BUITENLAND. maanden van 1876 en f 3,135,863,90 meer dan ,0/12 der raming. Kantongerecht te Hulst. Zitting van 15 November 1877. P. G., te Stekene (Belgie,) ter zake van over- treding der reglementen op bet voerwezen, bij verstek veroord. tot geldb. van 5, sub. gevangen. van 1 dag en in de kosten. P. van G., te Clinge, ter zake als voor en van overtreding van de reglementen op het losloopen van honden te Hontenisse en Stoppeldijk, bij ver stek veroord. tot vier geldb. alstwee van f 5, eene van 2, en eene van 1, sub. gevangen. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. A. van C., te Stoppeldijk, ter zake van het gaan over eens anders bezaaiden grond, veroord. tot geldb. van 50 cent, sub. gevangen. van 1 dag •en in de kosten. J. de C., te St. Jan Steen, ter zake van het houden van muziek- en danspartij in zijne herberg, zonder bekomen vergunning van burgemeester en wethouders, veroord. tot 2 geldb. ieder van 3, sub. gevangn. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. L. S., te Graauw, ter zake als voor, veroord. tot geldb. van 3, sub. gevangen. van 1 dag en in de kosten. J. M., te Graauw, ter zake als voor, veroord. tot geldb. van 3, sub. gevangen. van 1 dag en in de kosten. F. de V., te Graauw, ter zake als voor, bij verstek veroord. tot 2 geldb. ieder van 3, sub. gevangen. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. J. F., te Graauw, ter zake als voor, veroord. tot 2 boeten, ieder van 3, sub. gevangen. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. J. P. M., te Graauw, ter zake als voor, bij ■verstek veroord. tot geldb. van f 3, sub. gevangen. tvan 1 dag en in de kosten. M. C., te Graauw, ter zake als voor, veroord. tot geldb. van 3, sub. gevangen. van 1 dag •en in de kosten. P. P. D., te Graauw, ter zake als voor, veroord. tot geldb. van 3, subs, gevangen. van 1 dag en in de kosten. J. S., te Graauw, ter zake als voor, veroord. tot 2 geldb. ieder van 3, sub. gevangen. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. P. A. B., te Graauw, ter zake als voor, bij verstek veroord. tot geldb. van 3, subs, gevangen. van 1 dag en in de kosten. J. R., te (jraauw, ter zake als voor, veroord. tot 2 boeten ieder van 3, subs, gevangen. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. J. P. te St. Jan Steen, ter zake als voor, ver oord. tot geldb. van f 3, sub. gevangen. van 1 dag en in de kosten. F. J. H., te Hulst, ter zake als voor, bij ver stek veroord. tot 2 geldb. ieder van 3, sub. gevangen. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. H. B., P. de B., L. J., C. L. v. D., alien te St. Jan Steen, ter zake van overtreding van het herbergreglement aldaar, veroord., de 3 laatste bij verstek, ieder in geldb. van 2, sub. gevangen. van 1 dag en solidair in de kosten. P. J. de B., A. d' H., te Clinge en J. v. C., te Meerdonk, ter zake als voor, veroord. bij ver stek, ieder in geldboete van 2, sub. gevangen. van 1 dag en solid, in de kosten. J. V., te Clinge, ter zake als voor, veroord. bij verstek in eene geldb. van 3, sub. gevangen. van 1 dag en in de kosten. P. P., te Clinge, ter zake als voor, bij ver stek veroord. in eene geldb. van 2, sub. gevangen. van 1 dag en in de kosten. P. A. H., en P. A. G., beide te Hulst, ter jiake als voor, ieder bij verstek veroord. in eene geldb. van 2, sub. gevangen. van 1 dag en solid, in de kosten. Landbouwberichten, Op de najaars veemarkt alliier van jl. Woensdag waren aangebracht 14 paarden, 55 stuks rundvee, 4 schapen en 66 varkens. De handel was vrij levendig. Er werden premien toegekend aanD. B. Wijf- fels te Westdorpe, voor „den schoonsten dekhengst," vhet schoonste merriepaarden „het grootste ge tal paarden;" W. de Peijter Pz. te Ter Neuzen, voor ,/het schoonste ruinpaard;" Jac. de Braal te Ter Neuzen, voor „den schoonsten springstier L. Dees te Ter Neuzen, voor „het schoonste stuk rundvee," aangebracht uit de