BINNEN LAND. No. 1285. Woensdag 12 September 1877. 17e Jaargang. AI ge m een Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. ABONNEMENT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Boor het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhaudelaars, Postdirec- teuren en Brievenbushouders. Gnosis ni>i i j »r(od jistficmd &I hob ADVEKTENTIfN. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namiddag DKIE nren. Dit blad reriehljnl IHnwdag- en Vrijdagavond bij H. G. D II O AT T te Ter Neuzen. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van TER NEUZEN maken bs- kend, dat op Dontlerdag, den 27 September 1877, des voormiddags ten 11 uur, op hot gemeente- raadhuis aldaar, in het openbaar, bij enkele in- schrijving, door hen, onder nadere goedkeuring van den Gemeenteraad, zal worden A ANBESTEBD: Het bouwen van eene School en Onderwijzerswoning te Sluiskil. De betrekkelijke voorwaarden liggen van a. s. Zaterdag ter inzage op de Gemeente-Secretarie en zijn van hetzelfde tijdstip aldaar tegen betaling van /"0,50 verkrijgbaar. Inlichtingen kunnen al aanstonds worden ver- kregen bij den Gemeente-bouwmeester, door wien plaatselijke aanwijzing zal worden gedaan op II nail- dag, den 24 dezer, des voormiddags ten 11 uur. Ter Gemeente-Secretarie is den dag voor- en verder tot het oogenblik van de besteding eene gesloten bus geplaatst tot het ontvangen der in- schrijvingsbiljetten. Ter Neuzen, 11 September 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DLELEMAN, Secretaris. F»olitieli Overzielit. Nagenoeg alles, wat de Fransche bladen mede- deelen, heeft betrekking op het overlijaen van f biers. De den heer Thiers" vijandige regeering heeft een voorbeeld willen geven der vereering van den grooten doode. Zij nam het besluit, de begrafenis te doen plaats hebben door de zorgen en op kosten van den staat. De lijkplechtigheid zou plaats hebben in 't hotel der invaliden eene eer, anders alleen voor militairen weggelegd om vervolgens het lijk over te brengen naar den grafkelder der familie Thiers in Pere-Lachaise. De regeering heeft echter in dezen eene misre- kening gemaakt, daar zij, tengevolge een besluit van mevr. Thiers, haar decreet weder heeft moeten intrekken. Mevr. Thiers weigerde de medewerking der regeering bij de begrafenisplechtigheid te aan- vaarden, tenzij onder voorwaarde, dat zij zelve de kosten zou bestrijden en dat het programma van den stoet met haar zou moeten geregeld worden. Van het eerste wilde de regeering niets hooren, en tegen het inwilligen van de tweede voorwaarde waren nog veel grooter bezwaren, omdat men b. v. niet kon toestaan, dat in een officieelen stoet de 363 leden der oppositie in de ontbondene kamer van afgevaardigden onmiddellijk achter de familie- betrekkingen zouden gaan, en dat een ander dan de regeering zelve zou bepalen, wie de redevoeringen bij het graf zouden houden. De regeering zal thans als zoodanig geen deel aan de plechtigheid nemen, doch zich bepalen tot de militaire eerbewijzen, waarop Thiers recht had, overeenkomstig zijn rang in het legioen van eer en als oud—president der republiek. Op het oorlogstooneel wordt weder druk gevochten. Het vooruaamste bericht is zeker, dat de Russen, na een bloedigen strijd, Lovats hebben veroverd. Met verbitterde woede werd de slag door de Turken voor de stad begonnen. De Russen sloegen negen aanvallen af en dwongen de Turken binnen de stad terug te trekken. Na een vreeselijken strijd in de straten waren de Turken genoodzaakt, aan de andere zijde de stad te verlaten; zij trokken in groote wanorde terug. De stelling van het Turksche leger onder Osman- pacha, is door dit verlies veel ongunstiger geworden, daar zij nu niet alleen aan de rechterflank ernstig bedreigd wordt, maar ook de terugtocht op Sofia zoo goed als afgesneden is. Van verschillende zijden wordt verzekerd, dat in het Russische hoofdkwartier is besloten, de offen- sieve beweging op dit terrein voort te zetten, zoodat weldra uit West-Bulgarije belangrijke be- richten tegemoet gezien kunnen worden. In den aldaar verwacht wordenden strijd zullen de Rumeen- sche troepen den vuurdoop ontvangen; hun valt de taak ten deel, tegen den linker vleugel van Osman—pacha's leger te ageeren en, zoo mogelijk, uit het Noord-Oosten dien vleugel om te trekkeh. Aan de oostzijde schijnt het voor de Russen minder voordeelig te gaan, althans moet, volgens de Turksche berichten, de voorhoede van Mehemed- Ali's troepen reeds bij Biela