het blad de Rusland ontvangen, namelijk de veranderlijke haas. In den zoraer is zijn pels grijs, maar in den winter veranderd hij dien in een witten, zoodat het bijna onmogelijk is hem te midden van de sneeuw te bemerken. In Engeland is een patent genomen roor photografien op geweven goederen. Men stelt zich voor dat de menschen, in plaats van met hun naam, voortaan hun kleeren en andere eigen- dommen met hun portret zullen laten merken. De dochter van den heer Rothschild, te Londen, zal weidra in het huwelijk treden met lord Rose- bery, den vermoedelijken erfgenaam van den titel van hertog van Cleveland en der goederen, aan dien titel verbonden. De dochter des heeren Rothschild brengt een bruidschat aan, naar men zegt, ten bedrage van 5 millioen pond sterling. De koning van Italie heeft last gegeven, om 1000 paarden uit de stallen z;jns vaders te ver- koopen. Ook heeft hij de hofhouding op een minder kostbaren voet ingericht. Het be- stuur van den zoologischen tuin te Brussel, heeft bekend gemaakt, dat er tegen de maand April a. s., inboorlingen van het Vuurland te zien zijD. In voedingswaarde staan eieren vrij hoog, ofschoon die waarde vaak overschat wordt. Ge- woonlijk wordt een ei in voedingswaarde gelijk gesteld met J kilo vleescii. Berekening leert echter dat niet minder dan zes eieren daarmede gelijk staan. Bij den tegenwoordigen prijs der eieren zijn ze dan ook duurder dan vleesch. In het verkooplokaal „de Zwaan" te Amster dam is verkocht een oude blauwe Oost-Indiscbe porseleinen schoorsteenpot met deksel, hoog 1,10 M. voor f 1625 koopers daarvan waren de heeren S. Sarluis Zoon, hofleveranciers van Z. M. den Koning, te 's Gravenhageverder werden nog ver kocht drie Oost-Indische porseleinen potten, hoog 0,60 M., voor f 250, en een schoorsteenstel van drie potten en twee bekers, hoog 0,60 M., voor f 505. Te Amsterdam waudelde een zeeotficier met een mooien hond, dien hij onlangs van een honden- kooprnan had gekocht, door de stad, toen hij onver- hoeds aangehouden werd door een razenden schoen- maker, die uit het pothuis kwam schieten waar de officier juist was voorbijgegaan. Terwijl de nieuw- gekochte hond door zijn meester stevig aan een touw vastgehouden vriendelijk tegen den woedende schoenlapper opsprong, schold deze den officier uit voor al wat leelijk was en presenteerde den krijgs- man een pak slaag bovendien. De mooie hond was op een goeden dag het pothuis uitgewipt en niet weder teruggekomen, en de woede van den i vorigen meester, wien het dier ontstolen werd en van den tegenwoordigen, die het voor 40 kocht, is eenigszins begrijpelijk. De politie is van de zaak in kennis gesteld, maar de luitenant heeft zijn hond niet willen afstaan. In het logement „de Zon" te Arnhem heeft een brutale diefstal plaats gehad. Een heer, dezer dagen uit Indie geretourneerd en des daags bij zijne familie verblijf houdende, vond des avonds in zijn hotel terugkomende, een vreemden sleutel in het slot der kamerdeur en bemerkte, dat de riem van zijn lederen koft'er was losgemaakt. Bij het openen van dezen ontwaarde hij, dat een zwem- gordel, dien hij gedurende zijn overtocht steeds bij zich had gedragen, inhoudende 300 Engelscke goudstukken, ter waarde van f 3600, verdwenen was. Ofschoon een nauwkeurige huiszoeking moet hebben plaats gehad, heeft deze tot nu toe yeen resultaat opgeleverd. Op net buitenverblijf Soeka Brentie onder Heemstede is gearresteerd en per rijtuig naar Am sterdam gebracht, waar hij cellulair werd opgeslo- ten, H. M. voormalig directeur der failliet verkfaarde Nederlandsche suikerraffinaderij, beschuldigd dat hij zich even voor de failliet-verklaring heeft doen uit- betalen eene schuldvordering, waarvoor hij in de failliete massa had inoeten opkomen en waarvoor hij zich als borg aansprakelijk had gesteld. Een hevige brand heeft te Beerse gewoed in een gebouw, bestaande uit drie woningen. In eenige minuten tijds was het gebouw geheel door vlam- men omringd. Niets kon er gered worden, daar in een half uur tijds alles in asch was gelegd. Eene vrouw vond den dood, terwijl zij naar hare er was geloopen om