Bajadere en wasch vrouw. Burgerlijke Stand van Ter Neuzen. INGEZONDENE STUKKEN. zijn vader in last had om voor den heer Y. de Uit Peking wordt gemeld, dat eeue dame, Neuzen vertrekken moest, op de hoogte pan de S. te Breda koolzaad te koopen, vervoegde zich mevrouw Tcheng te Toetschow, haar echtgenoot bergplaats van hout der firma Bril Cie van den verloren hebbende, zich in het openbaar met veel j weg is geraakt en in het kanaal is teregt ge- plechtigheid heeft opgehangen, ten aanschouwe van j komen, gelukkig zich zelf kunnende redden, eene talrijke menigte. In statigen optocht begaf Zondagnamiddag bij genoemden heer en over- handigde hem een briefje van zijn vader, be- hoorlijk van diens handteekening voorzien, waarin de heer V. d. S. verzocht werd, om aan den zoon de bo in van 250 mede te geven, als voorsohot op het te koopen koolzaad. Toen de heer Y. de S, bedoelde som aan hem had uitbetaald, vroeg de bewuste persoon ook nog voor zich zelven een gulden ter leen, daar hij geen klein geld genoeg bij zich had, om per spoortrein te kunnen huis- waart-s keerendie gulden werd ook gegeven en alstoen beloofde hij Oinsdag den heer V. d. S. te zullen komen waarschuwen, wanneer hij het kool zaad zou ontvangen, waarna hij vertrok. Woer.s- dag echter, toen de heer V. d. S. met den be- jaarden vader sprak, verklaarde deze er hoegenaamd niets van te weten en zijn zoon sedert jl. Zondag ook niet meer gezien te hebben. In overeen- stemming met den ouden Y. T., stelde de heer V. d. S. de justitie in kennis met deze brutale oplichterij en onmiddelijk werden de noodige na- sporingen gedaan, waaruit bleek dat de oplichter de wijk naar Belgie genomen had. Te Houthulst is dezer dagen een ontaarde zoon aangehouden, die met een mes in de hand zijne moeder vervolgde om haar te vermoorden. De vrouw slaagde er in een naburig huis binnen te vluchten. De zoon heeft toen om zijne woede te koelen, zijns ouders huis in brand gestoken hij was voornemens ook nog twee andere woningen zij zich met vrienden en bekenden naar het terrein, waar de galg voor dit doel was opgericht, klom op een tafel, nam lachend afscheid van de om- standers, bracht een laatsten groet aan zes heeren in hofcostuum, stak toen haar hoofd door den strop, stootte de tafel van zich en „steeg op den rug des ooievaars ten hemel." Een knaap was zoo getroffen door deze daad, dat hij ze onmiddelijk navolgde ook op eene wijze, dat herhaling onmogelijk voor hem werd. Dezer dagen overleed op een ellendig vlieringzoldertj e te Parijs, nog in den bloeitijd van haar leven eene 40jarige vrouw, wier leven bijna ongelooflijk roman- tisch en zonderling was. In hare jeugd was zij Bajadere aan het hof van den Maharadscha van Oiule, waar zij door een Engelsch, aan het gezantschap verbonden officier werd opgemerkt, die spoedig zoo zeer op haar verliefde, dat hij haar voorsloeg om haar te schaken. Ongelukkig werd zijn dringend aanzoek door de 17jarige danseres ingewilligd, die met den jongen ridder ontvluchtte. De Maharadscha, die ook een goed oog op de jeugdige danseres had, werd daarover zoo gebelgd, dat hij bevel gaf de vluchtelingen onmiddel- lijk te achtervolgen. Zij werden dan ook achterhaald en de Engelsche officier ontving zijn straf door de afgezonden slaven, die hem vermoordden, ten gevolge in brand te steken, doch hierin gelukte hij niet. waarvan later een langdurige en moeielijke verwikke- Hij bemerkte weldra, dat men hem op de hielen j ling ontstond tusschen't Anglo-Indische gouveraement zat, en sprung van schrik in eenen waterput, en den Maharadscha van Oude Niet een lantaarn aan den weg brandde, en op dien tijd (6 ure's morgens omstreeks) kan moeielijk worden verondersteld, dat iemand dan reeds onder den invloed van sterken drank verkeert, hetgeen trouwens, mogt men dit willen beweren, door getuigen kan worden gestaafd, met bedoelden persoon niet het geval te zijn geweest. Waren zijwien de uitvoering der straatverlichting is opgedragen, verplicht, dikwijls den weg van de stad naar het station te passeeren, meer dan waarschijnlijk ware hierin beter voorzien. Op de thans bestaande wijze van handelen zou men het spreekwoord,/De Almanak is een leugenzak" ten voile recht moeten laten weder- varen, daar het schijnt, dat, wanneer de maan volgens den tijd moet schijnen, zij ook hiertoe kan worden verplicht ter besparing van eenige liters petroleum a 14 of 15 cent. Met achting, na dankzegging voor verkregene plaatsing, Uw Dienaaar. waaruit hij echter spoedig, druipnat, boven kwam. Toen hebben de gendarmen hem aangehouden, waarna zij hem geboeid en geketend naar de ge- vangenis geleid hebben. 