elk glas st. dr. dat men opdrinkt, verslindt men tegelijk een lepel vol gort. Verschrikkelijk, niet waar? De broodfabriek in den Haag levert voort- durend grooter voordeelen aan de aandeelhouders, daar het debiet eljc jaar toeneemt. Er werden in het vorige jaar aan allerlei soort van brood af- geleverd 4,753,969 kilo brood. In 1877 zijn op nieuw 10,000 afgelost, zoodat er nog slechts eene schuld blijft van f 40,000. In weerwil dat de balans onder de debetposten eene som aanwees van 77,000 voor de .opriclitiog van een tweede broodfabriek, en het reservefonds het maximum ger.oegzaam bereikt heeft, kon onder de aandeel houders eene som van 50,000 worden verdeeld. Naar men mededeelt, zal te Scheveningen, wellicht nog dit. jaar, een kolossaal recreatiegebouw worden opgericht, waarin men zal vinden skating- rink, schietbanen voor boog en wapenen, kegel- baan enz., alle mogelijke werpspeler\, miroirs fan- .taatiques, chambre uhscuxe, panorama, diorama, concerts, promenade enz. enz. Plan en teekening zijn gereed en het kapitaal is reeds ten deele aanwezig Landbouwberichten. Aan den heer L. Bossaerts-Donkelaar, in den kruidtnin te Gent, is een octrooi verleend. Zijn uitvinding heeft ten doel de kunstmatige bevruch- ting van fruitboomen, geschiedende door middel van een borstel van een buitengewoon zachte stof. Men zegt, dat men met het stelsel van den heer L. Bossaerts-Donkelaar zooveel vruchten kan verkrijgen als men bloesems heeft, en dat er ver- bazende resultaten mee behaald kunnen worden; zoo althans schrijft de te Brugge verschijnende Landman. GEMENGDE BERICHTEN. Tot gemeente-geneeskundige van Hoedekens- kerke, Baariand en Oudqlande js [pet drie en twintig van de zeven en twintig stem men benoemd de heer F. L. Arentz, arts te Lochem. Te Middel- burg stootte een 15jarige knaap, die werkzaam was op de werf de Yolharding, tegen een stapel planken waardoor deze kantelde en hij ze alle op het lijf kreeg. Hij was onmiddelijk een lijk. De Zwol- sche commissie tot stichting van een gedenkteeken voor wijlen H. M. de koningin heeft/3000 bijeen- gebracht en besloten die som rentegevend te be- leggen, tot dat omtrent de bestemming een beslis- »ing zal zijn genomen. A. F. Hauwert, een der twee onlangs uit het huis van arrest te Haarlem ontvluchtte gevangenen en voor eenige dagen aldaar teruggebracht, heeft zich Vrijdag namiddag in zijne eel door ophanging van het leven beroofd. Bij het onderzoek van melk te Zutphen, kwam men tot de aangename ontdekking, dat er toch nog 6 melkverkoopers waren, die hunne waar niet ver- valschten. Daafentegen waren er wier melk, 6, 7, 11, 15, 19, ja zelfe 30 percent water boven het normale gehalte bevatte. In Amsterdam wordt elken dag aan sterken drank uitgegeven /8008, in Rotterdam 5253, in 's Hage 3128, in Groniugen 1732, in Leeuwarden J 1101, ge- middeld. Te Deventer werd dezer dagen aa/i- gevoerd een scheepslading met Pruisische aard- appelen, welke vefkocht werden voor f 3,50 per hectoliter. De qualiteit der aardappelen moet uit- muntend zijn. Spoedig zal de nieuwe brouzen halve cent in omloop komen; de muntmeester te Utrecht heeft een mijlioen van die stukken aan den arrondissements-betaalmeester aldaar doen toe- komen. Een ingezetene der gemeente Franeker, een man van 92 jaar, vierde op 19 April zijn 25jarig huwelijk met zijn tweede