If graf in de golven heeft gevondeu en zijue be- trekkingen zijn verlies zullen moeten betreuren. De schei- en geneeskundigen, die belast waren met het onderzoek der ingewanden van wijlen den gepensioneerden kapitein van liet Oost- Indische leger de Geer Boers, die tengevolge van het drinken van wijn, hem uit Rotterdam gezonden, zou zijn overleden, tot de conclusie zijn gekomen, dat genoemde heer niet tengevolge van vergiftiging is overleden. Te Breda had op 13 dezer de finale verkoop plaats der geslechte vestinggronden, welke op 30 October 11. provisioneel waren toegewezen voor 137,575. De geheele opbrengst dezer gronden, te samen 5,04,47 H. A. bedragende, is bij de finale toe- "wijzing geweest 150,400, dat is ongeveer 3 per MA of gemiddeld 30,000 per hectare of bunder. GEMENGDE BERICHTEN. De oud-notaris V., vroeger wonende te S. v. G., is, als verdacht van oplichting op groote schaal te hebben gepleegd, te Vlissingen door de politie aangehouden en naar het huis van verzekering te Middelburg getransporteerd. Een aanzienlijke lirma te Amersfoort, die in tabak handelde en te Rotterdam een filiaal heeft, is failliet gegaan, waar- door eenige banken en huizen te Rotterdam en te Amsterdam zware verliezen lijden. Het tekort zou 8 ton bedragen. Onder de gemeente Rijs- wijk is een vrouw, die aan de vaart bezig was de wasch te spoelen, voorover in het water gstort en verdronken. De vleeschprijzen zijn thans ge- durende den slachttijd in de noordelijke provincien lager dan sedert de laatste jaren. Voor 40 a 45 eents per kilo koopt men tegenwoordig bij de slagers het puikste rnndvleesch, biefstuk, enz. Met brand in een turfpakhuis te Amsterdam heeft de statistiek haar voordeel gedaan. Men heeft berekend, dat er gedurende 34 blusch-uren door 79 brandwachts is gewerkt om door een lengte van 715 meter slang 1,065,000 liters water op te werken, waarvan 540,000 liters door de drijvende j stoomspuit aangevoerd. Door de prov. stateu van Gelderland is een subsidie van 3000 uit de provinciale fondsen toegestaan, voor de ver- delging van meikevers. Op de laatste Gorinchem- sche paardenmarkt zijn door den heer G. Slob te I Hoornaar 3 vospaarden van 3^ en 4 jaar voor f 3100 verkocht; 3 jaar geleden had hij ze voor ruim 700 gekocht. De in de Haarlemmer- meer geveilde 59 hectaren land hebben opgebracht de sorn van 153,050, of met de kosten onge veer f 3850 per hectare. Bij een landbouwer aan den Bazendijk onder Hoog-Blokland, is onlangs 1 aan de deur van het woonhuis aangeplakt ge-1 vonden een brief, waarin het huis met brand en de eigenaar met den dood bedreigd wordenplezierig vooruitzicht. Tegen zekere I. v. E., wonende te 's Bosch, is proces-verbaal opgemaakt ter zake van het onbevoegd uitoefenen der tandheelkunst op de kermis te Gorinchem. Door het vallen van een petroleum hanglamp is een begin van brand ontstaan in een manufactuurwinkel te Kinder- dijk. De winkelgoederen, alsmede een gedeelte van den inboedel zijn door de vlammen vernield of beschadigd. De nu thans vastgestelde be- grootiug van Brussel, bedraagt aan ontvangsten 33,193,693,33 fr. en aan inkomsten 33,151,084,38 fr. Zij levert dus een overschot op van 41,608,05. Twee knaapjes van twaalf jaren te Aulnay hebben van de afwezigheid hunner ouders gebruik gemaakt om elk een pistool te nemen om, zooals zij naif zeiden, op de wolvenjagt te gaan; toen zij buiten in het veld waren laadde de een zijn pistool; het wapen ging daarop onmiddelijk af en de kogel trof zijn makkertje, dat dood ter aarde stortte. De Gorilla in den dierentuin te Berlijn, waarop heel Berlijn trotsch was, is thans na een korte ongesteldlieid overleden. Hij is een jaar en 19£ week in de dierentuin geweest. Zijn lijk zal aan het anatomisch museum te Berlijn ten geschenke gegeven worden. Te Hoxter, in Westfalen, Uggen dertig personen ziek, ten gevolge van het gebruik van Brunswijksche metworst, die met trichinen was besmet. De maatschappij tot redding van drenkelingen te Louden heeft een veertienjarig meisje bekroond, dat te Plymouth met levensgevaar een bij het zwemmen bijna ver- drinkende dame gered heeft. De dikste boom, dien men in 1876 in de Kingriver-vallei van het graafschap Fresno in Kali for nie vend, was 2 meter in doorsnede en 14 