plaats had, moesten den nacht zonder dak in hun huis doorbrengen. In de omstreken van Nijmegen werd een algemeene drijfjacht op een wolf ge- De werkzaamheden voor den tuin bij de Nederlandsche afdeeling van de Parijsche tentoon- stelling in 1878 beginnen aanstaande week, onder houden. Nadat het dier tot in de Ooi vervolgd leiding van het lid der hoofdcommissie, afdeeling was, werd het aldaar bij een steenbakkerij dood- geschoten. De wolf bleek toen een herdershond te zijn. Bij Ameland is verongelukt een Urker vischschuit, sehipper Jacob Bakker, de opvarenden zijn alien verdronken. In eene werkplaats in het wGebed zonder einde", te Amsterdam, kreeg een knap werkman eensklaps zulk een aanval van razernij, dat zes krachtige mannen bijna tekort schoten om hem te overmannen en naar het gast- huis te brengen. Het prachtige landgoed Grande Suisse gelegen onder de gemeente Meerssen (Liin- burg,) met al zijne vijvers, tuinen, bouw- en wei- landen, toebehoorende aan den heer P. Regout te Maastricht, is voor rekening van klooster-zusters uit Heythuizen aangekocht. Te Chemnitz, in Saksen, heeft de politie dezer dagen een bende valsche muuters, ongeveer 20 man sterk, ontdekt en gevangt n genomen Tevens is het haar gelukt al de werktuigen en een aanmerkelijke som in valsche munt machtig te worden. De bende maakte wel is waar ook zilveren specie, maar hield zich toch hoofdzakelijk bezig met het vervaardigen van gouden 20-mark stukken. Te Marseille werden over eenige maanden 500 kassen citroenen ver- zonden naar Canada, ter waarde van 15,000 fr. Op de plaats hunner bestemming aangekomen, waren de citroenen eenigszins bedorven en werden ze niet geaccepteerd. Zij bleven in de douane en na dertig dagen waren zij zoodanig bedorven, dat men ze in de zee deed werpen. De rechtbank van koophandel te Marseille heeft de bevrachter veroordeeld den transportprijs van de 500 kassen te betalen. In den nacht van Yrijdag sloeg een sloep van het Nederl. loodswezen, die een schip op de reede van Ylissingen had aangedaan, door het overslaan van het zeil, geheel op zijde. De op varenden, een loods en twee roeiers, vielen in den fellen stroom en zouden zeker in den donkeren nacht hun graf in de golven gevonden hebben zonder de besluitvaardigheid en tegenwoordigheid van geest van een viertal sloeproeiers van het Belgische loodswezen, die de drenkelingen, die zich aan de omgeslagen boot vastgeklampt hadden, uit hun gevaarlijken toestand redden. Te zwakke bemanning der sloepen van het Nederl. loodswezen wordt als reden van dit ongeval aan- gegeven. De timmerman Niestern te Sappermeer was met zijne vrouw een bezoek gaan afleggen bij zijn neef Romburg, liggende met zijn schip aldaar. Niestern ging even uit het vooronder en in eens hoorde men een plof, de sehipper sprong hem dadelijk na en ook deze zou het met den dood hebben moeten bekoopen, maar de wakkere schoenmaker Kasper Brugge redde hem. Het lijk van N. werd later opgehaald. Te Brielle overfeed in 92-jarigen ouderdom de heer A. H. van Kruiue, vroeger wethouder aldaar, dijkgraaf van Voorne enz. De overledene was een der populairste menschen van den Briel en stond bij jong en oud, rijk en arm bekend onder den naam ;/Oom Toon". Hij heeft o. a. een werkzaam aandeei genomen in de verlossing van den Briel in 1830 van de Pransche heerschappij. Den 2 dezer werd