kantons Hulst en Axel; E. J. Levi te Ter Neuzen, voor „het schoon ste stuk rundvee," aangebracht van buiten die kan tons;" J. Dieleman Az. te Ter Neuzen, voor „de beste baatgevende of kalfdragende koeJ. C. van der Hagen te Ellewoutsdijk en L. Dees te Ter Neuzen, voor „het grootste getal rundvee," (ter ver- deeling, zijnde door beide een gelijk getal aange bracht) J. P. Verkouteren te Ter Neuzen, voor de schapen en J. de Meij te Zuiddorpe, voor de varkens. Gisteren is te Bassevelde een moord gepleegd, de procureur Roi is met zijn parket uit Gent heden morgen derwaarts vertrokken, om een on- derzoek in te stellen. Een ernstig ongeval heeft op de Schelde voor de stad Antwerpen plaats gehad. De Engelsche stoomboot Horrox, kapitein Mitchell, van Antwerpen naar Brazilie, met eene voile lading koopwaren, verliet de kaai, en door den sterken wind meege- sleept, kwam het vaartuig onklaar op de Duitsche stoomboot Artus Hof, kapitein Albrecht, welke voor de stad ten anker lag. De Horrox kon zich zonder veel letsel los maken en kort daarna zijne reis voorzettendoch met de Artus Hof was het anders gesteld; het vaartuig schoot onmiddelijk vol water en verkeerde weldra in zinkenden staat. Men had nauwelijks den tijd om het anker te lichten en de stoomboot tegen den Vlaamsc'nen wal op 't drooge te zetten. De toestand van het sehip is zeer gevaarlijk. Bij hooge tij is het bijne gansch onder water; men vreest dat het zal breken. De Artus Hof meet 1000 ton en is geladen met verschillende koopwaren, bestemd voor Riga. Men is begonnen met de lading zooveel mogelijk te lossen. De schade is aanzienlijk. Er zal een onderzoek plaats hebben. Ongelukken zijn er niet te betreuren. GEMENGDE BERICHTEN. Te 's Bosch is op den leeftijd van 53 jaren overleden de heer P. W. van Opstall, sedert 1 April 1873 hoofdingenieur van den waterstaat in het 6e district van Noord-Brabant, ridder van de orde van den Ned. Leeuw en ridder 3e kl. der Pruisische kroonorde. Het hof te Arnhem heeft L. M. J., slager te Nijmegen, schuldig verklaard aan doodslag en veroordeeld tot 9 jaren tuchthuis- straf. Hij had den zoon eener vrouw, die bij hem in huis aanwezig was, een messteek toegebracht. toen de jongeling zich op zijn bevel niet wilde verwijderen. De schoonbroeder van den over leden gepensioneerden kapitein van het O.-I. leger de Geer Boers te Amsterdam, die op vermoeden van vergiftiging, met de vrouw van den kapitein, in hechtenis was genomen, is weder op vrije voeten gesteld. Te Kuinre werd dezer dagen een stuk hooiland van 3 hect. 30 aren voor 40,000 be- halve de kosten verkocht. Te Tilburg stonden deze week voor het kantongerecht terecht drie stroopers (waarvan een lid van den gemeenteraad), die door den rijksveldwachter in een naburige ge- meente des nachts met geladen geweren in het veld betrapt waren. Voor ieder werd veroordeeling in een boete van 80 en 7 dagen gevangenisstraf geeischt. Uit Meppel wordt gemeldDe prijzen van 't wild stijgen bij den dag. Men besteedt thans voor liazen /2,50; voor patrijzen 1; eend- vogels gelden 60 a 70 ct.; ganzen /2,50; kor- hoenders (het paar) 7 a 9. De vraag blijft in Holland nog steeds even sterk. De verloting ten behoeve der kweekschool voor onderwijzeressen te Groningen, gehouden door de vrijmetselaarsloge aldaar, heeft ruim 11,000 opgebracht. Te 's Hage wilde eene moeder haar kindje van 10 maanden, dat al lief ,/met den pot begon mee te eten," ook een stukje spek laten proeven. Het bleef't wichtje echter in de keel zitten en ondanks de pogingen om het spoedig te verwijderen, stikte het kind. Op de Schedeldoekshaven te's Hag# heeft een persoon zich op de openbare straat met een pistool voor het hoofd geschoten, zoodat de schedel werd verbrijzeld. Onlangs werd te 's Hage een 13-jarige knaap vermist, zonder dat eenig spoor van hem te ontdekken wasde jongen is nu teruggebracht door de politie van Leeuwarden, waar