meter in omvang, terwijl de hoogte op 45 meter werd geschat. De tegen- woordige oorlog heeft aan Rusland met inbegrip der nieuwe leening nu reeds niet minder gekost dan een half milliard roebels, ongerekend nog vele onbetaalde leveranties. Als een bijzonderheid wordt uit Antwerpen gemeldt, dat de ,/amigo" (de politiewacht) jl. Donderdagnacht geheel ledig is gebleven. Dit is in de laatste tien jaren niet voorge vallen. Eene vrouw te Amsterdam geraakte met een harer buren in twist, en wel ongelukkig ter wijl zij elkander in eene vuurnering ontmoetten. De heks, met wie ze te doen had, geraakte in zoo'n drift, dat zij haar een ketel met kokend I water over het gezicht en hals uitstortte en vervolgens nog een test met vuur in het gezicht wierp. Gisteren inorgen, dus schrijft men uit Arnhem van den 15 November, als de daarvoor aange- wezen zijnde algemeene trouwdag, werden verschil- lende paren door den wettigen band des huwelijks vereenigd. Nadat al de paren met hunne getui- gen waren vertrokken, stond in de vestibule van het stadhuis een oud man met een vrouwtje te wachten die, op de vraag van een bode wat hun verlangen was, vertelden dat ook zij gaarne wilden trouwen. Op de vraag waar zich de getuigen be- vonden, kreeg de bode ten antwoord, dat die er niet waren, waarop de oude heer aan twee van de ambtenaren verzocht hem en zijn meisje voor de plechtige gelegenheid ter zijde te willen staan. Nu ontbraken echter nog twee getuigen, waarop de bruidegom de trappen van het stadhuis in allerijl afklom en de twee eerste personen die hij tegenkwam, waarvan de een gemeenteraadslid en de ander advokaat was, uitnoodigde om hem te adsisteeren. Ongelukkig was de tijd dier beide heeren zelf bezet, zoodat zij onder verontschuldi- ging voor de vriendelijke uitnoodiging bedankten. Spoedig waren nu een paar anderen gevonden en stond men voor den ambtenaar van den burger- lijken stand. Het bleek nu dat de beide trouw- lustigen reeds sinds een jaar bruidegom en bruid waren en eerst heden van de gelegenheid wilden profiteeren om zich door den huwelijksband te doen vereenigen. Weldra was de plechtigheid geeindigd en met een vrolijk gelaat vertrok de 66-jarige man met zijn 30-jarige vrouw. Bij het ontkleeden van het lijk eener oude gehuwde vrouw te Meppel, vonden de verkleeders op 't bloote lijf een verborgen schat van eenige honderden guldens aan geldswaardig papier, dat zij haren huisgenooteu zeker niet had willen toe- vertrouwen. Op den geheelen boedel werd daarop dadelijk beslag gelegd. Te Bodegraven zijn verledene week aan elkander gegroeide tweelingen geboren. De ver- eeniging is aan de halzen en de lichamen zijn in tegenovergestelde richting geplaatst, zoodat, indien ze blijven leven, het eene kind de beenen naar de hoogte zal richten, terwijl het andere staat. Het zijn twee gezonde meisjes, die goed zuigen. Het is gebeurd dat het eene kind sliep, terwijl het andere weende. W. de Haan, landbouwer te N. Pekela zat voor eenige dagen 's avonds te huis voor het venster met een meisje, waarmede hij zou trouwen; er werd een schot gelost, dat de Haan aan de rechterhand en het hoofd kwetste. Zijn broeder, J. de Haan, verdacht de dader te zijn, is in hechtenis genomen en gevankelijk naar Winschoten over- gebracht. De stoomboot Artus Hoff, welke te Antwerpen op het drooge was gezet wegens aanvaring, is gered met het hooge tij heeft men het vaartuig naar het dok gebracht. De redding van de stoomboot was aangenomen voor 50,000 fr. Het zijn schippers welke dit werk hebben ten uitvoer gebracht. Waarschijnlijk is nooit een zoo reusachtig bouquet vervaardigd als Yrijdag op de stedelijke groenmarkt te Berlijn is gemaakt. Bij een hoogte van 5 voet had het een omvang van 13 voet; de inhoud bestond dan ook uit groenten van allerlei aard die tegenwoordig aan de markt zijn. Het bouquet was gekroond met een groote witte kool, waarop een kleine roode kool was gestoken; verder volgden geele, witte en roode wortelen, mangel- wortelen, bloemkool, savoyekool, brusselsche kool, radijs, peterselie-wortel, uien, appelen en peeren, I terwijl groene kool en spinazie de plaats van i bladeren innamen. Dit reuzenbouquet was bestemd I om nog dien avond aan een komiek te worden aangeboden bij gelegenheid van zijn benefiet. Burgerlijke Stand van Ter Neuzen. Van 1218 November. Zeetijdingen. HANDELSBERICHTEN. frozen cler iCffecten. Amsterdam, 19 November. Prijjzeu ran Coupons Rotterdam, 19 November. JTfl no op vai I zal, dag ure Huwelijks-Voltrekking. 