haar spaargeld te redden. Het verkoold lijk is des morgens uit de puinhoopen gehaald. Het slachtoffer was 70 jaar oud. De schade wordt op ongeveer 4000 fr. berekend. Er is niets verzekerd. Het gebruik maken van vreemde woorden, neemt hoe langer hoe meer toe. Hoe bespottelijk sommigen zich daardoor maken moge uit het vol- gende afgeluisterde gesprek van twee dames blijken. Hoe gaat het u mevrouw P Ik dank u zeer mevrouw. Ik heb juist een villa gekocht, die ik binnen kort met mijne dochter ga betrekken. Yan voren hebben wij een prachtige referende, achter een babylon. Van de eerste etagere naar den tweeden leidt een trap van barbarisch marmer, en daar heeft mijne dochter die zeer goed schildert, een klein artillerietje gemaakt en daar zien wij iederen mor- gen de heeren officieren voorbij destilleren. U moet namelijk weten mevrouw, dat mijn dochter aan hare zenuwen lijdt, nu wilde we laatst een protestor bezoeken, maar toen wij aan den spoorweg kwamen, was de carriere reeds gesloten en de vomitiv vertrok juist. Wij namen een vigilante en toen wij bij den profestor kwamen, konden wij hem niet dadelijk spreken, maar wel zijn existent, die ons zeide wees zoo goed in dezen feuilleton plaats te nemen, de profestor is zoo dadelijk tot uwe disinfectie. Wij spraken eindelijk de profestor die mij zeide dat mijne dochter aan kathedralische offectatie leed. Bij het naar huis gaan, ontmoet ik kapitein P. waaraan ik gepatenteerd ben, hij was juist uit Indie terug gekomen, waar hij voor vijf jaar gedetineerd was geweest, hij wilde aspoluut, dat wij zouden blijven om met hem naar het theater te gaan, van die vriendelijke insuniatie maakte ik gebruik. Wij heb ben ons dan ook goed verassureert. Een koopman uit Belgie in eieren heeft een zonderling idee gehad, zijn waar te verzenden, Deze koopman verzendt elke week naar Londen een groote hoeveelheid versche eieren, die hij, volgens het gebruik, in houten kisten emballeert. Deze kisten hebben, op de plaats van aankomst gekomen, doorgaans weinig waarde meer. Wat deed de koopman? Hij kwam op de gedachte zijn emballage den vorm te geven van doodkisten, en als zoodanig verkoopt hij ze met voordeel aan de Londensche hospital en. De eieren zijn er niet te minder goed door, het denkbeeld blijft echter toch maar altijd zonderling. Te Hameln, aan de Weser, is dezer dagen een moord aan het licht gekomen, voor omstreeks vier jaren gepleegd. Een zekere Scheffeler, aldaar indertijd woonachtig, had zich naar een nabij staaud bosch begeven om te sprokkelen. Toen de man niet terugkeerde, had men des daags daarna het bosch doorzocht en in het kreupelhout een pet en een paar andere voorwerpen gevonden, die aan den vermiste haddeu toebehoord, maar verder was geen spoor van den man ontdekt. Dezer dagen heeft de weduwe van den vermiste op haar sterfbed de zaak opgehelderd. Zij heeft namelijk bekend, haar man in den oven der echtelijke woning te hebben verbrand Een jong candidaat in de medicijnen te Berlijn had voor eenige dagen met een paar vrienden vrij laat in de „kroeg" gezeten en kwam in zeer verhitten toestand te huis. Om zich wat te ver- koelen schoof hij een venster van zijn kamer open en ging er eenige minuten voor zitten. Na eenigen tijd gevoelde hij eenige prikkelicg in de oogen hij sloot het venster en begaf zich te bed. Toen hij des morgens ontwaakte, vond hij zijn kamer nog in duisternis gehuldhij meende dat het nog nacht was en trachtte daarom weer in te slapen. Plotseling werd de deur van zijn kamer geopend en trad zijn hospita binnen. ,/Maar mijnheer M., zou u nog niet opstaan P Het is reeds klaarlichte dag." Klaarlichte dag, was het antwoord, en ik vind alles nog pikdonker, Mijn God! ik ben dezen nacht toch niet blind geworden?" Zoo was het werkelijk. De jongman had door de snelle afkoeling zijn gezicht verloren. Deze vreeselijke ontdekking greep hem zoodanig aan, dat hij door j een hevige koorts werd aangetast, die hem binnen drie dagen ten grave sleepte. Omtrent den oorsprong en de beteekenis van de veeal in brieven en geschreven stukken gebruikelijke uitdrukking „de ondergeteekende" vindt