hVlissingen ligt nog altijd even doodsch en verlaten naast zijne uitgestrekte dokken, hangaars, spoorweg-inrichtingen enz. en de beruchte gronden der Grisar'stad, welke eens ten nadeele van Antwer- pen goud moesten afwerpen voor soimnige speculee- rende Antwerpsche geuzen, leveren voortdurend niets, hoegenaamd niets dan distels en doornen. Ter Neuzen, waarvan niemand ineer spreekt, ligt even vergeten achter drie of vier mosselschuiten en de scheepvaart stevent die eorvcurrente onzer Scheldestad voorbij, als had men te Vlissingen geen millioenen aan haveuinrichtingen verspild en er niet geSpeculeerd, ten nadeele van Autwefrpeffi, of als had men de mosselkreek van Ter Neuzen nooit voorgesteld als bestemd om Antworpen's handel en zeevaart ruet huid en haar te verslinden. Wanneer men na dergelijk uitstapje onze stad terugziet, kan men zich een denkbeeld vormen van de teleursteiling, welke de plannenmakers van Vlissingen en Ter Neuzen moeten ondervin- den Mgr. H. van Beek, bisschop van Breda, heeft benoemd, tot pastoor der nieuw opgerichte parochie van den H. Petrus Ap. te Sdhoondijke den heer C. P. Blommonde, kapellaan te IJzendijke, en tot pastoor te Oostburg, C. C. van Genk, kapellaan te Dongen. De Ned. Industrieel deelt omtrent de nieuwe bronzen pasmunt mede, dat er nog geen bestelling of aanbesteding van bronzen reepen heeft plaats gehad, terwijl eerst voor eenige dagen de stempel voor de 2d centstukken gereed is gekomenHet departement van finaneien zoo schrijft de Industrieel schijnt zich zeer langzaam te haasten, of den volke een groote verrasing voor te bereiden. Kantongerecht te Ter Neuzen Zitting van 20 Juli 1877. Veroordeeld1. J. II. te Selzaete (Belgie), tot twee boeten elk van 20, subs. 2 dagen gevang. voor elke boete, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer en zulks ter zake overtre- ding der jachtwet. 2. S. P. te Bouchaute (Belgie), ter zake lret vissohen zonder cotisent op de slikken in den Brak- man, tot boete van 0,50, subs. 1 dag gevang. (onder verzachtende omstandigheden). 3. J. B. de P. te Adegem (Belgie,) tot boete van f 3,subs. 1 dag gevang., ter zake overtrading der wet op de hondsdolheid (van 5 Juni 1875, Stbl. no. 110>) alien in de kosten der procedure. 4. M. L. de B. te Philippine, ter zakeover trading van art. 471 begin en no. 4 van het wet- boek van Strafrecht, (belemmeren van den open- baren weg, met daar buiten noodzaak twee wagens te plaatsen, waardoor de vrijheid van den door- gang verminderd werd,) in eene boete van/2,50 te vervangen door gevang. van twee dagen en in de helft van de kosten van 't geheele geding zijnde hij ontslagen van rechtsvervolging ter zake het meerdere hem ten laste gelegd de helft der kosten van 't geheele geding te dragen door den staat. O. de Y. en V. de C., beide te Westdorpe, ieder in boete van 0,50, subs. 1 dag geyang., ter zake het vangen of rapen van kreukels zonder consent van het bestuur der visscherijen op de Schelde enz., op de slikken in den Brakman (onder verzachtende omstandigheden) en solidair in de kosten. A. v. C., C. D. en J. v. d. V., alien te Axel, ter zake het kappen van takken van boomen een ander toebehoorende, ieder tot boete van f 2, subs. 1 dag gevang. en solidair in de kosten, met bevel tevens tot teruggave aan den eigenaar of rechtheb- bende van de in beslag genomen hakmessen en het hout. P. V. c. s. te Axel, ieder tot boete van f 5,50, subs. 1 dag gevang. en in de kosten, ter zake het verwekken van nachtelijk burengerucht. GEMENGDE BERICHTEN. Een kiezor te Zaamslag motiveerde jl. dinsdag zijne stem aldus: De minister van binnenlandsche zaken heeft bij de gemeentebesturen krachtige voorzorgsmaat- regelen aanbevolen tegen onverhoopte verschijning van den -Colorado—kever. Be aak van sehlpper Dombeek, met kolen van Pruisen naar Belgie, is bij Stavenisse gezonken. De opvarenden zijn gered. Voor tokening van het Belgisch gou- vernement wordt te Bath al sedert