BUITENLAND. GEMENGDE BERICHTEN. HANDELSBERICHTEN. hevige pijnen spoedig wasschen te zijn, onder gestorven. Men schrijft aan de Leidsche Ct.: Er kan gespit noch geploegd worden, want het water heeft de overhand. Dagelijks vallen er stortregens. Vijvers op buitenplaatsen zijn tot roeeren gezwollen, moe- zerijen verkeeren in een modderpoel, tusschen bosch en beemd staan de lanen onder water en de meeste niet bestrate wegen zijn onbegaanbaar. De runderpest schijnt in Duitschland groo- ter uitbreiding te verkrijgen, niettegenstaande steeds van regeeringswege de grootste voorzorgen worden genomen. Thans is zij weder te Barmen uitgebroken in een stal met 80 runderen, die uit het oosten van Pruisen waren aangevoerd. Een Berlijnsch rentenier, voorheen bezitter van een riddergoed, werd door het, naar zijne meening, te dikwijls herhaald bezoek van een schuldeischer, wien hij de schulden van een stu- deerenden neef moest betalen zeer geplaagd. Toen de man bij zijn laatste bezoek aan zijne veront- waardiging over het langdurig uitstel der betaling in eenige onparlementaire woorden lucht gaf, werd het geduld van den huisheer op een te harde proef gesteld en wees deze der. lastigen indringer de deur. De schuldeischer meent, dat deze operatie vergezeld ging van de woorden Jij vlegel, lummel, schurk, scheer je wegen diende tegen den rentenier een aanklacht in. Deze bezweert echter, dat niet hij die woorden gesproken heeft, maar zijn pappegaai, die een merkwaardig spreektalent bezit. Hij heeft den rechter verzocht de bekwaam- heid van den vogel door deskundigen te doen conslateeren. De rechter heeft dit verzoek toe- gestaan, zoodat nu een papegaai als getuige in een geding zal optreden. Voor het hof van asisses te Aix is thans De Tijd paus ter feest aan ingezameld. Enkele varkensslachters te Utrecht hebben het vleesch met 10 cents per kilo ver- minderd: de daling der prijzen in de laatste dagen is hiervan de oorzaak. Te Zwolle is de dam in de Marskade bezweken en de buurt- schap Assendorp grootendeels ondergeloopen. Te Gouda hebben zich eenige dames vereenigd tot het oprichten eener wiegeninrichtiug. Wederom zijn de offerbussen van de St. Rosa- kapel bij Sittard en van den kapel op den weg naar Broek-Sittard bestolen. De justitie doet onderzoek. De van Zwolle komende schroef- stoomboot Commissaris des Konings Nahuys is Maandagochtend, door het niet openen der brug te Kampen, daartegen aangevaren en gezonken. De passagiers zijn gered. Naar gemeld wordt, hebben zich meer dan 100 sollicitanten aange- meld voor de betrekking van hoofdonderwijzer aan de pupillenschool te Nieuwersluis. le 's Hage is wederom een dienstbode in brand ge- raakt door den kachel met petroleum aan te maken. Zij liep brandende de straat op, waardoor de vlammen nog meer toenamen. Gelukkig doof- den voorbijgangers die uit, maar niet dan nadat de dienstbode deerlijk verminkt was. Te Doetinchem zijn 2 kommiezen der belasting door 5 boerenarbeiders erg mishandeld. Een der ar- beiders is gevangen genomen, en de naraen der 4 overigen zijn bekend. Op de Leidschestraat te Amsterdam kre-eg een beschonken man de groote glasruit in het oog voor den sigarenwinkel van den heer van Endel. Hij trok zijne laars uit, en eer men het kon verhinderen verbrijzelde hij daarmede na drie vergeefsche pogingen het glashij is in hechtenis genomen. Het oud- adelijk huis Ter Horst onder Voorschoten aan den toestand waarin hij en de zijnen gebracht waren, werd hij op staande voet krankzinnig. Te Dordrecht vierde de 80jarige wed. B. heeft reeds voor het geschenk, den gelegenheid van zijne gouden bisschops- verjaardag tegelijk met haar dochter die haar te bieden, eene som van f 53) haar kleindochter die haar 13, en haar achter kleindochter die haar 4e jaarfeest