GEMENGDE BERICHTEN. brek aan levensmiddelen. Bij Karaklissa is niet gevochten. Yau Kars zijn geene berichten ont- vangen. Den 7 Juni wordt aan bet centraal bureau te Utrecht bet vergelijkend examen gehouden van aspiranten, voor de betrekking van surnumerair bij de maatschappij tot exploitatie van staatsspoor- wegen. De minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de pupillenschool te Nieuwersluis met 1 Juli e. k. zal worden ge- opend. De ten vorigen jare te Oss gestichte kunstboterfabriek van den heer van den Berg stortte deze week met donderend geraas ineen. Persoon- lijke ongelukken zijn niet te betreuren. De fa- brieksarbeiders badden eenige uren te voren bet gebouw verlaten. Te Werkendam wilde een ge- wezen onderwijzer zijn kat doodschieten. Hij miste de kat maar raakte zijn pink, die gebeel afgescboten werd. Het komt ons niet onnoodig voor te vermelden, dat vele der valsche in omloop gebrachte muntbiljetten van 10, gedateerd zijn 1 Novem ber 1871. Een der grootste fabrikanten, ,/Zoo al niet de allergrootste," van Nederland, de heer W. A. Scholten, beeft zijn werklieden verboden lid te zijn eener werklieden-vereeniging. Als een bijzonderheid wordt geineld, dat onder de ver- pleegden in het Oude Mannen- en Yrouwenhuis der Ev. Lutersche gemeente te Amsterdam moe- der en dochter zijn; de eerste bijna 90, de docbter bijna 70 jaar oud. De politie te Nijmegen heeft eene Duitsche vrouw gearresteerd, terwijl zij een valscji muntbiljet van 10 in een winkel trachtte uit te geven. Onder Steenbergen is een kind van 18 maanden dat aan de zorg van een acht- jarig zusje was toevertrouwd, in het vuur gevallen en ofschoon spoedig daaruit gehaald, aan de be- komen brandwonden overleden. Te Geertruiden- berg is een jongeling van 17 jaren van een ladder met het hoofd op den grond gevallen; de schedel was verbrijzeld, en hij dien ten gevolge onmiddel- lijk een lijk. Enkele jaren geleden verloren de ouders door verdrinking een zoon. Vrijdagnacht wees de thermometer te Londen 15 graden vorst aan. De vijvers in de parken waren met een ijs- vlies bedektOok in ons land heeft het dezer dagen op vele plaatsen des nachts sterk gevroren. In de vermiceljefabriek van de hh. Devolder Co. te Deinze is dezer dagen brand ontstaan. Het ge- geheele gebouw is in asch gelegd. De schade wordt op 16,000 fr. gesehat. Niets was verzekerd. Een Hongaar, Stefan, Szalay genaamd, heeft bij testa- mentaire beschikking aan den redacteur van de Fovarosi Lapok, op welk blad hij jaren geabbon- neerd was, een legaat van 500 vermaakt. Een abbonne op de Schles Presse heeft in de maag van een eend gevonden 52 stuks draadnagels, 2 tot 2,5 eentimeter lang, een koperen knoop, een porseleinscherf en een massa zand. Te Antwerpen kwam in de vorige week een bezending wilde paarden uit Brazilie aan. Dat men daar niet goed weet hoe met die dieren moet worden omgegaan blijkt daaruit, dat in een nacht niet minder dan 41 van die dieren uit een stal zijn iosgebroken en naar alle richtingen gevlucht. Als een zeer ontijdige verschijning in deze dagen van oorlog en duurte, meldt een Schotsch correspondent van een Engelsch blad, dat te Dundee een kind is geboren met twee magen. Het dorp Marano lVlarchesato (Cosenza,) in Italie, is bijna geheel vernietigd door eene instorting. Vijftig huizen liggen in puin. De bemanning van het kollossale stoomschip ,/Koning der Nederlanden" heeft het tijdens haar kortstondig verblijf te Ylissingen aldaar zoo /;schuins laten liggen," dat de kommandantkapitein-ter-zee Enslee het noodzakelijk heeft geacht, even van uit de vluchthaven naar de ree te stoomen, teneinde aan 43 „schuinsmarcheerders" een afwassching toe te dienen. Uit Waalwijk meldt menDe oorlog doet hier zijne gevolgen reeds voelen. Het zware leder gaat vlugger weg en de prijzen worden hooger. In Belgie is dat al vroeger