loop zoodanig getroffen, dat hij onmiddelijk dood was. Eene gehuwde vrouw zonder kinfieren te Fielder, lijdende aan verstandsverbijstering, heeft heimelijk haar woning verlaten en zich in eeu der grachten verdronken. Te Borculo is bij opbod in het openbaar onder de Israelieten, aan M. Leverpoll, te Geesteren, voor f 40 het recht toegekend om bij den bouw der nieuwe synagoge den eersten steen te ipogen leggen. Een telle brand is jl. Maandag uitgebroken in de kazerne te Zwolle, waardoor de bovenverdiepingen van den achtervleugel der kazerne en het dak van een aan- grenzend graanpakhuis zijn vernield. De Kat- wijksche vischschuiten, die hun visch te Katwijk aanbrengen en verkoopen, besoinmen tegenwoordig in de zes a acht dagen van at/130 tot 240. Een blinde winkelier te Uithuizen, wiens zoon in de nationale militie viel, schreef aan den officier van gezondheid, met de keuring belast, dat zoo deze zijn zoon inderdaad prigeschikt mochf achten voor den militairen dienst hij (de winkelier) uit tevredenheid den docter 100 zou zenden. Te 's Gravenhage zal eerstdaags, eene benefice opera-voorstelling worden gegevenwaarvan de opbrengst zal strekken, om een jeugdig lid van 't orchest, die in de loting is gevallen, een remplacant te bezorgen. Te Spekholserheide is een arbeider in de nieuwe kolenmijn door het kantelen eener plank in de diepte gevallen. Zijne ledematen werden letterlijk verbrijzeld en van elkander gescheurd. Evenals te Wiesbaden, is ook te Dusseldorf een vereeniging tegen hpt hoedafnemenopgericht onder den naam: Grass Reform—Verem." Aan het hoofd staat een officier. Dezer dagen had te Dresden eene ontploffing van vuurwerk plaats, verordeniug met opzet het werpen met sneeuwballen 1 waardoor het liuis waarin het zich bevond, geheel is weggelaten. Toch heeft wegens de algemeenheid j werd verwoest. Reeds zeven personen werden dood of van een artikel (waarbij het op of over de straat zwaar gewond uit de puinhoopen te voorschijn ge- werpen met steenen of andere voorwerpen is ver- bracht. De scheepstimmerlieden aan de Clyde boden) de vervolgiug plaats gehad, die hij voor het (Schotland,) ten getale van ongeveer 3000 man, gezag der politie zelve verderfelijk en voor de hebben den arbeid gestaakt en verlangen een penny jongens, die zich onschuldig vermaken, evenzeer per uur meer loon. De patroons hebben besloten als voor hunne ouders hoogst onaangenaam acht. niet toe te geven. Victor Moyaux tracht zich Hij verzoekt dus wijziging der verordening, opdat in fie laatste dagen te laten doodhongeren. In z/dergelijke ongerijmde en belachelijke vervolgingen j 18 uren gebruikte hij geen voedsel. De doctoren voortaan worden voorkomen." van de gevangenis znllen hem nu tot eten moeten eerste plaats niet bewezen, de rebellie door meer dan twintig personen gepleegd, verder niet den den feitelijken wederstand met wapenen door 3 personen en geloofde alzoo, dat wanneer bewezen was wat de overigen betreft alleen correct, straf kan worden uitgesproken. Uitspraak later. De gepantserde stoomkanonneerboot Hydra, bestemd om te Vlissingen als wachtschjp dienst te doen, ter vervanging van de houten kanonneer- boot no. 35, die naar Hellevoetsluis gesleept en vermoedelijk daar gesloopt zal worden, kwam Zondag te Vlissingen aan. Door tien gepensioneerde ambtenaren van Deventer en omstreken is een request aan den minister van finantien gezonden, houdende verzoek, dat hun pensioen moge worden verhoogd in even- redigheid met de verhooging van de tractementen der in functie zijnde ambtenaren. Als een bewijs voor den grooten nood aan werk in de ijzerfabrieken, mag worden aangemerkt, dat bij de aanbesteding op 5 April jl. van den metalen bovenbouw voor bruggen in de spoorwegen op Java, welk werk op ,84,000 begroot was, de hoogste van de elf inschrijvingen slechts f 79,000 beliep. De laagste was f 58,000. De Haagsche firma L. J. Enthoven Co. had voor 71,687 ingeschreven, alzoo f 12,313 of bijna 15 pet. be- neden de begrooting, Dezer