Urbanus Pillen, NEUZENSCHE COURANT advertentiEn. Fatt <S> Mart. IKST* Waarsckuwinq. Algemeen IMieuws- en Advertenliehlad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BIT I TEN Tj AND. GROOT MAGAZIJN Aankomstder Nieuwisheden. BIJVOBQSEB Zaterdag 31 Maart 1877, No. 1238. Uit Brussel wordt aan de Voss. Ztg. gemeld, dat de toestand der ex-keizerin van Mexiko, prin- ses Charlotte, nog immer dezelfde blijft. Sedert den dood van haren geneesheer, den eenige die haar vertrouwen bezat, spreekt zij schier geen woord, terwijl zij vaak aanvallen van razernij heeft te doorstaan. De koning van Belgie, wien de ont- moeting met zijne zuster steeds smartelijker werd, heeft thans bare vertrekken zoodanig doen inrich- ten, dat bij haar kan zien zonder echter door haar te worden opgemerkt. De physieke toestand der ongelukkige vorstin laat intusschen voortdurend niets te wenschen ovdr. De Cercle Albert Grisar, te Antwerpen heeft thans het programma rondgezonden van den zangwedstrijd aldaar tijdens de Rubbenf'eesten den 19 en 20 Augustus e. k. te houden. Voor de buitenlandsche liedertafels zijn 3 afdeelingen be- stemd, een Duitsche, een Fransche en een Neder- landsche, elk voor vereenigingen van minstens 40 leden. Ieder zingt een koor, dat opgegeven wordt, en een naar .vrije keus. Voor elk zijn drie prijzen uitgeloofd: 1. gouden penning en 1200 franks 2. penning en 600 francs 3. penning en 300 francs. Verder zijn een medaille en kunstvoorwerpen uitge loofd voor een wedstrijd tusschen de liedertafels, die in de verschillende afdeelingen de eerste prijzen hebben behaald en ten slotte 2 prijzen (1. de koninklijke medaille en 2500 fr. en 2. een medaille en een kunstvoorwerp) voor een weere afdeeling," tusschen liedertafels die vroeger eerste prijzen heb ben verworven. De direkteur der liedertafel, die bij dezen laatsten wedstrijd overwint, krijgt 500 francs. Aanmelding voor 20 Mei bij den heer A. Godding, place de Meir, Antwerpen. 't Kindt heeft, volgens zijn nog niet gelTeel af- gesloten rekening, de Banque de Begique voor niet minder dan 23,000,000 francs benadeeld. Door dat verlies en andere waardevermindering daalde het maatschappelijk kapitaal der bank met 30 millioen francs; ruim 2£ millioen is door be- stuurderen alsnog ingebracht. Zekere Colin, gewezen douane, die voor vier jaar te Antwerpen zijne minnares om het leven bracht en voor dat feit ter dood veroordeeld was, is thans te Nancy in Frankrijk, voor landlooperij aangehouden, Gedurende den tijd, dat hij zich aan de vervolging wist te onttrekken, heeft hij rondgezworven in Hamburg, Berlijn en andere steden van Duitschland; van daar vertrok hij naar Nancy, gaf zich vrijwillig als landlooper in handen van het gerecht en uit eigen beweging maakte hij zich bekend, als de dader van het schelmstuk te Ant werpen gepleegd. Eerstdaags wordt Colin verwacht te Antwerpen. Van Adelaide, Australia, wordt gemeld, dat de heer Todd op de sterrewacht door de nieuwste onderzoekingen tot dc overtuiging is gekomen, dat de planeet Jupiter omgeven is door een inwendig sterk verlichten, dicht met wolken bezwangerden damp- kring, ter diepte van 10 a 12000 Eng. mijlen; hij heeft een satelliet door den rand van Jupiter's lichtschijf zien heenschuiven. Is dat juist, dan is de lichtheid van Jupiter's gewicht verklaard en wordt de veronderstelling waarschijnlijker, dat sommige der planeten van ons zonnestelsel reeds 'ttijdperk der rijpe ontwikkeling doorleefden, anderen pas de