voorgekomen. Men wacht spoedig meer rijzing, flaar Engeland veej zal vragen, dewijl die staat Turkije van alios voorziet rEen bediende van een der groote efiecten- kantoren te Amsterdam had het ongeluk een pak- ket effecten van meer dan een halve ton gouds waarde, hetwelk door zijn patroon ter beurze was in ontvangst genomen en hem toen ter bezorging was ter hand gesteld, te verliezen. De ontsteltenis van het jongemensch en ook die van zijn patroons toen hij, op het kantoor terruggekomen, het ver- lies ontdekte, laat zich beter gevoelen dan beschrij- ven. Aangifte werd gedaan van het verlies en zooveel mogelijk maatregelen getroffen om verkoop der papieren te voorkomen. De telegraaf werd in werking gesteld en uit Londen, vanwaar het pak- ket verzonden was, al de nominers overgeseind. Hon groot was echter de blijdschap van den wanhoopigen bediende, toen in de brievenbus van het kantoor het pakketwaarden ongeschonden terug- gevonden werd. De edele vinder had uit het adres op het pakket zeer gemakkelijk begrepen waar de papieren thuis hoorden en moet ze 's nachts hebben terugbezorgd. Wie echter het pakket vond, is tot nu toe onbekend. Uit de wijze waarop de stuk- ken zijn terecht gekomen, wordt verondersteld, dat de vinder onbekend wil blijven. Eindelijk is men op het spoor van de daders van den diefstal van 780,000 fr., onlangs ten nadeele van den wisselagent Burat te Parijs ge- pleegd. De dieven hadden Engeland weten te bereiken, waar zij hoopten de papieren van de hand te kunnen zetten. Uit Londen zijn nu be richten ontvangen, dat men de arrestatie van de schuldigen elk oogenblik mag verwachten. De Eransche componist Saint-Saens is een hartstochtelijk musicus, doch ongelukkig zeer bij- ziende. Een Amenkaansch blad verhaalt, dat hij op een soiree te Parijs aan de piano was gezeten en daar zoo lang bleef zitten, tot dat de gasten heengingen en eindelijk ook de gastvrouw. Het werd 2 uur 's nachts. De gastheer kreeg slaap, legde zijn hand op den sehouder van Saint-Saens en zeideHoe zal ik u genoeg kunnen danken voor uw heerlijk spel? Maar ik vrees dat ge erg moe zult zijn." Doch de onvermoeide speler zeide zonder op te zien of op te houden: ^MoeP ik begin nu eerst lust te krijgen in het spelen." De gastheer werd wanhopig; ook hij droop af en, zoo verhaalt het Amerikaansch blad, de componist speelde den geheelen nacht door en vertrok, rechts en links buigend en verrukt over de aandachtige stilte, waarmede men zijn spel had aangehoood. In Atrecht is een bende gevangen genomen, die verdiende opgenomen te worden in het korps door welks leden zij van liaar vrijheid werd beroofd. Deze bende maakte nl. haar bedrijf er van om smokkelaars te overvallen en van hun waar te berooven. De bende, die hare vertakkingen had onder de smokkelaars, was goed op de hoogte van hun doen en laten. De leden der bende legden zich laugs den weg dien zij passeeren moesten in hinderloag en zoodra de smokkelaars aankwamen, losten zij geweerschoten met los kruit, waardoor de smokkelaars in den waan werden gebracht dat zij door de grenswachters waren overvallen. De meesten namen dan overhaast de vlucht, met achterlating van de sniokkelwaren. Soms kawm er verzet, doch de bende bleef altijd overwinnaar, en maakte dan een goeden buit. Dat er nooit gevangenen gemaakt werden, wekte eindelijk de achterdocht vaii de smokkelaars, en op zekeren dag gelukte het hun een der aanvrllers vast te houden en zoo doende kwam de zaak aan het licht. De smokkelaars waren zoo vertoornd, dat zij de zaak in hauden der politie stelden. In Zwitsersche bladen leest men het volgende Een actie-houder, die zijn geheel vermogen in spoorwegacties had gestoken, en wien in ,/goede tijden" rijkelijk dividenden toevloeiden, kocht toen voor zijne vrouw een parure van diamanten en ro- bijnen ter waarde van 20,000 ft. Onlangs wilde hij