herdachten. Deze alien verjaren op denzelfden dag en voeren dezelfde voornamen. Aan den vrij talrijk be- zochten familiedisch, te dezer gelegenheid, zaten deze vier geslachten in welstand aan. Reeds sedert jaren klaagt te 's Hage het barbiersgilde over een al te karige belooning van de klanten Ondanks den herhaalden aan- drang houden deze zich voor 't meerendeel nog altijd aan het oude tarief, waarmede de barbiers, die, gelijk iedereen, met hun tijd wenschen mede te gaan, zich niet kunnen vereenigen. Na lang wikken en wegen zijn de barbiers tot het orgineele kompromis gekomer., om voortaan alleen de ingezetenen, die hun een billijke kleine verhooging toestaan op het gewoon morgen-ge- sprek, stadsnieuws enz. te blijven vergasten, ter- wijl de vasthouders aan het tarief hunner voor- vaderen geen tittel of jota meer zullen vernemen van het nieuws van den dag. Op een tochtigen hoek van den Singel te Amsterdam, zoo verhaalt het N. v. d D., stond in de vinige sneeuwbui eene vigilante te wachten. Het oude paard liet zijn bejaard hoofd laag neer- hangen, terwijl de vrolijk dwarrelende sneeuw- vlokken spoedig een dik dekkleed over zijn stramme leden trokken. De koetsier was even om den hoek in het drankhuis gewipt, waarschijn- lijk om door inwendige bevochtiging de uitwendige te keer te gaan. Zoo luide ten minste des koetsiers theorieLangzaam kwam na een kwartiertje toevens de koetsier uit de kroeg ge- loopen hij klom op den bok, en't luidde ,,vort bles"De bles bleef echter pal staan, en toen de voerman aan den teugel rukte, viel zijn W1^ waarschijnlijk in het begin der 13e eeuw gebouwd j beest omver. De oude bles had zijn laatste vracht in behandeld de zaak van Bouyn, die (gelijk indertijd bericht hebben) beschuldigd werd van, -n f -n i7°e eeuw herb0uwd, is thans getrokken en de laatste kou geleden op een hoek 1J tv. n nrl T •-» I 1 iron liol 1/rvvirro ion r in pan ~f\ "l *1 I I i door den tegenwoordigen eigenaar, prins Irederik, bij een kroeg. in den 17eeuwsche stijl gerestaureerd geworden. jyrje personenj die waren uitgegaan, keerde De herstelling moet zeer goed geslaagd zijn. samen huiswaarts; toen twee er van, tengevolge Door twee rijksambtenaren werd onlangs bij een yan overmattg gebruik van sterkendrank, bij het dorp Alphen in het water raakten, was de derde niet in staat hulp te verleenen, maar nog wel hulp te gaan roepen. Beide werden gered de maand Juli van het vonge jaar in spoorweg rijtuig tweede klasse een persoon met wien hij alleen in het rijtuig was gezeten, door middel van blauwzuur om het leven gebracht en vervolgens het gouden horloge en andere voor- werpen van den vermoorde gestolen te hebben. Bouyn heeft halstarrig alles ontkend. Hij gaf voor dat een derde persoon, een reiziger in wijn, in het rijtuig was geweest, die den vermoorde uit een glas wijn te drinken had gegeven, en ook hem, Bouyn, een weinig had doen drinken, tengevolge waarvan hij een poos lang zijn bewust- zijn had verloren, en dat hij later, bijgekomen zijnde, zijn reismakker dood vond, terwijl de rei ziger in wijn verdwenen was. De bewijzen tegen Bouyn waren echter zoo overstelpend, dat hij ten slotte bekende den moord gepleegd te hebben. Bouyn is veroordeeld tot 20 jaren dwangarbeid en voorts, om na zijn straftijd onder toezicht der politie te blijven. Bouyn vroeg, bij wijze van gunst, de doodstraf. Voor hem was de dood- straf dus niet de ergste straf. De directie der handelsbank te Kieff heeft bekend gemaakt, dat de voormalige kassier Sioni, met behulp van den boekhouder en twee bedien- den van het kantoor, een sora van 934,000 roebels heeft ontvreemd. De politie heeft de schuldigen gevat,, maar het gestolene is tot heden niet ont- dek. De directie looft 10 pCt. van het bedrag uit als premie voor