iooriaanslai op deu Keizsr m Dmtscblani i BU1TENLAND. dekt, terwijl op het onderlichaam eenige vlekken verscheiden revolverschoten op den Keizer gelost. j stel van een kabinet, bestaande uit „5 stnks oud voorkomen- De medici verklaarden dat het aan de olifantensziekte (knobbelaehtige melaatscliheid) lijdende was. Na er een uur vertoefd te hebben, zijn de kermisreizigers vertrokken, ten einde elders van de deelneming der nieuwsgierigen geldelijk voordeel te trekken. Landbonwberichten. Hontenisse. De stand der gewassen is als volgt: Zomer- en wintergranen goed; koolzaad goed; vlas redelijk; aardappels goed; gras- en hooilanden puik. Met het zaaien van suikerbeten en mangelwortels maakt men een aanvang; even- als met het planten van bruine- en witteboonen. We krijgen echter te veel regen, houdt het over- matige vocht niet spoedig op, zoo vervalt de hoop op een' goeden oogst weder. De vruchtboomen beloven, uitgezonderd peren, een flinke opbrengst; vooral zijn de kerseboomen goed aangeslagen. De veestapel is gezond. Op een door longziekte besmette hofstede te ^'l vereenigden. Zoodra de schoten gelost wareu, liet de Keizer porcelein," verkocht voor J 500. Door de het rijtuig stilhouden, steeg uit en vertoonde zich neringdoenden te Utrecht wordt algemeen geklaagd, aan het publiek, dat hem met luide vreugdekreten begroette. De groothertogin van Baden, die zich mede in het open rijtuig bevond, was in onmaclit Stolwijk, werden 8 dezer 14 stuks afgemaakt ver- dacht vee verkoclit. Ten gevolge van de dezer dagen tot stand gekomen cooperatie van slachters brachten de koeien slec'nts 24 per stuk op. gevallen. De moordenaar had zich achter een bakkerswagen verscholen en loste van daar zijne schoten op het rijtuig. 's Keizers jager was on- middelijk van den bok van het rijtuig gesprongen en het gelukte hem en eenigen anderen, den dader aan de woede van het volk te onttrekken. De Keizer steeg weder in het rijtuig en begaf zich naar het paleis. Hij is volkomen ongedeerd en bevindt zich zeer wel, doch de groothertogin van Baden is, naar men verneeint, door den sclirik en de ontzetting zeer aangetast. De lijfarts van den Keizer, dr. von Lauer, verscheen ten 4 ure op het paleis, waar ook spoedig de koninklijke prinsen, de hier aanvvezige vorslen, de ministers, de gezanten en andere hooggeplaatste personen Door den rijksdag was onmidde- lijk een bode afgezonden tot het officieel konsta- teeren van den aanslag, docli voor diens terug- komst was de zitting reeds gesloten, zoodat door den voorzitter geene kennisgeving aan het huis kon geschieden. De dader is zekere Hoedel een Dat de prijzen der lander.jen steeds hooger mager 0a baardeloos lnau. Behalve socialis- worden, werd te Gouda duidelijk, bij de veiling der bouwmanswoning, bewooud geweest door Gerrit de Yos, gelegen onder Waddingsveende woning met 18£ hectare wei- en hooiland, bracht negen en zestig duizend en zes honderd gulden op. Als een bewijs van buitengewone groeizaam- heid wordt uit Zoeterwoude getneld, dat sedert den dat er weder zooveel Belgische centen in de wan- deling zijn; het schijnt dat speculanten deze vreemde munt weder invoeren. Aan het station te Breda bevond zich deze week een man, die zich geheel ontkleed had. Hij was aan verstands- verbijstering lijdende, om welke reden hij ook uit den militairen dienst is ontslagen. Te Ooster- hout is verleden Zaterdagnamiddag de 66jarige tiinmerman A. K. aldaar van een in aanbouw zijnd huis gevallen, waardoor hij inwendig zwstre kneuzingen heeft bekomen, aan de gevolgen waar- vrn hij is overleden. De gemeenteraad van Lissabon heeft dezer dagen besloten, het stelsel van lijkenverbranding te doen bestudeeren, ten einde het in de hoofdstad in te voeren. De burgemeester van Portland (in den Amerikaanschen staat Maine) de heer Butler, gaf onlangs een treffend antwoord. Hij schreef namelijk op stads- vaderlijke rekening voor sigaren, in piaats van ze te betalen, de lakonieke woorden„de stad rookt niet." De welbekende zwendelaarster Adele Spit- zeder begint nu op