jeugd der vorming doorloopen. Jupiter en Satur- nus schijnen in die laatste periode te verkeeren, in den toestand van gloeiing, die onze aarde reeds lang tot haar verleden rekent. De planeten ver keeren niet in gelijken ontwikkelings- of afkoelings- toestand met onze aarde. Met groote plechtigheid is jl. week te Parijs op het Elysee aan den aartsbisschop van Lyon de kardinaalshoed overhandigd. Mac—Mahon zat tus schen Decazes en den aartsbisschop en zette dezen den hoed op. De nieuwe kardinaal hield daarop een toespraak, waarin hij betoogde dat de godsdienst niet in strijd is met de liefde voor het vaderland. Mac—Mahon antwoordde, dat hij zich overtuigd hield, dat de nieuwe kardinaal voort zou gaan de heilige zaak van den godsdienst te steunen, zonder de be- langen van Frankrijk uit het oog te verliezen. GEMENGDE BERICHTEN. Op de werven van de heeren Yarrow Co. in Engeland is een torpedoschip voor Nederland in aanbouw. Jl. Vrijdag voormiddag is op de lijn BredaRoosendaal, tusschen de halten Hoeven en Seppe, het lijk gevonden van P. M.te Hoeven woonachtig, echtgenoot en vader van zes kinderen. Het lichaam was door den trein geheel vermorseld. Op de Elandgracht te Amsterdam is een oude vrouw van de trappen gevallen, zij was onmiddelijk een lijk. Te Heerde is Zater- dagmorgen bij den landbouwer G. Nijmeijer het achterhuis afgebrand met den inboedel, eene koe, twee kalveren en acht schapen. De oorzaak is on- bekendhuis en inboedel waren verzekerd. De stukrijder K., van den trein der veldartillerie te Utrecht, die voor eenige weken den wachtmeester v. d. G. met de sabel eenige slagen heeft toege- bracht, is veroordeeld tot 5 jaren kruiwagenstraf en vervallen verklaard van den militairen stand. In Klarendal te Arnhem dreigde een man zijne vrouw te mishandelen. De vrouw is daarop uit het raam gesprongen, waarbij zij zich aan een been gekwetst heeft; de man nam de vlucht en is nog niet ontdekt. Te Nieuwehorne ging een schip- perskind met een 5jarig broertje een boodschap doen. Het broertje werd uit het oog verloren, raakte in het water en verdronk. Te Dordrecht heeft een lljarige knaap bij het spelen met andere jongens, op een partij boomen, een daarvan op zijn lichaam gekregen en hij is daardoor zoo gekwetst dat hij aan de gevolgen is overleden. Het bestuur van het Willemsfond te Gent heeft een prijs van 1000 fr. uitgeloofd voor de beste verhandeling over de Pacificatie van Gent en de Unie van Utrecht. Een exprestrein in Schofc- land is gederailleerd nabij Morpeth. Men telt 5 dooden en vele gewonden. Te Posterholt, onder Roermond legde een huzaar aldaar, geposteerd om te waken tegen invoer van vee, zijn karabijn schertsenderwijze op een meisje van 22 jaren aan. Ongelukkig ging het wapen af en binnen weinige oogenblikken was het meisje een lijk. De huzaar had verzuimd zijn karabijn 's avonds te voren te ontladen. In de vorige week stond voor den ambte- naar van den burgerlijken stand te Berlijn een jeugdig paar uit den zeer gegoeden stand om bur- gerlijk te trouwen. De rijtuigen stonden gereed, om daarna het huwelijk kerkelijk te doen inze- genen. De ambtenaar richtte de gebruikelijke vragen tot den bruidegom doch zie, in plaats van te antwoorden begon deze te fluiten en andere geluiden te makeu, en doodsbleek moest de bruid van den ambtenaar de bepaalde weigering veme- men, onder deze omstandigheden het huwelijk te vol- trekken. De bruidegom bleek krankzinnig te zijn. Naar men in den Siecle leest, heeft