den gene die het terecht brent. Ingezetenen van Philadelphia hadden bij inschrijving 50,000 dollars bijeen gebracht, .en deze som werd den 15 Eebruari jl. den lieer John Welsh, voorzitter der finantieele commissie voor de groote tenstoonstelling, aangeboden als blijk van erkentelijkheid voor de door hem bewezen diensten. De heer Welsh stond de 50,000 dol lars echter af aan de universiteit van Pennsyl vania voor een leerstoel in de geschiedenis en de Engelsche letteren, bij wijze van eene altoos- durende herinnering aan het eerste eeuwfeest der Unie. slager te Ommen een kalf benaderd. Zij besloten het samen te slachten, doch verzuimden daarvan aangifte te doen. Natuurlijk dat zij hierdoor in geen geringe moeielijkheid geraakten en 'tleed- vermaak van een aantal Ommers moesten onder- vinden. In de afgeloopen week bezocht een Noordbrabantsche vrouw een der koffiehuizen op den Springweg te Utrecht. Zij vroeg aan de kasteleines, die haar een kop koffie overhandigde, of alle koffiehuishouders familie van elkander waren, daar zij op alle koffiehuizen den naam ,,Biljard" zag staan. Het hotel Emerique in de Lignestraat is te koop voor 175,000 franc. De Bersagliere meldt, dat bij het bisschoppelijk jubileum van Pius IX, het ontzaglijk aantal van 300,000 bedevaartgangers te Rome wordt verwacht. Uit Frankrijk alleen zoudeti er 90,000 komen. De Engelsche begrooting voor oorlog bedraagt 14,538,700 pond, 742,900 pond minder dan 't vorig jaar. Het effectief van het leger bedraagt 191,981 man. Een jonge dame te Berlijn is gevaarlijk ziek geworden door borduurwol; het is nl. gebleken, dat vele wollen goederen met zeer vergiftige stoffen worden geverwd, om er de fraaie schitterende kleur aan te geven voor doffe, matte kleuren wordt geen gevaarlijke verf ge- bezigd. Dezer dagen heeft bij den St. Got- thardtunnel weder een dynamiet ontploffing plaats gehad. Aan de noordzijde bij Goschenen zijn twee gebouwen, bestemd voor bergplaats van dy namiet, in de lucht gevlogen en daarbij twee werklieden om het leven gekomen. Voorts is de schade zeer belangrijk. Onder de jonge lieden, j die de vorige week te Brussel voor de militie hebben geloot, bevond er zich een die reeds ge- huwd was, en vader van verscheidene kinderen De jonge man trok een slecht nommer en, wan- hopig over de wreedheid van het lot, denkende Belgie. om en het drietal ging naar huis. Den volgenden ochtend werd een van de twee, die in 't water gelegen hadden, dood gevonden. Na den storm van 80 Januari blijven nog altijd 25 visscherschepen van Yarmouth en Lowe stoft ontbreken. De regeering heeft een kanonneer- boot naar de Deensclie kusten gezonden om de ver- miste schepen op te sporen, doch ook deze poging om iets aangaande 't lot der visschers te verne men is misluktde boot is onverrichter zake teruggekomen. Iedere boot is met 6 personen bemand, waarschijnlijk hebben dus 150 visschers bij die ramp 't leven verloren. De Patrie zegt, dat Adeline Patti den 15 dezer bij de rechtbank der Seine een procestotschei- ding van tafel en bed tegen haar echtgenoot, den markies de Caux, aanhangig maakte. Men beweert dat de beroemde zangeres met den Italiaansche tenor Nicolini in 't huwelijk wil treden, met wien zij in de laatste tijden aan de opera te Petersburg optrad. Deze is ook gehuwd, maar gescheiden van zijn vrouw. Sommigen zeggen, dat Patti met Nicolini van Petersburg zou zijn ont.vlucht, en de markies beiden te Brussel zou hebben achter- liaald Een mooi huishouden! Nederland S *i"jzon rler iCtfecten. Amsterdam, 1 Maart. Certific. Werkelijke schnld pet. 64$ dito dito dito dito dito dito Aandeol Handel inaatschappij. dito exploitatie Ned staataspoorw. Ccrtificaten bij Rotschild 76A 101 2i -

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 2