Men vrage te PARIJS fregatschip ,/Java," kapitein J. Rotgans, op reis van Batavia na.ir Nederlanrl, is vergain. De geheele bemanning heeft haar graf in de goken gavonden. Een Italiaansche hardlooper heeft in den Haag met verbazenden uitslag geloopen. Het Malieveld, dat een ointrek van ongeveer 2 kilometer heeft, liep hij binnen het uur tienmaal rondvan ver- moeienis daarna geen spoor. Een water- en vuurvrouw te 'a IIage heeft men vroeg tusschen theestoven dood in haar woning gevonden. Een man, die zich eenige dagen geleden te Amsterdam ophing, maar nog in tijds werd afgesneden, heeft zich op nieuw opgehangen en nu met het door hem ge- wenschte resultaat. Op den trein van Beilen naar Meppel verloor een beschonken man zijn pet. Hij sprong die na, terwijl de trein in vollen gang was en de arbeiders, gezonden om hem te gaan zoeken, vonden hern ongedeerd op den weg liggtn. Een schip, bevracht met zware steenen, is in het kanaa! op Laik gezonken, waardoor de vaart tus schen Maastricht en die plaats tijdelijk gestremd is. Finis en inboedel van den veldwacliter te Oyen zijn afgebrand. Alles was verzekerd. In een vat Amerikaansche tabak is te Deventer een doode coloradokever gevonden. Dezer dagen werd te Beverwijk een handelaar in kool gevangen genomen op de publieke straat, en, hoewel de man zich tegen de politie volstrekt niet verzette, ge- boeid naar de gevangenis gevoerd, en van daar later naar Haarlem gebracht. De jongen op wiens aanwijzing de man als dief van een gouden hals- sieraad was gevat, bekende later den diefstal zelf gepleegd te hebben. Te Amsterdam is een j zangeres in een cafe chaiitant in brand gevlogen, wijl zij te dicht bij 't gas kwam. De bezoekers hebben met overjassen etc. den brand gebluscht. Bij een schoenfabriekant te Berlijn zijn 250,000 paar infanterie laarzen voor het Russische leger besteld. De geheele bestelling moet binnen 5 maan- den geleverd zijn. Meer dan 2000 werklieden vinden daar'oij werk. De directeur der sterre- wacht te Edinburgh voorziet, op grond van zijn meteorologische waarnemingen, een zeer strengen winter, ongeveer als dien van 1870, o. a. reeds met veel koude voor Januari. Te Parijs hebben zich gevallen van loodvergiftiging voorgedaan bij personen, die brood gegeten hadden, gebakken in een oven, waaronder hout gebrand werd afkoinstig van een oud huis, dat met loodhoudende verf was beschilderd. Uit het Zuiden van Frankrijk en uit Bohemen wordt geschreven, dat daar in den laatsten tijd aardbevingen voorkomen. Een tijd lang trok „gehoel Parijs" naar den Acclimatatie- tuin, omdat daar een troep Nubiers zijne tenten had opgeslagen. Voor den winter is een nieuwe vermakelijkheid bedacht. In den Acclimatatietuin is een Eskimosche familie, man, vrouw en twee kinderen en twee jonge Eskimosche mannen, met hun tenten, huisdieren enz. aangekomen. Zij zijn bezig hun winterverblijf in te richten. Te Haarlem bevond zich een deurwaarder op weg naar het huis van arrest met iemand, die hij moest gijzelen, toen deze hem onverhoeds een duw gaf en het op een loopen zette. Onder het roepen van houdt hem, houdt hem, houdt hem liep de dienaar der gerechtigheid den vluchteling achterna, die vrij spoedig terecht kwam in de armen van een agent van politie, met wiens hulp de gijzeling geschiedde. Eene vrouw en moeder van 3 kinderen te Meppel, die met haar man (wegens misbruik van sterken drank als anderszins ongunstig bekend) tot hiertoe op een zolder huisden, doch wegens het opdoen van hooi aldaar niet konden blijven, is in een zandhok van een tweeling bevallen en dadelijk na de geboorte overleden en zulks in een toestand, die alle beschrijving te boven gaat. Be beetwortelsuikerfabrieken te Bergen-op- Zoom, die voor eenige dagen het werk moesten staken wegens gebrek aan water, hebben den arbeid weder kunnen hervatten. e Rctrancliernent is bij eene weduwe door inbraak een kist gestolen, waarin kleedingstukken en ruim 300 aan specie waren geborgende volgende morgen is de kist in den Willem Eeopoldpolder opengebroken en ledig teruggevonden. Een dienaar van politie te Amsterdam is ontslagen, omdat hij zich arglistig meester gemaakt had van een najaarswensch-kaartje van de nacht- wachts en daarop in een tapperij een fooi had opge- haald. De