Vertrek fler Merenmail naar OosMni. POSTER !J EN. GEMENGDE BERICHTEN. Burgerlijke Stand van Ter Neuzen, HANDELSBERICHTEN. van zijne bierbrouwerij gehuisvest waar zij nog steeds verblijf houden. Scliip en lading waren niet verzekerd. Via BRIND1SI, 24 Mei, 1,'s morgens. Via MARSEILL E, 3i Mei, 1,'s morgens. Via NIEUWEDIEP, 31 Mei, 5,45 'savonds. Via NAPELS, 9 Juni, 5,45 's avonds. De Eranscbe pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. Landboiiw'beriolit^n. De toelatings—examens voor de rijkslandbouw- school te Wageningen zullen dit jaar den 11, 12 en 13 Juli plaats hebben. Op de laatst gelioudene veemarkt te Purme- rend deed zich het verschijnsel voor, dat Brussel- sche veehandelaars ten behoeve van de Parijsc'ie restaurants, al de vette kalvereu opkochten. Men hoopt dat dit elke week zoo zal gaan. Naar men rneldt zal de Vlissingsche vischsloep De Zeeuw dezen zomer niet ter vissciierij gaan, uit gebrek aan equipage. De gezondheidstoc- stand van den minister van oorlog is in de laatste dagen zeer merkbaar beterende. In den tuin van een perceel in een der nieuwe wijken te Amsterdam, heeft onlangs de tuinman, bezig zijnde met barken, een kinderlijkje in verregaanden staat van ontbinding gevonden. Het was in een papier gewikkeld. Van de omstreeks 150 onderofficieren, die elk regiment infanterie telt, zullen dit jaar bij bet le reg. oneeveer 70 in de termen val- len, om met paspoort te gaan, terwijl reeds van 40 daarvan dit voornemeu bekend is. Waarom gaat ons kader weg Het gerecbtshof te Leeuw- arden heeft jl. Donderdag H. K., oud 36 jaren, koopman, geboren te Kuinre, gewoond bebbende te Chicago, iaaCt aaugetrofi'en te Kuinre en te Amsterdam, veroordeeld tot 5 jaren tucbtbuisstraf wegeus bigamie. Een scbipper heeft, terwijl bij onder de Heulbrug te Rotterdam wilde doorvaren, zoo bevig het hoofd gestooten, dat bij onmiddelijk een lijk was. Te Assen zal worden beproefd, orn eerie vereeiliging op te richten, die op eene daartoe gescbikte plaats eene verzameling van dieren, vooral ook van vogels, vreemde en inlandsche, zal bijeenbrengen. Te Rotterdam vierde een man van 98 jaren zijn zilveren bruiioft met zijn derde vrouw. Met zijn eerste is hij 25, met zijn tweede 22 jaar gehuwd geweest. In een onbewaakt oogenblik ontsnapte te Meerkerk een 4jarig jongetje zijne ouders en kwam kort daarua zwaar door eene molenroede aan bet hoofd getrotfen terug. In den Prins Alexander-polder, onder Hillegersberg, werden onlangs de geraamten ontdekt van ell per- sonen, die vermoedelijk daar verdronken zijn toen die polder nog plas was. Op last van bet ge- meentebestuur zijn die geraamten in eene kist op de burgerlijke begraafplaats ter aarde besteld. Bij de oefening der miliciens in het schieteu te Arnhem -heeft een dezer'bij ougeluk eene scherpe patroon op zijn geweer geladen en den kogel dwars door den linker bovonann van zijn sergeant-instruk- teur geschoten. De rijksambtenaien te Losser hebben een rijke vangst gedaan: zij hebben 12 koeien wegens frauduleuzen invoer in beslag ge- noinen. Te Leiden kan de aldaar gevormde af- deeling der vereeniging ,/Eigen hulp" er niet in slagen, een winkelier te vinden, die zijn waren aan de leden tegen minderen prijs wil verkoopen dan aan particulieren. Nieniand wil iets van een door bet bestuur vastgesteld tarief weten. In een niet onbelangrijke handelstad werd vdor eenigen tijd een raadslid gekozeu. Toen de man in zijn glorie thuis kwam, liep zijn vrouw hem tegemoet, roepende: vMan, nou krijg ik dan tocb een peresol." Het bof van assises van (labors heeft eene 21jarige vrouw tot 20 jaren dwangarbeid ver-> oordeeld, omdat zij haar kind bad vennoord door bet vitriool te laten drinken en een naald in bet hoofd te steken. Een courant-ombrenger van het Parijscbe dagblad la France heeft in de stedelijke leening van Parijs bet hoogste lot van 100,000 fr. gewonnen. De doodstrnf, uitgesproken over den communist Garcin, die den dood van de generaals Thomas en Clement beval, is veranderd in levens- langen dwangarbeid. Een ernstiir ongeluk heeft in de Rue du Congres te Brussel plaats gebad. Een omnibus stootte tegen de touwen van een stelling en heeft