GEMENGDE BERICHTEN INGEZONDENE STUKKEN EEN GOEDKOOP GENEESM1DDEL. zoude hebbt'.n verloren, indien door H. Willems eu N. Pslijliberg, aldaar tegenwoordig, geene spoe- dige hulp was verleend. Oo.stbui'g, 30 Juui. Gisteren werd hier net aange- kondigde muziekfeest of festival onder begunstiging van sclioon weder gebouden. Overal wupperde de driekleurde lange Zandstraat met hare drie eerepoorten leverde een verrassend geziclit, op. Tal van feestvierenden, waaro ruler velen nit Belgie vulde de straten. De markt was aan de drie ingangen met kolos- sale poorten versierd en door witte inasten met nationale wimpels omringd. Op de p'liiats, waar des Woensdag Mercunr zijn staf zwaait gebood thans Apollo in een sierlijk gebouwden muziektempel. Er waren zeven mu/iekgezelschappen tegenwoor dig, als: Vlissingen, Sr. Margriet (Belgie), Groede, Maldegem (Belgie), Aardenburg, IJzendijke en Zuidzande, welke ieder twee stukken uitvoerden; aan ieder werd een zilver vergulde gedenkpenning uitgereikt. Na te 7 are een lnchtballon te hebben opgela- ten werd te 10 Uren bet feest met een vnurwerk besloten. Door deri beer J. de Decker Gz. is, naar wij vernemen, hooger beroep aangeteekend van het door de reclitbank te Rotterdam tegen bem gewezen vonnis. Bij koninklijk besluit van 17 Juni jl. zijn aangewezen de grensgemeenten, wat Zeelaild betreft, waar bet geoorloofd is vreemde koperen, bronzen en nickelmunton in betaling te geven en is de koers dier nmnten vastgesteld. Voor de nickel en kopermunten van't komnkrijk Belgie, de gemeenten Retrancbement, St. Anna ter Muiden, Sluis, lleille, Ede, St. Kruis, IJzendijke, Philippine, Sas van Gent, Westilorpe, Zuiddorpe, Overslag, Koewacht, St. .Jansteen en Clinge. De le luitenant A. Breeman van het 3e regiment infanterie te Vlissingen in garnizoen, is aangewezen om naar Delft gedetacbeerd te worden, tot bet ontvangen van onderricbt in de bebandeling van de nieuwe brandbluschmiddelen. De eerste algemeene vergadering van de ver- eeniging Eigen 11 nip, werd jl. Zaterdag te's Graven- hage gebouden. Het bleek dat tot en met 29 Juni 7551 deelnetners waren ingeschreven in 607 gemeenten; Amsterdam telt901 leden; 'sGravenhage 1133; Rotterdam 261; Utrecht 221 enz. Met hoofdbestuur werd o. a. gemacbtigd in den boezem der vereeniging op te nernen, kleine vereenigingen, werkende met gelijk doe! als Eigen Hulp, met vrijstelling, aan dezen, van de eerste contributie van f 25. Verder werd nog besloten door een boofdelijken omslag over de leden, de kosten van het eerste proetjaar te dekken. Het hoofdbestuur is aldus samengesteldde beeren G. de Bosch Kemper, W. L. van Meurs, Dr. van der Waals, Hubrecbt, generaal Weitzel, Dr. Salverda, van der Velde, Hofstede eu Kuijper. Door een aantal voornaine ingezetenen van 's Elage woidt in bet Dagblad het voorste] gedaan als gedenkteeken voor koningin Sophia aan bet Diakonessenhuis te 's Hage een kinderziekenbuis bij tc bouwen en aan deze vereenigde inricbting den naain onzer onvergetelijke ontslapene koningin te verbinden die inricbting openstellende voor personeu van elke geziudheid, zoowel in als buiten A ilage. Hoezeer wij dit plan ook toejuichen vreezen wij tocii dat bet te veel een plaatselijke kleur heeft om de algemeene syiriphatie te verwerven. De vraag, wie de gemeente m de overeen- koirlsterp namens liaar gesloten, behoort te ser- tegenwoordigen,' is bij de fegeemig bij herbaling ovei'wogen en heeft ook meermslen aanleiding gegeven ot gedacbteirvvissebng in de tweede kaiuer der staten-generaal. Wei is in art. 71 der gemeentewet geregeld wie, namens de gemeente, in reclitsgedingen als eiscber of verweerder moet optreden, docb de vertegenwoordiging der gemeente in eKtrajudicieele liandelingeif is ongeregeld ge nu