GEMENGDE BERICHTEN. Op een Engelsch vaartuig, Queen of the Fleet, <lat te Vlissingen op de reeds lag, is, naar de Inddp. Beige meldt, een dubbelen moordaanslag gepleegd. Zonder de minste aanleiding, heeft een der matrozen, zekere Cole, zijn makker met een mes in den borst gestoken en een tweede, die aan kwam loopen om hem te ontwapenen, zes sneden in den rechtersehouder en de zijde toege- bracht. De moordenaar werd daarop door de beide overige matrozen ontwapend en overgeleverd. Er bestond geen de minste aanleiding voor die daad, daar onder de bemanning de beste verstand- houding bestond, Men vermoedt dat de man in een ijlende koortsvlaag heeft gehandeld. Bij de gemeenteraads-verkiezing te IJzendijke werd als uitslag aangenomen, dat de heeren E. J. Wijffels en Bekaar, burgemeester, in herstemming moesten komen. Dit kwam omdat eene stem, op F. C. Wijffels uitgebracht, niet aan J. F. Wijffels was toegekendanders zou de laatste gekozen zijn. Naar aanleiding van een protest van den heer F. J. Wijffels is in een buitengewone raads- zitting besloten, de stem op F. C. aan F. J. Wijffels toe te kennen, d< zen als gekozene te proclameeren en de reeds uitgeschrevene herstemming niet te laten doorgaan. De burgemeester bepaalde daar- tegenover, dat de herstemming moest doorgaan, benoemde daar zelfs een stembureau voor, en weigerde bet vermelde raadsbesluit uit te voeren. Bij de herstemming op jl. Dinsdag heeft de heer Bekaar 84 en Wijffels 15 stem men verkregen. Tegen de herstemming is geprotesteerd door den heer Wijffels, omdat deze zich den eersten keer gekozen waande. De kiezers zien met belang- stelling eene beslissing te geinoet. De Arnh. Ct. maakt de volgende opmerking vMen dringt aan op de Zondagsviering en uit de ondervinding blijkt ook, dat bet volk er prijs op stelt dien dag te vieren, ongelukkig evenwel niet op eene wijze, overeenstemmende met den wenscht van de voorstanders der Zondagsviering. Als men eene statistiek oprnaakte van het aantal ongelukken, en vooral van bet aantal vechtpartijen, zou men zien welk eene plaats daaronder de Zon- dag en Maandag innemen, de eerste als de dag der viering, de laatste als „le lendemain d'une fete." Maandag is dan ook weder op verschil- lende punten gevochten en als reden hoort men in den kring der vechtenden zelver. zeggen,/tls weer Maandag." Een rustdag is voor de maat- schappij onmisbaar; jammer maar dat individuen hem zoodanig doorbrengen, dat zij de gansehe week zoo moede en ongeschikt voor den arbeid niet zijn, als juist op den dag na den rustdag." Ieder herinnert zich zeker de onrustige Sep- temberdagen te Amsterdam van verleden jaar. Ook nu weer schijnen sommige gemoederen aldaar alles behalve kalm te wezen. De Amst. Cour. schrijft ten minste: ,/Tot ons leedwezen moeten wij berichten, dat de onaangename uitingen van niet de besten, onder onze bevolking tegen den burgemeester en de openbare inacht in bet algeineen in de laatste dagen weer zeer toenemen. Zoo bevatten de urinoirs allerleelijkste scbeldnamen tegen het hoofd der ge- meente, en hebben de agenten reeds vele processen- verbaal moeten opmaken tengevolge van ruwe be- jegeningen, welke zij van het publiek te verduren hebben." Zeker om eenigzins te gemoet te komen aan sommige bezwaren wordt aan de kinderen weder vergund zich op de groote koopmansbeurs met trommelen en andere spelen te vermaken, en wel van Maandag den 6 tot en met Zaterdag den 11 Augustus e. k., des voormiddags van 8 tot 11 uren en des namiddags van 3^ tot 7 uren. Het is te hopen, dat er nu niet zulke treurige tooneelen zullen plaats hebben als toen voorvielen. I jiiiidbouwbt'richten. Een nieuwen vijand van den aardappel heeft men in bet Groningsche opgemerkt, nl. een nauwe- lijks zich baar, wit wormpje, dat de stengels der aardappel pin uteri doorknaagt, waardoor deze sterven en de knol wegrot. Men schrijft aan de L. Ct.Groot is de pluk van aalbessen, die inzonderheid uit het Westland, Re streek waar ook deze vrucht het eelst geteeld wordt, wijd en zijd ter markt komen, naar de