ze gebroken. Een der balken, 8 meters lang, is gevallen o|> het hoofd van den koetsier der omnibus. De ongelukkige werd door den slag gedood. Jl. Vrijdag morgen is te Vlissingen door de Prinses Marie door aanvnring belangrijke schade aan de pontonbrug veroorzaakt. De ingenieur van den waterstaat heett verboden voor bet laden en lessen der stooinschepen er gebruik van te maken, zoolang zij niet hersteld is, iietgeen ongeveer drie maanden aanbouden zal. Het laden en lossen gescbiedt nu aan de zuidzijde er van. De gerneente Zaandijk is in den nacht van Zaterdag op Zondag door een vreeselijkeu brand geteisterd. De protestantsebe kerk, een timmer- manswerf, een boerenbolstede en verscheidene wonin- gen zijn een prooi der vlammen geworden. Alle beschikbare brandspuiten der omliggende gemeenten zijn te liulp gekoinen; ook, op verzoek van bet gemeentebesluur van Zaandijk, de stooinbrandspuit wJan van der Heiden" van Amsterdam. Naar wij verneinen is de brand ontstaan in een schip, dat op de belling lag, en heeft het vuur zich van daar aan den toren der kerk medegedeeld. Van persoon- lijke ongelukken hebben wij tot nog toe gelukkig niet gehoord. Te Leiden zijn twee meisjes var. 13 en 14 jaar die om een boodschap uitgezonden werden met het geld daarvoor naar de Haagscbe kermis gegaan. De wegens het uitblijven der kmderen ongeruste ouders hoorden het eerst van een politie-agent, dat twee jonge meisjes op den trein waren gegaan. Zij werden te 's llage aaugebouden en naar Leiden teruggevoerd, waar zij door hunne ouders vrij bard- bandig verwelkomd werden. Ointrent den oorsprong van den naam Troca- dero schrijft men Het eigenlijke Trocadero is eene hoogte, die aan de baai van Cadix, tegenover de stad van dien naam, gelegen is, aan welker voet de Eranschen in't begin van deze eeuw een veldslag wonnen. Ter berinnering aan deze gebeurtenis, werd de heuvel tegenover het Champ de Mars, Trocadero genoemd. Wat op een Hongaarsche boeren-bruiloft gegeten wordt? Een bruilott in Bares begon Maandags en duurde de gebeele week. De vader van de bruid liet' slachten: 2 vette varkens, 1 koe, 3 kalveren, 12 ganzen, 14 eenden, 45kippen; verder kocht bij 25 eiiner (1400 liter) wijn, 4 inztr. (125 kop) fijn meel, suiker, griesmeei enz. De bruidegom verscbafte een even groote portie, terwijl elk van de 30 uitgenoodigde familien (circa 170 personen), naar Hongaarsche gewoonte, 25 tot 50 Duitsche ponden meel, tot koeken ver- bakken, en 1 speenvarkentje of gans meebracht. In oils vorig numiner maakten wij nog melding van de ontploffing van een kruidfabriek in de Rue Beranger, te Parijs, wat zich niet alleen bevestigd heeft, rnaar blijkt verschrikkelijker ge- volgen na zich te hebben gesleept, dan men ver- wacbtte. De tot nu toe ontvangen bericbten komen in hoofdzaak liierop neder. Het buis waarin de ramp plaats had, is ten onrechte een kniidiabriek genoemd. Er was een magazijn van kinderspeel- goed in, waarin zich ook een depot van slaghoedjes voor pistolen en kinderkanonneti bevond. In de Rue Beranger no. 22, tusschen de Passage Vendome en het magazijn Pauvre Jacques, is de winkel van Blanchon, koopman in geweren, kruid enz. Dinsdagavond, tegen circa 8 uur, hoorde men plotseling een hevigen knal gevolgd door een dof gerommel; bet gebeele huis, vijf verdiepingen hoog, was ingestort, terwijl de meeste bewoners te buis waren. Bovendien bevond zich in de benedeu- verdieping van hetzelfde huis een roomnering, waarin zich juist verscheidene personen bevonden, die alien onder de puiniioopen bedolven werden. Na de ontplotfing was er van het huis niets meer over, dan een groote rnassa steen, plankeu en kool, die onmiddelijk met een zwarten dikken rook begon te branden. De brandweer was spoedig bij de hand, om redding te beproeven van wat er nog te redden was. Met bewonderenswaardigen moed en kalmte ging zij aan het werk, om uit de brandende inassa de slachtotfers te verwijderen. T.egen 9 uur waren reeds verscheidene personen, mannen, vrouwen en kinderen, sommigen gekwetst, voor het meerendeel zwaar gewond, anderen dood, per brancard wegge- voerd. Tien minuteu over uegen bad echler plotse ling een nieuwe