verplichting werd voldaan. Kort daarna vernam men, dat de „directeur" met de noorderzon ver- trokken was, zonder de kas achter te laten. Ook hebben zijne vrouw en zoogenaamde dochter, na onderliands ecn groot gedeelte van den inboedel te hebben verkocht, zijn voorbeeld gevolgd. Naar men meent was hij naar Duitschland vertrokken. Landbouwberichten. De maatscbappij tot bevordering van land- bouw en veeteelt in Zeeland zal in den oogsttijd van dit jaar, op nader te bepalen dagen, in de nabijheid van Middelburg, onder de gemeente Grijpskerke, een internationalen wedstrijd houden van graanmaaiwerktuigen. Haar bestnur heeft bet voorloopig programma van den wedstrijd rondge- zonden, alsmede dat voor de tentoonstelling van vee, granen en zuivelproducten, die gelijktijdig te Middelburg, door de afdeeling Walcheren van genoemde maatschappij zal gehouden worden. \oor een graanmaaiwerktuig, hetwelk de gemaakte schooven tevens bindt, worden uitgeloofd twee prijzen, een van f 600 en een van f 180. Voor een gelijksoortig werktuig, hetwelk de schooven niet bindt, worden uitgeloofd prijzen van 360 en van 120. Bovendien wordt een prijs van f 300 uitgeloofd voor datgene der met een van bovenstaande prijzen bekroonde werktuigen, /het welk zal blijken volkomen geschikt en bestand te zijn om mede als grasmaaiwerktuig te worden gebruikt." GEMENGDE BERICHTEN. den handel gebraehtde eerste hebben in dit getal het groote aandeel, namelijk 610. Een extra— trein, die van een der meetings van Moody en Sankey te Hartford terugkeerde, reed over een brug over de Farmington-rivierde brug zakte in en de trein viel in de rivier; 12 mensehen kwamen om en 30 werden gewond. Graaf Palikao, dezer dagen overleden, heeft ,/veertien" kinderen nagelaten, waarvan „dertien" dochters. Volgens de Gaulois is de gravin Mirafiori de tweede vrouw van Victor Emmanuel, morganatisch door hem gehuwd, Woensdag overleden. Te Parijs heeft een stedelijk ambtenaar tusschen een hoop oude papieren, een opgerold beschilderd doek ont- dekt, dat een portret bleek te zijn van de aarts- hertogin La Rochefoucauld, door van Loo geschil- derd en op eene waarde van 25,000 fr. geschat. I Het grootste en prachtigste raadhuis in Groot- Brittanie, en ook in de wereld bezit sedert kort Manchester. Het werd met behulp eener leer.ing op stads kosten tot stand gebraeht, en kost niet minder dan f 7,180,000. Het werd den 15 September ingewijd, en den 1 en 2 October door de bevoegde macht betrokken. In Siam is een hoogst gewigtig personage" gestorven en met veel plegtigheid begraven, namelijk een van de witte olifanten des konings. Het Staatsblad bevat de wetten van 11 Decem ber 1877, tot naturalisatie van de heeren J. B. de Eoeljaeger, logementhouder, geboren te Assenede (Belgie,) wonende te Philippine en P. B. Min- nebo, visscher, geboren te Bouchaute (Belgie) wonende te Philippine. De minister van binnen- landsche zaken heeft op de adressen van ver- schillende onderwijzers, daarbij bezwaren inbrengende tegen de regeling der statistiek van het school- verzuim, te kennen geven, dat hij geen termen gevonden heeft om op die regeling van zijn ambts- voorganger tcrug te komen. Aan de christelijke school te Veener.daal is tot hulponderwijzer be- noemd J. Ball uit de Haarlemmermeer, die zulks terstond heeft aangenomen. le Ltrecht is een maatschappij opgericht ter vervaardiging van vilten hoeden. Bij de fabriek zijn ongeveer 50 arbeiders- woningen gebouwd. De werklieden zijn meest alien uit Duitschland, evenals twee van de drie aan het hoofd staande deskundigen. Een notaris- bedienden, uit Amsterdam, die zoek was, is niet verdronken. Hij is zelf boven water gekomen en heeft 't geld, dat gemist werd, teruggegeven. De gemeenteraad van Haarlemmermeer heeft het ontwerp goedgekeurd van de elfde te bouwen openbare school in die gemeente. Te Apeldoorn is de papierfabriek van G. B. Eikendal, gelegen in Wiessel, door eene onbekende oorzaak, een prooi der vlammen geworden. Naar men verneemt, was zij niet geassureerd. Te