Tertrek 4er Mevenniail naar Oost-Mit. BUITENLAND. beeft de Nederlandsche regeering geweigerd de naar vorm smalle kop met glanzende, fijne, kleine overeenkomst betreffende de "suiker aan te nepnen.en van hunne basis af dunne horens; ooren met TengevoDe hiervan is de in veering van de ta- een fijne liuid, die gewoonlijk zooveel te meer rieven tusschen Engeland, Frankrijk, Belgie en waarde belooven, bee vfohtiger ze van bmnen zipi n hrpprlp mime ho ratt.onvormis? lichaam dunne. breede, ruime borst; tonvormig lichaam; dunne, niet te booge pooten; dunne, lange staart; fijne, niet strakke liuidfijne haren; een groot, diep, vol, ver "naar voren en achteren zicli uitstrekkoi J en als 't ware vierkant, zoo kaal mogelijke uier, dat na bet melken slap en ledig, maar niet hard en vleezig zich mag voordoen, en diep liggende en goed gebouwde kracbtige strepen tnoet hebben. Verder: sterke melkaders, met veel knobbeUjek en groote melkgroeven. Het dier moet zoolang 't melk geeft, in weerwil van krachtige voeding en bij volkomene gezondheid, eene zekere mager- heid, en ten slotte een breeden melkspiegel bebben. Om echter uit die teekens te inogen besluiten dat eene koe eene goede melkgeefster is, moeten njet enkele, maar de meeste van die teekenen in De rechtbank beeft in bare zitting van 32 Maart j ju;j (]ler voorhanden zijn. Nederland op nieuw twijfelachtig. POSTER IJ EN. Vi& BRINDISI, 29 Maart, 1's morgens. Via NIEUWEDIEP, 29 Maart, 5,-45 's avonds. Via MARSEILLE, 5 April, 1,— 's morgens. Via NAPELS, 7 April, 5,45 's avonds. De Eransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. RECHTSZAKEN. Arromlissenients-rechtbank te Jliddelburg. de navolgende vonnissen uitgesproken A. 0. Hv oud 58 j., en L. H., oud 26 j., beide arbeidsters te Hulst, ter zake van laster, de eerste is vrijgesproken en de tweede veroordeeld tot eene boete van 8. J. S., oud 49 j., te Zoute Spui (Axel), ter zake Uit bet verslag betreffende bet wetsontwerp, j. a., oua j., re zjouie opui rakende het gebruik der vlaamsche taal in admini- van mishandeling veroordeeld tot 15 dagen cellu-1 stratieve stukken bhjkt dat volgens de officieele - - 1876 in Belgie gevonden werden laire gevangenisstraf en 8 boete. J. S., oud 27 j., te Zaamslag, ter zake van lasterveroordeeld tot f 8 boete. I. H., oud 20 j., te Zaamslag, ter zake van mishandelingveroordeeld tot 15 dagen eellulaire gevangenisstraf en 8 boete. E. A. J. van den B., oud 25 j., te Axel, ter zake vanlo. 2 feiten van mishandeling en 2°. ver- breking van afsluiting; veroordeeld tot 15 dagen eellulaire gevangenisstraf, 1 boete van 25 en 2 boeten ieder van 8. C. L. E., oud 32 j., geboren te Philippine en wonende te Bouchaute, ter zake van eenvoudigen diefstalveroordeeld tot 3 maanden eellulaire ge vangenisstraf. telling van 2,041,784 Eransch, 2,406,491 vlaamsch sprekende iuwoners en 308,361, die beide talen en nog ettelijke duizenden, die Duitsch, en Fransch, enZ. spraken. „Deze staat van zaken", zoo leest men in het verslag, „is opmerkelijk; niet alleen dewijl daaruit de noodzakelijkheid blijkt om meer dan tot dusver het vlaamsch, de nationale taal van de meerderheid der Belgen, in de administratie te gebruiken, maar ook vooral omdat daardoor bewe- zen wordt, hoezeer de voorrang en de voorrechten, door de regeering aan de fransche taal, welke de meeste onderdanen niet spreken of verstaan, verleend be- treurenswaardig, ja monsterachtig zijn".M In een papierfabriek te Droogenbosch, nabij ngenissirai. j->> C. L. de P., oud 33 j., geboren te Clinge en Brussel, beeft een verscbrikkelijk ongeval plaats wonende te Rotterdam, tet zake van mishandeling; I gehad. Door een onbekende omstandigheid sprang l,.t t rt rWp.n eellulaire yevansenisstraf pen stnomketpl nlotseliny met een vreeseliiken slay veroordeeld tot 15 dagen eellulaire gevangenisstraf en 8 boete. Landbouwberichten. De internatiouale tentoonstelling, van wege de de koninklijke maatscbappij van landbouw en kruid- kunde te Gent, zal