aan het Agricultural Departement te Washington. Daarenboven heeft de hoofdcommissie aan vele Amenkaansche Musea en openbare iuridttinaea. alsook aan menig commissaris van vreemde landen, die daartoe voor hunne Musea het verzoek hadden gericht, op onbekrompen wijze monsters gegeven van de producten uit onze Oost-Indische bezittingen, alsook van onze linnen- en katoenindustrieniet het minst van onze Nederlandsche landbouw- producten, die door vele uit Nederland afkomstige en in Amerika gevestigde landbouwers om strijd werden gevraagd en met een zekere pieteit werden ontvangen. Vooral onze cerealien werden door hen op hoogen prijs gesteld, daar zij die in hun nieuw vaderland wenschten uit te zaaien en als een aandenken aan bun geboorteland voort te planten." De milicien-verlofgangers der lichting van 1874, behoorende tot de le, 2e, 4e, 5e, 7e en 8e regimenten infanterie en die van de le, 2e, 3e en 4e regimenten huzaren, alsmede die van de beiden compagnien hospitaal-soldaten, zullen den 4 Augustus bij die corpsen in activrtefit op- treden en den 7 September weder in het genot van onbepaald verlof worden gesteld. De minister van ftnancien maakt bekend, dat ter benoeming van hoogstens 25 adspirant- landmeters van het kadaster, in de maand Sep tember e. k., te 's Gravenhage een examen zal worden gehouden. Door wijlen H. M. onze geeerbiedigde ko- ningin is bij testamentaire beschikking o. a. aan 't weeshuis te Apeldoorn, waarvan zij bescherm- vrouwe was, een legaat van /1000 vrij van suc- eessierechten, vermaakt. De openbare drinkfontein naast de Munt- brug te Amsterdam, is gereed. Zij ziet er zeer net en helder uit. De kraan is zoo gemaakt, dat die nooit kan blijven openstaan. Aan een koperen ketting hangt een metalen drinknap, terwijl voor wegvloeiing van het overtollige water door een gootsteen wordt gezorgd. Op het Jonas-Daniel- Meijerplein, bij de Nieuwe Amstelstraat, is een tweede drinkfontein ten gerieve van het publiek in gebruik gesteld. Men schrijft uit 's Hertogenboseh 26 Juli. Gisteren verrichtte in de kathedraal van St. Jan Z. D. H. mgr. van Beek, bisschop van Breda, de priesterwijding. 20 theologanten ontvingen de priesterwijding, 16 werden tot diaken, 13 tot sub-diaken gewijd. Bij de lirma Bleesing Zonen, meubel- makers op het Damrak te Amsterdam, heeft de magazijnmeester, zekere A. J. Seljee, een ont- slagen veroordeelde, die drie jaren te Hoorn en vijf jaren te Maastricht in het tuchthuis heeft doorgebracht, zich schuldig gemaakt aan diefstal van eene even aanzienlijke als kostbare hoeveel- heid meubelstoffen en garnituren, welke hij tegen zeer lage prijzen van de hand zette. Voort- vluchtig zijnde, werd hij door de politie van het bureel aan de Oude Brug buiten de kom der ge- meente opgespoord en in arrest gebracbt, terwijl een groot gedeelte van het gestolene teruggevon- den en in beslag genomen werd. Ook heeft bij zekeren Hijman Salomon, uitdrager, in de Haringpakkerij woonachtig, verdacht van voorschreven goederen ten deele geheeld of ge- borgen te hebben, een gerechtelijke huiszoeking plaats gehad, welke zooveel bezwaren tegen Salomon aan het licht bracht, dat hij op staanden voet ge- vangen genomen en met Seljee naar de eellulaire gevangenis is overgebracht. Hijman Salomon is dezelfde, die eenige jaren geleden op gezag van een luitenant der koniriklijke marechaussee te 's Hertogenboseh te Amsterdam gearresteerd en gevankelijk derwaarts getvansporteerd werd, waarna bleek dat men op een verkeerde de hand gelegd had hetgeen aanleiding heeft gegeven tot een proces tegen den staat van de zijde van Hijman Salomon. Kantongerecht te Hulst. Zitting van 30 Juli 1877. 1. J. S. te Clinge, beklaagd van overtreding van het reglement op de herbergen aldaar, vrijgespro- ken, kosten te dagen door den staat. 2. A. V. en A. P., huisvrouw van A. V., te Clinge, beklaagd als voren, vrijgesproken, kosten te dragen door den staat. 