fliBIi BUITENLAND. Men vrage te PARIJS ADVERTENTlEN. Ruhr-Kachelkolen van unzen veestapel is wel dit laatste bet ver- kieslijkst. Een verschrikkelijk ongeluk had dezer dagen plaats in de boekdrukkerij van den heer Guyot, te Brussel. Een der werklieden, Theodoor Ver- straeten, werd tengevolge eener onvoorzichtigheid het hoofd afgesneden. Hij was nl. bezig met het gereedmaken van een der persen, welke dienen moest voor het drukken van een dagblad, toen eensklaps de olieflesch, welke diende tot het smeeren van het raderwerk aan zijn hand ontsnapte en in den put viel onder de pers, door welke het mecha- niek zich been en weer bewoog. De werkman wilde, zich bukkende, de flesch oprapen, zonder acht te geven dat de pers in beweging was. De machine greep een pand van zijn linnen vest en sleepte den ongelukkigen mee in den put onder de pershet hoofd stiet op eene staaf, terwijl het lichaam bij de kleeren werd medegesleept en alzoo letterlijk in een oogwenk onthoofd was. De onge- lukkige was getrouwd en vader van veel kinderen. Twee zijner zonen werken in dezelfde boekdrukkerij. Een vijftigtal verkoopers en verkoopsters van vervalschte melk zijn voor de correctioneele recht- bank te Brussel verschenen. Hun advokaten be- pleiten hun onschuld met het beweeren, dat de melkverkoopers wettig handelden door aan hun klanten twee soorten van melk te verkoopen, de eene soort tegen verminderdeu prijs, welke een toe- voeging van water be vat, de andere tegen hoogeren prijs, welke uit zuivere melk bestaat. De verkoopers veronderstelden dus dat hij, die minder betaalt, weet dat de melk in mindere of meerdere mate gedoopt is. De rechtbank heeft zich hiermede echter niet vereenigd, maar eenigen hunner veroordeeld tot geldboeten; sommigen zelfs tot gevangenisstraf. Men heeft melk gevonden, die tot 50 pCt. water bevatte. Op den Union Pacific—spoorweg is wederom een passagierstrein geplunderdDertien gewapende en gemaskerde mannen namen bezit van het station Big Springs in Nebraska, 160 mijlen ten oosten van Cheyenne, overrompelden het personeel en hingen een rood licht uit om den naderenden trein van Chicago naar San Francisco te doen stilstaan. Conducteurs, machinist en stoker werden onmiddelijk na aankomst stevig gebonden en de deuren der waggons werden bewaakt. Uit den waggon, waar de geldswaardige pakketten zich bevonden, werd 65,000 dollars geinunt geld en 500 dollars papieren geld gestolen. Eene kast, waarin groote geldsommen waren, werd gelukkig niet aangeroerd. De passagiers raakten ruim 2000 dollars en eenige horloges kwijt, die ze nolens volens moesten afgeven. De personen, die zich in de slaapwaggons bevonden, bleven zonder letsel. Nadat zij het vuur van de locomotief hadden uit- gedoofd, stegen zij, bij het naderen van een goede- rentrein, te paard en kozen het hazenpad. De spoorweg- en expeditiemaatschappijen hebben 10,000 dollars uitgeloofd voor de aanhouding der roovers en de teruggave van het geld. GEMENGDE BERICHTEN. De bijdragen, die de Tijd voor Aruba ontving, beloopen reeds 8527,29. De opening in den dam van Ameland naar den vasten wal is thans weer gesloten. Men denkt den dam het volgend jaar op de noodige hoogte te brengen; de aan- slibbing vordert uitmuntend. Vijf schepen met aardappelen uit Elzas worden te Utrecht verwacht; dat deze aanvoer op de prijzen invloed zal uit- oefenen, is wel te verwachten. De gemeenteraad van Delft heeft 1000 beschikbaar gesteld voor een in 1878 door de Delftsche studenten te houden maskarade. Het wrak van de gestrande sleep- boot Archimedes is met den aan boord