Gasselte is deze week op een nacht de arbeider W. D., een bejaard man, die soms aan zinsverbijstering leed, uit het bed gestapt, zonder dat zijne vrouw het merkte, en later in 't veld in een veenput levenloos terug- gevonden. Op Vlieland is aangespoeld een reddingsboot, waarachter de naam stondAlbert Edward London; daarin waren zes lijken, waar- schijnlijk kortelings overleden, vermoedelijk van een stoomboot. Uit den Alblasserwaard wordt als een bewijs van de bijzonder zachte luchtsge- steldheid gemeld, dat daar reeds kivieten zijn ge- zien en de leeuwerik zijn vrolijk gezang heeft hervat. Ook zijn eksters en spreeuwen hier en daar begonnen, hunne nesten te bouwen. De Eskimo's die geruimen tijd te Parijs te zien zijn geweest zijn Donderdag 11. met hunne ijsbeeren, zeehonden en trekhonden te Brussel aangekomen en hebben daar op het grasveld in den dierentuin hun kamp opgeslagen. Bij 't huwelijk van den koning van Spanje, zal het onvermijdelijk stieren- gevecht niet ontbreken, waarvoor een circus voor 16000 toeschouwers wordt gemaakt. De bruid- schat der dochter van den hertog van Montpensier wordt op een millioen fr. berekend. Sedert 1864 zijn door Fransche en Engelsche bloem- kweekers niet minder dan 684 nieuwe rozen in De gemeente Kampen telt thans meer dan 20 tabaks- en sigarenfabrieken, waaraan pi. m. 1200 arbeiders werkzaam zijn. Door de hooge loonen, die de sigarenmakers verdienen, wordt menig jongeling tot dit vak opgeleid, zoodat timmerlieden schoenmakers enz. veel moeite hebben kost leer- lingen te krijgen. Een persoon te Wildervank had, om het koningrijk der hemelen te verdienen, besloten veertig dagen te vasten, althans geen vaste spijs te gebruiken. Zijn vrouw die, wegens de con- sequentie waarmede de proef werd voortgezet, voor het lichamelijk welzijn van haar echtvriend begon te vreezen, heeft aan de zaak een eind gemaakt door een harer bekenden, een behendig buikspreker, tot een bezoek uit te noodigen. Toen uit den schoorsteen de stem klonk„Jan, de dagen der vasten zijn voorbij; eet weder gij zijt een goed christen", heeft de man dit voor goede munt opgenomen en zijn proef gestaakt. De politie te Antwerpen heeft twee Polen aangehouden, welke gepoogd hadden valsche Rus- sische bankbiljetten uit te geven. Die mannen hadden voor eene som van ongeveer 17000 fr. ■valsche bankbiljetten in hun bezit, Zij werden in een koffiehuis op de Groenplaats bij den kraag gevat, nadat zij verschillende wisselaars gemelde biljetten tot wisselen hadden aangeboden. De kattententoonstelling in het museum te New-York wordt druk bezocht. Onder de I ,/iniauwers" bevindt zich Barnum's Queen Mab's kat, die overal met hem rondgereisd heefteene kat van 26 jaren oud, die driemaal een reisje over den Oceaan gedaan heeft een achtpootige kat uit Massachusetts; een tweehoofdige kat uit Chicago, een kat uit Verginie, die kuikens uitgebrocd heeft, eene Australische kat, die tabak kauwt, eene kat die de moeder is van 173 afstammelingen, eene kat, die nimmer een tand gehad heeft en als een aap eet, kat met horens als eene geit en eene kat met een visschenkop enz. enz. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Zitting van Dinsdag 15 Januari Vervolg. Ingekomen waren lo. Adres van M. Klaassen, voor zijne schoon- moeder en erfgenamen van wijlen J. de Smidt, omtrent een geschil over gemeentegrond op het Dijkje, wijk C, no. 456uit het adres blijkt, dat een aanzienlijk stuk grcnds, vroeger in erfpacht gegeven aan genoemden J. de Smidt, door den aangrenzenden bewoner D. Kolijn in bezit is genomen, waarom adressant de tussclienkomst van den raad verzoekt, om weder dien grond te verkrijgen; op voorstel van burgemeester en wethouders wordt hierop met algemeene stem- men besloten, die kwestie niet door den raad te doen uitmaken. 