3. R. LL, huisvrouw van A. B.., eu Al. X. de R., beide te Clinge, ter zake van diefstal van ge- hakt hout, veroordeeld de eerste in geldboete van 3, de tweede in geldboete van 0,50^ voorieder i te vervangen door subsidiaire gevangeuisstraf van 1 dag en solidajr in de kosten. 4. A. v. d. H., huisvrpuw van F. v. d. H., te Clinge, ter zake van het loopen over eens anders bezaaiden of toegemaakten grond, veroordeeld in eene geldboete van 0,50, subsidiaire gevangenis- straf van 1 dag en de kosten. 5. F. F., vroeger te Kauter Clinge, thans zon- der bekende woohplaats in dit koningrijk, wegens overtreding van tier reglement ep de herbergen te Clinge, bij verstek veroordeeld in geldboete van 3, subsidiaire gevangeuisstraf van 1 dag en de kosten. 6. A. V. te Clinge, wegens overtreding op het voerwezen, veroordeeld tot geldboete van 3, sub sidiaire gevangenisstraf van 1 dag en de kosten. 7. A- C- e» F, L. te Hulst, wegens het zoeken ■van wild—eieren, veroordeeld de eerste in geldboete van f 10, de tweede in geldboete van 4, ieder met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag en soli- dair in de kosten. 8. P. A. de R. te Kuitaart (Hontenisse), wegens ongeoorloofd aanwenden van poging om wild te be- machtigen, veroordeeld in geldboete van 3, sub sidiaire gevangenisstraf van 1 dag en de kosten. GEMENGDE BERICHTEN. De boeren klagen weder over de opbrengst van het vlas. Aangezien men in de laatste jaren steeds I dezelfde klacht hoort, zou men bijna geneigd zijn te gelooven, dat men de opbrengst in het alge- ineen overschat De gemeenteraad van Middel- burg heeft tot gemeente-archivaris benoemd den heer mr. P. J. van der Feen, advocaat aldaar. -Een artillerist te Scheveningen wilde zich in zee ver- drinken, daar hij zijn luitenant beleedigd had en voor straf vreesdede luitenant reed echter dade- lijk te paard zee in en haalde den drenkeling er nog bij tijds uit. De Amenkaansche consul dr. Haas, te Jerusalem, is met eene ongekende snelheid, namelijk in 68 dagen, de wereld omge- reisd en had hij in de Stille Zuidzee geen onweer ondervonden, dan zouden 62 dagen volstaan heb ben. Op een diepte van 3 meter heeft men in de Peel, bij Deurne, in een kleilaag beenderen gevonden, van een reusachig, antediluviaansch dier. Aan de Zijp is door Jansen een slang, waarschijnlijk een ringslaug, gevonden, die een lengte van ongeveer een meter had. Zij is naar de Arnhemsche hoogere burgerschool gebracht. Het 6jarig dochtertje van de weduwe Reinders te Zuidbroek is onder een vraohtwagen geraakthet meisje was dadelijk een lijk. Te Almelo zijn gevankelijk binneugebracht twee personen (waar- onder een Duitseher,) onder verdenking dat zij, als wervers voor Atchin, valsche handteekeningen hebben vervaardigd. In het belang van dezin- delijkheid der nachtlegers, is bij de militaire zieken- inrichtiugen de invoering gelast van het gebruik van linnen peluw-sloopen. De pet of politie- inuts bij de rijksveldwacht zal, naar men zegt, ver vangen worden door den helm (Beijersch model.) Volgens de Etoile heeft koning Leopold II den titel van beschermheer aanvaard van het kunst— congres, dat tijdens de Rubens-feesten te Antwer- pen zal worden gehouden. Het departement van landbouw in de Vereenigde Staten schat den tarwe- oogst op 325 inillioen bushels, zijnde 50 millioen meer dan ten vorigen jare. Voor uitvoer beschik- baar 100 millioen. De man en vrouw, die den 28 Mei jl. in een klein scheepje van New-Bedford, in Massachusetts, naar Engeiand zijn vertrokken, zijn Zaterdagnacht behouden daar te lande aange- komen. Zij ondervonden veel slecht weer en hadden 54 dagen op zee doorgebracht. De prijs van 200,000 fcr. bij de trekking van de Parijsche loten 1869 is ten deel gevallen aan een vrachtdrager te Avignon De Turksche krijgsgevangenen worden in Rusland goed behandeld; alleen bcklagen zij zich dat men hen in de straten rondleidt als zeldzame dieren. De onderaardsche telegraaflijn tusschen Berlijn en Mainz is voltooid en de voltooiing is te Mainz plechtig gevierd. Thans zal men die lijii, zoodra de onderaardsche verbinding ook met Hamburg en Keulen voltooid is tot Keulen en Straatsburg voortzetten. In de