begeven, om in den grooten onmiddelijk daarachter gelegen tuin, die zeer smaakvol is ingericht, van de gelegen- heid te profiteeren. Als een staaltje dat die inrichting ook invloed uitoefent op de melkverkoopers langs de straat, dient, dat toen een oplettende huisvrouw aan haar melkboer zeide, dat zijn melk tegemvoordig beter was dan vroeger zij daarop ten antwoord kreeg ,/ja je bent tegenwoordig door die melk-inrichting wel genoodzaakt goede melk te geven." In andere plaatsen zal deze uitstekende inrich ting wel spoedig navolging vinden. De rechtbank heeft in hare zitting van 27 Mei de navolgende vonnissen uitgesproken J. S., oud 66 jaren, arbeider te Stoppeldijk, ter zake van eenvoudigen diefstalveroordeeld tot een maand cellulaire gevangenisstrai. P. van 0., vrouw van F. van L., 45 jaar, arbeid- ster te Kapellebrug, ter zake van laster; veroordeeld tot 8 boete of drie dagen gevangenisstraf. Landbouwberichten. Hoilteilisse. Een l ltal dagen geleden, vertoonde zich voornamelijk in't zuidelijk deel onzer gemeente eene rups, die aan den buik en de zijden grijs of liever vaalachtig is en waarvan de ringen op den rug bruin zijn met witte vlekken in het midden. Deze rups was als in een oogenblik in legioenen; rrat in korten tijd gansche rijen canadaboomen als het ware geheel kaal. De overvloedige harde regens zijn oorzaak dat het aantal vermindert, welke regens reeds veel kwaad doen aan de vruchten, vooral aan enkele partijen vlas is dit ook reeds zichtbaar. Ilontenisse. De door de dorpsvereeniging alhier in het leven geroepen boter- en eierenmarkt schijnt levensvatbaarheid te bezitten. Bij redelijk flinken aanvoer was de afzet nog al goed. We hopen op hare goede instandhouding. Bij den herbergier Martein te Goes heeft een kip eenige wilde eendeneieren uitgebroeid. lie wilde eenden blijven tot heden goed bij de kip. Behalve een 20tal aan zee, telt men te IJmuiden thans 80 afgebouwde en 40 in aanbouw zijnde huizen. Nabij Zutfen is een wisselwachter met een been onder den trein geraakt, waardoor het geheel verbrijzeld werd. Ofschoon de fabricage en verzending van stoelen te Culemborg in het afgeloopen jaar lang zoo groot niet was als te voren, zoo zijn er toch nog ruim 76000 gefabri- ceerd en uitgevoerd. Een jeugdige dienst- bode te Zutfen liet een brandende petroleumlamp vallen, hare kleederen geraakten in brand en zij kreeg daardoor zulke erge brandwonden, dat zij aan de arevolgen is overleden. Eene te Arneinuiden i i thuis hehoorende hoogaarts is op de hoogte van Burghsluis, waarschijnlijk tengevolge van eene stormvlaag, otngeslagen. Van de uit 4 koppen bestaande bemanning werden er 3 gered door een mede te Arneinuiden wonenden schipper. Een der opvarenden, een jongeling van 20 jaren, is echter verdronken. In de Zwolsche fabriek van stoom- en andere werktuigen is een proef genomen met electrisch licht naar het stelsel Hefner-Altenekde uitslag was zeer gunstig. De fabriek werd door den burgemeester en een aantal belangstellenden bezocht. Te Hoornsterzwaag is de woning van A. H. Bergsma met bijna alles wat zich daarin bevond, benevens een belendend schuurtje afgebrand. Naar men zegt, moet de beer Dijckmeester, thans onder-kommandant bij de brandweer te Amsterdam, zeer in aanmerking komen, om, in plaats van den heer Steenkamp, als kommandant op te treden. De door den bliksem getroffen en verbrande kerk te Raamsdonk, en die van Baardwijk waren nog de eenig over- gebleven gebouwen na den Elizabethsvloed. Thans is nog alleen de kerk van Baardwijk overgeble- ven. Met eene der booten van de Nederlandsche stoombootreederij kwamen jl. vrijdag langs Lobith de eerste kersen uit Duitschland (230 mandjes) bestemd voor Engeland. Dezer dagen zijn te Apeldoorn 30,000 jonge zalmen van wege het bestuur van Artis, in eene der voedingsbeken van het kanaal op Dieren overgebracht. Men