dagen zijn eenige knapen te Leiden vervolgd wegens het werpen van sneeuwballen. De vader van een der knapen, prof. Heynsius, heeft aan den gemeenteraad van Leiden een adres gericht, waarin hij herinnert, dat indertijd uit de gemeente- dwingen. Moyaux wordt door zes agenten be- Laridbou wberichten. waakt. Onder de mindere standen in Lithauen Sedert eenige dagen is de treurige toestand, heerscht het gebruik, dat jonge trouwlustige meisjes een groene tak voor hare woning ophangen, om daarmede te kennen te geven, dat zij zich in den echt wehscken te begeven. Jammer dat dit ge bruik hier niet bestaat. waarin wij dezen winter door het veel gevallen water verkeerd hebben, ten gunste veranderd. De akkers en weilanden, die droog zijn, beginnen er goed uit te zien. Ploegen, spitten, aardappelen poten, zomergroen zaaien is het werk van den dag. Het winterkoren is voor het grootste gedeelte verdronken, zoodat men zeer druk bezig is, om Het kindje van K dat, zooals vroeger werd medegedeeld door de moeder te 's-Hertogen- i- i i j r i i besch was achtergelaten, toen ze met haar andere dm akkers voor andere vrachten gereed te maken. kln[leren haar m*n m q buitenland ging opZoeken, De vruchtboomen ontwikkelen zich voorbceldeloos. ls gebl6ken njet ten gevo]gu yan ee^(ii[ect mis! drijf te zijn gestorven, maar door uitputting en longaandoening. Alleen achter gelaten, heeft het kindje van een jaar zich vermoedelijk doodge- schreeuwd. Naar men verneemt, heeft de Haagsche riool- coinmissie, bij haar officieel bezoek aan de poudrette- fabriek te Dordrecht, monsters van daar medege- nomen, die de heeren J. Mouton zonen te 'sHage geanaliseerd hebben. Zij hebben toen bij de groote kooplieden in Duitschland, die in mest- stoffen handel drijven, onderzoek ingesteld hoeveel de handelswaarde van poudrette zijn zou. Naar we vernemen zou die 6 per 100 KG. bedragen. Een smeermiddel voor kleine machines, als naai- brei-, graveermachines enz. evenals voor snel draaiende mechanisehe toestellen, dat niet verharst, zooals dit bij de gewone olieen het geval is, vindt men in het glycerine. Yooral is dit aan te bevelen voor naaimachines, daar het glycerine geen vet- vlekken veroorzaakt en de op die machines bewerkte stotten daardoor dus niet bedorven kunnen worden. Te Goupilleres, een Eransch plaatsje in het departement Eure, is een afschuwelijke misdaad gepleegd. Aldaar staat namelijk een kleine boerderij, bewoond door de weduwe Louchard en haar zoon Emmanuel. Sedert den 16 Maart had men de weduwe niet meer gezien en zeide de zoon, dat zijn moeder naar eene bloedverwante te Rouaan vertrokken was. Emmanuel stond echter bekend, dat hij zijn moeder slecht behandelde en dit deed eenige vermoedens tegen hem oprijzen, die door een vreesselijke ontdekking werden bewaarheid. Den 28 Maart toch passeerden twee landbouwers een put, op een kilometer afstand van Emmanuels woning, en ontdekten dat de steenen opening eenig- zins wijder was gemaakt en er sporen van bloed aan den rand aanwezig waren. Bij nader onderzoek bleek, dat een versch wagenspoor van de put recht naar de boerderij van de wed. Louchard voerde. De justitie werd gewaarschuwd en op haar last werd de put onderzocht, met het resultant, dat men het in stukken gesneden lijk van de weduwe vond. Het hoofd was van den romp gescheiden en nog slechts alleen aan hef hoofdhaar te her- kennen; de beide armen en het eene been waren geheel bij den romp afgesnedende ingewanden en het hart waren niet te vinden. Een breede wonde aan het hoofd doet vermoeden, dat de vrouw in hare woning vermoord is, vervolgens met haar eigen wagen naar de put is gebracht en daar met een bijl in stukken werd gehakt, wijl het lijk te groot was om in zijn geheel door de opening te worden gelaten. Louchard is gearresteerd. Toen hij in de tegen- woordigheid van de vormlooze overblijfselen zijner moeder werd gebracht, deed hij niet de minste ontroering blijken. De weduWe bezat 40600 franken en het schijnt de hebzucht