2o. Adres van D. C. Lumsden, waarin hij te kennen geeft, dat hij voor zijne expeditie zaken aan de los— en laadplaats bij het spoorwegstation alhier behoefte heeft aan eenen weger, meter en teller; dat hij als zoodanig een persoon in dienst heeft, doch die niet is benoemd door de gemeente- 1 raaddat hij bekwame personen voor die betrek- king noodig heeft en geen gebruik kan inaken van die beambten, welke door de gemeente zijn aan- gesteld wegens hunne onbekendheid met Let herleiden van vreemde maten en alleen van eigen bedienden kan gevorderd worden tijdelijk of voortdurend aan de losplaats tegenwoordig te zijn: reden waarom het den gemeenteraad moge behagen, zijn bediende C. J. Goossens te benoemen als weger, meter en teller, voor zoover zijne zaken betreft. Na eene langdurige discussie wordt met 5 tegen 2 stemmen besloten, het verzoek niet toe te staan voor stemden de heeren de Smidt en Grenu. 3°. Adres van J. de Bruijne met verzoek, dat de raad moge besluiten, de voor zijne woning liggende rioolput, het zij te verleggen of zoodanige j verandering te brengen, dat bij verstopping het water zijn huis niet binnen dringt, daar zulks volgens verklaring van den geneesheer schadelijk voor de gezondheid ishierop wordt besloten onderzoek en vebetering aan het dagelijksch bestuur op te dragen. 4°. Brief van I. van der Moer, aannemer van het schoollokaal enz. te Sluiskil, houdende ver zoek aan den raad om 4 weken nitstel tot op- levering van het werk, alsmede te mogen wachten tot het leggen van het plafond tot het voorjaar. j N a eenige inlichtingen van den voorzitter wordt de gevraagde verlenging verleer.d en omtrent het later leggen van het plafond de te bepalen tijd aan burgemeester en wethouders overgelaten. 5°. Op een voorstel van het dagelijksch bestuuT tot het inwijden van de nieuw gebouwde school te Sluiskil wordt besloten, zulks op de meest een- voudige wijze te doen plaats hebben. 6o. Adres van de gemeente Nieuw Leusen aan Z. M. den koning tot verhooging van percenten op gebouwde en ongebouwde eigendommen, met verzoek dit adres bij Z. M. te ondersteunenop voorstel van den voorzitter wordt besloten het adres voor notificatie aan te nemen. 7o. Adres van het gemeentebestuur van Utrecht, om gelden in te zamelen voor het oprichten van een nationaal gedenkstuk ter herinnering van de 300e verjaring der Unie van Utrecht; op voorstel van den voorzitter wordt besloten aan de gemeente Utrecht te berichten, dat deze gemeente de ge- I vraagde medewerking zal verleenen. 8°. Brief van de commissie tot oprichting van een weduwen- en weezenfonds voor zeelieden te Vlaardingen, waarin wordt verzocht ook hier gelden voor dat doel in te zamelen; deze brief wordt voor notificatie aangenomen. Op de vroeger door het lid Moes voorgestelde wijziging tot het houden van de voorjaars paarden— en veemarkt wordt met algemeene stemmen be sloten, die te doen plaats hebben op den laatsten Woensdag in de maand Mei. De heer Joz8. de Feijter doet het voorstel, dat de raad zich tot de bevoegde autoriteit wende, met verzoek om een gedeelte grond af te staan tot het maken van eenen rijweg van de Tholens- straat in verbinding met de Vlooswijksche straat, daar de bewoners aldaar geen uitweg hebbenreeds 1 zijn door belanghebbenden daartoe pogingen ge daan, doch hun verzoek is niet ingewilligd; hij gelooft, dat, zoo het gemeentebestuur een verzoek daartoe doet, er meer kans van slagen zoude zijn. Het lid Moes doet opmerken, dat het verzoek niet veel zal helpen, daar het reeds aan den eige- naar dier gronden geweigerd isde gemeente heeft er dan ook zijns inziens geen belang bij, wel de eigenaar van de gronden. De heer Donze zegt, dat het bouwen en ver- koopen van gronden hier wonderlijk gaatop het zoogenaamde Java en aan het Schelpenpaadje worden huizen gezet en zoo er eenigen staan, verzoeken de bewoners eenen straatweg aan het gemeente bestuur; vele gelden zijn daarvoor noodig, terwijl de eigenaars der gronden naar zijne meening eerst straten moesten aanleggen en daarna grond ver- koopen voor het bouwen van huizen; die eigenaars ontvangen toch p. m. 12000 gulden per gemet van hunne gronden, zoodat zij best kunnen zorgen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 2