nachtwachts hadden hem bij de ont- dekking van het feit aangeklaagd, Eerlang zal men te Amsterdam aan het postkantoor het Amerikaansche systeem voor het afhalen van brieven invoeren. Er zal namelijk een kast, in tal van loketjes verdeeld, worden geplaatstdegenen, die 't droit de boite genieten, hebben van een dier loketjes een sleutel en kunnen, als zij door het glazen deurtje er iets in zien, het er uitnemen dat aan de binnenzijde, in't postkan toor, dadelijk na aankomst der posten er in wordt gelegd. Elk loketje is genummerd aan de voor- en achterzijde en heeft een afzonderlijk en van de overigen verschillend slot. Een winkelier te Haarlem, die dezer dagen aan iemand in zijn winkel geld moest teruggeven van een bankbiljet van 40 ging dit in zijn kamer wisselen en liet het op de secretaire liggen. Nadat hij het geld had ivruggegeven, keerde hij naar zijn kamer terug, en ziet: de kat was in dien tusschentijd met het bankbiljet aan 't spelen gegaan en had het in zooveel kleine stukjes gescheurd, dat met geen mogelijkheid iets van het bankpapier was terecht te brengen. Een Italiaan, Gorini di Lodi, moet het middel hebben uitgevonden om lijken te doen versteenen. Het is te hopen, zegt de Arnh. Ct. dat het te kostbaar zal wezen om er meer dan een zeer spaarzaam gebruik van te maken, want wat zal men met de onvergankelijke dooden be- j ginnen? Na elkc eeuw zal men drie menschen- geslachten te bewaren hebben, terwijl naar verreweg I de meesten niemand meer omziet. De versteening is wel de minst aanbevelenswaardige wijze, om lijken te bebandelen. In de Kaapkolonie worden pogingen aange- j wend tot stichting van een vereeniging of genoot- schap ter bevordering van de beoefening der Holland- sche taal, met het doel om te bevorderen: a. de behoorlijke beoefening vaji het Hollandsch op de scholen; b. de verspreiding van Hollandsche boeken, vooral van een eigen literatuurc- de uitgave van een tijdschrift. Het plan verdient zeker aller toe- juiching en, zoo mogelijk, ondersteuning. Nog altijd bestaat onzekerheid omtrent de voortplanting van de aal of paling. Meermalen werd beweerd, dat in een aal levende jongen ge vonden waren, doch het is nog nooit weten- schappelijk geconstateerd. De Duitsclie visschers- vereeniging te Berlijn heeft nu eene premie van 50 mark uitgeloofd voor hem die haar het eerst zulk een aal bezorgt. Deze premie zal echter niet nitbetaald worden voordat prof. Virchou alles onderzocht en een beslissend rapport heeft uitge- bracht, waardoor alle twijfel ophoudt. Aanbestedintren. Op "V rijdag, 26 October 1877, des vooriniddags ten 10 ure, zal, aan het gebouw van het Provin- ciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed Het herstellen van den overdekten gang aan de buitenhaven te Vlissingen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele in- schrijving, volgens 441 der Algemeene Voor- schriften. HANDELSBERICHTEN. aan de Groote Magazijnen „Au Printemps" het prachtig GEILLUSTREERD ALBUM bevat- tende 36 gravures der nieuwste modes, door de eerste Parijsche artisten geteekend en 36 bladzijden met inliclitingen omtrent de stoffen en de kieuren, welke bet aanstaande saizoen zullen worden gedragen. Dit prachtig Album wordt franco en gratis verzonden aan ieder, die daarom de aanvrage dopt aan de Groote llagazijiieu „Au I'rintemps" Parijs. Burgerlijke Stand van Ter Neuzen. Van 814 October. Huwelijks-Voltrekkingen. 11 Oct. Francois Herrebout rii'zen tier iiilecten. Amsterdam, 15 October. Prijzeia van Coupons*. oud 34 j., weduwn. en Catharina Poulina Vel oud 24 j., jd. 12 Oct. Johannes Huijssen, oud 23 j., jm. en Johanna Dieleman oud 23 j., jd. Gebookten. 12 Oct. Wilhelminu Johanna, d. v. Christoffel Hendrik Kolster en van Anna Mario Kijl. 13 Oct. Pieter, z. v. Passchier Stoutharaer en van Johanna de Doelder. Marinus Dirk, z. v. Dirk de Witte en van Reina Leunis. 14 Oct. Dirk Elias, z. v. Reinier Scheele en van Maartje van der Bent. Overi.ijuen. 8 O t. Maria Archibalda Jacomina Trapman, oud 1 m., d. v. Hendrik en van Bonna Leunis. Zeeiijdinuen. Van 5 tot en met 12 October zijn in deze haven binnt-nge- korneu bestemd voor Gent de volgende zeesehepen, als: 6 Oct. Noordsche brik Wergeland, kap. ThorBen, van Lanclwich met planken. Russische schooner Ele, kap. Grandel, van Finland met planken. 