HANDELSBERICHTEN. gehuwd persoon te Arnhern, vader van vier kin- deren, is door bet overmatig gebruik van sterken drank, plotseling doodgebleven. Tusschen Hen- gelo en Oldenzaal is een passagier, die in beschon- ken toestand verkeerde, door onvoorzicbtigheid uit den trein gevallen. De man heeft daarbij slechts eenige schrammen aan boofd en banden bekomen. In Rotterdam is men nu ook bezig een tramway- dienst tot stand te brengen. Te Amsterdam heeft een persoon, die wegetis landlooperij in het hulphuis van arrest op den Heiligentveg zich be- vond, bij het cardappelschillen een collega-landlooper met een mes aangevallen en hem belangrijke ver- wondingen aan den hals toegebracht. Wraak was de aanleiding van deze pogmg tot moord. De tentoonstelling van kunst toegepast op nijverheid, is gedurende de eerste vier weken bezocht door 100,631 personen. Uit Hoogeveen meldt men, dat een koopman in meubels enz. aangebouden en naar Assen is overgebracht, onder zware verdenking van valsche schuldvordering tegen een ingezeten aldaar en het omkoopen zijner dienstmaagd tot het afleggen van valsche getuigenis in dezen. Bij den landbouwer Marks te Zevenhuizen, is door de dienstmaagd in een rijtuig, staande in een af- gesloten schuur, een man met afgesneden hals gevonden. Natlere bijzonderheden ontbreken. le arsevtld hebben, terwijl de beer Heusinkveld en zijn vrouw in den tuin werkzaam waren, de kleeren van hun driejarig kind, dat in huis was gebleven, vlaui gevat; de kleine is weinige uren daarna overleden. Aardappelwater inoet een patentmiddel zijn om zilver schoon te maken t is te probeeren. Men wil, dat in de provincie Jujuy, van de Argentijnsche republiek, zeer over- vloedige petroleum-bronnen ontdekt zijn. De Colorado-kever heeft zich thans weder vertoond te Schildau op de Saksische grenzen. Te Nord- hausen heett men een man vermoord, door hem op de rails van den spoorweg vast te binden en door een trein te laten overriden. Te Parijs zal eerstdaags een zeer zonderling paar in den echt treden. De hertog d'Ars, 81 jaar oud, en die in 1812 zijn beide beenen in Rusland op het slag- veld van eer heeft laten liggen, huwt met eene 22jarige weduwe, mevr. Irianl, een dame van buitengewone schoonheid, en die 25,000 frs. rente bezit. De stokoude hertog leeft van zijn peirsioen. Uit Nieuwe Diep meldt men dd. 12 Augustus. Nabij deze gemeente zijn heden morgen de lijken opgevischt van een man en vrouw aan elkander gebondenzeker hebben zij door zelfmoord een einde aan hun leven gemaakt. Zij zijn net ge- kleed en schijnbaar tusschen de 30 en 10 jaren oud. De man heeft een zwarte knevel en geen ander kenmerk dan een N. op zijn manchetten. De vrouw heeft, als eenig kenmerk, een gouden ring aan den viuger, waarop de letters F. W. N. De politie doet onderzoek naar deze tragische ge- beurtenis. Dat men te Kampen een kikvorsch voor een Colorado-kever aanziet, is bijna ongeloofelijk, maar toch zeer verklaarbaar, wanneer men in aanmerking neemt, dat er in 't noorden van ons vaderland nog dommer menschen worden aangetroffen. Een boeronkneclit nabij Dokkum, vond nl. aan T strand der Noordzee een diertje, dat z. i. ook wel een Colorado-kever zijn kon. Bij nader onderzoek bleek het een garnaaltje te zijn, Bij het schijfschieten der huzaren op de Oeldersche heide te Breda, is een brigadier, die te vroeg uit den waarnemingspost te verschijn kwam, door een karabijnkogel in den buik getrolfen. De ongelukkige is reeds aan de gevolgen overleden. Wanneer zal men eindelijk gebruik maken van de middelen, die aangeraden worden om zulke onge- lukken te voorkomen? Of mag dit niet, omdat bijzondere personen de daartoe noodige stelsels van waarneming uitdachten? In den avond van '8 dezer is even buiten Amsterdam een botsing voorgevallen van een volks trein en den gewonen trein 30, beiden komende van llaarlem. De volkstrein, bestaande uit onge- veer 20 njtuigen, kon niet dadelijk het station innen gelaten worden en moest dus enkele minuten voor het afstandssignaal blijven staan. In strijd met de duidelijke voorschriften werd door een wachter op den