veil. Naar bet gevoelen vau den minister van oiimetilari I die zaken, behoort de burgemeester album namens de gemeente in die geyallen op te treden. De secretaris der gemeente is, naar bet oordeel der regeering, niet verplicht de overeeu- komst mede te oiijort.ekenen, zonder dat ochter diens medeondcrteekening de akte kan vitieeren. Namens den minister, hebben gedeputeerde staten de aandacht van de gemeente-besturen hierop ge- vestigd, met aanbeveling op de aangegeven wijze in voorkomenke gevallen te bandelet® Blijkens bet statistiek verslag betrekkelijk den dienst der postadministratie over 1876, be- droeg bet gezamenlijk getal binuen- en buiten- landsclie brieven over dat jaar per post verzonden 18,531,579, waarondcr 10,630,120 buitenlandscbe brieven. Verzonden werden: 8,939,235 btnhen- landscbe briefkaarteu eu 90,139 met betaald ant- woord; 769,833 binnenlandsche en 71,883 buiten- laudsche postwissels tot een badrag te samen van f 15,711,978,15. De ontvangsten der postadmini stratie over 1876 hebben bedragen 3,270,089,96^, zijnde /'313,598,58i meer over 1875. Volgeus opgave van het bureau Veritas, zijn in de inaaud \lei verougelukt 111 schepen, als: van "Etigefahd 10, Amerika 33, Fraukrijk 20, Noorwegen 12, Duikchlaiul 7, Italie 6, Spanje 2 Portugal 2, Nieaguara 1, Nederland 1, Zweden 1, en 8 onbekenden; hieronder zijn begrepen 15 schepen, waarvan bijzonderheden ontbreken; en 3 stoombooten, als van Engelaud 1 Noorwegen 1 en Portugal 1. Onder de zeemiliciens aan boord van het fregat Evertsen is eene oogontsteking ontdekt, tengevolge waarvan reeds een honderdtal in het marine— hospitaal ter verpleging zijn opgenornen. Hoezeer de Evertsen zeer lang onder de kap heeft gelegen, schijnt er nog altijd een smetstof in dat scliip te bestaan, die aanleiding tot bewuste ziekte geeft. Voor enkele jaren moest men bet schip om dezelfde ziekte buiten dienst stellen en bet werd toen een paar inaal uitgerookt. De gemeenteraad van Tilburg heeft aan de provinciale staten van N.-Brabant verzoclit. een provinciale verordening vast te stellen, houdende strafbepalingen tegen iiet verstoren en uithalen van vogeluesten eu bet vangen en vervoeren van uilandscbe vogels, voor zoover die voor de verdelging van rupssn en andere schadelijke msecten nuttig zijn te acbten. Laiidbouwbt'richteu. 't Is verwacht en 't is gekomen. De vruclit- boomen en de bagen zijn vergeven van de rupsen. En als die nu weer niet gevangen worden zal volgende jaar nog erger zijn. Wat daar tegen te doen? 1 !e nesten, waarbij men kan, snijdt men uit en doemt bet ongedierte ten vure. Die welke men met kan uitsnijden bebandeld men op de volgende wijze: Men neemt een stok, bindt daarop aan 't uiteinde een lapje, doopt dat in den petroleum, laat een paar druppels in 't nest vallen en de rupsen zijn vertrokken. Om de bagen te zuiveren besprenkelt men ze met petroleum. Weten uw perzikboomen van luizen, begiet ze dan m de telle zon en bestrooid ze onmiddtlijk met tabaksstof. Probatum. Kwelt u de zwaiteluis in uwe kersen- en morei- leboomen, maak dan een aftreksel van bladeren van 't vingerboedskruid en begiet uwe boomen daarmede, zoodra de zon ze beschijnt. Kuijpt tbans de scheuten van den wijngaard op t acbtste blad. Onder de gemeente Baarwijk is in eene weide bet miltvuur uitgebroken onder een koppel van 27 runderen; 2 stuks, die bij de kouist van den districts-veearis reeds bezweken waren, zijn verbrand en begraven, een nog lijdende koe is afgezonderd, de overige stuks zijn verdacbt verklaard. De bewuste weide is naar bet voorschrift der wet at'gesloteu. Ruim bonderd bectaren land in den uieuw mgedijkten polder ,,'iet Noorden" zijn dezer dagen publiek verkocht; de prijzen varieerden naar gelang van de qualiteit, van 360 tot/ 