vrouw, nadat hij met zijn eerste vrouw 42 jaren is getrouwd geweest. Het 13-jarige zoontje van een molenaar te Rimbach bij Altenkrichen kwam onder het malen te dicht bij het raderwerk, waarvan de tanden met zijn monw in aanraking kwamen. De knaap werd omhoog en in de machine geslingerd, die hem letterlijk fijn maalde. De sigarenfabri- catie neemt te Kampen een steeds hoogere vlucht. Br zijn 24 fabrieken met ongeveer 1400 arbeiders, die ruim 1^ millioen sigaren per week maken en aan wie ongeveer 8000 weekloon wordt uitbe- taald. De fabriek van de heeren Boele telt bijna 500, die van den heer Lelimkuhl ongeveer 300 arbeiders. In den loop der vorige week is de volgende hoeveelheid verduurzaamd vleesch uit Noord-Amerika te Liverpool aangevoerd: 9686 kwartieren rundvleesch, 3004 schapen en 400 varkens. Uit Gladbach wordt gemeldt, dat bij het vertrek van den spoortrein van Dusseldorf naar Gladbach, het paard van een jeugdig huzaren- officier schrikte over de barriere sprong en met den berijder onder den trein geraakte. Den officier werden de beide beenen van het lichaam gescheiden Zoodat hij we] spoedig st,erven zal. Te Parijs is dezer dagen eene viool van Stradivarius, van het jaar 1700, verkocht, voor 5000 frcs. Op last, van den Duitschen postmeester—generaal, den heer Stephan, zijn thans 68 stations met telephon- inrichtingen voorzien; aan 41 andere dergelijke stations wordt thans de hand gelegd. Wijders zullen in den loop van dit jaaj nog 111 zoodanige stations worden opgericht. Te Londen zijn onlangs een 10,000 vervolgingen ingest,eld tegen ontdui- kers van de hondenbelasting. Men wil aan die alien het maximum der boete opleggen, opdat er een eind kome aan deze zeer algemeene tekort- doening van 's lands kas. Met 1 Juni wordt de hondenbelasting in Engeland verhoogd van 3 tot 4,50. Te Parijs zal bij gelegenheid van de tentoonstelling een wedstrijd van dikke mannen worden gehouden. De eerste prijs zal 2500 frcs. bedragen. Een inwoner van Pamele (Belgie) hoopt den prijs te behalen. Hij weegt 560 Belg. ponden; de dikste man van Engeland weegt slechts 457 ponden. De volgende curieuse advertentie leest men in het vliegend blad, genaamd de Spaarnebode, verschijnende te Haarlem, van 25 April: ,/Op dep 21 Maart heeft de Ileer, die den hemel en de aarde uit niets gemaakt heeft, bij ons het 15e kind doen geboren worsen; w;j bevelen ons aan onzen getrouwen Schepper aan met weldoen. (Get.) W. J. Misset. Eenige en algemeene kennisgeving -Te Gent is een diefstal gepleegd, in zeer zonderlinge omstandigheden. Iemand, die met het Cafe-restaurant le Rocher de Cancale op de Vogel- markt moet bekend geweest zijn, is's morgens vro.jg binnengedrongen. Dm geen aandacht te verwekken heeft hij de jaloezieen opgetrokken en de vensters opengezet, alsof bij bezig was het huis schoon te maken. Yervolgens nam hij twee bussen van vereenigingen weg en ledigde de huffetlade, waarin gelukkig wernig geld was, Daarna nam hij nog drie kistjes sigaren en koos er de beste uit, liet het gordijn vallcn ,om des te beter de gestolen voorwerpen, waarbij hij nog een dertigtal servetten yoegde, in te pakken, dronk een flesch St. Jnlien uit, at een broodjp met vleesch eu vertrok toen stil. Men heeft den behendigen dief nog niet in handen. De Parijsche modisten hebben reeds haar programma o])gemaakt, ditmaaal