GEMENGDE BERICHTEN. Voor eenige dagen is gemeld, dat onder Haarlem een colorado-kever is gevonden; bij onderzoek is gebleken, dat dit dier't gevreesd insect niet was. Van de 40 opgeroepen jongelingen voor het instructie- bataljon te Kampen zijn er 38 opgekomen, die alien, op een na, zijn goedgekeurd en als volontair aangenomen. Een knaap te Beusicliern, die een pistool wilde afscliieten, dat te sterk geladen was, had het ongeluk, dat het pistool aan stukken vloog en hij aan het hoofd en het aangezicht deerlijk verminkt werd. Het lijk van een kleermaker te Leiden, dien men eenige tijd vermiste, werd uit den Singel, opgehaald Zekere J. R. heeft zich in het Bosland nabij den hoogen Zeedijk te Kralingen door ophanging van het leven beroofd. Het voortdurend misbruik maken van sterkendrank is hiervan de oorzaak. Een 10—jarige knaap is bij 't spelen in 't Mallegat te Delfshaven gevallen eh er levenloos uitgehaald. Aan het Zaagmolen- pad te Amsterdam is een 9-jarig knaapje, dat zich met het loopen op drijvende balken vermaakte, te water geraakt en verdronken. Te Kampen is een 7 2-jarig man, die voor eenige dagen met een stuk muur, waarop hij zat te werken, op den grand viel, aan de gevolgen daarvan overleden. Bij de oefeningeu in het kamp te Teteringen, is een paard met zijn ruiter (een kanonnier) gevallen. Het paard bleef op de plaats dood; de berijder werd met gebroken been in gevaarlijken toestand naar het hospitaal vervoerd. Te Schijndel kreeg een 8-jarig kind, dat in de gemeenteweide speelde, van een daaiin loopend paard een slag, zoodat het op de plaats dood bleef. Boven het dorp Valburg heeft een hevige hagelbui zich outlast, waardoor al de aldaar te velde staande tabak totaal is vernield. De schade wordt op 60 duizend gulden geschat. In de gemeente Sleen werd een jonge- ling door den bliksem gedoodeen ander werd blind tengevolge van een bliksemstraal. Er is een verhaal gedaan van een man, bij Gorkum, die door een hond gebeten en aan watervrees ge- storven isde man leed wel aan watervrees in zoover hij een afkeer van water aan eeu groote voorliefde voor jenever paarde. Nu werd hem op zekeren dag sterke geweigerd en uit baioorigheid ging hij zich aan kernemelk te buiten, met het gevolg dat zijne onmatigheid zijn dood tengevolge had. Engelsche bladen meldendat Henri Vieuxtemps aan de linkerzijde gelieel verlamd en voor de kunst verloren zou zijn. In de Essener Zeitung van 4 dezer wordt het zeker niet alle- daagsche geval medegedeelddat dezelfde hen tweemaal achtereen een kuiken meer uitbroedde dan er eijeren waren; met andere woorden twee- linggeboorten van kuikens. Zij zijn gezond en goed gevormd, maar kleiner van stuk. Voor eenige dagen gaf het kermisplein te Nieuwediep een groote drijfjacht te aanschouwen, die de vrolijke kermisgangers geheel in opscliudding bracht. Het gold hier echter niet een viervoetig stuk wild, dat men trachtte te bemachtigen, maar een infanterist, hier in garnizoen. De man werd namelijk verdacht een horloge van een zij tier mak- kers, zonder perinissie, te hebben meegenomen en daarmede de chambree, zonder voorkennes van de kamerwacht, verlaten te hebben. Dadelijk werd een onderolficier op corvee gezonden om den man op te sporen en naar de kazerne te brengeu. Deze was zoo gelukkig om den verrnoedelijken deliquent op het kermisplein te vindenhij zat in martiale houding in een der carousels op een paard. Aan- vankelijk bet onze cavalier zich „lijmen" en volgde den onderolficier; maar spoedig kreeg nij er den reuk van, dat hij bijna zeker het prettige kermis genot zou gaan verwisselen met den ,/bak", in het fort Erfprins, en geen weerstand kunnende bieden aan de verzoeking, om maar liever het eerste boven het laatste te kiezen, verdween hij in het gewoel en bet zijn geleider verbluft en teleurgcsteld achter. j Deze riep toen de hulp der politie in en onze politiemannen waren dadelijk gerued om den vluchte- j ling op te sporen. Het duurde niet lang of men kreeg hem in het oog. Het ging echter niet zoo I gemakkelijk den zoon van Mars in handen te krijgen, want even ongezind als hij was in den //nor" van Erfprins te geraken, even weinig trek had hij om in het reservoir der medusa" te worden ingerekend. Nu volgde een drijfjacht over en door de kramen i en tenten, waarbij vervolgers en vervolgde met elkander