't Schijnt dat de oorzaak van die gruwelijke misdaad was, dat zijne moeder hem geen geld genoeg gaf om te drinken. Te Bern heeft een raadselachtig feit plaats veeJ °Pgang De Bajadere kwam later te Madras, waar zij een losbandig leven leidde. Een Fransch koopman nam haar daarna naar Mar seille mede, vanwaar zij toen verder naar Parijs ver trok. Jong, fraai van vormen, door haar geboorte en avonturen interessant voor de Franschen, maakte zij bij haar verschijnen op de Boulevards te Parijs gehad. De heer Wildbolt, een algemeen geacht notaris, en zijn gehuwde zoon, die onlangs het presidentschap bij de plaatselijke reehtbank had nedergelegd om zijn vader in de werkzaamheden bij te staan, zijn beide op het bureau aan hunne schrijftafel dood gevonden, blijkhaar vergiftigd met blauwzuur. Een paar werklieden te Berlijn, door den toestand van zaken zonder verdiensten, maakten Een ieder weet, welk een heerlijk geneesmiddel de leer is in geval van Bronchitis, teering, Catharren, verkoudheden en in 't algemeen tegen alle aandoeningen van bronches en longen. Vele zieken helaas! voor wie dit geneesmiddel uitstekend zou wezen, gebruiken de teer niet, hetzij uit tegenzin tegen den smaak, hetzij dat het hun verveelde om het teerwater klaar te maken, Dank zij het geniale denkbeeld van den heer Guyot, Phannacien te Parijs, hebben al die min of meer rechtvaardige grieven van de zieken cpgehouden te bestaan. Het is den heer Guyot gelukt de teer te omgeven met een licht bedeksel van doorschijnende gelatine en er ronde kapsules van te maken ter grootte van een pil. Deze kapsules kan men zeer ge- makkelijk innemen op 't oogenblik dat men gaat eten; ze hebben volstrekt geen smaak. Zoodra ze in de maag komen smelt de gelatine en wordt de teer opgenomen. Deze kapsules zijn zeer duurzaam, z66 zelfs, dat de kapsules van een aangebroken flacon nog na jaren te gebruiken zijn. De teer- kapsules van Guyot zijn een zeer rationed genees middel, dat niet meer kost dan zes of acht centen Spoedig verkreeg zij eeu klein hotel, rijtuig en paarden, en behoorde onder de celebriteiten van den dag of liever van den nacht. Ongelukkig verstoud de Indiaansohe schoone van haar haudwerk slechts het minst, of vclstrekt niet, om bij tijds wat te besparen, wat men wel in de konciergeloges der faubourg St. Denis verstaat, maar niet in 't land, waar de citroenen bloeien en de lotus groeit. De Bajadere moest spoedig Mabile met de Elysee van Montmartre verwisselen en van trap tot trap al daags en tevens ontslaat van het gebruik van alle »UU I'iWl H1UU1 no VI IT 1UUV1VU Vll lull Viujo HOI HUJ1 Ul j Oil hCVtJ dezer dagen om een som van 8 te verdienen, (Jieper en dieper zinkende, beproefde zij, oud en ver- borstkruiden De heer Guyot kan slechts instaan voor die Natuurlijk kon haar zwakke gezondheid, en haar flac,T>. waay°p"zi?h zl>e handteekening bevindt, de volgend? atspmak. De een zou zich in het welkt, zich als waschvrouw op Montmartre neder te j water laten vallen en door den anderen gered worden, zetten. waarna deze de 10 mark zou vorderen, die op het redden van een drenkeling staan. Het plan werd ondermijnd gestel dit niet uithouden en de vroegere inderdaad ten uitvoer gebracht maar de in het Bajadere, later de concotte van Parijs, stierf bitter water ^gevallene" was bijna verdronken, doordien armoedig °P een klein zolderkamertje als verlaten zijn redder met krachtig genoeg was, of misschien j ^JHIze ongelukklge gcschiedenis maar de eenige, e lep in le glas had gekeken, om zijn kameraad ,jergebjke treurige gevallen, slechts op weinig ont- er uit te halen, en vervolgens klopte de //redder wikkelden en daardoor te meer onnadenkende Indische later bij het politie-bureau te vergeefs aan om zijn schoonen toepasselijk 1 10 mark. De nadruk, waarmee de man zijn belooning vroeg, verwekte