zijnden inventaris publiek verkocht voor 300. Voor de betrekking van hoofdonderwijzer aan een der openbare lagere scholen te Kralingen (/1100 met vrije woning) hebben zich 40 sollicitanten aange- meld. De kerkeraad der herv. gem. te Sneek, komt met het stadsbestuur in proces over de bevoegdheid tot het luiden der klokken bij den aanvang der godsdienstoefening. Te Twijzel heeft de heer B. in plaats van de patrijzen, waarop hij schoot, eene vrouw getroffen. Zij verkeert niet buiten gevaar. He heer Ronge, te Arnhem schijnt zeer verleidelijke worsten te hebben; ten derden male in een betrekkelijk kort tijdsverloop, is in zijn winkel een ruit uitgesneden, het glas op de gewone wijze in de naast het huis loopende steeg tegen den muur gezet, en een hoeveelheid worsten gestolen. Te Epen wilde zekere Vos het geweer van zijn makker aannemen, dat deze hem door eene haag aanreikte; onverwachts ging echter het geweer af en kreeg genoemde Vos de voile lading in den buik. Eenige uren later was hij een lijk. De sedert drie jaren te Utrecht be- staan hebbende cooperatieve winkelvereeniging is ontbonden; de contributie van de leden, waar van het meerendeel uit werklieden bestond, is daardoor verloren gegaan. Een sedert 15 jaren in dienst zijnde agent van politie werd te Leiden uit den dienst ontslagen wegens doorgaand mis- bruik van sterken drank, niettegenstaande her- haald# ernstige vermauingen om dat na te laten. Op de 23 dezer gehoudene veemarkt te Montfoort waren ongeveer 1000 stuks vee aan de lijn. De handel was, vooral in de vroegte, zeer vlug, en met goede prijzen, beter zelfs dan men verwachtte. De gemiddelde prijs 140 a 150. De stad Berlijn is weder erfgenaam geworden van een vrij aanzienlijke som, ruim 250,000 mark, der ge- meente door een in Dessau gestorven rentenier vermaakt, onder bepaling die som tot uitbreiding en verfraaiing der parken enz. aan te wenden. De zoo gevierde Duitsche tooneelkunstenares Karo- lina Bauer is op 69jarigen leeftijd te Zurich ge storven. De Russische Regierungsbote be vat een keizerlijke ucase dd. 20 October, waarbij be- volen wordt op voet van oorlog te brengen al de batterijen der reserve en der artillerie, zoowel de gemonteerde als de andere. De brug over de Fulda van den spoorweg BerlijnCoblentz is ingestort; een drietal arbeiders verloren daardoor 't leven. Volgens Duitsche bladen is de brug door een Nederlandsch aannemer gebouwd. De Brusselsche dagbladen beginnen te klagen over het nadeel dat de kleinhandel ondervindt, door den overvloed der tweecentiemstukken, en vragen thans [dat er maatregelen zouden genomen worden, om een grootere hoeveelheid nikkel in omloop te brengen. Uit de gevangenis te Osnabriick zijn dezer dagen weder twee misdadigers; van het gevaarlijkste soort, ontsnapt; vermoedelijk hebben zij weder de wijk naar ons land genomen. Te Ochten zette de veerman van de Voren met zijn knecht een koopnian over. Door een erge windbui kwam hij met een opvarend schip in aanvaring en de veerschuit sloeg om. De koopinan en de veerknecht, die zich aan de omgevallen schuit vast klemden, werden door H. de Haas en B. van Merkesteijn gered. De veerman verdronk. eene weduwe met drie jonge kinderen laat hij na. Om een krachtig bewijs van moedertrouw te leveren, dient het navolgende, voor de waarheid waarvan wij kunnen instaan In eene heide-streek in ons vaderland verhuisde onlangs een arm boerengezin drie kwartier uurs verder. Toevallig had de kat eenige dagen te voren 5 jongen ter wereld gebracht. De goed- hartigheid van moeder-boerin was vreemdsoortig. Een jong katje