18 Nor. Pieter Jacob ran de Sande, oud 24 j., jm. en Margaretha Cornelia Pothoren, oud 19 j, jd. Geboorten. 13 Nor. Anna Sophia Maria, d. r. Maria Anna Rosalia ran Rossum. 14 Nor. Hcmdrik, z. r. Abraham Brakmau en ran Maria Adriaoa ran Dixhoorn. 18 Nor. Leijntje Cornelia Lerina, d. r. Pieter Riemena en ran Johanna Jozina Kolijn. Van 9 tot en met 16 Nov. zijn in deze haven binnenge- komen bestemd voor Gent, de volgende zeeschfpen als: 10. Eng. stoomb. Norma, kap. Thornton, van Goole met stukg. 12 Nov. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ellwood, van Goole met stukg. Eng. s(#omb. Contest, kap, Watson, van Londen met stukg. 13 Nov. Eng. stoomb. St Ladler, kap. Verrill, van Riga met hout, zaad en vlas. Eng. stoomb. Killarney, kap. Rothbarth, van Goole met stukg. Van 9 tot en met 16 Nov. zijn uit deze haven vertrokken, komende van Gent, de volgende zeeschepen als: 10 Nov. Noord;che brik Andreas, kap. Hansen, naar Frede- rikstad in ballast ll Nov. Belg. stoomb. Flecha, kap. Seeuwen. naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Londos, kap. Spink, naar Goole met stuktj. Eng. stoomb. Stantons, kap. Lumley naar Londen met stukg. 12 Nov. Eng. stoomb. ^orma, kap. Thornton, naar Goole met stukg. 14 Nov. Eng. stoomb. Romeo, kap Ellwood, naar Goole met stukg. 15 Nov. Eng. stoomb. K.llaroey, kap. Rtthbarth, naar Goole met stukg. Duitsche schooner Emilie, kap. Lepel, op avontuur in ballast. 16 Nov Deensche schooner Juelerne. kap Nielsen, naar Leith in ballast. Iu deze haven zijn binnengekoraen, bestemd om aan den ijzeren weg hier te lossen en te laden, de volgeude zeeschepen als 14 Nov. Eng. stoomb. Jutland, kap. Webb, van Londen met stukg 16 Nov. Eng. stoomb. Londos. kap. Spink, van Goole met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken, na aan deu ijzeren weg hi er te hebben gelost en geladen de volgende zeeschepen, als. 16 Nov. Eng stoomb. Jut'and, kap. Webb, naar Londen met stukg. 17 Nov. Eng. stoomb. Londos, kap. Spiok, naar Goole met stukg. Nedkrland. Certific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aandecl Handelmaatschappij. dito exploitatie Ned. staatsspoorw. Belgie Ccrtificaten bij Rotschild Rrankrijk. Inschrijringen dito Rusland. Obligation 1798/1816 dito Hope Co. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866 Oblig. Hope Co. Leening 1860 Certific. dito Inscript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligation 1867—1869 Certificaten Aandeel apoorweg Gr. Maatach. Oblig. dito land. Baltische apoorweg dito dito Jelez Orel Amsterdam 19 November. Metall. f 21,02$dito zilver f 22,25 Dir. Eng. per J 11,87$. Eng. Portugal per f Spaanache piaatera f -,71; Amerikaanache doliari (in goud) f 2,47$. Jarige Tarwe kou tegen 25 ct. en nieuwe dito tegen 50 ct. lager niet geheel opruirneu; Paardenboonen 20 a 30 ct. lager; Bruineboonen 50 ct. en Erwten 25 a 50 ct. lager; Vlas 1 a 2 siuivers lager. Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe J' 13,75 a f 14,75. Over- maassche J 12,50 a f 13,50, nieuwe dito f 12,50 a f 13,50, mindere dito f 10,50 a f 12,Rogge, Zeeuwsche en Vlaamsche 8,50 a J 9,Overmaassche J 8,a J 8,50. Gerst, Zeeuw sche winter f 8,a f 8,30, mindere f 6,50 a f 7,80 zorner dito f 7,20 a J 7,50, mindere J 5,a f 7,—. Haver, korte 3,50 a 6,50 iange 2,50 a 5,50. Paardenboonen f 7,80 a 8,20. Duivenboouen J 8,25 a J 8,75. Bruineboonen J 12,— a f 14,t mindere f 9,a f 11,75. Witteboonen, Walchsrsche f 13,25 a 14,25, Zeeuwsche 12,— a 13,—. mindere f 9,a f 11,75. Erwten, Walchersche J 11,25 a f 12, Zeeuwsche f 9,75 a 11»Koolzaad 78 J a 80 Lijuzaad J' 345 per 2040 kilo. Eieren f 5,a f 5,50 per 100 stuks. Aar^ .ppelen f 3,50 a f 4 75. Vlas, 44 tot 65 stuivers per steen. Meekrap. Stemming flauw, prijzen lager. 2$ pet. 34$ 3 77 4 It 100$ 5 H 103$ it 106 2$ 3 n n 671 5 5 n tt 93 5 H 74| 5 ft 86 5 It 77$ 5 ft 78A 5 ft 128$ 4$ It 77$ 4 n 4 tt 60$ 4 g tt 69^ 5 tt n 105$ 4$ it 86$ 3 n 43$ 5 tt 82

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 2