fabrie- ken gaan tot bereiding van bessensap of naar En- geland afgescbeept worden. Uit de Veenen daaren- tegen worden malsche snijboonen en augurken verzonden. Het gewas staat besi, gelijk zoovele andere gewassen; want het weer is groeizaam. In land, dat voor 14 dagen werd afgebooid, graast aiweer hoornvee. De maand Juni heeft verschei- dene zeer warme dagen voortgebracht, Juli daaren- tegen is over bet algemeen te koel geweest. Bij gevolg is de wijnstok acliter en is bet onzeker, of de grootendeels nog groene moerbezien, die in deze maand eigenlijk geplukt behooren te worden, tot rijpheid zullen komen. Bij bet hoofd—comite voor de uit te zenden Nederlandsche expeditie naar de Poolstreken is dezer dagen een bijdrage van 1000 ingekomen. De gever van die aanzienlijke som wil onbekend blijven. In de afgeloopeu week beviel te Delfs- haven eene vrouw ten derdemale van tweelingen; eerst werd deze gelukkige met 2X2 meisjes, thans met 1 vertegenwoordiger van elke sexe verblijd. De spinnerij der heeren ter Kuile, te Enscbede, bet vroegere ,/fubantia", zal eerlang electriscb ver- licbt worden. Dit zal het eerste geval zijn, waarin voor de verlichting van dergelijke etablissementen hier te lande van electriscb licht gebruik wordt gemaakt. Mejuffrouw M. Enderle, geboren te Nijkerk, heeft den eersten prijs behaald bij den wedstrijd voor kamermuziek aan de koninklijke muziekscbool te Brussel. Te Rotterdam wendt men pogingen aan om een verbond op te richten tot het tegengaan van vervalsching van levens- middelen. Moge dit voorbeeld overal navolging vinden! Een 17-jarige jongeling van bet Engel- sche schoenerscliip Athalaskais te Dordrecht terwijl hij zich langs een ladder naar den wal begaf, met de ladder naar beneden gestort en in de diepte verdwenen. Na geruimen tijd met eene dreg opgevischt, bleek hij reeds overleden te zijn. Te Veenendaal werd een 4-jarig meisje door een der huisgenooten drijvende gevonden in een sloot achter het huis, waarin bet, alleen zijnde, wellicht voorover is gevallen. Te Lonneker trof een roggemaaier bij ongeluk een bindster met de zicht aan het hoofd; zij bleef op de plaats dood. Te Amsterdam is een beschonken man door een rijtuig overreden. Te Dussen is een boerenknecht, die op zijn wagen wilde klimmen, met de beenen in de strengen verward geraakt, en met bet hoofd op den grond vallende een eind weegs door de doorgaande paarden medege- sleept en den volgenden dag is hij overleden. Aan den Haarlemschen weg onder Sloten heeft een landbouwer zijn kalveren den staart tot op de helft afgesneden, zoodat de arme beesten de vliegen niet kunnen verjagen. Dit is door hem gedaan, omdat hij van de een of andere koe wel eens een tik met den staart in 'het aangezicht gekregen heeft. Te Breda is buiten de voormalige Bosschepoort een jongentje van hoogstens 4 dagen gevonden, dat aldaar te vondeling was gelegd. Het is door de politie besteed; later is gebleken, dat de moeder van het kind alkomstig was van Vuclit. Mevrouw B. had bare meid vergunning gegeven, een middag uit te gaan, mits zij vast beloofde, dat zij's avonds te tien ure te huis zou zijn, daar mevrouw gelieel alleen was, omdat mijnheer uit de stad ging. Te vergeefs wachtte zij des avonds op de terugkoinst van de meid; wie er kwam, Bet niet! Eerst den volgenden morgen krepg mevrouw eenig bericht, een telegram, luidende: Kon niet thuis komen: ze wilden me niet laten gaanhad mo'n dol plezier; kom denkelijk morgen." Bij de exercitie van een regement dragonders nabij Babenhausen, in het groothertogdom Hessen, zijn door een bliksemstraal een man en twee paarden gedood en ongeveer twintig man in een toestand van ver- dooving geraakt. De thesaurier der koningin van Saksen heeft zich doodgeschoten. In de onder zijn beheer staande kas was een te kort van 8000 thaler. Te Dudley (Engeland) is met goed ge volg een nieuw middel beproefd om beesten te dooden. In een paardenslachterij werden twee grootte flinke paarden en een ezel op een rij gesteld. Een kleine hoeveelheid dynamiet, aan een