te zijn, die van den zoon zulk een afschuwelijken moedermoordenaar heeft gemaakt. Dr. E. D. C. van Dissel te Lochem, geeft in de Zutf. Ct. den volgenden raad tot het maken van goedkoope kunstmatige vogelnestjesWan neer men oude versleten klompen' van volwassenen neemt en van de wreef en den bovenrand der hak zoOVeel afneeint, dat de intree van den klomp een vlak vomit, en men maakt dan aan de zool van den klomp, bij den overgang der hak een ronde opening ter grootte van een gulden tot een rijks- daalder en brengt 2 vingerbreed onder die opening een stokje aan ter dikte van een potlood en dat zoowel binnen als buiten den klomp 4 vingerbreed uitsteekt, waarop de vogel kan gaan zitten voor dat hij het T gat inkruipt, dan is het nestje klaar. Men bevestigt het nu aan de oostzijde (om 't in- regenen te voorkomen) tegen een boom aan, ter hoogte van 2 a 4 meter naar verkiezing, en spijkert J het vast of bevestigt het met een touw of teentje, en binnen enkele dagen is het nestje door vogels, meestal door meezen, die duchtige insekten—vey- slinders, bewoond en spoedig zit de vogel, nadat hij het van mos, veeren en haren voorzien heeft, te broeien en later, wanneer er jongen zijn, is't aardig te zien hoe de nijvere ouders voortdurend, soms 5 maal in eene minuut, met den bek vol rupsjes en vlindertjes hun broedsel komen voeden." Twee paarden van den stalhouder H. Bosch, te Zwolle, zijn als aan kwaden droes lijdende, onteigend, afgemaakt en verbrand. In de jongste acht dagen zijn meer dan 1000 schapen uit het noorden naar Duitschland gezonden. Als iets zeldzaams wordt uit Zevenhuizen medegedeeld, dat een schaap van den arbeider R. aldaar een lam heeft geworpen met acht pooten, twee staarten, twee bekken, twee oogen en twee ooren. Voor liefhebbers van rUriteiten is 't te bejammeren, dat het wangedrocht dood ter wereld kwam. Aanplantingen van naaldhoutboomen zijn zeer aanbevelingswaardig tot beschutting tegen de ruwe noordewinden voor woningen en tuinen, daar zij in den winter zoo wel als in den zomer, meer dan iets anders, de kracht der hevige of koude winden breken. Men beweert zelfs, dat aanplan tingen van naaldhoutboomen de temperatuur van hunne omgeving werkelijk verhoogen. GEMENGDE BERICHTEN. Jl. Maandag werd Z. M. den koning de eerste grasboter aangeboden door den bouwman J. Lievaart, te Delft. In den gemeenteraad van Middelburg is een voorstel van een der leden ingekomen tot bekorting der kermis tot een week. De land- bouwer de H., te Klundert, die bezig was op vogels te schieten, is door het springen van den geweer- Slechts goede producten roepen concurrentie in 't leven. De teercapsules van Guyot, die zulk een heilzame uitwerking hebben ingeval van verkoudheid, Calharren, Bronchitis en leering, zijn ontelbare keeren nagemaakl. De heer Guyot kan slechts instaan voor die flacons waarop zich zijne handteekening bevindt, gedrukt in drie kleuren en die in de meeste goede apotheken te verkrijgen zijn. INGEZONDENE STUKKEN. Mijnheer de Redacteur! Redenen van persoonlijken aard nopen mij u een plaatsje in uw blad te verzoeken, teneinde het publiek nader in te lichten omtrent het ongeluk, fioor het hollen der paarden van den landbouwer J. E. Buijsrogge alhier veroorzaakt. Zooals door uw berichtgever de toedracht der zaak in het nummer van uw blad dd. 7 April wordt meegedeeld, is zij onjuist en wordt mijn doen en laten bij dat voorval het publiek in een ongunstig daglicht gesteld. Ik, volgens het vorig berieht, de jongen, die loopen ging, de oom van het verongelukte kind en 18 jaar oud, bracht voor mijne zuster per kruiwagen het een en ander naar huis en werd vergezeld door haar dochtertje, een meisje van 4 jaar, dat naast den kruiwagen liep en druk met mij praatte. Nog maar even op weg, geraakte op eenigen afstand achter mij door een ongelukkig toeval de [warden van genoemden landbouwer op hoi, en sleepten een slede, waarop een egge lag, met zich

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 2