in Den Haag een hoogst gevaarlijk persoon op de openbare strnat door de politie aangehouden en voorloopig onschadelijk ge- maakt. Onder den weidschen naam van graaf von Keudel, gewezen minister van den Koning van Hanover, speelde hij den diplomaat, kocht in verschillende winkels en magazijnen goederen op crediet of eigenlijk om ze niet te betalen, en maakte in koffiehuizen en restauraties ten nadeele der bedienden belangrijke verteringen. Hij woonde sedert drie weken te Scheveningen op gemeubileerde kamers, hij converseerde het liefst met Duitschers, met wie hij over politiek kon spreken en die hij op artikelen in Duitsche dagbladen vergastte. Hij was steeds voorzien van bijouterieen en andere snuisterijen, die hij aan de dames van 't Alcazar en dergelijken ten geschenke gaf. De reeds bejaarde graaf von Keudel" had bij zijn visitatie in het commissariaat van politie geen cent op zak. tuinbouw, den heer Jac. P. R. Galesloot. In dezen tuin worden alle inzendingen van den Nederiand- schen tuinbouw geplant, behalve een vak van ruim 40,000 tulpen, dat op het Trocadero wordt aange- legd, en dat ingezonden wordt door de Haarlemsche bloemistenvereeniging. Op een dorp waren eenige troepen ingekwar- tierd. Een der gebaarde zonen van Mars, op wien de krijgsdienst zijnen ontbolsterenden invloed nog niet had doen gelden, begreep eene aanwijzing verkeerd en kwam in eene boerderij terecht om zich te doen scheren. De zoon des huizes deed hem open, verzoekt hem binnen te gaan en te wachten, want niet hij, maar aijne zuster hield zich met scheren op. Onze krijgsman vond dat niet unaardig, zette zich in postuur, liet zich door het boerinnotje bij de neus nemen en werd door deze behoorlijk met zwartsel ingesmeerd. Men stelle zich het gezicht van onzen rekruut voor, toen hij bemerkte, dat hij zich door een boerinnetje had laten beetnemen De Englishman, die te Calcutta verschijnt, bevat in zijn nommer van 22 October een tele gram uit Madras van den 19n, waarin men leest ,/le Bongalore worden dagelijks een twintigtal lijken in de straten opgeraapt van personen, die van honger zijn omgekomen. Een rapport van het gemeentebestuur constateert, dat men van 7 tot 17 October 236 zoodanige lijken had weggeruimd. Officieel is bewezen, dat deze groote sterfte ten- gevolge van den hoogersnood algemeen is in Mysore. Aan de jongste Engelsche expeditie naar de Noordpool zou ook een Oostenrijksch officier deel- nemen. Zijn kameraden en kennissen hielden ter zijner eer afscheidsfeesten en hij was de held van den dag, tot hij naar Engeland vertrok. In Londen aangekomen, bleek men met de toebereidselen nog met gereed. Hij maakte zich dien tijd ten nutte om uitsapjes, zoo wel te land als te water, te doen. Op een dezer tochten werd het scheepje waarop hij zich bevond door een storm overvallen en men was blijde de haven van Dublin te bereiken waar, waar de eerste families zich haasten den halven schipbreukeling in hare kringen op te nemen. Het duurde niet lang of onze officier was tot over de ooren verliefd op een rijke erfgename, en deze genegenheid bleef niet onbeantwoord. De vader van net meisje was er echter minder mede inge- nomen, zoodat de officier ten slotte met zijn meisje overeenkwam, samen naar Londen te vertrekken. Deze schaking gelukte, doch er ontbreekte nog altijd iets aan de ontknoopingde vertoornde vader wil het paar nog niet in genade aannemen. In- tusschen is de expeditie vertrokken zonder den Oostenrijkschen officier, die, zooals uit 't boven- staande blijkt, een expeditie op eigen hand heeft ondernomen. HANDELSBERICHTEN. Aanbestedingfen. Op Yrijdag, 16 November 1877, des voormiddags ten 10 ure, zal, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: Het begrinten van den weg tusschen den Rijksweg en de losplaats der gemeente Nieuw- en St. Joosland. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, volgens 441 der Algemeene Voor- schriften. Burgerlijke Stand van Ter Neuzen. Van 29 Oct.4 Nov. Zoetijdineen. ir*i*ijzein tier* KlflFecten. Amsterdam, 5 November. 53+} 53} 118} met slippers. Noordsche brik Harmonie, kap. Slangebeije, van Borga met planken. Fransche schooner Esferance, kap. Penan, van Oran met schors. Eng stoomb. Norma, kap. Thorn ton van Goole met stukg. 21 Oct. Eng. stoomb. Killarny, kap. Rothbarth, van Goole met stukg. 22 Oct. Eng. stoomb. Contest, kap. Watson, van Londen met siukg. 23 Oct. Eng. stoomb Rosa, kap. Dumberly, van Goole met stukg. Deenscha schooner Johanna, kap. Thonnessen. van Vilanova met fr ait. Deensche schooner Active, kap. Christensen, van Vilanova met fruit. Zweedsche brik Augnsta, kap. Samulson, van Akjob met rijst. 24 Oct. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ellwood, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Augusta, kap Lockwood, van Londen met stukg. 26 Oct. Eng. stoomb. Norma, kap. Thornton, van Goole met stukg. 27 Oct. Zweedsche stoomb. Trilleuborg, kap. Axelson, van Riga met lijnzaad. Eng. stoomb, Killarney, kap. Rothbarth, van Goole met stukg. 28 Oct. Belg. stoomb. Flecha, kap. Seeuwen, van Londen met stukg. 29 Oct. Eng. stoomb. Birling, kap. Conntll, van New-Castle met steenk. Eng. stoomb. Rosa, kap. Duraberley, van Goole met stukg. 30 Oct. Duitsche kof Johanna Gerraa, kap. Bosman, van Bergen met stokvisch. Duitsche schooner Emilie, kap. Lepel, van Daratzig met slippers. 31 Oct. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ellwood, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Commercial, kap. Burn, van Londen met stukg. 1 Nov. Eng stoomboot Norma, kap. Thornton, van Goole met stnkg. 2 Nov. Eng. stoomb. Augusta, kap. Lockwood, van Londen met stukg. Van 19 Oct. tot en met 2 Nov. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent, de volgende zeeschepen als 19 Oct. Ned. schooner Bertha kap. Heijer, naar Riga met chigory. 20 Oct. Duitsche bark Frederich, kap. Zitzoum, naar Riga met ballast. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ellwood, naar Goole met stukg. 21 Oct. Eng. stoomb. Londos, kap. Spink, naar Goole met stukg. 22 Oct. Eng. stoomb. Birling, kap. Connell, naar Shields met stukg. Eng. stoomb. Stantons, kap. Lumiey, naar Londen met stukg. Belg. stoomb. Flecha, kap. Seeuwen, naar Londen met stukg. 23 Oct. Eng. stoomb. Norma, kap. Thornton, naar Goole met stukg. Eng. stoomb Killarny, kap. Rothbarth, naar Goole met stukg. Noordsche brik Wengeland, kap. Thornse naar Shields in ballast. 24 Oct. Ned. koftjalk Jonge Jakob, kap. Venema, naar Shields in ballast. Zweedsche schooner Fanny, kap. Olson, naar Shields in ballast. 25 Oct. Eng. stoomb. Contest, kap. Watson, naar Londen met stnkg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dnmberly, naar Goole met stukg. 