die edele steenen door valsche laten vervangen, 't geeu naar hij meende, door zijne vrouw niet eens zou bespeurd worden. De goudsmid, aan wien hij dit werk wilde opdragen, antwoordde hem dat madame in het vorige jaar daarvoor zelf reeds had gezorgd. Als een middel tot het opfrisschen der kleu- ren van schilderijen in olieverw wordt het volgende vermeld: Een glas brandewijn, het wit van een ei en drie gram fijne suiker roert men goed door elkander en bestrijkt daaimede door middel van eene fijne spons de schilderij, nadat men ze te voren eerst met eene andere spons met versch water gezuiverd heeft. Dit middel, dat men, zonder nadeel voor de schilderijen, dikwijls kan aanwenden, heeft bnitendien nog het voordeel, dat men daar- mede het afsplinteren van de verw voorkomt. In Amerika is iets practisch uitgevonden tegen het openen van eens anders brieven. Men verkoopt daar namelijk „zekerheids enveloppen" (Safety envelops)waarop aan de achterzijde door chemisclie bewerking gcdrukt staat: Attemp to open" (gepoogd te openen). De chemicalien zijn uit twee groudstoifen vervaardigd, van galnoten en groene vitriool. De letters zijn onzichtbaar en eerst wanneer men pogingen doet om de enveloppe door damp of vocht te openen, wordt de tooverdruk zichtbaar en komt aan 't licht dat men het couvert heeft willen openen. -VI idtl«len van Vervoer. Stoombootdienst op de Wester-Schelde Dagelijks. u. m. u m. Van Vlissingen naar Breskens vm. 6,nm. 3,- Breskens Vlissingen 6,80 Maandag 3,30 IIINSIHfi. IIOMIERDAIi. ZATERllAft. ZOrtDAK. V M. 7,30 X. -,vm Van Vlissingen naar Borsselen Borsselen naar Nenzen 8 Neuzen naar Hoedekensk 6,am. 2, Hoedekensk naar Hansweert 6,30 Hansweert naar Walsoorden 7, Walsoorden naar Hansweert n 7,30 Hansweert naar Hoedekensk. 8, Hoedekensk. naar Nenzen 8,30 2,30 Nenzen naar Borsselen 10 30 Borsselen naar Vlissingen 11, V. H. 7,30 8,— 10,30 11,— 10 30 11,— Woensdag en Vrijdag. i. m. Van Vlissingen naar Borsselen vm. 7,30 Borsselen naar Nenzen 8, Neuzen naar Hoedekenskerke 9, Hoedekenskerke naar Hansweert 9,30 Hansweert naar Walsoorden 10, Walsoorden naar Vlake 11,30 Vlake naar Hoedekenskerke nam. 1,11 Hoedekenskerke naar Neuzen 2,30 Neuzen naar Borsselen vm. 10,30 Borsselen naar Vlissingen 11, IJfiF"" Wegens te doene herstellingen zal op 21, 22 en 23 Mei niet verder gevaren worden dan tot Hoedekenskerke en de stoombool te 12 uren uit Neuzen naar Vlissingen vertrekken. Stoombargedienst tusschen Middelburg en Vlissingen v v. Van Middelburg: voorm. 6,30, 9,30, nam. 1 3,30,7, Woensdag en Zaterdag echter 1,10 in plants van 1.uur. van Vlissingen: voorm. 8,15, 11,namidd. 2 30, 4,40, 8, Spoorwegen. van Neuzen n. St Nicolaas en Mechelen 6.15 10.20 1.40* 6.25 Axel 6.32 10.35 1.56 6 38 Hnbt 6.52 10.53 2.15 6.53 Clinge 7 20 11.10 2.30 7.10 Aankomst te St. Nicolaas 7.45 11.30 2.47 7 25 Mechelen 9.25 12.55 8.30 van Mechelen n. St. Nicolaas en Neuzen 6.50 10.40 6.10 St. Nicolaas naar Neuzen 8.05 11.55 3.15* 7.30 Clinge 8.30 12.20 3.33 7.55 Hulst 8.55 12.45 3.55 8.20 Axel 9.15 1.05 4.13 8.40 Aankomst te Neuzen 9.30 1 20 4.30 8.55 De met een geteekende trein loopt alleen op Zondagen, be- nevens den 21 Mei, 31 Mei en 15 Augustus. Van Neuzen naar Gent 6.00 10.30 4.40 Sas van Gent 6.25 10.55 5.02 van Gent naar Neuzen 8.17 12.25 7.30 Sas van Gent 9.29 1.55 8.51 SelzaeteLokeren 5.10 9.04 1 30 8 30 LokerenSelzaete 6.10.25 4.45 9 30 SelzaeteEecloo 9.05 1 25 8.25 EeclooSelzaete 5.35 10.15 4.22 Van St. Gilles naar Stekene en Moerbeke vm. 8.30 nm. 12.15. en 7.50 are. Van Moerbeke naar Stekene en St. Gilles vm. 6.45 10.00 en nm. 6 SO ure. Van St. Nicolaas naar Beveren en Antwerpen vm. 8.00 11.45 nm. 3.15 en 8.05 ure. Van Antwerpen naar Beveren en St. Nicolaas vm. 7.10 10.55 nm. 2.05 en 6 35 ure. Snelpersdruk van J. K. G. Dhont te Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 6