aangekomen zijn, ter- wijl bij de plaatsen, waar zij verleden week stonden, Kahidoi, Keilova etc. nog hevig gestreden wordt. Ziehier, wat van Russische zijde over deze ge- vecliten op 4 en 5 dezer wordt gemeld: Dinsdag, zoo seint men uit Gornu Studen, vielen 17 tabors uit Rustschuk en Rasgrod Kanhidoi aan en be- zetten het voor korten tijd, maar werden met groote verliezen daaruit gedrongen. Aan onze zijde waren 7 bataljons, 8 sotnien cavalerie en 22 stukken geschut in 't gevecht. Onze verliezen be- droegen ongeveer 30 dooden en 150 gewonden, waarbij de kommandant van het Ukraine-regement, kolonel Nomirakoff. De Montenegrijnen zijn bij Nicsics geslagen; zij verloren 1300 man en braken het beleg voor Nicsics op. Uit Klein-Azie wordt gemeld, dat grootvorst- Michael in het hoofdkwartier te Karajal is aange komen en persoonlijk het opperbevel op zich ge- nomen heeft. In hoever dat feit eene berisping van generaal Melikofl's maatregelen beteekent, wordt er niet bijgevoegd. Die generaal is niet afgezet, maar zal nu slechts de bevelen hebben uit te voeren, die de grootvorst hem geeft, terwijl hij tot dusver, hoewel in naam onder den grootvorst- opperbevelhebber staande, zelfstandig in het leiden der krijgsbewegingen was. Eerstdaags wordt een beslissende slag ten Oosten van Kars verwacht. Ter Neuzen, 11 September. Naar wij vernemen, zullen met ingang van 1 November e. k. de volgende verplaatsingen ge- schieden van het personeel van den waterstaat, t. w.de heer A. Fagel, te Ter Neuzen, wordt verplaatst naar Vlissingende heer A. Schraver, te Vlissingen, naar Ter Neuzen; de heer C. J. van Sluijs, te Goes, naar Hansweert; de heer J. P. Ragut, te Hansweert, naar Kruiningen en de heer A. J. Augustijn naar Goes. De officier van gezondheid 2e klasse Teeling, thans te Middelburg, zal naar Ter Neuzen worden overgeplaatst, ten einde daar den dienst van eerst- aanwezend officier van gezondheid waar te nemen. Door den bewaarder van de hypotheken en het kadaster te Middelburg is aan den heer J. Ph. Neeteson, wegens hoogen leeftijd, met ingang van 1 November a. s. eervol ontslag verleend als con cierge in het Oost-Indiesch huis, en in diens plaats aangesteld de heer D. Broeksma, gepens. sergeant- majoor alhier. Z. M. heeft benoemd tot notaris te Groede de heer H. G. Hammacher Jr., candidaat-notaris aldaar. Het Provinciaal blad van Zeeland no. 90 bevat een besluit van gedeputeerde staten van 7 dezer tot afkondiging eener wijziging van het bijzonder reglement voor het bestuur en beheer der water- keering van de calamiteuse polders Margaretha, Kleine Huissens en Eendracht. Iloek, 10 September. In de jl. gehoudene zitting van den gemeenteraad is tot wethouder dezer gemeente herbenoemd de heer H. Wolfert. Hontenisse, 10 September. In het vorige nummer dezer courant is abusivelijk vermeld, dat de gouden bruiloft van J. Bun en zijne vrouw zou plaats hebben op Zondag 23, moet zijn 16 dezer maand. Philippine, 10 September. Volgens een besluit van den gemeenteraad, hetwelk ruim veertien dagen geleden was afgekondigd, wordt des zondags avonds de sluiting der herbergen alhier te elf ure door klokgelui, daar er geen gemeente uurwerk bestaat, aangekondigd. Gisteren avond had dit op den gezetten tijd plaats en, daar niemand aan de afkondiging dacht en velen der ingezetenen misschien dezelve reeds vergeten waren, meende men dat ergens brand of een ander ongeval plaats had. Wij acliten het niet ongepast, ten einde naburige gemeenten voor opschudding te vrij waren of de brandweer in dezelve onnoodig op de been te bren gen, hieraan publiciteit te geven. De maatschappij Zeelandwier prachtig stoomschip Stad Middelburg wegens het springen van den cylinder buiten dienst is moeten gesteld worden, heeft tijdelijk weder het reeds gunstig bekende schip Snaefell gehuurd, tot dat de beide nieuwe booten, die te Glasgow in aanbouw zijn, gereed zijn. De lijn VlissingenQueensboro begint hoe langer hoe meer reizigers te trekken. In de laatste dagen komen te Vlissingen aan en vertrekken van daar gemiddeld honderd reizigers per dag. In de acht afgeloopen maanden van dit jaar zijn in het geheel 17,950 personen vervoerd. Ook het goedereuvervoer blijft zich ontwikkelen, dank zij de ijverige pogingen, daartoe door de exploitatie- maatscliappij aangewend. Den 6 dezer had te Tholen de verpachting plaats van het pontveer over de rivier de Eendracht, TGli \KI7K\SlllK COKRANT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 1