argwaan, de zaak werd onderzocht, lekte uit en de geheele geschiedenis eindigde met het overbrengen van beide mannen naar het werkhuis. Te Bologna, in Italie, deed zich bij de laatste prijsuitdeeling der zondagscholen, een zeldzaam geval voor. Het eerst kwam de beurt aan zekere Cristina Galetti, om den hoofdprijs te ontvangen. Men kan zich de verbazing van het publiek voorstellen, toen op die oproeping eene eerwaardige oude vrouw van 71 jaren opstond om den prijs in ontvangst te nemenOp dit gezicht brak een storm van toejuichingen los, terwijl de leden der commissie het brave schoolkind getroffen de hand schudden. Maar kunnen wij ze ook niet, helaasmaar al te veel, in Europa onder onze beschaafd genoemde meisjes aantreffen? Niet genoeg kan het daarom gezegd en herhaald worden: dat men zich toch beijvere om door eeu degelijke opvoeding, door opwekking tot, door ver- strekken van nuttige bezigheid en daarmede bijna immer gepaard gaande zedelijkheid, den kanker te weren, die zoo menige pas ontloken bloem, in plaats van ten sieraad, tot oneer en schande der maatschappij deed worden. gedrukt in drie kteuren en die in de meeste goede apotheken te verkrijgen zijn. Van 713 Januari 1878. Huwelijks-Voltrf.kkingen. 10 Januari. Adriaan Hendrik Donze, oud 29 j., jra. en Gijsberta Pothoven, oud 27 j., jd. (teboorten. 7 Jan. fheresia Colleta, d. van Augustinns Pau- wels en van Eugenia Joanna van Aerde. 10 Jan. Frans, z van Jacobus Dooms en van Jacoba Dieleman. 11 Jan. George Lueien Herman, z. van Eduard Jan Lodewijk Nolson en van Angeline Georgette Lefebvre. 12 Jan. Anthonia d van Jacobus van de Ree en van Catharina Huijssen Overlijden. 12 Jan. Michiel Leunis oud 52 j., echtgenoot van Maria Cornelia Immink. Heer Uitgeverl Vrieudelijk verzoek ik u plaatsing van het volgtude in uw veel gelezen blad. Voor eenige maanden maakte uw blad gewag De landbouwers in California, die zeer gekweld j van deu bloei en opkomst der gemeente Ter Neuzen. werden door ontelbare aantallen eekhorentjes, wor- Neuzen gaat eene scboone toekomst te den thans verlost door een man, die den staat geinoet, dan helaas! tot heden is dit mij alles doorreist en aanneemt om boerderijen te ontdoen behalve duidelijk gebleken. van deze lastige diertjes, tegen een bepaalde som Niet alleen dat policie veel, ja alles te wensclien per akker. Hij doet dit met vergiftige pilletjes, overlaat met de straatverlichting zoo binnen als 8toomb Wynyard kap Drnny na„ Goole met 9 ukp fl aie overaeiu zijn met een bestandaeel, dat zeer buiten de kom der gemeente is het erbarmelijk i Jan. Eng. stoomb Rosa, kap. Dumberlin. van Goole met stukg. ill den smaak der eekhorentjes valt. Hij heeft gesteld; ten blijke hiervail diene: In deze haven zijn binnengekomen bestemd om aan den ijzeren zeer veel succes en overal, waar hij zijn pilletjes dat heden morgen 15 dezer een vreemde schipper wef, a'!^r "1,: gestrooid heeft, liggen hoopen doode eekhorentjes. of varensgezel, die met den trein MechelenTer Londen met stukg. 0 ey van Zoetijdinuen. Van 4 tot en met 11 Jan. zijn in deze haven binnenge- komen bestemd voor Gent, de volgende zeeschepen, als: 5 Jan. Eng. stoom1). Stantons, kap. Lumley, van Londen met stnkg. 6 Jan. Zweedsche brik Virago, kap. Swanberg, van Antwerpen ledig 7 Jan. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ell- wood, van Goole met stnkg. Eng. stoomb. Wynyard, kap. Druny, van Goole met stnkg. 9 Jan. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberlin, van Goole met stukg. Zweedsche schooner Xarel Alberth, kap. Bach, van Landskrone met graan. 10 Jan. Eng. stoomb. Resolute kap. Cook, van Londen met stnkg. 11 Jan. Eng. stoomb. Troubadour, kap. Fish, van Londen met stukgoederen. Van 4 tot en met 11 Jan. zijn uit deze haven rertrokken komende van Gent, de volgende zeeschepen, als 7 Jan. Zweedsche stoomb. Castor, kap. J. Olsen, naar Bergen in ballast. 8 Jan. Eng. stoomb. Killarney kap. Rothbarth, naar Goole met stukg. Fug. stoomb. Eliphant, kap. H Dodd, naar Londen met stukg. 9 Jan. Eng. stoomb. Romeo kap. Ellwood, naar Goole met stukg. Noordsche bark Hildur, kap. Gundersan, naar St. Thomas in ballast. 10 Jan. Eng

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1878 | | pagina 3