m.\m:ni,am>. Algenieen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 1214. 17e Jaargang. Zaterdag 6 Januari 1877. Neuzen, 5 Januari. VEIIZIME COLRANT. Dit blad verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond bij J. K. G. Dhont te Neuzen. Van 1 tot 4 regeis f 0,40. Voor elke rejrel ineer 0,1# Grootere letters wordeu naar plaatsruimte berekend Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te sendee uiterlijk Dinsdag en Vrijdag lamiddag DRIE ure Politiek Overzielit. met ijzeren arm de porte dwingen, om een eind aan beid geworden, dien zeldzamen man inaken leeren kennen bewonderen. maar niefs is langs verstand alleen voor Be weld trotsclien nek ATe(i te doen bandelaren ABONNEMENT. Rer drie inaanden binnen Neuzen f 1,Door het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie 1 40 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars Postdirec- teuren en Brievenbushouders voornaamste nieuws, dat ons de nieuwe jaarkring brengt, is de verlenging van den wapen- stilstand tusschen Turkije en Servie tot den 1 Maart; terwijl de berichten een minder onrustbarend karak- ter aannemen en de lioop op het tot stand komen eener minnelijke schikking, naar men zegt, begint te herleven. Wat aanleiding moet gegeven hebben tot gun- stiger verwachting, is de omstandigheid, dat thans tusschen de mogendheden meerdeie overeenstem- ming beeft bestaan. Het voorstel tot verlengin0* van den wapenstilstand is van Turkije zelf uitgcv gaau, waarin, zegt men, de mogendheden en vooral Kusland nimtner zouden getreden zijn, indien zij uiet overtuigd waren van de meerdere neiging der poite, om zich aan de besluiten der conferentie te onderw erpen, terwijl die geneigdheid omgekeerd het bewijs der eenstemmigheid van de mogendheden zou zijn, omdat, zoolang de Turksche staatslieden meenden op de oneenigheid der mogendheden te kunnen rekenen, zij ongezind bleven, ook maar in het minste toe te geven. De conferentie gaat intusschen voort te vergaderen en de vertegenwoordigers toonen zicli alien volkomen verzoeningsgezind, door, ter wille der porte, aan- merkelijke wijziging te brengen in hunne eischen. Namens al de mogendheden zijn de gedane voorstellen door den graaf de Chandordy en door lord Salisbury ondersteund en het hangt dus sleclits van de porte af, om oorlog of vrede te brengen. Meinig wordt men dan in zijne hoop op vrede geschraagd, als men de laatste tijding uit Kon- stantinopel leest, meldende, dat de Turksche gedele- geerden reeds verklaard hebben, dat Turkije niet in onderhandeling kan treden over een drietal pun ten, die nog al eenig gewicht in de schaal leggen; n. m. over de organisatie der plaatsehjke gendarmerie met medewerking van het buitenland, de bevoegdheid der internationale commissie en de uitbreiding van Servies grondgebied. Men vroeg dan ook reeds, of die verklaring als eene weigering moest worden beschouwdwaarop door de gedelegeerden in ontwijkenden zin werd geantwoord, door te verklaren, dat men zich dien- aangaande vooraf met de porte moest verstaan. Zoo ziet men, dat, rnoge er ook ineer overeen- stemining tusschen de mogendheden gekomen zijn, de berichten nog even afwisselend zijn, als voor Januari. Worden heden berichten vernomen, die slechts van geruststellenden aard zijn, morgen volgt er iets, dat als een laxeerend middel moet werken, om die hoop weer eenigszins te bekoelen, en als het ware, om Europa gedurig in een maalstroom van hoop en vrees te houden err de eigenlijke zaak nirnmer vooruit te brengen. De porte, wordt bericht, zou thans in de zitting der conferentie van morgen liaar definitief ant- woord bekend maken. Als gewoonlijk zal dit voornemen eerst nog wel eenige dagen uitgesteld worden en als het komt,, misschien zal het ant- woord dan weer eene ontwijking van de gestelde vra- gen zijn; geen volstrekte weigering, maar evemnin eene volstrekte aanname en dus alweer de oplos- sing op de lange baan zijn geschoven. Rlijkt dit, mogen dan de mogendheden de handen ineen slaan, 0111 langer uitstel te weigeren en desuoods 1) V EETENTIEN ZilBiuslug', 5 Januari. Gedurende het afgeloopen jaar werden in deze gemeente geboren 99 kinderen, 45 jongens en 54 meisjeszijn overleden, met inbegrip der elders gestorvenen, 50 personen, 23 mannen en 27 vrouwen voltrokken 31 huwelijkeu, 24 tusschen jongmans en jonge docliters, 1 tusschen jongman en weduwe, 2 tusschen weduwnaars en jonge dochters en 4 tusschen weduwnaars en weduweningeschreven 1 echtscheiding. Er vestig- Blorn, predikaut te Gent, het op hem uitgebrach, beroep bij de gemeente te Breskens bedankt. overeenkomsten tusschen Duitsche vee- en expediteurs te lissingen, schijnt thans het vervoer van vee langs de lijn Vlissinmm— Queensboro verzekerd. Den 31 Dec. werden o. a. 1400 schapen per stad Y lissingen overgevoerd In verband hiermede zullen voortaan dagelijks, wauneer noodlg veetreinerr loopen van Noord-Duitsch- land over zullen des te 6 Y enlo naar morgens te Y lissingen. waal den zich 99 personen, 59 mannen en 40 vrouwen en er vertrokken 114 personen, 58 mannen en 56 vrouwen. De bevolking bestond op 31 December 11. uit 2823 zielen, 1408 mannen en 1415 vrouwen. 