1006 per hectare. in gebeei Irankrijk is de veestapel volgens de laatste officieele opgaven groot ruim 11 inillioen runderen, 21 inillioen scbapen en 5 inillioen varkens. De Langestraat te Brugge, bereidt zich om bet h'nweMfk van harm rmdsterr bewoner plechtig te vieren. Het is de beer Bruno Nop], jongman 81 jaren oud, met eene jotige dochter, die 78 lenten telt en welke sedert 55 jaren /.ijne verloofde is. Het huwelijk zal op Donderdag 5 Juji, aan- staande plaats liebben en belooft zeer luisterrijk te zullen gevierd worden. Voor zijn pleizier op reis! Dat een signale- inent niet altijd een veiltge gids is voor de politie en dat evenmin uit bet feit, dat een reiziger een liinke som g|l<js bij zich jieet't mag worden afge- leid dat 1iij een dfef is) werd dezer rlhgen te Har- lingen bewezen. Men arresteerde daar een Duitsche heer en aattiej op boveubedoeide gegevens, maar moest lien later weder vrijlateh, daar bun ohscbuld bleek. 1 Ondervinding leert. Mama mag ik morgen naar het dans-casino gaan? Ik heb je al meer dan eens gezegd, dat ik daar tegen ben.1 Maar mama, u hebt in uw jeugd tocli ook dans- pprtijen bijgewoond. Dat is zoo; maar ik heb de dwaasheid van die ijdele vermaken ieeren iuzien. Daarom won ik er ixik heengaan, mama. Gent, 26 Juni 1877. Ylijnherr de Itednclem- Ik wensch u geluk, dat de raad uwer gemeente besloten heeft, om aan U we stad haren oprechten naam weer te geven. tlet woord Ter Neuzen komt dadelijk voort van het Latijnscb woord Terra nova (Nieuwland) in bet Franscb Terre neuve, waar van het woord Ter Neuzen afdaalt. Alzoo vinden wij in Amerika: Terre neuve (een ciland) in Engelaud en Spanje, Finistere (landsJend) en in Belgie Ternuth, Termonde, Terwest etc. Zie hier hoe de zaak zicu verklaart Men leest in Le littorat de la Flandre au IA et au XIX Siecles: „C'est a la tempete de 1377 que se rattache FEpouvantable catastrophe qui fit dis- paraitrc entre Flessingue et Breskens, File de Keerzand, File de Schoonveld et tous les ilots de FEscaut-occidentiel, conims anjourd-lnii sous le nom de terres inondees, qui comprenaient jadis la ville de Piet et dix-neuf villages, dont un seul, le bourg de Bii rvliet a pu se relever." Men leest in denzelfden scbrijver: „On a dit que sans les Hollandais, la Hollande n'existerait pas." Welnu bet is op die overstroomde landen dien men op uieuw aangewonnen beelt, dat uwe stad zich verheft en waaraan men den naam van Ter Neuzen of nieuw land heeft gegeven. Niet alleen in de traetaten met Belgie, maar vroeger in 1715 in bet verdrag der barriere met Oostenrijk viudt men Ter Neuzen maar geenzins Neuzen. Wnarop ik UE. vriendelijk groete, P. van WTemeersch. Iedereen weet, hoe moeielijk gewoonlijk verkoud- lieden, bronchitis en andere kwalen van dien aard te genezen zijn, vanwege hunne bardnekkigheid en hoeveel aftreksels, stroopen en andere geneosmiddelen men moet gebruiken, om die ziekten kwijt te raken. Daarenboven weet een ieder dat een ver- waarloosde verkoudbeid, heel licht in eene bron chitis outaardt, ja zells soins in longtering over- gaat. De talrijke ondervindingen bewijzen, dat de zuivere \OOK WEEGSCHE I'EE It goed toebereid, een bijna wonderdadige uitwerking beeft op de genezmg van de genoemde ziekten. De 'leer kail niet in substantie gebruikt worden vanwege zijn onaangenamen smaak en kleverige bestanddeelen. Een pharmaeien te Parijs, de heer Guyot is op bet denkbeeld gekomen die teer te omgeven met gelatine, ter grootte van een gewone pil. Niets is gemakkelijker om in te nemen. De gelatine lost zich terstond op in de maag, en de teer doet zijne werking. Twee of drie teereapsules genomen bij den eten brengen spoedig verlichting teweeg en zijn meestal

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 2