muzikaal gebied van zich te doen hooren. Zij heeft een muziekkorps van 40 man bijeengebracht om daarinede eerst in Zwit- serland en daarna op de Parijsche tentoonstelling eersten dezer overvloedig gras gemaaid wordt als groen voeder voor gestald vee, en men op sommige 00]£ bjj de christelijk-socialist.isehe partij gehospi stukken land nog vdor Juni met den hooibouw teerd te hebben en van die zijde aalmoezen te hebben denkt te beginnen, hetgeen wel onder de groote ontvangen. Er is geen spoor gevonden van een tische geschriften, werd hij in het bezit ge- concerteu te geven. Te Minneapolis, in den vondeu van fotografien van leden der konink- staat Minnesota, zijn tengevolge van eene gas- lijke familie. ontploffing in eene meelfabriek veertien personen Hoedel heeft zich blijkbaar reeds lang met omgekomen. De in deze en andere in brand ge- socialistische denkbeelden bezig gehouden, maar raakte fabrieken aangerichte schade beliep 1,500,000 in den laatsten tijd schijnt hij met de sociaal— dollars. Het aantal politieagenten op de ten- demokraten op gespanneu voet gew°est te zijn. toonstelling bedraagt 1200, behalve nog 77 in „Het zijn veile kerels," zeide hij. Hij schijnt burger-cnetuum. L'Avenir republicain de l'Aube zeldzaamheden mag gerekend worden. De liberale bladen van Gent vragen met be- kommering hoe het staat met de Ter Neuzen- quaestie en vreezen, dat indien de clericalen aan het bewind blijven, de nieuwe Belgisch-Neder- landsche overeenkomst niet geteekend worde vdor 1882, in welk jaar te Gent, maar niet te Ant- werpen, verkiezingen moeten geschieden. Inmid- dels vraagt de regeering een crediet van 1,200,000 tot voltooiing van de werken van het Ter Neuzen- kanaal (Belgisch gedeelte). komplot. „lk ben onrijp Bij het verhoor riep Hoedel meermalen nog minderjarig! Ik ben nog moreel Dit zal hem evenwel weinig baten. in de gevangenis zijn hem ketenen aangelegd. Een nader bericht zegt dat Hoedel ontkent op den Keizer te hebben geschoten en, dat hij niet meer dan een schot zou gelost hebben. Hij beweert heeft vernomen, dat in de Yogeezen de Colorado- kever zich heeft vertoond. De bevoegde autoriteit heeft zich onmiddelijk ter plaatse begeven om een onderzoek in te stellen. In de nabijheid van Praag is een tweeling (meisje) geboren, die met de bekkenbeenderen aan elkander verbonden zijn. Overigens zijn beide kinderen geheel en al van elkaar onafhankelijk en ondervinden zij- ook van elkaar verschillende gewaarwordingen, zoodat bijv. het eene kind schreit, terwijl het andere vrolijk consul In een schrijven van den Nederlandschen bjj moet die schoten l generaal in iripoli van 10 April wordt yerbijstering gelost heb broodeloos te zijn geweest en zich in het openbaar is. Antwerpen werd in verbazing gebracht door onder de Linden te hebben willen doodschieten, een diefstal niet groot van oinvang, maar met veel om den tegenwoordigen toestand van het rijk en brutaliteit gepleegd. Eene pendule en drie blauwe waarheen die toestand voeren moet, voor oogen te kielen werden op klaarlichten dag, tusschen half stellen. Hij verklaart een schot op zich zelven twee en half drie, ontvreemd uit de kamer der gelost te hebben; bet ontbreken der drie overige brievenbestellers op het postkantoor. Gten rnensch schoten in den revolver kan hij niet verklaren, of heeft er hoogte van dat de stoutmoedige dief niet in een soort van verstands- opgemerkt is. hebben. Men vond hem in het medegedeeld, dat ten gevolge van de in de laatste bezjt vaI1 verscheidene sociaal—democratische ge- dagen gevallen regens de gcede uitslag van den scbriften, van diploma's van verscheidene hier ge- oogst zoo in Tripoli en Bengasi als in het regent- vestigde sociaal—dtmokratische vereenigingen en van schap van Tunis als verzekerd mag beschouwd de beeldtenissen van Bebel en Liebknecht. Hij worden. De berichten omtrent de tarwe, van welk yerklaarde bij het verhoor, tot geene staatkundige graan ditmaal zeer veel was uitgezaaid, luiden bijzon- partij te behooren, maar een anarchist te zijn, vijand Hoezeer