eenigen tijd aanteekening gehouden van den waterstand der Schelde. Deze aanteokeningen hebben dagelijks om het uur plaats, en wel van 's morgens 7 tot 's avonds 7 uren. Een jongeling, werkzaam aan eene heimachine aan de petroleumfabriek te Charlois is in het water gevallen en ver— drSnken. In de vorige week kreeg een hali- delshuis te Deventer een telegrafische order tot inkoop van 10,000 eieren van de firma Claveaux, Binnenweg, te Rotterdam. Men vertrouwde de zaak niet en informeerde eerst omtrent de soliditeit van geinelde firma. Het antwoord was, dat die firma te Rotterdam niet bekend is. De honderdste geboortedag van Petrus Johannes Prinsen, den bekenden Nederlandschen Pedagoog valt in dit jaar blijkens het doopregister te Stolwijk is P. J. Prinsen aldaar gedoopt den 15 Juni 1777. Te Westerlee mende de arbeider G. K. twee wagens met slijkop een daarvan zat zijn zevenjarig zoontje. Het gleed er af; de zware slijkwagen ging over den tengeren knaap, die dadelijk overleed. Te 's Gravenhage is binnen eenige uren iemand aan cholera overleden; door twee geneesheeren is ge- constateerd, dat dit een geval is van cholera sporodica, die niet besmettelijk is. Zij is meestal het gevolg van sterke afkoeling. In de afge- loopen week zijn in de buurt Pesse, gemeente Ruinen, onder een koppel schapen de pokken uitgebroken. Te Rouveen vond een landbouwer dezer dagen een zijner beste runderen dood in de weide. Een onver- laat had het dier met een scherp werktuig zoo toegetakeld, dat het bezweken was. Te Leiden is een kind geboren zonder armen of beenen. Het heeft daar, waar anders de armen beginnen, uit- wassen, op handen gelijkende. In den avond van 14 dezer ontstond een hevige brand op eene boerderij in de gemeente Landismeer. Een nog niet geheel afgewerkt gebouw en een groote menigte hooi gingen geheel verloren; 16 varkens kwamen in de vlammen om. Met moeite werd het, overige behouden; de oorzaak is tot dusver onbekend. Te Gulpen heeft een felle brand gewoed, waarbij twee huizen met inboedel en koopwaren een prooi der vlammen zijn geworden. De schade wordt op fr. 16,000 geschat. Alles was verzekerd, behalve de kleederen en spaarpenningen (400 frs.) eener dienstbode. De oorzaak van den brand is onbe kend. Het te Berlijn vervaardigde gedenkteeken voor Karl Wilhelm, de dichter van Die Wacht am Rhein" zal den 2 September a. s. te Crefeld plechtig onthuld wordeu. Prins Wilhelm, de zoon van den kroonprins heeft voor den president van de hoofdcommissie voor de militaire examens zijn officiersexamen afgelegd, in tegenwoordigheid van zijn vader. Brou wer. Nu hoe beval je mijn bier? Herbergier. O heel goed; lk verkoop elk glas wel driemaal, want de lui laten 't in in den regel staan - en dan krijgt het een ander weer! Een dame laat iederen morgen door een boerin onvervalschte inelk brengen voor twee van haar kinderen. Die boerin nu levdrt sedert eeni gen tijd een zeer waterachtig vocht en toen de dame zich daarover zeer beklaagde, hernam de brave landvrouw„Geen wonder, mevrouw, in deze warmte drinken de koeien ook zooveel." Dezer dagen werd een troep walvisschen gezien, in voile vaart de Sandwichbaai op de westkust van Shetland (Schotland,) voorbij zweminende. Bij dit onverwachts schouwspel werden al de beschikbare visschersbooten ter jacht uitgezojiden, en door de stoutmoediglieid en behendigheid der visschers werd de bende spoedig orasingeld en naar de kust gedreven. Toen begon een echte inoordpartij; met wapens van allerlei soort begormen kinderen, mannen, vrouwen, de ongelukkige walvisschen aftemaken. Een en tachtig dooden bleven op het slagveld. Een rijke gierigaard ging eens blootsvoets, zonder lantaarn over straat. 