7 Oct. Noordsche brik Andreas kap. Hansen, vau Riga met planken. 8 Oct. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Killarny, kap. Rothbarth, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Birling, kap. Connell, van New-Castle met stukg. 9 Oct Eng. stoomb. Con test, kap. Watson, vau Louden met stnkg. 10 Oct. Eng. stoomb. Romeo, kap Ellwood, van Goole met stukg, Noordsche brik Catharina Elizabeth, kap. Aske, van Riga met slippers. 11 Oct. Belg. stoomb. Flecha, kap. Seeuwen, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Stantons kap. Lumley, van Louden met stukg. 12 Oct. Ned. koftjalk Jouge Jacob, kap. Venema van Ipswich met tarwe. Van 5 Sept. tot en met 12 Oct. zijn uit deze haven tertrokken komeude vau Gent, de volgeude zeesehepen als 6 Oct. Eng. stoomb. Norma, kap. Thornton, naar Goole met stukg. 7 Oct, Eng. stoomb. Richard oxon. kap. Eijer, uaar Goole met stukg. Eng. stoomb Stantons, kap. Lumley, naar Londeu met stukg. 9 Oct. Eng. stoomb. Augusta, kap. Lock- wood, naar Louden met stukg. 10 Oct. Eng. stoomb. Killarny, kap. Rothbarth, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Contest, kap. Watson, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. Noordsche bark Cabral, kap. Christensen, naar Sunderland in ballast. Noordsche hark van Ades, kap. Christensen, naar Sunderland in ballast. Noordsche brik Frtij kap. Thornse naar Shields in ballast. Duitsche brik Wilhelm, kap kuuth, naar Wankwortz in ballast Duitsche galjoot Annette, kap Wachten, naar Hartlepool in ballast. Russische brik Pauline, knp. Frenk, naar Shields in ballast 11 Oct. Eng. stoomb. iiirling, kap. Connel, naar Shields met stnkg. 12 Oct. Eug. stoomb Romeo, kap. Ellwood, naar Goole met stukg. In deze haveu zijn biunengekomen bestemd om aan den ijzeren weg alhier te lossen en te laden de volgeude zeesehepen als: 10 Oct. Ned. stoomb. Watergeus kap. H. Meijer, van Bilbao met minerai. Eng. stoomb. Jutland kap. J. Webb naar Louden met stukg. 11 Oct. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. J. Eijer, van Goole met stukg. naar Ter Nenzen en Gent. Uit deze haven zijn vertrokken, na aar. den ijzeren weg alhier te hebben gelost en geleden, de volgende zeesehepen als 12 Oct. Ned. stoomb. Watergeus. kap. H. Meijer, naar Bilbao met ballast. Eug. stoomb. Jutland, kap. J. Webb, uaar Lunden met stukg, Nedebland. Belgik Fbankrijk. RuSLAMI). 2f 3 4 5 POLEN, OOSTENBUK. Hongarije. Italie. Spanje. Portugal. Turkije. EgYpte. Amerika, er; iIIc Werkelijke schuld ilito dito dito dito dito dito Aaudecl tlundelmaatschappij. dito eiploiiatie Ned. staatsspoorw. Ccrtificaten bij Rotschild luschrijvingeu dito Obligatien 1798/1816 dito Hope Co. 1855 6e serie dito f 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loteu 1866 Oblig. Hope Co. Leeniug 1860 Certific. dito Inscript, Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligatien 18671869 Certificaten Aaudeel spoorweg Gr. Maatsch. Oblig. dito Aand. Baltische spoorweg dito spoorweg PotiTiflis dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Schatkist obligatien Oblig. metall. in zilver Jan. Juli. dito dito Apijl: Opt. dito in papier Mei/Ndv. dito dito Febr. /Aug. Aand. Nation, bank Schatkistbilletteu Certific. Am terdam Obligatien Buitenl. dito a<nnenlandBche Obligatien Insehrijving Alg. schuld dito 1868 dito dito dito (1904) dito dito dito (1885) dito Illinois Amsterdam dito dito Redemption 6 dito Central Pacific 6 pet. S3 J 768 looj 103i 105 2* - 5 5 5 5 5 5 5 4j 4 1 4 6 5 48 3 5 5 5 4 5 5 5 5 3 6 5 3 3 5 7 5 6 918 7 If S3 j 73^ 74f 115 568 668 1028 808 42 778 72 698 558 558 52^ 521 118 128 49 J 9 75 Amsterdam, 15 October. Metall. 20,928; dito zilver f 22,Div. Eng. per 11,878- Eng. Portugal per f Spaansche piasters f -.64; Amerikaansche dollars (in goud) f 2,468- Amsterdam 13 October. Metall. f 20,95dito zilver 22,05 Div. Eng. per f 11,878; Eng. Russen per 12,028; Eng. Portugal per Frans. 47,70. I Belg. f 47,70 Pruis. f 58,70; Hamb. Russen f 1,18Russen in Z. R. f 1,118; Poolsche per fl Poolsche per Z. R. f Spaansche piasters f -.64; Spaansche binnenlandsche f -,58 Amerik. dollars J 2,468papier f 2,38,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 3