Faubourg Saint Antuinc te Parijs is het door kaiztutin Eugenie gesticlite weeshuis benevens een zaagmolan atge- brand; de schade bedraagt 400,000 francs. De 150 meisjes nit het weeshuis werden alien gered. Te Nieuwland (bij Leerdam) werd dozer dagen 's avonds op den openbaren weg ieman 1 aangevallen hem werd eene diepe wond in de wang toegebracht en vervolgens de jas aan stukkee gresneden. De politie ibeent in een schoenmakerskiioc.it den dadcr te herkennenzij heeft het schoenmakersmes, waar- mede de misdaad gapleegd is, in beslag genomen en van de daad zelve procesverbaal opgemaakt. Hoe uitgebreid de stoelenfabricage te Kui- lenburg en hoe groot de exportagie van stoelen aldaar is, hlijkt uit het feit, dat in liet eerste halfjaar van 1877, ruim 172,000 stoelen van daar naar de verschillende plaatsen des lands zijn verzonden. Er worden te Kuilenburg alle soorten van stoelen gemaakt, hetgeen aan hon- derden handenarbeid verschaft. Bij den burgemeester te Amsterdam is reeds door een paar personen aangifte gedaan van het vinden van colorado-kevers. Bij onderzoek bleek in beide gevallen dat het inlandsclie torren waren. Een dier beesten was ongeveer 10 maal zoo groot als het aardappelloof-etend kevertje. Dit is nog niet zoo erg als hetgeen te Grave werd verhaald, namelijk, dat er aldaar al een was geschoten. Bij gelegenheid van de kermis te Wou- drichem werd aldaar een man dood op de straat gevonden. Hij bleek achter aan het hoofd eene wonde te hebben. Men vermoedt, dat mishandeling de oorzaak van zijn dood is. Van wege de rechtbank te 'B Bosch heeft een onderzoek plaats gehad. De overledene was een ingezetene van And el. Gemeenteraad van Zitting van Dinsdag Voorzitter de heer J. A. Ter Neuzen. 31 Juli. van Boven. I Afwezig, wegens uitlandigheid, de heer J. J. Fercken, benevens de heeren: J. Lensen, G. Dees, J. C. Harte en A. C. N. Grenu. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had, werden de notulen door den secretaris voorgelezen i en met algemeene stemmen goedgekeurd. De voorzitter legt aan de leden van den gemeen teraad over de rekening der gemeente over het jaar 1876 en benoemt eene commissie uit den raad, be- staande uit de heerenJoz. de Feijter, J. Donze en Jac. de Feijter, om die rekening na te zien, terwijl dezelve op de secretarie voor een ieder ter lezing zal gelegd worden en dat afschriften ver- krijghaar zijn tegen betaling der kosten. De ingezondene geloofsbrieven van de herkozen leden en het nieuw benoemde lid van den raad der gemeente worden onderzocht door eene commissie, welke door den voorzitter wordt benoemd, als de heeren: Tholens, Donze en Joz. de Feijter; die commissie brengt bij hare terugkeer, bij monde van den heer Donze rapport uit, concludeerende tot toe- lating; daar echter de aanwezige nieuw benoemde leden zich zouden moeten verwijderen tijdens de be- raadslagingen en het overblijvend ledental te klein is om een besluit te nemen, wordt, op voorstel van den voorzitter, besloten omtrent de beslissing hun- ner toelating tot eene volgende vergadering te wachten. Den heer D. B. Steijns alhier verzoekt een eer- vol ontslag uit zijne betrekking als hulponderwijzer tegen 15 Augustus a. s., hetwelk hem door den raad wordt verleend. Dr. C. Steketee geeft aan den raad bericht, dat hij de benoeming voor lid van de plaatselijke school- commissie niet kan aannemen; op voorstel van den voorzitter wordt besloten aan de plaatselijke school- commissie te verzoeken eene nieuwe voordracht op te maken en aan den raad in te zenden. Van wege den minister van binnenlandsche zaken, door tusschenkomst van den ontvanger der registratie en domeiuen te Hulst, werd door den voorzitter voorgelezen een ontwerp van overeenkomst tot het afstaan van grond in erfpacht aan den westelijken kant van den kanaaldijk te Slpiskil voor het bouwen van eene school, onderwijzerswoning en speelplaats, waaruit o. m. blijkt, dat de gemeente bedoelden grond in erfpacht kan bekomen voor den tijd van 30

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 2