BINNEN LAND. i\o. 1270. Zaterdae 21 Juli 1877. 17« Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. PUBLIC AT I E. MATEN EN GEWICHTEN. ABONNEMENT, advertentiIn, FT K R 1,1 K Ter Neuzen, 20 Juli. - IIR AIV T. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Door het geheele Bijk f 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirec- teuren en Brievenbushouders. nil bind vcrsrliijsit Itiintdiig- cti Vrijiliig.ivoni! Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elke regel meer 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag iiiuuidd.ig DlilE urcn. .1. K. C. D II O 41 T te Ter ftenzen. DER De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ZAAMSLAG, brengen ter openbare tennis, dat tot het verrichten van den jaarlijkschen herijk der maten en gewichten, voor deze gemeente zitting zal worden gehouden in het gemeentehuis, op Dinsdtig den 31 Juli 1877, van 8—12 en van 15 uur; dat de lengtematen van vijt, twee, een en een halve meter Senevens de vochtmaten dit jaar van den herijk zijn vrijgesteld, en dat de maten en gewichten behoorlijk schoongemaakt tot den herijk moeten worden aangeboden. Gedaan ten gemeentehuize van Zaamslag, den 20 Juli 1877. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. VAN DIXHOORN, Voorzitter. E. H. WORT MAN, Secretaris. Folitiek Overzicht. Oj) liet oorlogs-terrein in Europa schijnt het thans ernst to worden. De telegraaf meldt althans heden twee voor Rusland zeer gewichtige feiten, n. m. de inname van Nikopoli en het forceeren van eene Balkan-pas, gevolgd door liet in bezit nemen van eene station aan den spoorweg naar Adriauopel. Nikopoli, d. i. „stad der overwinning," gesticlit door den Romeinschen keizer Trajanus, beslaat eene hoogte, omsloten door wallen, die met grofgeschut beplant zijn en door een kasteel verdedigd worden. 't Werd sedert lang van de overzijde van den Donau door de Russische batterijen besclioten, doch zonder veel succes. Na den overtoclit werden de Russische linien door deze vesting aan de rechter- zijde evenzeer hedreigd, als door Rustschuk aan de linkerzijde, maar men meende alleen door een geregeld en langdurig beleg meester van de plaats te kunnen worden. Zondag avond echter zoo telegrafeert men uit Louden begon er een groote slag tusschen de van Sistowa komende Russen en de bezetting van Nikopoli. Dien avond reeds namen de Russen het dorp Simovitz, nabij Nikopoli, stormenderhand in. Vervolgens werden de hoogten hezet, die deze plaats bestrijken, waarbij eene groote hoeveelheid munitie werd huit gemaakt. De Turken, vreezende omsingeld te worden, trokken zich Maandag ochtend met het garnizoen terug en de Russen bezetten Nikopoli, dat door de Turken verlaten was. Twee pacha's en 6000 man geregelde troepen zouden door de Russen hierbij krijgsge- vangen gemaakt zijn. Is de inname dezer versterkte plaats aan den J^onau voor Rusland van belang, van niet minder gewicht is de tijding van liet overtrekken van den Balkan, dat Vrijdag avond plaats had door de Schipkapas, ten zuiden van Grabova en wel, zegt de officieele Russische depechedoor 18 hataljons, zonder dat er een schot werd gelost. Zij kwamen den volgenden morgen te Jenisagra aan, welke plaats den vorigen dag door de Baschi- bozuks in de ascli schijnt gelegd te zijn. Niet onwaarschijnlijk is, dat een gedeelte van genoemde maclit reeds Jeni Saglira lieefc hereikt. Een ander gedeelte zou reeds te Helena zijn, van waar spoedig Yambola kan worden bareikt. Beide plaatsen zijn aan den spoorweg gelegen, terwijl van Jenisaghra een weg zuidwaarts naar Adriauopel voert. Dat men in Konstautiriopel niet op zooveel vlug- heid van den vijand heeft gerekend, is maar al te duidelijk en er worden dan ook alle mogelijke pogingen aangewend, om spoedig eene groote macht bij Adrianopel hijeen te trekken, waarheen ook de troepen uit Jenisagra geretireerd zijn, en waarheen eveneens de troepen, die onder Suleiman tegen Montenegro geopereerd hebben, zullen worden gezonden. De ontvangst, die den Russen in Bulgarije ten deel valt, is zoo hartelijk mogelijk. Te Tirnova vooral was zij bijzonder luisterrijk. De gansche stad juiclite van vrengde en de groothertog werd in zijn rijtuig letterlijk onder bloemen bedolven. De Russische berichten uit Klein—Azie, en die van de correspondenten van sommige Engelsche bladen blijven nog steeds gewagen van het ontzet van Bajazid, en van de nederlaag der Turken bij genoemde vesting, als