wilde zij graag meenemen, maar de anderen konden niet verdronken worden, omdat er geen water in de hei was; doodslaan mocht ook niet, maar het beste vond zij, om de 4 ongelukkige jongen in het nest te laten leggen. Het gezin vertrok met moeder kat en kind naar de nieuwe stee. Maar wat ziet men den volgenden morgen? Moeder kat had in den nieuwen stee hare 5 jongen bijeen en des naclits behoorlijk getransporteerd. Is dat geen moedertrouw? Een veehandelaar, die in 't Ambt Vollen- hove eene koe gekocht en te Giethoorn daags voor de rnarkt in het land had gebracht, met het plan om ze op de rnarkt weer te verkoopen werd deerlijk gefopt. De koe was nl. over het Zwarte- water gezwommen en had het land van zijn vorigen meester onder Ambt Vollenhove weer opgezoclit. Het jaarlijksche onderhoud der boomen op de Boulevards en de openbare pie in en en tuinen te Parijs kost omstreeks f 960,000. Op de Boulevards j staan 82,200 boomenop de begraafplaatsen 10,400 en op de pleinen en in de tuinen van verschillende openbare gebouwen 8300. Er zijn op de wandelplaatsen meer dan 8000 zitbanken ten behoeve van het publiek. aan de Groote Magazijnen „.4n Printemps" het prachtig GEILLUSTREERD ALBUM bevat- tende 36 gravures der nieuwste modes, door de eerste Parijsche artisten geteekend en 36 bladzijden met inlichtingen omtrent de stoffen en de kieiiren, welke het aanstaande saizoen zullen worden gedragen. Dit prachtig Album wordt franco en gratis verzonden aan ieder, die daarom de aanvrage doet aan de Groote fflagazijnen „4u Printemps" I'arijs. HANDELSBERICHTEN. Dordrecht 25 October. Lokeren, 17 Oct. 24 Oct. 55jarige Eehtvereeniging van CORNELIS t' GILDE en JANNA DE DOELDER. Ter Neuzen, 26 October 1877. Hunne dankbare kinderen, be- IT huwd- en kleinkinderen. v 0nze lieve GRIFTJE GEESKE JANKE is, na eene langdurige borstziekte, heden morgen overledeu in den aanvalligen leeftijd van ruim elf maanden. Dank aan hen, die van hunne deelneming zoo ruimschoots blijk gaven. Zaamslag, 23 October 1877. A. H. de YRIES. M. S. de VRIESLeijsennaar. Allen, die iets verschuldigd zijn aan of te vorderen hebben van den boedel van ANDRIES VAN DIXHOORN, Joziaszoon, in leven landbouwer, wonende in den Reinoorterepolder, geineente Ter Neuzen, worden uitgenoodigd daarvan, voor 10 November aan staande, opgave te willen doen, ten kantore van den Notaris C. J. A. FERCKEN, te Ter Neuzen. TE AXEL, Dinsdag den 30 October aanstaande. Aansiaande Maandag ol Dinsdag wachtende schipper Streefland met eene beste lading tegen soliede prijzen voor rekening vau E. STEL- LINGSMA, aan de Oostsluis te Ter Neuzen. Voor jarige en puike nieuwe Tarwe werden door kooperi omtrent vorige prijzen ingewilligd nieuwe mindere 30 ct. lager; Paardenboonen 40 ct. hooger; Duiveuboonen 50 ct. lager Witte- en Bruineboonen 50 ct. hooger; Erwteu 30 ct. hooger. Puike Zeeuwsche en Vlaarnsche Tarwe f 15,20 a 15,40. Nieuwe dito f 12,20 a 13,50. mindere f 11,70 a 12,70. Rogge Zeeuwsche en Vlaarnsche f 8,70 a 9,40. Overmaassche f 8,50 a 9,Gerst Zeeuwsche en Vlaarnsche winter f 7,70 a a 8,40 Overmaassche f 7,40 a 8,20 Zeeuwsche en Vlaarnsche zomer f 6,20 a 6,80 Overmaassche f 6,10 a 6,40. Haver j dunne 3,a 4,25 Dikke f 4,a 4,80. Paardenboonen f 7,a 8,40. Duivenboonen f 8,a 8,50. Witteboonen I f 12,a 14,50. Bruineboonen f 12,a 15;Erwten f 10,50 a 11,60. Koolzaad f 14,40 a 15,40. Lijuzaad 95 a 102 st. Tarwe, Rogge, Gerst Haver, 106 1., fr. 29,— a 31,75 29,— a 31,75 n 17,75 19,— 17,25 18,50 17,50 18,50 18,50 17,50 p. zak 14,16,14,50

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 2