BUITENLAND. .to.1 recede half vergane looden kist, die op het deksel deze woorden droeg: D. de la A. Pr. A. te (Descubridor o-v-a a. .»tang»g.bore„meeWo.ia,iciF^.(M..iJy^M; GEMENGDE BERICHTEN. Kan tongerecht te Hnlst. Naar men verneemt, zijn in de begrooting van oorlog zeer belangrijke wijzigingen gebracht, die een geheele om working dier begrooting nood- zakelijk maakten. Het eindcijfer van dit departe- ment is van/ 24,100,000 op/ 22,560,000 gebracht. De minister van finantien heeft vastgesteld de 296e Staatsloterij en bepaald dat die zal bestaan nit 21,000 loten, 10,500 prijzen en 2 premien. De colleete wordt geopend op Maandag 31 December 1877 en gesloten op Zaterdag den 12 Januari 1878 (uitgezonderd den 1 Januari). De trekking van de onderscheidene klassen gesehiedt veertien dagen de eene na de andere. Die van de eerste klasse vangt aan den 28 Jantiari, terwijl in de vijfde klasse de laatste 100 nommers getrokken worden op Zaterdag 28 April 1878. Bij het departement van kolonien is, ten hehoeve van de noodlijdenden in de kolonie Cu rasao, ontvangen van eene commissie te Deventer f 500, het bedrag van eene aldaar gehoudene yan y subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. collecte; en van bet centraal—comite 6000, i o. v. d. V., te St. Gilles (Belgie,) J. v. d. L. en welke gelden met het sedert de overmaking 1 A. K. beide te Clmge, ter zake van het uitoefenen van op denS 16 dezer ontvangene uitmaken een hun beroep als muziekant zonder vergnnning van den van een akker nog niet van oogst ontbloot, veroordeeld 12,535 brouwerijen, waarvan 9194 met warme en bij verstek ieder in geldboete van 50 cent, subs, gevang. 3341 met koude bewerking, 20,900,000 hectoliters van 1 dag en solidair in de kosten. bier werden in dat jaar gefabriceerd. De belasting T. v. G. te Clinge (Belgie,) ter zake van enkele be(jroeg 17 700,000 marken. diefstal van groen gehakt hout, bij verstek tot gevang. van zes dagen en in de kosten. Van de hoogere officieren, dieaandebestorming E. R., huisvrouw van C. W. te St. Jan Steen, ter van Kars deelnamen, sneuvelden de majoor generaal zake van enkele diefstal van te veld staande veld- graaf Qrabbe, generaal Belinsky, de overste Butsch- vruchten, veroord. tot gcldb. van 3, subs, gevang. j liew, majoor Geritsch en de le luitenant vorst Melikow. Volgens de Weener Presse bedraagt het verlies der Russen aan dooden 5000 man, dat der Turken 7000, de rest werd krijgsgevangen gemaakt. Er werden 364 stukken geschut van verschillend syeteem bemachtigd, waaronder ook die tot het vrbegere teger van Morikhtar padlia behoorden. Daarenboven vielen in handen der Russen 20 vaandels, 2000 paarden, 36000 patronen, 2000 centaars andere ainmunitiej en veel pro viand. van 1 dag en in de kosten. L. E. te Hulstter zake als voorin eene geldb. van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. A. C. te Boschkapelle, ter zake als voor, in eene geldb. van 8, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. R. d. C., wed. P. J. C. te Koewacht, ter zake als voor, tot gevang. van 1 dag en in de kosten. C. B. en J. P. A., beide te Graauw, ter zake van het in hunne herberg houden van muziek er. danspartij zonder vergnnning van den burgemeester ieder veroord. (J. F. A. bij verstek) in eene geldb. bedrag van 6801,85, waarvan 6800 ter be- schikking van den gouverneur van Curasao wordt gestcld. Te rekenen van 1 December aanstaande, zal burgemeester en de gemeeute Graauw, ieder veroord. (O. v. d. V., bij verstek) tot geldb. van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. S. S. te Clinge, P. H. te Graauw en J. K. te Honte- nisse, (de laatste bij verstek), veroord. wegens overtre- y-| HI 1 1 11 lllOOC, k Ittaiotti uaj V i-aov oiuum. n ogouu de reductie van Belgisch in Hollandscn geld, voor (jjng 0p qen herijk de beide eerste ieder in boete de post- en telegrasfwissels, tusschen die twee van y y jg iantste in boete van 10, alien in subs. landen, geschieden a rato van 2 fr. 9 c. voor een gevang. van 1 dag en in de kosten. gulden. Het maximum