met het oog op de tentoonstelling. Geen slepen daarom dezen zomer, zwarte zijden robe princesse, lange nauw- sluitende mouwen, nog altijd oude kant voor kraag en manchetten. Voor de voorjaarcostumen reeds wordt bet kleed van voren kort genomen, ook om de fraai geborduurde zijden kousen en lage sehoentjes te laten zien, die steeds meer in den smaak komen. Alles wat dezen zomer gedragen wordt, zal met de hand geborduurd zijn, ook handschoenen zal men met borduursel versieren. lets nieuws zijn handschoenen van tweeerlei kleur, de rug van de hand eene nuance donkerder dan de binuenzijde. Volgens oud gebruik, hebben de koning en de koningin van Spanje op witten Donderdag 11. de voetwassching verricht aan 25 armen, 13 mannen en 12 vrouwen. De zaal, waarin dit ge- schiedde, was vol grandes van Spanje, hofdatnes, kamerheeren, geueraals, senatoren en kamerieden. Na de voetwassching bediende het koninklijk echtpaar den bedelaars een schitterenden maaltijd, bestaande uit 30 gerechten. Bovendien ontving elk der gasten een houten lepel en vork, een zoutvat, een servet en eenig geld ten geschenke. Er zijn weinig ziekten welke de daarstelling van zoovele geneesmiddelen heeft bevorderd als de Asthma. De meeste dezer middelen min of meer onvoldoende zijn in een welverdiende vergetelheid geraakt. De bewonderenswaardige werking der teer op de longen, en de slijmdeelen in het algemeen, heeft talrijke proefnemingen uitgelokt waaruit thans blijkt dat een der beste behandeliugen tegen Asthma bestaat in de aanwending der Teerkapsules van Guijol. In de meeste gevallen geven twee of drie kapsules, bij elken maaltijd ingenomen eene snelle verlichting, wij voegen er echter bij dat wanneer de kwaal reeds verouderd is, men gedurende eenigen tijd met deze bebandeling moet voortgaan overigens, na de spoedige verlichting die zij daarvan onder- vinden, ziju de zieken zelden geneigd het gebruik der Teerkapsules af te schaffen alvorens zij geheel zijn hersteld. Deze wijze van behandeling komt op zeer geririge kosten te staan, ongeveer 6 i 8 cents per dag. Om er zeker van te zijn dat men de echte Teerkapsules van Guyot bekomt, moet men de in drie gekleurde gedrukte handteekening van Guyot eischen, die zich op elke flacon moet bevinden. Depot te Parijs in de Apotheek Guyot, 31 Rue de Seine eu in de meeste Apotheken. Zeetijdinuen. Burgerlijke Stand van Ter Neuzen. Van 22 tot 28 April 1878. H ANDELSBERICHTEN. Rotterdam, 29 April. Van 19 tot en met 26 April zijn in deze haven biunenge- komen bestemd voor Gent, de volgende zeeschepen, als 22 April. Eng. stoomb. Stantons, kap. Lumley, van Londen mnt stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ellwood, van Goole met stukg. Eng. stoomb. lien, kap. Davidson, van Londen met stukg. 23 April. Russische schooner Anna Olga, kap. Damkoln, van Windou met slippers. Noordsche schooner Brage, kap. Andreassen, van Riga met vlas. 24 April. Rutsi- sche schooner Carl C., kap. Scorchefsky, van Windou met slippers. Zwepdsche schooner Solid, kap. 's Gustaafson, van Gottenberg met planken. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, van Goole met stukg. 