ontploffing plaats, waardoor nog verscheidene pompiers en soldaten gedood werden; desniettemin bleef, met het gevaar van nieuwe ontploffingen voor oogen, de dappere bemanning van de brandweer trouw haar reddingswerk voort- zetten. Het aantal slachtofifers is slechts bij be- nadering op te geven, maar wordt op meer dan 40 dooden gcschat. Er waren 15 gewonden, waarvan reeds 3 zijn overleden. De verrnoedelijke oorzaak van den brand moet gezocht worden in eene verregaande onvoorzichtig- heid. Even voor de ontploffing was een dienstmeid met een brandende petroleumlamp in den kelder gegaan, waarin juist dien dag een groote iv eveelheid kruid, dat tot percussies moest verwerkt worden, geborgen was. De vereeniging Diamant-Nijverheid te Ant- werpen, is voornemens op 29 Juni den 400jarigen geboortedag te herdenken van den Bruggenaar Lodewijk van Bergen, die de kunst om diamanten te slijpen uitvond. Men twijfelt aan de echtheid van den datura, daar anderen het jaar 1456 opgeven, als de tijd dat van Bergen die kunst uitvond. Door de rechtbank te Weenen, zijn in bet vorige jaar 189 echtscheidingen uitgesproken. In 129 gevallen hadden beide echtgenooten aanvrage tot scheiding gedaan. Een der nu gescheiden echtparen was 30, een ander 29 jaren lang ge- trouwd; de andere 187 hielden 't echter slechts korte jaren uit; bij vijf paren was het huwelijks- geluk reeds na eetiige maanden verdwenen. Slechts goede producten roepen concurrentie in 't leven. De teerkapsules van Guyot, die zulk een heilzarae uitwerking hebben in geval van verkoud- lieid, catharren, bronchitis en teering, zijn ontelbara keeren nagemaakt. De beer Guyot kan slechts instaan voor die flacons waarop zich zijne handteekening bevindt, gedrukt in drie kleuren en die in de meeste goede apotheken te verkrijgen zijn. Zoct jj<lini>«>n. Van 10 tot en met 17 Mei zijn in deze haven binnenge- koraen besterad voor Gent, de vtilgeude zeesehepen, als V 14 Mei. Eng. stoomb. Romeo, kup. El!wood, van Goole mat stukg. Eng. sioomb. Stantons, kap Lumley, van Louden met stukg. Belg. stoomb. Flecha, ka^>. Lams, van Londen met stukg. 16 Mei. Russische 3in. schooner Julia Alida, kap. Rorick, van Windau met slippers. 17 Mei. Eng. stoomb. Wynyard, kap. Druny, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, van Goole met stukg. Eng stoomb. Contest, ksp. Watson, van Londen met stukg. Van 10 tot en met 17 Mei zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent de volgende zeesehepen, als: 11 Mei. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, naar Goole met stukg. Eng stoomb. Wynyard, kap. Druny, nanr Goole met stukg. Eng stoomb. Contest, kap. W.itson, naar Londen met stukg. 15 Mei. Eng. stoomb. Ileu, kap. Davidson, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Kllwood, naar Goole met stukg. 16 Mei. Eng. stoomb. Stantons, kap. Lumley, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd om aan den ijzeren weg alhier te lossen en te laden de volgende zeesehepen als 13 Mei. Eng. stoomb. Jutland kap J. Risk, van Londen met stukg. 14 Mei. Eng. stoomb. Londos, kap. F. Spink, van Goole met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken, na aan den ijzeren weg alhier te hebben gelost en geladen, de volgende zeesehepen, als 14 Mei. Eng. stoomb. Jutland, kap. J. Fisk, naar Londen met stukg. 16 Mei. Eng. stoomb. Londos, kap. F. Spink, naar Goole in ballast. Van 13—19 Mei 1878. Hdwelijks-Voltrekkingen. 15 Mei Josepbus Joannes Baptista Crefcoeur, oud 41 j., jm. en Louisa Catharina Hendrica Dnppen, oud 21 j., jd. IIuweujku-Aangiften. 18 Mei. Daniel Verhelst, oud 23 j., jm. en Cornelia Jacoba Wadde van Roon, oud 29 j., jd. Geboorten. 15 Mei. Jojakim z. v. Abraham van der Welle en van Maria Pieternella Grijspeere. Elisabeth, d. v. Jorinns de Lege en van Johanna Meeusen. 18 Mei. Johannes, z. v. Cornells de Sraidt en van AnnaJongen. Jacomina Anna d v. Reinier Harms en van Janneke Verheijke. Overluden. 19 Mei Joos de Mul, oud 60 j., eehtgenoot van Leviua Meesen Prijzen tier Effecten. Amsterdam, 20 Mei. 1ki>kri.an i> Certific. Werkelijke schuld 24 pet. 83 dito dito dito 3 754

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2