van het bedrag eener ver- zending van die soort, is dus verminderd op 522 fr. 50 c. of 250 gulden. Uit eene wierde (of terp) onder Saaksum- huizen, in Groningen, worden onderscheidene voor- werpen opgedolven, uit dengrijzen voortijd afkomstig M. S., huisvrouw van A. d. B., te Graauw, C. H. en B. B., beide te Boschkapelle, (B. B. bij verstek) veroord. wegens het onbevoegd gaan over eens anders in den oogst staanden grond, ieder in geldboete van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de. kosten. C. v. d. V. te Clinge (Belgie,) (bij verstek) en C. d' H. te Koewacht, ter zake van het laten loopen Generaal Lazarew zal tot vesting-coinmandant van Kars benoemd worden. In den avond na de bestorming werden 15000 man naar Erzerum gezonden. Generaal Loris Melikow zal het bevel over het leger voor Erzerum voeren. Reeds den 18 dezer werd te Kars krijgsraiad belegd. Den 19n hield grootvorst Michael zijn zegevie- renden intocht in Kars, onthaalde de officieren en verdeelde onder hen 100 en onder de soldaten 300 George orden. De bezetting v*an Kars bedroeg 20000 man; het aanvallend leger slechts 18000. Kairs is vol van zeer verwaarloosde zieken en gewon- den. De typhuskoorst heerscht er in hevige mate. De generale staf zou den :21n naar Kars verplaatst worden. Men groeft deze wierde slechts oppervlakkig af,van vee op eens anders in den oogst staanden grond, en vond toch steenen en bronzen voorwerpen, be- geraamten van menschen van meer dan Onder anderen nevens geraamien van gewone afmetingen, naar men zegt. is een zeer lang bronzen zwaard gevonden, alsmede een steenen beitel en een fluitje van been enz. De meeste urnen werden bij het graven verbrijzeld Yermoedeiijk zal een nader onderzoek nog welj ge;(jb Van meer doen vinden. de kosten. Bij het verbouwen van de hoofdkerk te St. i Domingo heeft men, behalve veel gouden en zil- veren voorwerpen, ook de kist, waarin de over- j blijfselen van Christophorus Columbus bevat zijn, ontdekt. Eerst stiet men onder het hoogaltaar op veroord. in boete van 3, subs, gevang. van 1 dag eene half vergane looden kist, die blijkens het en in de kosten. duidelijke opschrift, het overschot van den kleinzoon J. P. v. S. te Hontenisse, wegens jac'nt-overtreding van Columbus, Don Louis Columbus, bevatte. bij verstek veroord. in geldb. van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. Hierop ging men voorzichtig verder graven en T - spoedig daarna vond men onder den aartsbisschoppe- i uiten van scheldwoorden tegeu iemand, veroord. tot 50 cent, subs, gevang. van 1 dag en in twdelingen, schrijft men nader: o - zake van diefstal van te velde staande veldvruchten, Dezer dagen werden in de gemeente wa ieder in geldb. van 50 cent. subs, gevang. van 1 dag dam aan zekere Welsenes, bode bij het telegraaf kantoor te Bodegraven, twee kinderen van t vrouwelijk geslacht geboren, die met de hoofden aan elkander gegroeid zijn. Voor 't overige geheel welgevormd, liggen ze in tegengestelde rigting. De onderste deelen van de achterhoofden en van de nekjes zijn aan de zijden aan elkander gegroeid, boo, dat de beide ooren zigtbaar zijn. Ware dit slechts eene pees, zoo zou men door langzame wringing die misschien kunnen verbuigenmaar daar het van achteren edn schedel schijnt, is dit onmogelijk, en zijn deze schepseltjes voor hun leven tot liggen alleen geschikt. Of dit leven lang duren zal, durft men met te i gcbrjj^ (yt toe aan de lagere prijzen bepalen. Dit is zeker dat ze beiden reeds eemge yn(]bouWpro[]uct;e,1_ dagen volmaakt gezond zijn en alle verrichtingen, noodig tot het lichamelijk leven, geheel natuurlijk zijn geweest. Dat ze ook afzonderlijk gevoelen, biijkt als men ze slechts een oogenblik gadeslaat. Terwijl het eene rustig slaapt, is het andere wakker, vertoont een pijnlijk gelaat of maakt beweging met hand of voet. Voedde men ze eerst met melk uit eene flesch, thans ontvangen ze de moedermelk door middel van elastieke buizen, zonder ze in de gewone positie te brengen, daar dit onmoge lijk is. Zelfs moet de richting, waarin ze