4 Januari. De loop der bevolking op 31 December jl. als volgt: mann., 646 1290 Bosclikapelle, dezer gemeente was Op den 31 December 1875 644 vrouw., samen Geboren Ingekomen Overleden Verhuisd 24 m. 26 v. samen 50 28 29 57 kondeu spellen worden moeten 24 m. 13 v. 37 n 29 n 107 samen 37 66 Vermeerdering -103 is op het na afloop De bevolking beliep alzoo op den 31 December 1876 1294 zielen, verdeeld in 398 ongehuwde mann., 388 ongehuwde vrouw., 219 mannen, 222 vrouwen, 18 weduwnaars en 49 weduwen, totaal 1294. Er werden 10 huwelijkeu gesloten als 8 tusschen jongmans en jonge dochters, 1 tusschen weduwnaar en jonge dochter en 1 tusschen weduwnaar en weduwe. In den loop des jaar hebben geene levenlooze geboorten plaats gehad. Breskens, 3 Januari. Den 30 December 11. gaf de heer Stot—Tai in de societeit *,Ous Genoegen" voor een vrij talrijk gezelschap eene eenige voor- stelling. Van zijne behendigheid in de uitvoering van goocheltoeren werden vrij sterke proeven ge geven en werd dan ook dit gedeelte van T programma naar waarde toegejuicht De verwondering, neen de verbazingechter steegten top over het zeldzaam sterk geheugen van StotTai. Het gezelschap werd namelijk verzocht een honderd- j tai naamwoorden op te geven welke men kon I kiezen uit't Perzisch, Latijn, Spaansch, Portugeesch, EngelschIlollandschFranschItaliaansch en Duitsch. Nadat die woorden in eenige van ge- noemde talen waren opgegeven, begon StotTai ze van iien tot honderd op te noemen om eindelijk oinstreeks twee uur later dezelfde woorden in omgekeerde orde te herhalen. Wij meeneu de tolk van alien te zijn, door te zeggen een genot- vollen avond gesleten te hebben, en in de gelegen- Deze treinen uur en des namiddags uur 15 minuten van Venlo vertrekken. T°en Jacoba van Beieren in 1417 te Roemers- vertoefde, vaardigde zij den 17 Aim. een privilege uit, tot instelling eener vrije jaarmarkt te Goes, die acht dagen zou duren. Thans duurde de kermis ongeveer drie weken, of waren de kramen gedurende dien tijd opgeslagen. De gemeenteraad heett nu besloten, den duur der kermis tot dien van het oorspronkelijk privilege t.erug te brengen door atschafling der zoogenaanme snolweek (een tijdvak, dat de jongens met snollen of klitten werpen), en te bepalen, dat kramen en een dag voor den aanvang pas mogen opgeslagen en e'en dag na het einde zijn afgebroken en weggevoerd. Jl. Maandagavond ten zeven ure bisschoppelijk paleis te Haarlem, kort der nieuwjaars-receptie overleden de bisschop van Haarlem, de heer G. P. Wilmer. Ofschoon de ontslapene sedert geruimen tijd aan een hartkwaal leed, was zijn afsterven toch nog onverwacht. De waardige overledcne, in wien zijn bisdom een edel voorganger betreurt, werd den 22 November 1800 te Boxtel geboren. Hij werd den 8 September 1826 als pnester gewijd en den 4 Mei J 861 tot bisschop van Haarlem verheveu, in welke hoe- danigheid hij den 23 Juni 1861 werd geconsa- creerd. Door gebrek aan beetwortelen, heeft reeds een der drie te Bergen op Zoom bestaande suiker- fabneken haren arbeid moeten staken twee andere zullen dezer dagen dat voorbeeld volgen. Hon- derden personen, mannen, vrouwen en kinderen komen daardoor zonder werk, en daar het sloopen der vesting sinds geruimen tijd niet voortgezet wordt, zoo voorziet men voor die menschen een treurigen tijd. Te beginnen met 1 Februari a. s. kunnen tusschen Duitschland en Zwitserland per post pa- ketten worden verzonden tot een gewicht van 10 pond voor 50 cent. Thans worden door de Duit sche postadministratie onderhandelingen met Belgie, Nederland, Denemarken, Zweden en Noorwegen gevoerd. Het behoeft wel geen betoog, dat de invoeriiig van een dergelijken maatregel het inter- nationaal verkeer sterk zou bevorderem het overzicht van het A. D. v. N. I. In leest men o. a. Het gewichtigste nieuws neemt, is de onderwerping Simpang Olim, een naam, dat deze mail mede- vau den radja van dien ieder, die de

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1877 | | pagina 1