electriseer- maehine verbonden, werd tegen hun voorhoofd aangebracht, en toen de stroom losgelaten, waarop bet dynamiet aanstonds ontplofte en de drie beesten oogenblikkelijk dood waren. Een smidsknecht verliet dezer dagen bij Werkendam zijnen meester, eggende, met tranen in de oogen, dat hij zijnen laatsten dag gewerkt bad. Woensdag daarna vond men hem opgehangen in den deurstijl van een huisje op het zoogenaamde Waardje, een kwartier van het dorp. Daags te voren had hij een brief aan zijne moeder te Tiel geschreven, waarin hij baar mededeelde, dat dit zijn laatste brief was, om reden dat hij eene dochter van zijn meester tot echtgenoot begeerde. v. E.van Smilde, was met zijn hondenkar, bespannen met drie honden, te Haulerwijk. Een dier honden wierp aldaar elf jongen. Spoedig werd een kuil gegraven en de pasgeboren jonge honden werden levend daarin geworpen en begraven, en wel zoo ondiep, dat men eenige oogenblikken later ze nog kon hooren piepen. De moeder werd weer voor de kar gespannen, om huiswaarts te worden gebeuld. Moet zulk een daad, vraagt de Asser Ct.de gemeentebesturen in de provincie Drenthe niet aansporen het voorbeeld van vele gemeente besturen in Friesland te volgen, om het rijden van karren, bespannen met honden, af te schaffen P Bremen is voortdurend voor Duitschland de meest belangrijke markt voor van buiten ingevoerden tabakde invoer aldaar is driemaal grooter dan te Hamburg. Hoezeer nu de invoer in deze havens, gevoegd bij die langs andere wegen, in het tolverbond, hoogst. aanzienlijk is, wordt in het consulair rapport van Bremen, over 1876, het feit gerev leerd, dat de uitvoer van tabak uit Duitschland verre den invoer overtreft. In aanmerking nemende het enorme tabakverbruik in Duitschland zelf, geeft het aange- voerde feit wel een hoog begrip van de tabak- industrie en productie in het land. De gronden op 30 Juni met tabak beplant, beslaan dan ook duizende bunders, waarvan 7/,0 op de zuidelijke staten komen Beijeren, Wurtemberg, Baden Elzas— Lotharingen, en een deel van Hessen—Darmstadt de overige 3/10 komen op de Pruissische provincien Brandenburg en Pommeren. De waarde der pro ductie over een jaar wordt geschat op108,000,000. Een in Liverpool wonend schatrijk Engelsch- man heeft gewed om 60,000 in 6 jaren deze watideling te makenVan Calais door Frankrijk, Duitschland, Noord-Rusland en Siberie naar China; van daar, altijd zooveel mogelijk te voet, door Indie, Perzie en Zuid-Rusland naar Konstantinopel van daar over Griekenland en Italie naar Calais terug. De reis is op 1 Juli begonnen. In 1883 wordt hij in Liverpool terug verwacht. Gedurende eenigen tijd achten wij ons verplicht, de aandacht der zieken te vestigen op de merk- maardige eigenschappen der teercapsules van Guyol ingeval van verkoudheid, catharren, teering en andere aandoeningen van de bronches eu longen. Eene zaak heeft ons echter bijzonder getroffen namelijkdat vele personen, die in onze pharmacie komen, om dat geneesmiddel te vragen, den naam zijn vergeten en het omschrijven met den naam van pillen, globules ja zelfs pastilles. Als men zich direct tot ons huis wendt, is het ons gemakkelijk het geheugen van den kooper te hulp te komen, maar dat is niet altijd het geval als men zich elders aanmeld om genoemd geneesmiddel te verkrijgen en dat kan tot nadeelige vergissingen aanleiding geven. Wij verzoeken daarom de koopers vriendelijk den naam van ieercapsules van Guyolwel te willen onthouden. Ten einde elke dwaling te voorkomen, gelieve men zich vooral te herinneren dat de handteekening Guyot in drie kleuren gedrukt is op het etiquette, dat zich op elken flacon moet bevinden. 291»te Staatsloterlj. 5de Klasse. Trekking ran 30 en 31 Juli. Prijzen van J 100 en daarboven. 5000 no. 313. 1500 3391. 1000 54 7232 14133 15044 20974. 400 1456 10025 18343 19606. 200 777 6629 11926 12435 12826 13582 13950 14224 15746 16177 18739. 100 1421 3876 4417 5207 6502 11144 11462 12655 13699 14208 15013 17083 17414 19221 20096 20478.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 2