P. A. de Maat, gezworeii landraeter in de Bier- kaaistraat te Hulst, onverwacbt bezoek van eene koe van den landbouwer P. de Potter, die langs zijne woning werd voorbij gedreven. Het dier stapte deftig in buis de katner binnen, en't kostte tamelijk veel moeite, eer men weer van dit ver- rassend bezoek ontslagen was. Donderdag na- middag omstreeks I uur ontstond er te Paulus- polder brand bij B. de Wedewee. De bewoners waren alien op het veld werkzaam. Door voor- bijgangers werden de glazen ingeslagen en twee in huis zijnde kinderen gered. Het arbeidershuisje werd met inboedel geheel en al in ascli gelegd, twee belendende woningjes werden beschadigd. De ingezetenen van Utrecht zullen op den 31st en bezocbt worden door 3100 militairen ter ink war- tiering. De beer J. van de Wall, oud hoog- leeraar te Leiden, heeft bij zijn vertrek nit den Haag naar Deventer zijne boekverzameling overge- dragen aan de koninklijke bi'oliotheek, onder voor- waarde, dat zij afzonderlijk zal worden gecatalogi- seerd. Eerstdaags zal tusschen Steenbergen en Bergen op Zoom een wagendienst ondernomen worden, met wagens in twee klassen voor 11 per- sonen, welke zonder stooin of paardenkracbt, en alleen met een mecbaniek toestel worden voort- gedreveu. De afstand van 2£ uren gaans, zal in uur worden afgelegd. De gemeenteraad van Waalwijk heeft in een adres aan den koning ge- vraagd om opricbting eener kamer van koophandel en fabrieken. In Eckelraede (Limburg) is een boerenwoning met schuur door den bliksem getroi- fen en afgebrand. Nog een andere schuur werd eveneens getroffen en met den daarin geborgen oogst vernield. Te Utrecht zijn hagelsteenen gevallen, die 100 gram woven. Aan bloemen, planten en vooral ook aan de boekweit is zeer veel schade toegebracht. Te Dieppe ligt thans een scliip dat 103 jaar oud is, de driemaster Petrus, uit Tousberg (Noorwegen). Het heeft meer dan 350 reizen uit Noorwegen naar Erank- rijk of Engeland gemaakt. Den 5 September aanstaande zal de vermaarde universiteit van Upsala haar vierde eeuwfeest vieren. Aan alle universiteiten van Europa zijn uitnoodigingen gezonden voor de feesten, die bij deze gelegenbeid zullen gevierd worden. Eene dame, miss Luft, heeft zich te Londen met goed gevolg gevestigd als lithograaf. De beweging tot uitvoering van eene nieuwe kla- viatuur, heeft reeds zulk ecu vooruitgang gehad, dat nu al 19 pianofabriekanten in Duitschland zich bezig houden met het maken van nieuwe klavie- ren. Uit Alexandria is per telegraaf bericht ontvangen dat op een Fransch oorlogschip, koraende van Saigun en naar Suez bestemd, nadat het schip Aden was gepasseerd, de cholera is uitgebroken. Van de manschappen stierven er 30, terwijl er nog 130 zieken aan boord zijn. Volgens de Etoile zijn aan Let station te Brussel alleen Zondag en Maandag 36,000 coupons voor Antwerpen afge- leverd. Volgens den te Berlijn gevestigden be- richtgever van de limes, zou de Duitsche regeering 2 millioen chassepct—patronen, in den oorlog van 1370/71 buit gemaakt, aan Griekenland verkocht hebben. llet W. lageblatt bevat den text van een van 4260 handteekeningen voorziene petitie uit Bosnie aan den keizer van Rusland gericht, waarin op mlijving van Bosnie bij Servie wordt aangedrongen. Dc Deensche predikant Holin, die van den kansel het gedrag des konings tegen- over de meerderheid van het Eolkething had ver- oordeeld is schuldig bevonden aan majesteitsschen- nis, uit zijn ambt ontzet en veroordeeld tot acht maanden dwangarbeid en betaling der koster. van het proces. In de befaamde wijk van Belleville te larijs is verleden Zondag de eerste steen ge legd voor eene nieuwe Protestantsche kerk. In een hoeksteen is eene looden doos gelegd, waarin een bijbel, eenige geldstukken van het loopende jaar en eene koperen plaat met de namen der burgerlijke en kerkelijke autoriteiten. Aan het station van den staatsspoorweg te Boxtel is door den brigadier-komniandant du ma- rechausee een machinist aangehouden, die, des n.i. hts reserve—dienst hebbende, zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van twee flesschen sterken drank en eenige linnen zakken uit een wagon, waarvan bij de afsluiting verbroken heeft. De heer R. te Zwolle, ging dezer dagen voor familiezaken