wedijverdengewapend met een tang, die hij in zijn vlucht uit een oliekoekenkraam had 1 meegenomen, hield hij, zoo goed mogelijk, de ver volgers van zijn lijf; en gaf hij duidelijke blijken //ineester op de tang" te zijn; hij bewees niet minder goed voltigeur en' equilibrist te zijn. Maar het spreekwoord zegt„veel honden is der liazen dood." Eindelijk moest hij zich overgeven en werd onder het gejuich van een drom kermisgangers in de medusa" gebracht. Wij weten niet of het al of niet schuldig over hem is uitgesproken. Wij wenschen voor den man het laatste, want in het tegenovergestelde geval kon hij wel eens ken- nis maken met het militaire strafwetboek, waarvan bijna ieder artikel eindigt met het zalvend refrein z/zal gestraft worden met den kogel of met den strop." In den morgen van 7 dezer omstreeks half twaalt ure ontlastte zich te Oosterbeek een zwaar on- weder, vergezeld met zwaren hagel en stortregens. De bliksein sloeg in de woning van zekeren W. door een dakvenster, vervolgens in de katner, ver- brijzelde eenige rniten en een spiegel, beschadigde den vloer en baanden zich een weg door de bed- stede naar buiten. Aangezien de moeder des huizes met eenige kinderen zicli in de nabijzijtide kamer bevond, zijn alien met den schrik vrij gekomen. De aandraug van het gevallen water was zoo sterk, dat een in aanbouw zijnd huis in de Wever- I straat daaronder voor het grootste gedeelte bezweek. Het water liep acliter de keldermuren, waardoor 1 d( ze met de bintlaag instortten en dientengevolge eenige mureu vielen en verder gedeeltelijk scheurden, zoodat men genoodzaakt zal zijn, zoo niet geheel, het tocli voor het grootste gedeelte te moeten af- breken. De schade, welke voor den aannemer scliijnt te komen, is daardoor nog al aanzienlijk Even als dit in andere landen bij de wet is voorschreven, bestaat in Ainerika algemeen het gebruik dat elk beschuldigde een advocaat tot zijn verdediger heeft, die hem soins ex officio wordt toegevoegd. Onlangs storid een jongman terecht, beschuldigd van diefstal. De reehtbank verzocht een der aanwezige advocaten zich met de verdediging te belasten, zich in eeu afzonderlijke kamer te bogeven, daar met den beschuldige te spreken en hem dien raad te geven, die voor hem het voordeeligst zijn zou. Zoo geschiedde het dan ook. Na verloop van een half uur keerde de advocaat aileen in de rechtszaal terug. Waar is de beschuldigde? vroeg de president. Vertrokken! werd geantwoord. Vertrokken? luidde wederom de vraag. Ja, zeide de advocaat, beschuldige heeft mij bekend dat hij den diefstal gepleegd had overeenkomstig de opdracht, die ik van u heb ontvangen, heb ik hem toeu den raad gegeven, die voor hem het voordeeligst was; ik heb tot hem gezegd: maak maar dat ge zoo gauw mogelijk uit de voeten komt en hij heeft aan dien raad gehoor gegeven. Als nieuwe bijdrage tot de Ainerikaansche zeden kan het volgende gelden. Een onderwijzeres, die met een der directeuren van een meisjessohool, waaraan zij verbonden was, een woordenwisseling had gehad, kreeg haar ontslag, en de directeur nam daarop zelf de controle over de school op zich. Den eersten dag wist hij zijn gezag glansrijk te hand- haven en deed een meisje voor straf in een hoek staan. Den volgenden dag echter kwamen de ineisjes gezamenlijk tegen hem in opstand, bonden hem handen en voeten, wierpen hem op den grand en dienden hem een ouderwetsch pak slaag toe. Zeetijdinsien. HANDELSBERICHTEN. IN-ijiten iter Klfecten. Amsterdam, 12 Juli. i'i 8)i Prljzen villi Coupon*. 12 detail. 19/90; dito tilvcr Dordrecht 12 Jiiii. Lokeren, 4 Juli. 11 Juli. Snelpersdruk van J. K. G. Dhont te Ter Neuzen. Van 29 Jnni tot en met 6 Juli zijn in deze haven binnenge- komen bestemd voor Gent de volgende zeeschepen, als: 2 Juli. Belg. stoomb. Flecha, Lap. Seeuwen, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Stantons, kap. Lumsly, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ellwood, van Goole met stukg. 8 Juli. Eng. schooner Ann Elizabeth, kap Burreth, van Charlesthon met stukg. Duitsche bark Louise kap. Rad- latz, van Riga met balkeu 4 Juli. Russische 3m. sch. bmelia, kap. Spoluera, van Riga met balken 5 Juli. Duitsche sch. Orion, kap. Brandholf, vau Rugcholde met slippers. Russische brik den 15n Juli, kap. Heecke, van Libau met slippers. Eng. stoomb. Killarney, kap. Rothbarth, van Goole met stukg. Eng. stoomb Zaimis, kap. Wilkenson, van Goole met stukg. Van 29 Juni tot en met 6 Juli zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent de volgende zeeschepen als 30 Juni. Eng. stoomb. Killarney kap. Rothbarth, naar Goole met stukg. 