liggen, steeds geheel horizontaal zijn. Dat er vele nieuwsgierigen van heinde en ver en solidair in de kosten. J. C. d. S. te Hontenisse, bekl. van diefstal van te veld staande veldvruchten vrijgesproken. Landbonwberichten De vette varkens zijn in de omstreken van Gorinchem dit jaar buitengewoou laag in prijs; men besteedt thans voor een wicht van 100 tot 150 kilo en zwaarder van 22 tot hoogstens 24 centen het halve kilo. De in de laatste dagen te Deventer gehouden verpachtingen van landerijen hebben aanzienlijk minder opgebracht dan in vorige jaren. Men lagere prijzen van vele Te Stuttgart zijn voor eenige dagen per spoor- trein aangekomen drie kleine kinderen, die geheel alleen de reis van Philadelphia naar Stuttgart ondernomen hebben en wel onder beschermir.g van den Duitschen gezant te New-York, die hun zoowel van het noodige geld als van aanbevelings- brieven in de Fransche, Dnitsche en Engelsche taal voorzien heeft. De kinderen hadden hun vader, die in Amerika woonde, en door gebre'k niet meer in staat was in hun onderhoud te voorzien, ver- komen, oin dit wonder te zien, is te begrijpen.jgten, om zjcb naar huune moeder te begeven die Ook vele geneeskundigen overtuigen zich er van, en herinneren zich niet, ooit dit verschijnsel gezien of er van gehoord te hebben. Een uit Bodegraven bericht meldt reeds, dat de Zwammerdamsche tweelingzusters Zaterdagochtend, eenige uren na elkander zijn overledeu. te Stuttgart in betere omstandigheden verkeerde. Op de internationale tentoonstelling van hop, onlangs te Neuenberg gehouden, waren uit Amerika, Zwitserland en Brunswijk ieder 2 inzenders, Enge- land en Saksen Coburg ieder 3, Baden 9, den de la Amerika, Primer Almirante). Ook de zijwan- den dragen eenige kenmerkende letters, (o C, j>) I terwijl op den binnenwand met gothische letters, geschreven staat: Illustre y Eselarecido Varon Don Christobal Colon. Daar een en ander ook door ver- schillende consuls is gezien schijnt het aan geen twijfel meer onderhevig, dat Columbus te St. Domingo bregraven is, en moet de vroegere meening, dat zijne asch van daar naar Cuba overgebracht is, worden opgegeven. De le luitenant der infanterie op non-activiteit P. C. Colthoff, is weder bij het 5e regement in fanterie in activiteit gesteld. Bolsward heeft in de kerk der hervormde gemeente prachtige antieke koorbanken en eene daarvan was te zien op de jongste tentoonstelling te Leeuwarden; voor die banken werd eerst 10,000 en nu /20,000 geboden, maar vergeefs. De rechtbank te Assen heeft, op requisitoir van het O. M., twee getuigen 5 decharge in een correctioneele zaak doen gevangen nemen onder verdenking van het afleggen van valsche getuigenis. Dezer dagen wierp te Rot terdam een smidsjongen een knecht een pruim tabak in het gelaat. De knecht drukte in zijn drift den jongen een gloeiend stuk ijzer in den mond, waarop de jongen, gevaarlijk gewond, naar het ziekenhuis werd vervoerd. In navolging van andere plaatsen hebben ook te Utrecht som- mige slachters den prijs van het vleesch met 10 cent per kilo afgeslagen. De heer Verloop, ge- wezen gezagvoerder van het stoomschip Luit.-Ge neraal Kroesen, is door den raad van justitie te Batavia veroordeeld tot de straf van 2 jaren ge- vangenis en 300 boete, wegens niet moedwilligen doodslag van 127 personen, door onvoorzichtigheid nalatigheid. De persoon E. de Ilaan, die A. alien Elzas 117, Oostenrijk 148, Wurtemberg 200, en Pruisen 251 en uit Beieren 1647 inzenders. Deze verdacht wordt van op zijnen broeder W. de Ilaan tentoonstelling was alzoo meer Beiersch dan inter- een moordaanslag te hebben gepleegd, heeft in de nationaal. Frankrijk en Belgie waren niet ver- gevangenis te Winschoten getracht zich door op- hanging van het leven te berooven. De twee- Zitting van 22 November 1877. d. B., A. d. B., J. d. B., A. R. en A. R.,tegenwoordigd. te Stekene, ter zake van het rapen van koren i In 1876 waren in het Duitsche rijk in werking ling-broeders R. en II. Rumling te Amsterdam i-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 2