BINNEN LAND. No. 1336. Zaterdag 9 Maart 1878. 18e Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoofdelijken Omslag Belasting op de Honden ABONNEMENT. Ter Neuzen, 8 Maart Per drie mr.anden binnen Ter Neuzen f 1,Door het zeheele Rijk f 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men nbonneert zich bij alle Boekliandelaars, Postdirec- teuren en Brievenbushouders. COIRANT. ADVERTENTlfiN. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag iiaiuiddiig HEME uren. Oil bind verschljut Ulnadag- en Vrijdagavoinl bij J. K. G. D H O IX T te Ter Neuzcu. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TER NEUZEN doen te weten dat do primitieve kohieren van den en de dier gemeente voor 1878, zooals die door den ge- meenteraad zijn vastgesteld, gedurende acht dagen, te rekenen van af Maiuidug den 11 dezer, ter gemeenLe-secretarie ter lezing zullen liggen, als- inede dat ieder aangeslagene, binnen dien tijd, tegen zijnen aanslag in beroep kan komen bij Heeren Gedeputeerde Stat en, raiddels verzoek- schrift, hetwelk niet gezegeld behoeft te zijn. Ter Neuzen, 8 Maart 1878. Burgeineester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN BOVEN. De Secretaris J. DI EL EM AN. T'olitielc Overzicht. „Ik haast rnij, uwe majesteit geluk te wenschen met het sluiteu van den vrede. God schonk ons het voorreclit, de door uwe majesteit begonnen groote en heilige taak te voleindigen. Op den dag, dat wij de afschaffing der lijl'-eigenschap herdenken, verloste uw majesteit ook de christenen van het juk der Turken." Aldus seinde grootvorst Nicolaas Zondag middag aan den Russischen czaar. De tijding, door lieuter jl. Dinsdag inedegedeeld, dat de vrede in den nacht van Zaterdag op Zondag werd geteekend, is dus volkomen bevestigd. Toen het bericht in Petersburg bekend werd, gaf de bevolking de oridubbelziunigste blijkeu, hoe- zeer ook door haar naar den vrede werd verlangd. Eene onafzienbare menigte stroomde voor het paleis des keizers samen en zong met ongedekten hoofde het Russische volkslied. Met niet minder vreugde werd ook overal elders de tijding begroet. De voorwaarden, waarop de vrede gesloten is, zijn echter nog geheel onbekend. Wei meldde de limes slechts de zuiver uegatieve bepalingeu, dat Rusland afstand doet van zijne eischen Omtrent de oorlogs- vergoeding, door Egypte te betalen, en omtrent de grensregeling van Bulgarije; dat de vloot niet zal worden nitgeleverd, Adrianopel en Salonica niet aan den Sultan zullen worden ontnoinende schade- vergoeding voor oorlogskosten niet bepaald is ge- regeld en hoofdzakelijk bestaan zal in afstand van grondgebied in Aziewel bevestigt bet te Brussel verschijnende officieuse Russische orgaan, de Nord, in boofdzaak deze uegatieve opgaven en voegt er bij, dat Servie en Montenegro eene uitbreiding van grotidgebeid verkrijgen, doch niet zoodanig, dat zij aan elkander zullen grenzen; dat de kwestie over de Dardanellen voor de conferentie wordt bewaard, de scheepvaart op den Donau op den ouden voet blijft en de Dobrudscba aan Rusland is afgestaan, om later tegen ander grondgebied te worden geruild maar al deze opgaven zijn zoo vaag, dat bet onmoge- lijk is, de waarbeid van de fabel le onderscheiden. Weldra zal nu de fconferentie, welke eerst. in Mei zal kunnen bijeenkomen, aanvullen, wat Rusland en Turkije onafgewerkt hebben gelaten en de be- langen regelen, waarin de Eurepeesche staten be- trokken zijn. De vrede van Konstantinopel, want zoo zal de gesloten vrede worden genoemd, is een gewicbtige stap voorwaarts in goeden zin. Het laat. zich alleszins verwachten, dat de afgevaardigden het nu wel eens zullen wordenvooral, omdat Rusland zich nog al meegaande over enkele punten beeft uitgelaten. Wanneer het bezetten van Bulgarije door Russische troepen geen instemming vond bij de Europeesche mogendbeden, dan maakte de czaar geen bezwaar tegen andere bepalingen, indien het doel van den gevoerden oorlog maar niet uit bet oog werd verloren, nl. de volkomene emancipatie of vrijraaking der Bulgaren. Wat Engeland thans doen zal, is nog duister. Weinig is er nog van bekend, hoe de tijding daar ontvangen is, maar ongetwijfeld zal de inhoud der vredes voorwaarden Engeland tot richtsnoerstrekkeu. Ook de hernieuwde vriendschap tusschen den sultan en den czaar, blijkbaar uit de hartelijke gelukwenscben van den sultan aan den czaar bij de verjaring zijner troonsbestijging, waarbij de hoop wordt uitgesproken, dat de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Rusland en Turkije weder hersteld zullen worden en bet antwoord van den czaar aan den