van eene uitgemaakte zaak. De Turken zwijgen er verder over. Volgens be richten uit St. Petersburg hebben de Turken weer geweldig gemoord, eer ze de stad verlieten. Op 't oogenblik staan de Russen 6 uren ten Noorden van Kars, terwijl de Turken er in westelijke rich- ting slechts twee uren van verwijderd zijn. Volgens een der correspondenten van the Times hreidt de opstand in den Kaukasus zich in de laatste dagen weer aanmerkelijk uit. Een legerkorps onder generaal Liptrow moet ter versterking onderweg wezen. In geforceerde marschen begeven deze troepen zich naar den Kaukasus. UITSLAG DER VERKIEZINGEN voor leden van den gemeenteraad op Dinsdag 17 Juli gehouden. Ter Neuzen. Aantal kiezers 242. Ingeleverd 169 stembriefjes; onwaarde 3, volstrekte meerder- heid 84; herkozen de heeren J. de Jonge met 150, Jacobus de Feijter met 132 en J. de Smidt Jz. met 127 stemmen. Voor het aftredend lid de heer j D. Tholens, die verzocht had niet meer in aan- merking te komen, is gekozen de heer P. Moes met 110 stemmen. De heer J. M. van den Driessen Mareeuw ver- kreeg 50, Mr. J. P. Dronkers 20, Dr. C. Steketee 12, J. L. van lJsselsteijn 12, J. A. van Boven 6, J. Leunis Cz. 5, JA. Tazelaar 5, A. Tholens Az. 4, P. Moens 3, D. Scheele Rz. 3, A. Dekker 2 en J. van de Ree 2 stemmen, terwijl de heeren J. Huijssen Jz., E. van der Bent, Jac. Scheele Jz., J. Sturm, M. de Bruijne en G. W. Houtzager ieder eene stem bekwamen. Ilulst. Aantal kiezers 116; ingeleverd 86 stem briefjes; van onwaarde 3; volstrekte meerderheid 42steinmen; herkozen de heeren Ch. Pierssens met 76 en D. Seijdlitz met 68 stemmen. Axel. Aantal kiezers 184; ingeleverd 139 stem briefjes; herkozen de heeren P. van Eraaijenhove met 97 en M. J. van Vessem met 73 stemmen. Ilontenisse. Aantal kiezers 194; ingeleverd 146 geldige biljetten; herkozen de heeren P. A. van Dorsselaer met 115 en P. A. Adriaansens met 95 stemmen. Herstemming tusschen de heeren P. A. Joossen, die 73 en W. Ringhout, die 48 stemmen heeft bekomen. Ossenis.se. Aantal kiezers 34; ingeleverd 20 geldige biljetten; herkozen de heeren E. Neve met 17 en G. de Wael met 14 stemmen. Graauw. Uitgebrachte geldige stemmen 39; her kozen de heeren P. J. d'Haens met 28 en P. J. van den Eeckhout met 20 stemmen. Op Th. Borm werden almede 20 stemmen uitgebracht, zoodat in plaats van twee, drie leden benoemd waren. Op grond eener koninklijke be- slissing van 1861 en de 3e zinsnede van art 10 derge- meentewet werd de oudste in jareu, casu quo de heer van den Eeckhout benoemd verklaard. Zuiddorpe. Aantal kiezers 32; ingeleverd 24 stembriefjes; herkozen de heer C. van Waes met 21 stemmen. Herstemming tusschen de heeren C. L. Schepens met 11 en C. L. Puijlaert met 4 stemmen. Westdorpe. Aantal kiezers 58; ingeleverd 32 geldige stembriefjes; gekozen de heeren N. Kerck- haert met 27 en C. van Waes met 30 stemmen. Sas van Gent. Aantal kiezers 55; ingeleverde briefjes 38herkozen de heeren J. Stevens met 36 en J. E. Begheijn met 34 stemmen. Hoek. Aantal kiezers 79; ingeleverd 51 stem- brieljes, waarvan 1 van onwaarde; herkozen de heeren H. Wolfert met 35 en Jac. Dieleman met 29 stemmen. Bosehkapelle. Uitgebrachte stemmen 21. Her- 1 kozen de heeren J. Kint en H. de Moor, elk met 18 stemmen. Stoppeldijk. Herkozen de heer P. C. Serrarens met 36 stemmen; herstemming tusschen de heeren J. B. Schillemans, aftredend lid, en J. de Schepper- van Trappen. Zaamslag. Getal kiezers 148ingeleverde geldige biljetten 94. Gekozen de heeren P. Dieleman Jz. met 62 en M. J. Berman met 57 stemmen, beide aftredende leden. Clinge. Getal kiezers 48; ingeleverde geldige biljetten 19. Gekozen de heeren V. de Puijsseleijn met 15 en J. van Hoek met 12 stemmen. Bij de gisteren alhier gedane aanbesteding van het maken van werken tot oeververdediging aan den calamiteusen Nieuwe Neuzen polder, is het minst ingeschreven door C. Roskam Jz., te Sliedrecht voor 56,500, Ilontenisse, 19 Juli. Gisteren werd alhier van wege onze dorpsvereeniging een zelfschoven makende maaimachine uit de fabriek van Samuelson comp. te Banburne beproefd, welke vrij wel aan de verwachting beantwoordde. Men zegt, dat er sprake zou zijn, eene dergelijke machine voor de vereeniging aan te schaffen. Naar aanleiding van een pleziertochtje met de s too reboot Telegraaf III van Antwerpen naar Vlis- singen, schrijft het H. v. Antw. o. a. hetvolgende:

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 1