dezer dagen zekere Bouillet, 66 jaren oud, te Saint-Maur- les-Eosses zijn zes-en-dertigste en zekere Philippe Verviers, een schoenmaker te Parijs, in de Avenue la Rochelle, 70 jaren oud, zijn zes-en—veertigste kind bij den burgelijken stand aangegeven. De Engelsche tooneelspeelster Fanny Norton werd in het begin van haar loopbaan door het publiek niet zelden uitgefloten. Op zekeren avond, toen dit weder 't geval was, richtte zij moedig het woord tot de toeschouwers en vroegwat bevalt u niet, mijn persoon of mijn spel? Het spell werd van alle kanten geroepen. Goed, dat troost inijantwoordde Fanny Norton. Mijn spel kan ik verbeteren, maar aan mijn persoon zou ik niets kunnen veranderen. Later werd zij de lievelinge van 't publiek. De Duitsche keizer ontvaugt op zijnen ver- jaardag steeds van heinde en ver geschenken van allerlei aard. Thans, op zijnen 80 verjaardag, was die bezending nog rijker en veelsoortiger uitge- t vallen. Men zag daar een boeket van rozen zoo groot, dat geene tafel in het paleis het dragen kon een Brunswijker worst, zoo groot als de keizer zelf; bijenkorven, aardbezien barometers, tapisserie- werk, aardappelen, stoelen, paascheieren enz. De hofbanketbakker had een sierlijk bewerkt aquarium, een kubieke meter groot, gezonden, waarin zich 80 visschen bevonden, alien toebereid om onmiddel- lijk verorberd te worden. Uit de saus, waarin zij ronddreven, verhieven zich eenige klippen, waar een Duitsche miniatuurvloot van marsepein zich tnsschendoor bewoog. De gever heet Schulze. Brabantstraat, No. 15, GENT. o Dit Magazijn, het grootste zijnde der beide Vlaan- deren en sedert 30 jaar bestaande, is eene ver- zekering van den goeden handel, die het drijft in deze artikelen; daarom durf ik de vrijheid nemen mij met eerbied aan de geeerde Nederlanders aan te bevelen. Ondernemer van Behangwerken met waarborg. METAALPAPIER voor vochtige muren, sedert 8 jaren met goeden uitslag bekroond, wordt ook veel gebruikt om orgelpijpen te versieren. AU REMONTOIR, ISIDORE WILLEMIJNS, horlogiemaker, 8 Veldstraat S Grent, (voor deze Donkersteeg.) Groote en nieuwe keus van Gouden en Zilveren UURWERKEN, Gouden KETTINGEN, speciali- teit van Marmeren en Vergulden PENDULEN, KADERS, WEKKERS, waekers HORLOGIEN alles aan zeer geringe prijzen en ter trouw ge- waarborgd. De met roem bekende Sir. Airy's Speciali- teiten, als: Sarsaparillian, algemeen bekend als het werkzaamste middel bij chronische ziekten, welke uit bederf in het bloed en de sappen ontstaan. Pain-Expeller, onovertrefbaar bij Rhuma- tisme, Jichtlijden enz. enz. Dr. Airy's Pillen bij slechte spijsvertering, verstopping enz. steeds met het besle gevolg aangewend, zijn voorhanden te Neuzen bij A. v. d. PEIJL. Ieder die zich vooraf van de builengewone werksaamlieid dezer Geneesmiddelen wil over- tuigen, kan in bovengenoemd depot gratis een met vele origineele atleslen voorzien uittreksel bekomen uit Dr. Airy's Natuurgeneeswijze. Alle artikelen moeten met boven afgedrukte fabriekmerk voorzien zijn. bereid volgens het aloude en echte recept, van de Wed. KUENEN ZOON, Chemisten. Deze Urbanus-Pillen zijn door ons in doosjes a 37ct. en in dubbele doozen te NEUZEN alleen en uitsluitend verkrijgbaar ge- steld bij den Heer G. W. HOUTZAGER. Wij WAARSCHUWERT voor het gebruik van namaaksels, welke men tracht in oraloop te hrengen. VAN DE VAN J. DE SITTER, Zoon. WAAROP MEN IN HET BIJZONDER ATTENT MAAKT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 5