volgenden blokpost de achter den volkstrein aankomende trein 30 doorgelaten. De trein kwam in aanraking met het achtergedeelte van den stilstaanden volkstrein, hetgeen een vrij hevige schok veroorzaaktedoch, behalve lichte kwetsuren van zeer enkelen, zijn de reizigers met den sehrik vrijgekomen. In een buurt, die vroeger onder de gemeente Nieuwendam lag, doch thans tot Amsterdam be- hoort, heeft een hevige brand gewoed, waarbij vele poklerketen in de ascli zijn gelegd. Door den wind aangeblazen, stonden spoedig de meeste dezer keten, die van hout gemaakt en met riet of stroo zijn gedekt, in brand, en was hier geen blusschen aan. De oorzaak van den brand moet te wijten zijn aan het omvallen van een petroleumlamp. Een polder- jongen, die bij het redden van een kind uit een brandende hut een deur op zijn been kreeg, waar- door hij erg werd verwond, is naar het gasthuis vervoerd. Dat de colorado-kever het konijn nog in vruchtbaarheid overtreft zal men aanstonds willen gelooven, daar volgens de berekening van den beer Cattie, leeraar aan de hoogere burgerschool te Arnhem, een wijfje in een jaar tijds moeder, grootmoeder, overgrootmoeder en bed-overgroot- moeder wordt van 1,280,000 kevers. Eugene Pothier, zoo verhaalt de Gazette des Tribunaux, is stalknecht in een hotel te Orleans. Ten vorigen jare erfde hij 80,000 fr. van zijne moeder, maar hij nam die niet aan. Op alle officieele kennisgevingen daaromtrent bewaart hij het diepste stilzwijgen, evenzoo op alle aanbiedingen van het geld door den notaris, ja zelfs op de aan- bieding van de rente. De notaris moet nerhaalde- rijk de machtiging van den rechter inroepen om rente te ontvangen of te beleggen. Pothier geeft de voorkeur aan het roskammen en het verzorgen der paarden. Verschillende pogingen zijn of worden aan- gewend om de gewone keibestrating door een plaveisel van ander materieel te vervangen; hout en asfalt verwierven in den laatsten tijd de meeste aandacht. Thans wordt uit Duitsehland melding gemaakt van een, naar men zegt, welgeslaagde poging om gegoten ijzer te gebruiken. Verschillende voor- deelen worden daarvan opgegeven. Indien dit nieuwe middel van bestrating in't gebruik wezenlijk voldoet, zal men er wel meer van hooren. Men heeft thans in Engeland sigaren, die men niet behoeft aan te steken. Men strijkt ze slechts met het ondergedeelte over eenig voorwerp en een klein onzichtbaar hulsel ontbrandt. Het is zeer vernuftig, als de sigaren nu maar zoo welwillend zijn om te wachten tot zij opzettelijk over iets gestreken worden en niet eigenmatig zich herleiden tot asch. Als een staaltje van het taai leven van den Colorado-kever moge het volgende geldendat in de Times vermeld wordt. De heer J. B. Doyle van Bestbrook schrijft aan genoemd blad, dat hij van zijn schoonzoon uit Amerika ontving een tinnen doosje, waarin acht volwassen kevers. Zij waren alien bij aankomst levend, zonder dat zij op de reis eenig voedsei hadden gebruikt. De hoop dus, dat het diertje zou sterven, tijdens den overtocht, indien 't niet zijn eigenaardig voedsei kon genieten, is ijdel. Te Mobile, in Alabama, zijn vier neger- jongens tot 9, 4 en 2 inaanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat elk dezer zwarten een blank meisje had gekust. Hadden zij hun daad niet dadehjk onbewimpeld bekend, dan zou hun straf nog zwaarder geweest zijn. De Arnh. Ct. vindt het wel wat kras drie vierde jaar gevangen te zitten voor een kus. Als de negers ^afgaven", kon het er nog door. vooral letren op het etiquette, waarop de hand- teekening van den Heer Guyot in drie kleuren is gedrukt. Te verkrijgen in de meeste goede apotheken. S9tete Staataloterij. 5de Klasse. Trekking ran 10 Augustus. Prijzen van J 100 en daarboven. 1000 no. 13285 13620. J 400 17782 200 3436 4872 5351 6176 18491 20000. 100 773 1259 1467 3308 4388 5992 6354 6864 7577 8536 9121 10542 12010 12183 14055 16749 17857 17896 18457 19997. Zeetijdingen. Van 3 tot en met 11 Aug. zijn in deze haven binnenge- komen bestemd voor Gent de volgende zeeschepen, als 4 Aug. Russische schooner Recchas, kap. Lindbloem, van Bon- ga met planken. 