't Was pikduister, maar 't was goedkoop Terwijl hij uitrekende, hoeveel hij_ jaarlijks kon besparen, als het eens mode was blootsvoets te gaan, stootte hij zich tegen een scherpen steen den nagel van den grooten teen af. Hij hinkte naar huis, veftelde zijne vrouw zijn cmgelnk en voegde er bij: ,/GoddartkI ctat ik mijn schoen niet aan had, want wat zou daar een gat ingekomen zijn." De politie te Worms verzoekt opsporing en aanhouding van eene voortvluchtige vrouw, wier signalement met moeite overeen te brengen is met dat van de Venus van Milo. Signalement: vrouwspersoon van veertig jaren, beneden middelbare grOotte, zeer mager, van voren gekrulde liaren, valsche chignon, donkerbruin door de zon ver brand gelaat, grijze oogen, op het linker oog een vlek, groote spitse neus, groote tanden, boven en onder word en tanden gemist, lange schrale vingers, ademt zwaar en met een fluitend geluid en heeft een horrelvoet. Door de echtgenoot van den heer Windschen te Hamburg werd een 'kistje gevonden. Te huis komende deelde zij dit mede. Een der aanwezigen zag op het deksel de volgende woorden geschreven wBeste Carl. Bij raijn doorreis alhier zend ik je een kleine verrassing. Later volgt mijn brief, Uw toegenegen lleinnch." Eenige dagen later werd het kistje, door den zoon des huizes geopend dadelijk volgde een vreeselijke ontploffing, Het glazen dak der plantenkas, waarin de jonge Wind schen zich bevond, werd verbrijaeld, de wanden uite'engeslagen en hij zelf zoo ernstig gekwetst, dat hij voor zijn leven verminkt zal zijn. Tot heden is geen spoor van den inisdadiger ontdekt. Ongeveer zes weken geleden maakten de dagbladen melding van het vertrek uit New- Bedfort, Vereenigde Staten, van een klein open bootje met bestemming naar Pal mouth in Enge- land. De geheele equipage bestond uit den schipper en zijne vrouw. Op 6 Juli is dit bootje gepraaid. De twee waaghalzen hadden nergens behoefte aan, zij hadden toen 34 dagen reis en hadden ongeveer twee derden gedeelte van de reis afgelegd. Zes- maal waren zij reeds door storm beloopen. Als alles goed gaat, kunnen zij in deze of de volgende week het doel hunner reis bereiken. Twee of drie teercapsules genomen bij den eten brengen spoedig verlichting te weeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en bronchitis te genezen. Men ziet zelfs dat het gebruik de reeds eenigs- zins gevorderde teering geneest. In dat geval belet de teer de decompositie van de tuberkels, en met medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller dan men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aanbevelen, zoowel van wege zijne uitste- kende uitwerking als om zijn goedkonpen prijs. Ieder flacon toch der teercapsules bevat 60 cap sules. De geheele behandeling kost dus slechts zes a acht centen per dag en ontslaat van het gebruik van afkooksels, pates en siropen. Om zeker te zijn dat men de echte capsules heeft inoet men op de driekleurige handteekening van den heer Gyot, op het etiquette letten. In de meest goede apotheken zijn de capsules te verkrijgen. S t a n 4 s I o t c r Ij. HANDELSBERICHTEN. Dordrecht 19 Juli. Gelijk ge ziet, Stem ik de oude leden niet, Ik doe het niet om dit of dat, Ma*r ter wille van het voetpad. 4de Klusse. Trekking van 16 en 17 Juli. Pryzen van 100 en daarboven. *000 no. 7426. 2000 7978. 1500 2732 f 1000 17 4746 15206 16380. 400 1806 3021 6181 11323 15072. f 200 5471 8544 13829 19273 19988. 100 953 1281 2406 2880 3750 5670 10560 11336 15761 19810. Trekking van 18 en 19 Juli. 25000 no. 12579. y 1500 13277. 1000 13773. 20b 14813. 100 2834 7640 10608 11308. Tarwe 20 a 30 ct. hooger; Rogge 20 ct. lager. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Terwe f 12,75 a 13,50. Mindere f 12,a 12,70. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche f 9,80 a 10,Overmaassche J 9,30 a 9,80. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter J' 6,a 6 30 Overmaassche J' 5,30 a 6,/jeeuwsche en Vlaamsche zomer f 6,50 a 6,80. Over maassche f 6,a 6,30. Haver dunne J 3,50 a 4,50 Dikke f 4,10 a 5,30. Paardenboonen J' 6,60 a 8,Duiven booneu f 7,50 a 8,50. Wittebooneu J 10,a 12,Bruiue

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 2