26 Oct. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ellwood, naar Goole met stukg. 28 Oct. Eng. stoomb. Augusta, kap. Lockwood Eng. stoomb. Londos, kap. Spink; Eng. stoomb. Stantons, kap. Lumiey; 29 Oct Eng. stoomb. Norma, kap. Thornton30 Oct. Eng. stoomb. Killarney, kap. Rothbarth; 31 Oct. Eng. stoomb. Birling, kap. Connell; 1 Nov Eng. stoomb. Rosa, kap. Ellwood; 2 Nov. Belg. stoomb. Flecha, kap. Seeuwen Eng. stoomb. Romeo, kap. Ellwood; Eng. stoomb. Commercial, kap. Burn, alien van Gent met stukg In deze haven zijn binnengekomen bestemd om aan den ijzeren weg alhier te lossen en te laden de 7olgende zeeschepen als 24 Oct. Eng. stoomb. Jutland, kap. J. Webb, van Londen met stukg. 26 Oct. Eng. stoomb. Londos, kap. Spink, van Goole met stukg., naar Ter Neuzcn en Gent. 31 Oct. Eng. stoomb. Jutland, kap. J. Webb, van Londen met stukg. 1 Nov. Eng. stoomb. Londos, kap. Spink, van Goole met stukg. naar Ter Nenzen en Gent. Dit deze haven zijn vertrokken, na aan den ijzeren weg alhier te hebben gelost en geladen, de volgende zeeschepen als 25 Oct. Eng. stoomb. Jutland, kap. J. Webb, naar Londen met stukg. 1 Nov. Eng stoomb. Jutland, kap. J. Webb, naar Londen met stukg. Nederland. Belgie Frankrijk. Ruil add. Huwkluks-Aangiiten. 2 Nov. Pieter Jacob van de Sande, oud 24 j., jm. en Mergaretha Cornelia Pothoven, oud 19 j., jd. Huwej.ijks-Voltreekingen. 1 Nov. Cornelia Jacobus Klaassen, oud 26 j., jm. en Jozina StoffeU oud 25 j., jd. Hugo Abrahamse, oud 27 j., jm. en Jacomina Versluijs, oud 21 j.. jd. Geroorten. 31 Oct. Corneli8 Levinus, z. v. Levinus Harae- link en van Geertruij Vereijke. 2 Nov. Joriua Paulina, d. v. Francois Kolijn en van Neeltje Elisabeth Baluikker. 3 Nov. Hendrik, z. v. Reinier Scheele en van Feijgtje Klaassen. Van 19 Oct. tot en met 2 Nov. zijn in deze haven binnenge komen bestemd voor Gent de volgende zeeschepen, als 20 Oct. Duitsche bark Swienemunde, kap. Vos, van Dantzig Certific. Werkelijke schnld 2} pet. dito dito dito 3 dito dito dito 4 Aandeei Handelmaatschappij. 5 t dito eiploitatie Ned. staatsspoorw. Certificate n bij Rotschild 2} Inschrfjvingen 3 dito 5 Obligation 1798/1816 S dito Hope Co. 1855 fie serie 5 dito f 1000 1864 5 dito L. 100 1872 5 dito L. 100 1873 5 Loteu 18665 Oblig. Hope Co. Leening 1860 4} Certific. dito ,4 Inscript, Stieglitz Co. 2e a 4e L. 4 Obligation 18671869 4 Certificaten g Aandeei spoorweg Gr. Maatach. 5 Oblig. dito4j Aand. Baltische spoorweg 3 dito spoorweg PotiTiflit 5 dito dito Jelez Orel 5 dito dito Charkow Azow 5 Schatkist obligation .4 Oblig. metall. in zilver Jan.'Juli. 5 dito dito April Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dito dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank .3 Schatki8tbilletten 6 Certific. Amsterdam .5 Obligation Buitenl. .3 dito Binnenlandsche 3 Obligation 8 Inschrijving Atg. schuld 5 dito 1868 7 dito dito dito (1904) 5 dito dito dito (1885) 6 dito Illinois Amsterdam dito dito Redemption 6 dito Central Pacific 6 dito St. Paul Pac. Spw. le see. 4 dito dito dito 2e sec. 7 Oblig. 1863 4* dito 1865 5 Polen. OoSTElfRIJK Honoarije Italie. Spanje. Portugal. Turkije. Egypte. Am ERIK A. 84 77 99} 103} 105} 94} 88} 78} 78} 125 77} 69} 41* 105} 84} 44} 82} 82} 77} 72} 56 56 68} 12} 50 8* 100* 73} 101} Braiilie.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 3