hij een visite had gemaakt bij zijn pleeg- moeder. Het reisje had hij te voet in acht dagen afgelegd, des nachts bij de boeren verblijf houden- de. Te Gouda heeft een manslag plaats gehad, en wel onder de volgende omstandigheden. Zekere Botterop, een sleeper, had twist met zijne vrouw. Een buurman mengde zich daarin en trok partij voor de vrouw. Botterop bracht den man een slag toe, zoodat dezen de pijp, die hij in den mond had, door het verhemelte drong. De dood volgde spoedig. Een landbouwersknecht te Arnhem is, terwijl hij in het land aan het werken was, door een ezel aangevallen en dermate ge- beten, dat men voor zijn leven vreest. Niet dan met de grootste moeite gelukte het, het woedende dier, dat op het lichaam van zijnen vijand was gaan staan, daar af te trekken. De ramp te Curasao komt ten minste weder sommigen ten goede. Blijkens mededeeling van den gouverneur van dat eiland n. 1. zijn de meeste strafregisters van de mansehappen verloren gegaan. Uit Pesth meldt men, dat 32 boerinnen, naar de weekmarkt gaande en daartoe overgezet wordende, alien ver- dronken zijn door het omslaan der veerschuit. Volgens een Duitsch blad bestaan er tegenwoordig 250 overzettingen van den bijbel in verschillende talen en dialecten. Het Engelsche bijbelgenoot- schap heeft reeds 76^ millioen exemplaren ver- spreid. Volgens de rijks-militaire begrooting bedroeg het inkomen van den overleden veld- maarschalk v. Wrangel 33900 M. 's jaars, welke post thans vervalt. Zijn eigenlijk inkomen be droeg 12000 M., doch daarbij kwam 15000 M. als persoonlijke toelage en 6900 M. voor dienst- uitgaven. In 1874 schreef de Russische regeering een internationale prijsvraag uit voor de beste „Geschiedenis der cavalerie." Aan een dezen zomer te Londen verschenen werk van den Fngelschen luit.-kol. Georges Denison is thans de prijs van 5000 roebels toegekend. Wederom kondigt het Amerikaansc'ne meteorologisch instituut een nieuwen storm aan. Hevige windvlagen, veel regen en waarschijnlijk sneeuw worden dientengevolge op Engeland's kusten voorspeld. In Cambridge is het getal vrouwelijke studenten zeer geklommen en bedraagt reeds 60, behalve de dames-studenten uit families in de stad. Spoorwegwielen van saamgeperst papier zijn in gebruik gesteld bij een der zwaarste locomotieven van de spoorweglijn Philadelphia-Wilmington-Baltimore. Na eenige weken diensttijd zijn de meest gunstige rapporten omtrent de deugdelijkheid dier wielen uitgebracht. Men meldt uit Veere: Het vroegere markt- plein dezer voormalige stad leverde Maandag morgen een verrassend schouwspel op. Het gekoperde drie- mastschip, dat, aan de spits van het stadhuis, steeds bij de felste stormen den steven richtte naar den hoek waaruit de wind woei, had aan den hevigen storm van den laatsten nacht geen weerstand kunnen bieden en werd, na met gebroken masten en los- geslagen want, geheel ontredderd, op een achter- plaatsje nabij het stadhuis gevonden te zijn, in de armen van den stads-architect en politie-agent de trappen van het stadhuis opgedragen. Bij een winkelier in manufactnren te Vlissin- gen werd Maandagmorgen geritsel gehoord in den winkel. Toen de vrouw des huizes zich naar den winkel begaf om de oorzaak daarvan te onderzoe- ken bespeurde zij tot haar schrik een aankomende meid onder den toonbank gedoken en de geldlade opengeschoven. De diefegge koos het hazenpad zonder dat de onthutste juffrouw er aan daeht haar aan te houden. Er is slechts een kleine som gelds ontvreemd. De politie is hiervan in kennis gesteld en doet onderzoek. De levende colorado-kever, die volgens eene advertentie in de Graafsche Courant bij een smid te Ravenstein voor 5 centen te bezichtigen was, schijnt een canard te zijn. Toen de veldwachter zich bij den vermeenden eigenaar vertoonde om 't beestje onschadelijk te maken, wist deze niets

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 2