ver wacht daarvan een gunstig resultaat. Het mu seum van natuurlijke geschiedenis te Parijs heeft een monsterslang ten geschenke ontvangen van docter Plaeni op het eiland Java. Dit beest meet niet minder dan 5 meters en weegt 76 kilo. Bij den slachter Leeuw, rue de Cureghem te Brussel heeft men ingebroken en een som van ongeveer 800 fr. gestolem _Het grootste gedeelte van de som is bij een vroegeren knecht van den slager gevonden, die dientengevolge in arrest is genomen. Een prachtig Sevres-servies, dat de grafelijke Zweedsche farnilie Iterson toebehoorde, is volgens eene Zweedsche courant, dezer dagen voor 20,000 pond sterling aan een Engelsch kunst- handelaar verkocht. De Schah van Perzie is Donderdag te Petersburg aangekomen. Hij werd door den czaar met een eerewacht van het station afgehaald en reed in een open rijtuig met den czaar naar het paleis. Er was eene talrijke menigte op de been en de stad was bevlagd. Bij Nizza is er zulk een overvloed van oranjebloemen, dat zij tot 5 h 10 cent het kilogram worden ver kocht. De prijs is gewoonlijk minstens 50 a 60 centimes. De prins van Wales woonde de wed- rennen te Longchamps niet bij, omdat die op Zondag vielen; hij had koningin Victoria ver- gunning gevraagd af te mogen wijken van den Zondagsregel, maar hij ontving een weigerend ant woord. Mevrouw de kapelmeesteres Schuch te Dresden is tot koninklijke kamerzangeres benoemd. In de Chatelet te Parijs werd dezer dagen door mej. Bertha Thibaut de romance ,/Pauvre Jacques" gezongen, door koningin Marie Antoinette gecom- poneerd. Er wordt wel eens gedreigd, dat de ingezetenen eene gemeente zullen verlaten, wanneer de be- lastingen te hoog worden gedreven. Voor het ge- val, dat sommigen aan die bedreiging gevolg mochten willen geven, waarschuwen wij hen zich niet te Franeker te vestigen, waar thans de hoof- delijken omslag 5^ pet. van het onzuiver inkomen bedraagt, zonder dat net verschil van huishoudelijken toestand in aanmerking wordt genomen. Fen zeer eenvoudige en goedkoope barometer. Men plaatse in eene flesch met water een bloed- zuiger en zorge dit water 's zomers eens en's win ters tweemaal per week te vernieuwen. Als het tnooi of vriezend weer zal worden, blijft de bloed- zuiger bewegingloos beneden; als het zal gaan regenen komt hij omhoog, en ingeval er onstuimig weer te wachten is, beweegt hij zich in alle richtingen. Te Schijndel ontvreemdde een jeugdig dag- looner eenige guldens bij den landbouwer waar hij werkzaam was. De arbeider bekende en werd onder het raadhuis gevangen gezet. Toen men, een paar uur later, hem daar eten bracht, zag men den jongen dood op den vloer liggen. Zijn buik- riem, waaraan de ongelukkige zich had opgehan- gen, was gebroken. In het begin dezer maand heeft iemand zich op klaar lichten dag en op de openbare straat verbrand. Dit feit is te Rome gebeurd en de zelfmoordenaar heeft, na zich met petroleum te hebben begoten, zijn kleeren in brand gestoken. Blusschen was niet mogelijk. Toen de vlammen hadden uitgewoed bleef een verkoolde vormlooze massa over. Men weet niet wie de bedrijver van dit feit is geweest. In het logement „Au Pdlican" te Antwerpen overnachtte zekere Jean Dierckx, landbouwer van beroep, 22 jaar oud. Des nachts werd de vrouw van den logementhouder wakker, en zag met schrik dat de vensters van Dierckx als door een brand verlicht waren. Dadelijk wekte zij haar man, die er heenging, maar op het zelfde oogenblik bij de keel gegrepen en op den grond geworpen werd. De man riep uit al zijn macht om hulp. Geluk- kig snelde een werkman toe, die nog met behulp van een ander den man ontzette. De reden van het misdrijf is aan dronkenschap te wijten. De landbouwer had zulke brandwonden aan het gelaat en de handen bekomen, dat hij naar het gasthuis is moeten vervoerd worden. Het is nog niet be- wezen of hij de