25 April. Eng. stoomb. Contest, kap. Watson, van Londen met stnkg. Duitsche brik Industrie, kap. Meisstiu, van Riga met vlas. Noordsche schooner Ossian, kap. Telissen, van Rugewold met vlas. 26 April. Eng stoomb. Wynyard. kap. Druny, van Goole met sti^g. Eng. stoomb. Carl of Carrick, kap. Holme^ van Londen met stukg. Van 19 tot en met 26 April zijn uit deze haveu vertrokken komende van Gent, de volgende zeeschepen, als 19 April. Duitsche schooner Dorothea, kap. Fiks op avontuur in ballast. 20 Zweedache schooner Mathilda, kap. Frederiksson, op avoatuur in ballast. Eng. stoomb. Vigelaut, kap. Smith, naar Londen met stukg. 21 April. Eng. stoomb. Wynyard, kap. Druny, naar Goole met stukg. 23 April. Eng. stoomb. Carl of Carrick, kap. Holmes, naar Londen met stukg. Duitsche schooner Alberth Anna, kap. Grabou, naar Nantes met kjeij. Eng. sloep Mysterie, kap. Waters, ledig naar Rotter dam. 24 April. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ellwood naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Stantons, kap. Lnmley, naar Londen met stukg. 26 April. Eng. stoomb. lieu, kap. Davidson, naar Londen met stukg Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, naar Goole met stukg. In deze haven zijn binueugekofnen bestemd om aan den ijzeren weg alhier te lossen en te laden de volgende zeeschepen als 21 April. Eng. stoomb. Londos, kap. Spink, van Goole met stukg. 22 April. Eng. stoomb. Jutland, kap. Tisk, van Londen met stnkg. 26 April. Eng. stoomb. Ksk. Holme, kap. Brown, van Maryport met piekijzer. Uit deze haven zijn vertrokken, na aan den ijzeren weg alhier te hebben gelost en geladen, de volgende zeeschepen, alt 23 April. Eng. stoomb. Londos, kap. Spink, naar Goole met stukg. 24 April. Eng. stoomb. Jutland, kap. Tisk, naar Londen met stukg. Huwelijks-Aangieten. 24 April Josephua Joannes Bap tists Crefcoenr, oud 41 j., jm. en Louisa Csthsrins Hendrica Duppen, oud 21 j., jd. Geboorten. 24 April. Cornelia Neeltje, d. v. Geleijn van de Velde en Suzanna de Kraker. Frederik, z. v. Lolke Dijk- atra en van Albertine Udea, Apolonia, d v. Cornelia Engel- bertus de Jongh en van Johanna Jacobs Mathlener. 25 April Willem Cornelia en Jacobs Maria, z. en d. v. Jacob de Jonge en van Adrians Riemens. 26 April. Cornelia Jozias, z. v. Johanues Huijsseu en van Johanna Dielemau. 27 April. Hendrik, z. v. Jan Kiel en van Levina Riemens. Overlijden. 25 April. Jan Braal, oud 56 j., weduwenaar van Maatje de Blaaij. Heudricus de Meij, oud 68 j., eeht- genoot van Maria Franciaca Giselina Buijck. 27 April. Melanie Marie Standaert, oud 9 m„ d. v. Iaidorus Seraphinua en van Anna Maria van Rijswijk. Tarwe was niet rnim aangevoerd en kon de puike partijtjea goed vorige prijzen opbrengen; mindere soorten gingen lang- zaam van de hand; Rogge 10 ct. hooger, andere granen bijna als voren. Zeeuwache en Vlaamache Tarwe 12,50 a 13,30. Over- maasache 10,a 12,mindere dito 8,75 a /9,75. Rogge, Zeeuwache en Vlaamache 8,20 a J 8,70. Overmaaseche 7,50 a 8,40. Gerst, Zeeuwache winter 8,20 a 8,60, mindere 7,20 a 8,10 zomer dito 7,20 a 7,50, mindere 6,20 a f 7,Haver, korte f 4 20 a 5,70 lange 3. a5,Paardenboouen 8,— a 8,30. Duivenboonen 8,70 a 9,50. Bruineboonen 14 50 a 15,50, mindere 13,25 a J 14,25. Wittebooneu, Walcherache 13,a J 13,50, Zeeuw ache 11,50 a 12,75. mindere f 9,a f 11,25. Erwten. Walcherache 10,25 i 11,Zeeuwache 9,25 a f 10,25. koolzaad a Eieren 3,40 a f 3,50 per 100 atuks. Aardappelen J 4.75 a J 5 25. Meekrap. Vorige prijzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2