6 Aug. Duitsche bark Zwinemonde, kap. Triers, van Riga met balken. Eng. stoomb. Stantons, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ellwood, van Goole met stukg. 7 Aug. Noordsche brik A vance, kap. Guthonsa, van Kotka met planken. 9 Aug. Eng. stoomb! Norma, kap. Thornton, van Goole met stukg. 10 Aug. Eng. stoomb. Killarney, kap. Rothbarth, van Goole met stukg. Noordsche bark Udjus, kap. Assenda, van Kotka met planken. 11 Aug. Russische 3m. schooner Concordia, kap. Schlosman, van Windau met hont. Van 3 Ang. tot en met 11 Aug. zijn uit deze haven vertrokken komende van Geut, de volgende zeeschepen als 2 Aug. Eng. stoomb. Commercial, kap. Burno, naar Londen met ballast. 4 Aug. Eng. stoomb. Killarney, kap. Rothbarth, naar Goole met stukg. 5 Aug. Eng. stoomb. Zaiinis, kap. Wil- linkson, naar Goole met stukg. Duitsche 3m. schooner Moensch- gat, kap. Kliesow, naar Riga in ballast. Duitsche brik Wil- helm, kap Knuth, naar Riga met ballast. 6 Aug. Duitsche brik Elisabeth, kap. Albers, naar Sunderland, met ballast. Belg. stoomb. Flecha, kap. Seeuweu, naar Londen met stukg. 8 Aug. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ellwood, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Stantons kap Lumley, naar Londen met stukg. Noordsche schooner Amanda, kap Anderson naar Elseneur met ballast, Noordsche brik Diadem, kap' Madsen, naar Elseneur met ballast. 11 Aug. Noordsche schooner Modesta, kap. Haudeland, naar Sunderland met ballast. Eng. stoomb. Killarney, kap. Rothbarth, naar Goole met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd om aan den ijzeren weg alhier te lessen en te laden de volgende zeeschepen als: 6 Aug. Eng. stoomb. Jutland, kap. Webb, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken, na aan den ijzeren weg alhier te hebben gelost en geladeu, de volgende zeeschepen als 4 Aug. Nederl. stoomb. Watergeus, kap. H. Meijer, naar Bilbao met ballast. 8 Aug. Eng. stoomb. Jutland, kap. Webb naar Londen met stukg. If'rijzen tier iCttecten. Een goedlcoop geneesmiddel. Neemt telkens voor den eten twee leer capsules van Guyot in geval gij verkouden zijt, hoesl, of aan bronchitis, calharren, leering of in 'talgemeen aan eenige aandoening van de branches of longen lijdt. Iedere flacon bevat zestig teercapsules, 't geen maakt dat de geheele behandeling slechts zes a acht centen daags kost en u ontheft van het gebruik van alle afkooksels, pates, siroopen en borstdranken. IALRIJK ZIJN DE NAMAAKSELS. Gij moet dus Amsterdam, 13 Augustus. Nederland. Certific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aaudecl llandelmaatschappij. dito exploitatie Ned staatsspoorw. I Uelgik Ccrtificaten by Rotschild Frankrijk. Inschrijviugen dito Rusland. Obligation 1798/1816 j dito Hope Co. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Certific. dito Inscript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligation 18671869 Certificaten Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. Oblig. dito Aand. Baltische spoorweg dito spoorweg PotiTiflis dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Schatkist obligation Oblig. metall. in zilver Jan/Juli. dito dito April Oct. dito in papier Mei/Nov. dito dito Febr. /Aug. Aand. Nation, bank Schatkistbilletten Certific. Am terdam Obligation Buitenl. dito Binnenlandsche Obligation Inschrijving Alg. schuld dito 1868 dito dito dito (1904) dito dito dito (1885) dito Illinois Amsterdam dito dito Redemption dito Central Pacific dito St. Paul Pac. Spw. le sec. dito dito dito 2e sec Brazilib. Oblig. 1863 dito 1865 1'rijzen van Coupons. Amsterdam, 13 Augustus. Metall. 20,571; dito zilver r rlfoi I"' 7' F'er £/H>87i. Eng. Portugal per fi 12,021 Spaansche piasters Amerikaansche dollars in goud) 2,46. Polen. OoSTENRIJK Honoarije. Italie. Spanje. Portugal, Turkije. Egypte. Amerika. 21 pet. 64J 3 771 4 101 21 - 3 - 5 - 5 5 78# 5 901 5 5 5 41 4 4 4 6 5 41 3 5 5 5 4 5 5 5 5 3 6 5 80 801 1281 79 J 62# 70# 40 1031 451 84# 83# 77f 541 53f 511 112 5 7 5 6 6 6 4 7 41 5 HI ID 30tV 86

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 3