gordijnen in brand gestoken heeft, of dat de brand aan een toeval is toe te schrijven. Een ernstig ongeluk is Zaterdag in den middag te Luik gebeurd. Lodewijk Winand, schoenmaker, werkte met zijn breeder aan een paar laarzen, toen hij, licht noodig hebbende, de petroleumlamp nam, en daar er maar weinig olie meer in was, wilde hij deze vullen, terwijl zij nog brandde. Ongelukkig stond het venster open en een liclite wind joeg de vlam naar beneden. De lamp sprong en de brandende olie spatte op den ongelukkigen schoenmaker. Deze zou ongetwijfeld levend verbrand zijn, zonder de hulp van zijn breeder, die hem vast greep, op het bed wierp en hem er in wentelde, tot de vlammen uitgedoofd waren. Winand was echter zoo erg verbrand, dat al de zorgen der geneesiieeren vruchteloos bleven. Woensdagavoud overleed de ongelukkige reeds aan zijne brandwonden. Sedert het begin van dit jaar zijn te Weenen 43 melkverkoopers wegens het verkoopen van ver- valschte melk met boeten van f 5 tot f 50 gestraft. Een der schuldiaren verontschuldigde zich met deze woorden„Ja, ziet u, ik verkoop mijne melk ook goedkooper dan de anderen, en het verlies, dat ik daardoor lijd, moet ik vergoeden door toe- voeging van water." De rechter nam die veront- schuldiging echter niet aan, en veroordeelde hem tot de hoogste boete. Bij de repetitie van de Reis om de Wereld in het Theatre de la Porte St. Martin te Parijs, heeft het volgende plaats gehad. Om aan het stuk meer luister bij te zetten, zouden bij de weder- opvoering van dit tooneelstuk ook leeuwen en andere wilde dieren op het tooneel verschijnen. Een jonge leeuwin, waarschijnlijk onrustig door het onweder, dat boven Parijs hing, toonde zich bijzonder weerspannig. Om haar tot gehoorzaam- heid te brengen, sloeg de dierentemmer haar met een karwats. Het beest werd woedend, wierp zich op den ongelukkige, en scheurde zijn been open. Gelukkig dat een tweede dierentemmer nabij was, die onmiddelijk een met los kruit geladen pistool onder den neus van de leeuwin afschoot, die van schrik haar prooi los liet, en van de gelegenheid gebruik maakte om het hok in te gaan. Men hoopt dat de wonden geeu ernstige gevolgen zullen hebben. De New-Yorksche bladen behelzen het vol gende aandoenlijke verhaal. De heer Demarest had een klein meisje lijdende aan een hartkwaal. Verleden week gaf het kind geen teekenen van leven meer en de geneesheeren verklaardendat zij dood was. Het lichaam werd afgelegd en in het kistje geplaatst, waarbij de vader drie nachten achtereen de wacht hield. Den dag na den laatsten nacht begaf hij zich ten eenenmale uitgeputnaar zijn kamer om daar wat rust te nemen, toen hij, in zijn armstoel liggende, door het gerucht van een bekende stap werd gewekt. Daar stond zijn kind voor hem, wit als haar lijkkleed, klauterde op zijne knieen en sloeg de armen om zijnen hals. Voor dat ech ter de vader er zich rekenschap van geven kon, of hij onder den invloed eener zinsbegoocheling was, vleide het meisje het hoofd op zijn schouder en gaf, ditmaal in werkelijkheid, den geest. Zitting van Vrijdag 24 Mei. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Tegenwoordig de heeren: J. de Jonge, J. Lensen, Joz. de Feijter, Jac. de Feijter, J. de Smidt, J. C. Harte, G. Dees, A. C. N. Grenu en P. Moes. De voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde de behandeling over de waterkeering bij de haven op het marktplein. Op een schrijven van burgemeester en wet- houders, dato 29 Maart, was van den commissaris des konings een bericht ingekomen, dato 16 April, waarmede de raad in kennis wordt gesteld, dat door den minister van handel, scheepvaart en nijver- heid op de begrooting van 1878 geen gelden zijn uitgetrokken tot uitvoering der waterkeering; op grond daarvan stelt het dagelijksch bestuur den

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2