men in Steffens volkskalender voor 1878 eene aardige mededeeling. De uitdrukking onderge teekende" is reeds over de duizend jaar oud en is afkomstig uit de dagen, toen zelfs keizers en koningen niet anders dan „onderteekenen" konden, om de eenvoudige reden, dat zij niet konden schrijven. Zij schreven daarom niet hun naam onder brieven of stukken, maar onderteekenden die met hun kruisje, of met eenig ander bijzonder kenteeken. Keizer Karel de Groote stak alle vijf zijn vingeis in een groot inktvat en onderteekende dan met vijf vingerafdrukken, en het protokol van een koncihe uit het jaar 821 sluit met de woorden: z/De keizer en bijna alle vorsten van Erankrijk en Duitschland onderteekenden de besluiten van dit koncilie, doordien een ieder zijn kruis daaronder plaatste pro ignoranlia lilerarum, uit onkunde in het schrijven." Vele personen, die hunne bezigheden buitens- liuis hebben, kunnen zich met genoeg verplegen, wanneer zij verkouden zijn of aan bronchitis, catharren of andere aandoeningen van de bronches of longen lijden. Niets is voor hen inderdaad beter en gemakke- lijker dan 't gebruik der leerkapsules van Guyot die alle afkooksels, siropen, pates en borstdranken vervangen. t Is voldoende om telkens wanneer men gaat eten twee of drie kapsules in te nemen. Daar elke flacon, zestig teerkapsules bevat, kost dit werkdadig geneesmiddel slechts den geringen prijs van zes a acht centen daags, terwijf het ont- heft van het gebruik van andere geneesmiddelen. Gm zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft moet men op de driekleurige handteekening I van den heer Guyot, op het etiquette letten. In de meeste goede apotheken zijn de kapsulus te verkrijgen. %96.«te 8 t a a t s I o t e r (j. Burgerlijke Stand van Ter Neuzen. Van 2127 Januari 1878. Zeetijdinaen. HANDELSBERICHTEN. Prijzen der ACifecten. Amsterdam, 28 Januari. i ammam lste Klasse. Trekking ran 28 Januari. Prijzen van f 100 en daarboven. 20000 no. 9489. i 1000 11920. 400 7020 15997. 100 1517 2344 4865. Huwelijks-Aangiften. 24 Jan. Desiderins Spietael, oud 33 j., jm. en Maria Lagroe, oud 30 j., jd. Geboorten. 21 Jan. Jan Leunis, z. v. Willem Jan van der Stigchel en van Leuntje de Vos. 25 Jan. Sophia Maria, d. v. Jacobus Bernardus Hnlstaart en van Maria Wingender. 26 Jan. Sijntje Gazina, d. v. Johannes van den Berg en van Remia Wimpje van den Hout. Jacob, z. v. Cornelia den Exter en van Janua de Reus. 27 Jan. Jozef, z. v. Jan Jozef van Raaij en van Geertruida Kennis. Van 18 tot en met 25 Jan. zijn in deze haven biunenga- komen bestemd voor Gent, de volgende zeeschepen, als 21 Jan. Eng. stoomboot Vigelant, kapt. Smith, van Londen met stukg. 23 Jan. Eng. stoomboot Romeo, kapt. Ell wood, van Goole met stukg. Eng. stoomboot Rosa, kapt. Tasker,' van Goole met stukg. 24 Jan. Eng. stoomboot Troubadoer, kapt. Pisk, van Londen met stukg. 25 Jan. Eng. stoomboot Wynyard, kapt. Druny, van Goole met stukg. Van 18 tot en met 25 Jan. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent, de volgende zeeschepen, als 20 Jan. Eng. stoomb. Wynyard, kapt. Druny, uaar Goole met stukg. Eng. stoomboot Contest, kapt. Watson, naar Londen met stukg. 24 Jan Eng. stoomboot Romeo, kapt. Ellwood, naar Goole met stnkg. Eng. stoomboot Vigelant, kapt. Smith! naar Londen met stnkg. 26 Jan. Eng. stoomboot Eliphant. kapt. Dodd, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binuengekomen bestemd om aan den ijzeren weg alhier te lossen en te laden de volgende zeeschepen als: 21 Jan. Eng. stoomboot St. Petersburg, kapt. J. Morley, van Londen met stnkg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den ijzeren weg alhier te hebben gelost en geladen, de volgende zeeschepen, als 25 Jan. Eng. stoomboot St. Petersburg, kapt. J. Morley, naar Londen met stukg. Nedkbland. Certific. Werkelijke schnld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatschappij. dito exploitatie Ned. staatsspoorw. Belqie Ccrtificaten bij Rotschild Franebijx. luschrij vingeu Rusland. Obligation 1798/1815 2$ pet, 84 3 76J 99& 5 105| 108 g 5 941

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 3