1 Jui. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkensou, naar Goole met stukg. 1 Juli. Noord. bark Oceaan kap. Christi* aanseu, naar Shields in ballast. Juli. :Eng. sch Crystal Bell kap_ Kseoth naar Shields in ballast. 3 Juli. Deensche sch. Catharina Maria kap. Moller, naar Shields in ballast 4 Juli Eng. stoomb. Romeo, kap Ellwood, naar Goole met stake. Eng. stoomb. Stantons, kap. Lumsley, naar Londen met stake Belg stoomb. Flecha, kap. Seeuwen, naar Londen met stukg 5 f"'1- Du'w(h( 8<=L Bernard, kap. loofage, naar Sunderland ■n ballast. 6 Juli. Dnitsche bark Ernest 'Frederick, Van Marit naar New-castle in ballast. 1 In deze haven zijn binnengekomen bestemd om aan den ijzeren "L te 'osseu en te 'a(iel1 de volgende zeeschepen als- I 30 J»mi E.g. Stoomb. Londos, kap. F. Spink, van Goole met steenk. 2 Juli. Eng. stoomb. Jutland, kap. J. Webb van Londen met stukg. Eng. stoomb. Garlotta, kap. W. Hunter van Bilbao met mineral. 5 Juli. Eng. stoomb. Londoa, kap.' r. Spink, ran Goole met stukg. eD steenk. Uit deze haven zijn vertrokken, aa aan den ijzeren weg alhier te hebben gelost en geladen, de volgende zeeschepen als 4 Juli. Eng. stoomb. Carlotta, kap W. Hunter, naar Shields in ballast. 5 Juli. Eng. stoomb. Jutland, kap. J. Webb, naar Louden met stnkg. 6 Juli. Eng. stoonab. Londos. kap. F. Spink naar Goole met stukg. Nkderland. Belgik Franekijk. Ruslam I). Polen. OoSTKKHIJK HONOARIJE. Italie. Spanje. Portugal. Turkije. EqTPTK. Aherika. Brazilie. Certific. Werkelijke achuld dito dito dito 'dito dito dito Aandeel llaudeliuaatschappij. dito exploitatie Ned staatsspoorw. I frt ificateu bij Rotscbiid Inschrijviugen dito Obligation 1798/1816 dito Hope Go. 1855 fie serie dita 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1 873 Loten 1866. OWig. Hope Co Leeuiog 1860 Certific. dito in script. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligation 18671869 Certificaten Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. Oblig. dito A and. Baltiaeke spoorweg dito spoorweg PotiTiflis dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Sehatkist obligation Oblig. metal) in zilvcr Jan./Juli. dito dito dito iu papier dito dito Aand. Nation, bank Schatkistbilletten Certific. Am terdam Obligation Buitenl. dito Biuneniandsehe Obligation Inschrijving Alg. schuld dito 1868 dito dito dito (1904) dito dito dito (1885) dito Illinois Amsterdam dito dito Redemption dito Central Pacific dito St. Paul Pac. Sp1 dito dito dito Oblig. 1863 dito 1865 April Oct. Mei/Nov. Febr. /Aug. le sec. 2e sec. 2* 3 4 5 2* 3 5 5 5 5 5 5 5 44 4 4 4 6 5 44 3 5 5 5 4 6 5 5 5 3 6 5 3 3 3 5 7 5 6 6 <6 4 7 44 6 pot. 64f 101J 102 «7 984 78 91 «84 '79 127 79| 70| 394 108J 45 854 85f 784 714 5244 524 474 106 104 50{ 64 544 'IO04 854 Al noL v'V' T Ka*' Pn'tugal per 12,024 Spaansche piasters -,55; Amerikaausche dollars in goud) J 2,444, Amsterdam, 11 Juli. Retail. 19,95; dito silver 21,80; l)iv. Eng. per 11,874; Eng. Rnssen per 12 024 Eng. Portugal per 12,024 Frans. f 47 70 Belg. f 47,70 Pruis. f 58,70; Hamb. Russen f Ruaseu in Z. R. 1,214; Poolsche per fl Poolscbe per Z. R. Spaansche piasters f Spaansche binnenlandsehe -,Vl Amerik. dollars J 2,44; papier 2,30. Bij matige aauvoer ruimde tarwe tegen 60 cent verhooging goed op. Gerst prijshondendverdere granen als voren. Puike Zeeuwsche en Vlaamsehe Terwe f 12,60 -a 13,20. Mindere J 11 70 a 12,40. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsehe 10 a 10,20. Overmaassche 9,50 a 9,90. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsehe winter f 6,— a 6 30 Overmaassche f 5,30 a 6,ieeuwscht, en Vlaamsehe zomer J 6,50 a 6,80. Over maassche f 6,a 6,30. Haver duune 3,50 a 4,50 Dikke J 3,80 a 5,30. Paardenbouuen f 6,60 a 8,Duiven boonen f 7,50 a 8,50 Witteboonen f 10,— a 12,—. Bruinc boonen 7,— a 11,50. Erwten J 9,— a 9,60. koolzaad f a Lijnzaad a st. Tarwe, p. 106 Kogge, Gerst, Haver, p. zak I.. fr. 26 50 a 30,50 17,75 19,25 14,25 14 50 16,25 18,— 27,50 19,50 14,75 16,50 30,- 18,— 15,- 18,-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 6