naar Creusnach en kocht aldaar een nieuwen hoed, waarvan de binnenrand, zooals later gebleken is vergiftigde bestanddeelen bevatte. Het voorhoofd, zoover de rand strekte, werd een blaar, begon spoedig te zweren en geneest zeer lang- zaam. Het schijnt, dat het kwaadaardige der stof door het bloed is geslagen, althans het geheele lichaam van den heer R. is ziekelijk. Waar moet men tegenwoordig al niet op letten? Als een doorslaand bewijs van echte neutra- liteit deelt men mede, dat in de openbare school van den heer Jansen te Harlingen, werkzaam zijn een gereformeerde en twee roomsche hulponder- wijzers, een inannelijke kwee.keling, die doopsge- zind is, en een vrouwelijke kweekeling, die israeliet is, terwijl de hoofdonderwijzer zelf tot het lut'nersch kerkgenootschap behoort. Nabij het landgoed Burgst, onder's Princen- hage, is Zaterdag jl. in den namiddag eene vrouw, wonende te Breda, vergezeld van haar man, onder eenen noteboom bevallen van een welgeschapen zoon. Goede raad was duur. Onmiddelijk begeeft zich de gelukkige vader naar het kasteel. Daar vindt hij goedhartig gehoor en hulp. Eene zich aldaar bevindende oude baker vergezelt den man naar den noteboom en vrijdt met liefderijkheid hare zorg aan moeder en kind, die zij tevens van het allernoodigste voorziet. Door tusschenkomst van den edelen bewoner van het kasteel werd de noteboom als kraamkamer verlaten en de arme vrouw en haar kindje opgenomen ten woonhuize van den bij het kasteel wone.nden landbouwer van Dijk, alwaar voor beddegoed werd gezorgd en wat verder in de zonderlinge maar ernstige omstandig- heden noodig was. Het viel echter den man zwaar zijne vrouw te verlaten, en daarorn werd hem, op zijn verzoek, toegestaan, om met zijne kinderen, die hij in allerijl in Breda ging halen, eenig dagen te Burgst te logeeren. Men ziet het, al aardig en onverwachts kan men soms aan logeergasten komen. Het gemeentebestuur van Brugge heeft een groot deel van de gemeente-bibliotheek bij't gewicht verkocht, aan gebroeders de Vriendt, die er, gelijk zij gulweg erkennen, een schitterende zaak mede gemaakt hebben. Er moet o. a. eene prachtige uitgave van al de plakkaten en ordonnancies van de hertogen van Brabant bij zijn geweest. Een Eransch blad berekentdat Buropa tegenwoordig een leger onderhoudt van 9,006,000 soldaten met 21,000 kanonnen en 1,400,000 oor- logspaarden, 2538 schepen, waarvan 259 gepant- serde, met een personeel van 310,000 man en 16,000 kanonnen. In aanbouw zijn nog 104 schepen, waarvan 66 gepantserde. Dat alles kost jaarlijks 13 milliard francs, met inbegrip van de hospitalen, pensioenen, het onderhoud der forten enz. enz. Doctor Conneau de bekende 1 ij farts van wijlen Napoleon III, is te la Porta op Corsica overleden. Hij werd 3 Juni 1803 te Milaan uit Eransche ouders geboren en bereikte den leeftijd van 74 jaar. Eerst was hij secretaris van koning Lodewijk van Hollanddaarna geneesheer van koningin Hortense, terwijl hij zich later bij prins Lodewijk Napoleon aansloot, in wiens goede en slechte dagen hij deelde en wien hij tot den dood getrouw bleef. In de afgeloopen week is te Havre de groote wedstrijd gehouden der zwemmersvereeniging (Societe des nageurs) waarvan Alphonse Karr een der op- richters was. De le prijs, 400 fr. gegeven door de stad, is behaald door een artillerist, die 4000 M. in 58 minuten heeft afgezwommen. De Times deelt het bericht mede dat dezer dagen in den Theems het anker heeft geworpen het eerste Japansche schip de Nisgata Maree, varende onder Japansche vlag, dat ooit een Euro- peesche haven heeft bezocht. De lading bestaat uit 1600 ton rijst; het schip heeft de reis om de hiaap de Goede Hoop gemaakt in 141 dagen. De Japansche bemanning telt 34 koppen. Een student zat in eene societeit te bluffen over vele zaken die hij deed en doen kon. Een oud heer, dien het blulfen verveelde, zeideZeg ons nu eens mijnheer, wat gij niet kunt doen, dan maak ik mij sterk om het uit te voeren. Dat kon niet beter trelfen, zeide de student, ik kan mijn rekening liier niet betalen en het doet mij genoegen voor den kastelein dat gij het kunt doen. Gemeenteraad van Ter Nenzen, Zitting van Maandag 27 Augustus. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Tegenwoordig 9 van de 11 leden. Afwezig de heeren D. Tholens en J. C. Harte. De voorzitter opent de vergadering en leest den leden voor eenen brief van den commissaris des konings en den minister van binnenlandsche zaken, betreftende het reeds vroeger besprokeue en gedane voorstel van wege de gemeente, om voor rekening van het rijk eene nieuwe waterkeering aan het marktplein te doen maken, alsmede het onderhouden der haven. I it den brief bleek, dat de minister niet gezind is, het werk voor rekening van het rijk te doen uitvoeren, doch den raad in overweging geeft, het- zelve naar een bijgevoegd plan onder uitvoering van de gemeente en onder goedkeuring van het rijk te doen geschieden. Dat plan is, om eenen geheel nieuw getnetselden muur te plaatsen, ter hoogte van 20 centimeters boven den hoogsten waterstand, waarvan de be- grooting j 1260 bedraagt. Mogt de gemeente be- sluiten, dat voorgestelde plan te doen uitvoeren, dan is de minister gezind de helft der kosten voor rekening van het rijk te nemen. Aangaande het verzoek der gemeente, de haven betrettende, hier- aan kan de minister geen gevolg geven. De voorzitter zegt, dat het dagelijksch bestuur zich gevleid had, den raad te kunnen mededeelen, dat door den minister op het voorstel van de ge meente eene gunstiger beslissing zoude zijn geno- mendoch, daar de zaak eenigen spoed vereischt en men niet kan verwachten dat de minister op zijn besluit zou terug komen, stellen burgemeester en wethouders voor, het voorstel aan te nemen en het werk zoo spoedig mogelijk overeenkomstig het plan aan te besteden, waartoe met algemeene stem- men wordt besloten. De voorzitter deelt mede, dat ZEd. Achtb. door den heer Donze is verzocht den raad in kennis te stellen, dat hij in het verslag van den gemeenteraad in het laatste nummer dezer courant heeft gezien, dat het lid Harte het voorstel had gedaan, zijn grond, gelegen in het Vlooswijk, voor het bouwen eener bewaarschool aan te koopen, doeh dat hij, om alle verkeerde gevolgtrekkingen te voorkomen, dien grond daarvoor niet beschikbaar stelt; dit wordt voor notificatie aangenomen. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de ver gadering door den voorzitter gesloten. 491ste Staatsloterlj. Burgerlijke Stand van Ter Neuzen. van 2026 Augustus. Zeetijdingen. 5de Klasse. Trekking ran 24 en 25 Augustus. Pryzen van J 100 en daarboven. 1500 no. 17610. f 1000 m 8206 i4828 20006 20179 en premie van 30000. 400 6 3411 7920 11905. J 200 5842 6496. 100 5368 6698 8129 14523 14951 f 70 17898 en premie van f 3000 als laatste lot. Huwelijks-Aangiften. 25 Aug. Pieter Stoffels, oud 27 j. jm. en Maatje Deij, ond 28 j. d. Geboorten. 20 Aug. Maria Archibalda Jacomina d. t. Hendrik Trapmau en van Bonna Leunis. 22 Aug, Magdalena Sophia d. v. Jacobus Johannis Donze en van Adriana Jerina Platteeuw. 23 Aug. Petrus Hippolitus, z. v. Desire' van Cleem- putte en van Sophia Verwure. 24 Aug. Anthonie Gerardus Dirk Pieter, z. v. Jacobus van Alten en van Wilhelmina Ponse. 25 Aug. Frani;oise Maria d. v. Willem Johannes Pichal en van Adriana Durink. Oterlijden. 21 Aug. Joos Dirk toof, oud 2 m. z. v. Pieter en van Susanna Cornelia de Zeeuw. 22 Aug. Mattheus van Es, oud 4 m. z. v. Francois en van Elisabeth Loof. Elisabeth Faas, oud 4 in d. v. Dirk en van Janneke Herrebout. 23 Aug. Johannes Pieters, oud 55 j. weduwn. van Johanna Fransisca Adriaansen en echtgeuoot van Jacoba Elisabeth ian Look. Van 17 tot en met 24 Aug. zijn in deze haven binneuge- komen bestemd voor Gent de volgende zeeschepen, als: 19 Aug. Belg. stoomb. Flecha, kap. Seeuwen, van Londen met atukg. 20 Aug. Eng. stoomb. Stantons, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. atoomb. Romeo, kap Eilwood, van Goole met atukg. Duitache brik Lorcley, kap. Miedbrod, van Riga met balken. Duitache achooner Anna, kap. Due8, van Koningsberg met vlas. FranBche bark Ville de Dieppe, kap. Labadie, van Gergente met. zwavel.Nederl. kanouneerb. Hydra, commandant G. van Herwaarden, van Vliaaingen en near Sas van Gent. 22 Aug. Eng. stoomb. Roaa, kap. Dumberley, van Goole met atukg. Duitache bark Louis, kap. Freederich, van Riga met vlas. 24 Aug. Duitsche achooner Orion, kap. Brandhoff,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 3