de ijdelheid der vrouwen zich zelfs onder de pijnlijkste operation doet gelden, bewees dezer dagen een 20jarig meisje in het gasthuis te Berlijn. Door een klierziekte had zij haar neus verloren; de docters zouden nu een kunstmatig vervaardigde neus op haar gelaat plaatsen en die aan de huid van het voorhoofd bevestigen. Reeds ler gunstig. Met het inoogsten van de gerst was van aue staatkundige partijen en van de tegen- was men bezjg baar te chloroformiseeren voor de reeds een begin gemaakt. woordige maatschappelijke toestanden en staats- 0peratie, toen zij zich plotseling oprichtte en uitriep Ook de berichten aangaande de olijven waren inrichtingen. De tweede gearresteerde, Kriiger, zeer voldoende; de boomen stonden vrij algemeen scbjjnt onschuldig te zijn en is, naar men verneemt goed en beloofdeu een ruimen oogst. we(jer 0p vrije voeten gesteld. De verdenking was In Tripoli was het verbod van uitvoer van vee 0p |lum gevallen, omdat hij den dader, die door het opgeheven. verbitterde publiek mishandeld werd, had willen Het electrisch licht, dat tot dusver slechts als de mise-en-scene het voor een of ander tafe- reel vorderde, in de schouwburgen werd gebruikt, is thans voor goed, als gewone verlichting in plaats van het gas, op het tooneel van den schouwburg du Chatelet te Parijs ingevoerd, dank zij de uitvinding van nieuwe toestellen door den heer Castellano. Men heeft daardoor niet alleen overal gelijkmatig licht, maar men heeft het ook geheel in de macht, om het naar den eisch der decoratien te temperen, te verdeelen, te beheerschen in een woord. Voldoet deze nieuwe wijze van verlichting op den duur, dan brengt haar invoering een geheele omwenteliug in dc decoratieschilderkunst teweeg, dewijl dan het coloriet, nu op gaslicht berekend, gewijzigd zal moeten worden. Toen de Keizer met de groothertogin van Baden heden namiddag 3^ uur van een wandelritje naar het paleis terugkeerde. beschermen. GEMENGDE BERICHTEN. Tegen 20 personen te Amsterdam is proces- verbaal opgernaakt, omdat zij niet zijn verschenen ter inlijving voor de nationale militie. In 1877 verschafte de stearine-kaarsenfabriek vGouda" werk aan gemiddeld 520 werklieden. Zij verwerkte 7.200.000 kilo grondstoffen. Uit Dussen (N.- Braband) wordt gemeld, dat de kerkeraad aldaar „'t Moet een Romeinsche neus zijn, docterwat ik je bidden mag, denk daar vooral aan!" Een koopman te Dussen, die met een wagen, waarvoor een ezel gespannen is, winkel waren langs de huizen vent, was gewoon dit dier zeer onbarm- hartig te behandelen. Dezer dagen met een zware vracht huiswaarts keeronde, werd de ezel weder schandelijk geslagen. Het dier, misschien wel wetende dat voor mishandelde beesten van de menschen geen recht te krijgen is, besloot zich zelf recht te verschaffen. Toen, te huis gekomen, de venter zijn ezel uitspande, viel deze, zoodra hij zich vrij gevoelde, woedend den ruwen meester aan en beet hem een stuk uit de wang. Te Berlijn heeft een handwerksinan zijn slaap- makker vennoord, naar zijn eigen bekentenis, toen hij zich vrijwillig bij de justitie aanmeldde, alleen uit moedeloosheid over zijn armoede en gebrek aan werk. „Ik moest zeide de moordenaar dat het besluit genomen heeft, geen baarddragende predikanten te beroepen, ter vervulling van de vacature, die reeds jaren lang duurt. Bij den timmerman P. Smit te Oud-Beierland is uitge- j broeid 1 kuiken, dat vier pooten, twee snavels, voelde ik reeds weken lang, iets schandelijks doen den kop en drie oogen heeft. De wethoudende een moord of iets dergelijks. wijpigingen in de' wet op het notarisambt is op- genoinen imde Staatscourant no. 110. De reeds Twee of drie teerkapsules genomen bij den eten aangekondigde exainens voor de commissien uit brengen spoedig verlichting te weeg en zijn raeestal de gerechtshoven Worden thans door het staats- voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en werden onder de Linden examen vervangen In Ooststellingwerf is een bronchitis te genezen. I"

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2