sultan, die zijn dank betuigle en verklaardc, in den gesloten vrede cen voorteeken voor de toekomstige goede verhouding tusschen beide rijken te zien, zullen ongetwijfeld op den Britschen leeuw een kalmeerenden invloed hebben. Verbeugen wij ons intusschen, dat de blijde vredezon in de naderende lentedagen wederom zal schijnen en wenschen we eenstemmig, dat ze jaren lang, ja, nimmer weer moge worden ver- duisterd. De verkiezingen, welke Zondag in Frankrijk hebben plaats gehad, hebben op nieuw aan de verwachtingen der republikeinsche partij voldaan. Van de zeventien plaatsen, die in de kamer open waren, (vijftien door bet nielig verklaren van ver kiezingen en twee door overlijden) zijn slechts vier ten bategekoinen van de rechterzijde. In drie distric - ten, te Marseille, te Alais en te Fougsres is er wel is waar herstemming, maar voor de anti- republikeinen beteekent dit niets, want de stemmen waren verreweg voor bet grootste gedeelte ver- deeld over republikeinen. In tien van de veertien overige districten zijn republikeinen geknzen, van welke 8 tot de 36-8 behoorden. Vier leden der rechterzijde, wier verkiezing nietig was verklaard, zijn herkozen. In den voormiddag van eergisteren was schip- per J. Dooms met zijn ledige tjalk, komende van bet Zuid-Bevelandsch kanaal naar bier, voor den Othenepolder zeilende, toen de haken van bet zijwand braken en daardoor de mast bovendeks tafbrak en met al wat er aan vast was over boord sloeg, zonder echter verdere ongclukken te ver- oorzaken. Des namiddags is het vaartuig, met belmlp van de stoovnboot Zeeuwscb—Vlaanderen, hier in de haven gesleept. Hontenisse, 6 Maart. Hoewel minder dan in vorige jaren, vertoonden zich gisteren ter gele- genheid van vastenavond weder eenige gemasker- den langs de straten Zoolang dat gemaskerd zijn geene aanleiding geeft tot onaangenaamheden, is zulks vrij onschuldig, we zouden bijna zeggen niet onaardig. Het houdt niettemin op onschuldig te zijn, als de gemaskerden zich aan- en in de huizen begeven, om geldelijke of andere giften te ont vangen. De minister van binnenlandsche zaken beeft, op bet verzoek betrefifende de oprichting van een rijkspensioenfonds voor weduweu van onderwijzers der openbare school, te kennen gegeven, dat het voornemen niet bestaat om wettelijke bepalingen tot oprichting van een dergelijk fonds voor te dragen. Maandag is aan de werf der koninklijke maatsehappij de Scbelde te Vlissingen, met goed gevolg te water gelaten bet stooinschip Concordia, dat gebouwd is voor rekening der Kralingscbe stoomboot-vereeniging en bestemd voor den dienst van Rotterdam op Feijenoord. De machine en ketel zijn ook op deze werf vervaardigd. In den morgen van 5 dezer is bij het kust- licht te Borssele op een reddingsboei aan wal ge- dreven bet lijk van een matroos, die tusschen de 20 en 25 jaren oud kan geweest zijn. Men kon duidelijk zien, dat bij slechts kort geleden, waarschijnlijk tengevolge van doorgestane koude bezweken was. Zijne kleederen waren ongemerkt en bevatten niets, waaruit zijne afkomst kon atgebid worden. Zij bestonden in een duffelschen jas, een gestreept boeztroen, een lichten wollen broek, waarin een portemonnaie met 2 Fransche koperen munten en een zakmes, een blauwbaaien onderbroek en lichte grijze kousen, terwijl men slechts eene laars vond. Op een bevolking van 3,865,456 zielen, op 1 Januari 1877, telde Nederland 115,560 kiezers, of 299 op de 10,000 zielen. Het getal der meerderjarige mannelijke Nederlanders be- I droeg 975,500, van wie dus ongeveer 12 pCt. kiezers zijn. Gedeputeerde staten van Noord-Brabant. j hebben, naar aanleiding eener opdracht van de provincial staten, voor eenigen tijd aan den koning een adres gericbt, met verzoek, dat wettelijke maatregelen worden genomen ter bescherming van de insectenetende vogelen. De minister van justitie en die van waterstaat enz. hebben hierop te kennen gegeven, dat zij het gevoelen deelende, dat bescherming van voor landbouw en houtteelt nut- tige diersoorten wenscbelijk is op het voorstellen van maatregelen ter voorziening in deze behoefte bedacht zijn. De Nederlandsche taal bestaat, volgens de woordenlijst van de Vries en te Winkel, uit 48,798 woorden. Met de letter O begint het grootst aan- tal woorden, naraelijk 5619, dan volgt de A met. 3360. Het geringst aantal woorden beeft de Q met 35 en de Y met 59 woorden. 11,848 beginnen met een klinker, 36,950 met een medeklinker. De correctioneele kamer der arrondissements- rechtbank te Amsterdam beeft de heeren H. I. F.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 1