in tegenwoordigheid van den koning en de koningin der Belgen op Zondag .31 dezer in het Casino geopend worden. Dit jaar zijn de prijskampen der tentoonstelling buitengewoon talrijk. Zij beloopen het getal van 321. Behalve 115 gouden medailles van 250, 150 en 100 franken en 735 vergulde en zilveren medailles, aaugeboden door de maatscbappij en hare bestuursleden, zijn er nog als prijzen uitgeloofd groote gouden medailles, gegeven door den koning en de koningin, door de gravin de. Gotner, van Amiens, door den bond der tuinbouwmaatschappijen en door den kring van boomkweek van Belgie, kunstvoorwerpen, geschonken door het comite, te Louden opgericht om de nagedachtenis te vereeren van Lodewijk van Iloutte, door den heer William Bull, door de gravin de Kerckhove de Denterghem en den graaf de Kerckhove de Denterghem, voor- zitter der maatscbappij. De jury van 150 leden, welke die belooningen zal toewijzen, zal samengesteld zijn uit de voor- naamste tuinbouwkundigen en liefbebbers van Europa. De prijskampen zijn in drie vakken verdeeldlo. de' planten; 2o. de boomteelt, de moesbovenierderij en bet fruit; 3°. kunst en nij- verheid op den tuinbouw toegepast. Van 1 tot en met 7 April zal het tentoonge- stelde ter bezichtiging zijn gesteld van des morgens negen tot des avonds ten half zeven ure de prijzen voor toegang zijn gesteld als volgtop 1 April f 2,352 April /1,41; 3 en 4 April 94 cent; 5 April 47 cent; 6 April 23 cent en 7 April 10 cent. een stoomketel plotseling met een vreeselijken slag uiteen en vernielde bet gebouw, waarin bij stond. O verhaast ontvluchte het aan wezige personeel, grooten- deels bestaande uit jonge meisjes, het instortend gebouw. Toen de eerste schrik wat voorbij was, werden de aanwezigen geteld en bespeurde men dat een werkman en zeven meisjes ontbraken. Terstond werd onder leiding van de plaatselijke overheid, een onderzoek ingesteld. Het eerst ontdekte men een jong meisje, dat tegelijk met een deur in een nabijliggenden vijver geslingerd, doch ongedeerd was gebleven. Daarna vond men den werkman, die vrij ennstig gewond was. Bij het onderzoeken van het ingestorte gebouw vond men de vreeselijk verminkte lijken van de andere zes werksters, meisjes van 17 a 20 jaren. Twee van die ongelukkigen waren de eenige j steun van bun oude moeder, die, toen men haar de ramp mededeelde, zich uit radeloosheid in de Senne stortte. Gelukkig werd zij echter door twee personen gered. Men doet ijverig onderzoek naar de oorzaak van deze vreeselijke gebeurtenis. In de werkplaatsen te Crenzot heeft men eeii staaf staal gegoten van 90,000 K. G. Deze bewerking is volkomen gelukt. Nu zal men nog verder gaan en een blok gieten van 125,000 K. G., zijnde 2$ maal het gewicht van het zwaarste kanon, dat ooit, .bij Krupp gegoten is. Sedert eenigen tijd zijn te Munchen onder den naam van „blaaspij|5stokken" zeer gevaarlijke vuurwapenen in den handel gebracht, welke voor kogels en schroot zijn ingericht en slechts door in den metaien knop te blazen of door aan een veertje te trekken, afschieten. Uiterlijk zijn het eentfoudig wandelstokken, doch zij zijn zoo ge- construeefd, dat,' meh op 40 jias er een niensch mede dooden kan. llerhaaldelijk werden hier en daar reeds glazeh vernield en men gelooft dat ook dit door middel van die stokken is geschied ^^„v. Daar bet' verboden is vuurwapenen tfe dragen, pe uiterlijke teekens van eene goede melkkoe J heeft de politie op alle in de m.igazijnen aanwe- worden door Ad. Ilochegger als volgt opgegeven, j zige stokken van dien aard beslag gelegd, en nvevolge de lessen der ervaring: een flink uitge- wordt een ieder gewaarschuwd zich met daarmede drukte vroUWelijke habitus; een kleine, fijne en op straat ter vertoonen. GEMENGDE BERIOHTEN. Men verneemt dat er pogingen in het werk worden gesteld tot het aanleggen van een tramway door het voormalig 4e district van Zeeland. Een begin van brand is jl. Vrijdag in den toren j van Middelburg ontstaandoor spoedige liulp was men het vuur nog tijdig meester. De onvoorzichtig- heid van een werkman, die eene onuitgedoofde pijp in den zak van zijn buis had gestoken en dat kleedingstuk toen in (Ten toren bad neerge- legd, was oorzaak van het ongeval. Te Utrecht is een sthkrijder ilit de jn-ovoOst ontsnapt en spoor- loos verdwenen. Uit Roermond is op een spoor- trein tusschen Reuver en Swalmen geschoten; de kogel kwam op een wagon 2e klasse terecht, ge lukkig zonder iemand te treffen. Een brood- bakker te Knijpe (Friesland) is in zijn baktrog, waarin hij zich had opgeslot.cn, na er doove kolen in te hebben gelegd, gestikl gevonden. De jiostbode van Leiden op Katwijk aan Zee, A. F. II., is gevangen genomen onder verdenking van schuldig te zijn aan misbruik van vertrouwen. De arbei- der K. te Sinilde verdreef zijne docliter uit zijn buis. Het meisje wilde zich naar hare tante be- geven, maar reeds op weg werd zij moeder. Mede- lijdende menschen hebben zich over haar erbarmd en haar in hun huis opgenomen. Door den raad der gemeente Oudslioorn is beslofert, de kermis aldaar af te schaffen. In den ochtend van 18 dezer heerscbte er gelijktijdig i.i de woning en in den stal van een karreman te Steenbergen groote drukte, tewijl zijn vrouw hem drie levende kinderen (1 zoon en 2 dochters) schonk, werd zijiie geit evenzfeer moeder van eeii drietal. De jongens te Iljiendam, die een kat met jietro- leutn hadd'en ingesmeerd en daartia in brand ge stoken, zijn door den kantonrechter tot 1 dag ge- vangenisstraf en f 25 boete veroordeeld. In de eerste dagen van Juli e. k. zal in de gemeente Haarlemmermeer het zilveren feest van de droog- making van het meer op luisterrijke wijze gevierd worden. Een loopjongeh van een instrument- maker te Amsterdam heeft voorwerjien, die een waarde hadden van 5, voor 25 h 30 cent ver- kocht om te snoejien en to rooken. Hij is in handen der justitie. Drie garnalenvisschers van Stellendam strandden Vrijdag met hun vaartuig aan de noordzijde van het eiland Goedereedehun schuit sloeg om en de visschers verdronken reeds twee lijken zijn aangespoeld. Te Parijs is de liefhebberij van het rijden op rolschaatsen nog altijd groot. De ondernemers van het Skating—Faleis in de avenue van het Hois de Boulogne hebben het voornemen een grooten wedstrijd om jirijzen te organiseeren. Alle liefhebbers der wereld kunnen er aan deelnemen. De eerste prijs is bepaald op 10,000 fr. Te Parijs heeft zich een anonyme Vereeniging gevormd met een kapitaal van 7 millioen fr.om de exploitatie van het systeem Jablochkoff op de electrische verlichting in toe- passing brengen. Uit Algiers wordt de dood gemeld van Pacha Mohamed—ben—Hadji, der Beni— Ouragh in den ouderdom van 103 jaren. Koning Gelele van Dahomey is bankroet. Hij heeft ver- klaard de door hem aan Engeland nog verschuldigde oorlogsch'atting van 300 vaten palmolie niet te kunnen opbrengen. Sedert 1865 hebben 32 dames de lessen in de geneeskunde aan de 1'arijsche hoogesehool gevolgd9 hebben het doctors-diploma verkregen. Op het Champ de Mars zijn tot heden 640 wagens aangekomen, met voorwerpen voor de tentoonstelling. Men verwacht nog v66r 15 Ajiril 1800 a 2000 wagens. In 1867 kwamen er in 'i gelieel 2000 wagens, waarvan Pruisen 200 had gezonden. In Duitschland trachten som- migen bij het betalen van groote soir.men de kooplieden te bedriegen door onder de 20 mark- stukken Nederlandsche 10 guldenstukken te men- gen, welke juist dezelfde grootte en hetzelfde voorkomen hebben als de eerstgenoemde geldstuk- ken, doch gram minder wegen en in Duitschland slechts een waarde hebben van 16 M. 80 pf. Te Rome is eene dame, mevrouw Mathot, in hechtenis genomen, die in een hotel op grooten voet leefde, soirees gaf en personen uit, de hoogere krmgen ontving en, naar beweerd wordt, deel uitmaakt van eene internatiouale dievenbende, welke tot in Noorwegen toe hare vertakkingen moet ITHWi 'J l --- O O nuimimv o - i o

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2